Asker Alımları

2023 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Deniz kuvvetleri üzerinde görev almak isteyen adaylarımıza yönelik birçok bilgilendirici içerik girişi yaptık ve bilgilendirici içeriklerin girişini yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda içeriklerden veya daha önceden deniz kuvvetleri üzerinde çalışmaya karar verenler için sözleşmeli olarak karşılarına fırsat çıkıyor. 2023 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini sürecinde siz de başvurunuzu yapabilir ve sözleşmeli olarak size verilen görevleri yerine getirerek karşılığında maaş alabilirsiniz. Personel temin üzerinden yapılan açıklamada deniz kuvvetleri için personel alımı yapılacağı duyurulmuş ve alıma ilişkin başvuru kılavuzu ile başvuru linki verilmiştir. Tüm bu detaylara konumuzdan ulaşarak yazının en altından kılavuz ve başvuru linkine ulaşabilirsiniz. Ayrıca personeltemin.msb.gov.tr üzerinden yapılan resmî duyuruyu da konumuzda okuyabileceksiniz.

2023 Sözleşmeli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Başvurusu

2023 Sözleşmeli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı başvurusu internet üzerinden yapılacak. Başvuruyu yapacak olan kişilerin başvurudan önce detaylı olarak başvuru şartlarını incelemesi gerekmektedir. Bu başvuru şartlarından birine bile uyum sağlamayan kişilerin başvuru sonucu olumsuz değerlendirilecek olup, seçim faaliyetleri aşamasına çağırılmayacaklardır. Başvuru yapmak için konunun en altındaki başvuru linkine tıklayın ve ilgili adrese gidin. Adayların başvurusunu yapabilmeleri için e-devlet şifrelerini biliyor ve e-devlete giriş yapabiliyor olmaları gerekmektedir. Burada karşınıza çıkan seçenekleri dolduracak ve 2023 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini için başvuru yapabileceksiniz.

2023 Sözleşmeli Deniz Kuvvetleri Başvuru Şartları

Tüm başvuru şartlarını incelemeden önce 2023 sözleşmeli deniz kuvvetleri başvuru şartları alanında birkaç maddeyi sizlere sunacağız. Buradaki genel şartları karşılayan kişiler kılavuz üzerinden detaylı başvuru şartlarına bakmaları yararlı olacaktır.  2023 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er temini için bu başvuru şartları geçerli olacak olup, geri kalan tüm detaylar kılavuz üzerinden öğrenilebilecek.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Erkek olmak.
 • En az ilköğretim mezunu olmak. (Yurt dışında ilköğretim okuyanlar da Türkiye’de olan ilkokullara denk ise sorun yaratmayacak.)
 • Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanların 25 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar başvurabilecek.)
 • Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanların ise 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak. ((01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar)

2023 Deniz Kuvvetleri İçin Sözleşmeli Er Temini Resmî Duyurusu

Personeltemin.msb.gov.tr üzerinden yapılan duyuru bu şekildedir. Adayların tüm adımlara dikkat etmesi gerekiyor ve deniz kuvvetleri sözleşmeli er için başvurularını doğru bir şekilde tamamlaması gerekiyor. Başvuru kılavuzunu ve başvuru linkini bu yazı altında bulabilirsiniz.

 • Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.
 • Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.
 • Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.
 • Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.
 • Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).
 • MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;
 • FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve,
 • “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır. Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.
 • Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Başvuru linki için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı 2023
Deniz Kuvvetleri Okuluna Nasıl Girilir 2023
2023 – Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu