2023 Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Ön Sağlık Başvurusu

12.04.2019
667
A+
A-
2023 Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Ön Sağlık Başvurusu

Geçtiğimiz günlerde İstanbul ve Ankara iline ayrı olmak üzere, bir de tüm illerde yapılacak olan bekçilik hakkında yazımızı paylaşmıştık. Paylaşmış olduğumuz yazıda hangi mahalleye kaç tane bekçi alınacağı, Ankara ve İstanbul için de hangi illere, semtlere bekçi alımı yapılacağı açık bir şekilde belirtilmişti. Paylaştığımız birinci dönem bekçi alımından sonra 2. Dönem bekçi alımı da başladı. 81 il için olan bekçi alımının sınavları ise yeni yapılacaktır. 2023 bekçilik sınav giriş belgesi ve ön sağlık başvurusu için adaylar başvurularını yaptığı sınava giriş için belgelerini temin edebilecekler. Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî yazıda uygulayacağınız adımları tek tek yazmışlardır. Size resmî duyuruyu yazının devamında eksiksiz olarak paylaşacağız.

2023 Bekçilik Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınır?

2023 bekçilik sınav giriş belgesi dijital ortamlardan temin edilecektir. Pa.edu.tr yani resmî Polis Akademisi web sitesi üzerinden e-devlet şifreleriniz ile birlikte giriş yapacaksınız. Giriş yaptıktan sonra e-devlet hesabına ilişkin yaptığınız başvuru detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Aynı ekran üzerinde sınava giriş belgesine tıklayarak indirmek için gerekli bağlantıları kullanabilirsiniz. Alacağınız çıktının renkli veya renksiz olması fark yaratmayacaktır. Fakat silik veya tam çıkmayan sınav giriş belgeleri kabul edilmeyecek ve sınava alınmayacaksınız. Bu yüzden yazıların tam olarak çıktığından emin olmalısınız. 2023 bekçilik sınav giriş belgesi ve ön sağlık başvurusu için tüm gerekli bağlantıları yazının en alt kısmında sizlerle paylaşacağız. Resmî Polis Akademisi duyurusu altındaki linkleri kullanarak giriş belgenizi edinebilirsiniz. Yalnız ortada iki tür belge sorgulama adresi bulunmaktadır. Biri Ankara ve İstanbul illeri için olurken diğer linkte 81 il için başvuru yapan adayların sınava giriş belgeleri yer alacaktır. Doğru adrese gittiğinizden emin olun.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan 81 İl İçin Resmî Duyuru

“2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

 2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru (Ankara ve İstanbul)

 “2023/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

2023/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Sınava Giriş Belgesi İçin Tıklayın (Ankara ve İstanbul İlçeleri)

Sınava Giriş Belgesi İçin Tıklayın (81 İl İçin)

2023 – Bekçi Maaşları Ne Kadar?
2023 – Bekçi Olmak İçin Yaş Sınırı Kaçtır ?
Başarılı Bekçiler Polisliğe Geçiş Yaparak Polis Olabilir mi?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.