2023 5. Dönem PAEM Sınavı Giriş Belgeleri

11.10.2019
A+
A-
2023 5. Dönem PAEM Sınavı Giriş Belgeleri

2023 5. Dönem PAEM sınavı giriş belgeleri Polis Akademisi tarafından resmî olarak yayınlanmış durumda. Bildiğiniz üzere 2022-2023 eğitim öğretim yılı için PAEM’e alımlar yapılmıştı. Başvurularını tamamlayan kadın ve erkek adaylar sınava giriş belgelerini almak için resmî duyuruyu beklemekteydiler. Beklenen duyuru an itibari ile pa.edu.tr üzerinde yayınlanmış olup PAEM sınava giriş belgeleri erişilebilir durumdadır. Yazımızın devamında detayları ve sınava giriş belgenizi nasıl sorgulayacağınızı öğrenebilirsiniz.

2023 5. Dönem PAEM Sınavı Giriş Belgesi

Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruda adayların sınava giriş belgelerini sorgulamak için ilgili link bulunmaktadır. Bu linkten e-devlet şifreniz yardımı ile giriş belgenizi sorgulayabiliyorsunuz. 2022-2023 eğitim öğretim yılı için PAEM’e 1800 erkek ve 200 kadın aday alınacaktı. Ön başvuru aşamasında kadınlar ve erkekler ayrı değerlendirildiği için iki grup arasında kadınlar ve erkeklerde en yüksek-en düşük puan sıralaması yapıldı. Alımlar erkekler arasında en yüksek puan yapanlar ve kadınlar arasında en yüksek puan yapanlar şeklinde oldu. Bu konuya ilişkin detaylı açıklama metni yazımızın devamında olacaktır. 2023 5. Dönem PAEM sınavı giriş belgeleri için yazının en alt kısmında link bulabilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafında Yayınlanan Resmi Duyuru

2023 Yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Sınav giriş belgeleri ve sınav tarihleri açıklanmıştır.

16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi için Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne (1.800) Erkek (200) Kadın öğrenci alımı ön başvuruları 17-27 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılmıştır.

Anılan Yönetmeliğin 8. Maddesinin 3’üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmü gereğince sıralama yapılmış olup, en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 75,57977 olarak belirlenmiştir.

Bu nedenle belirlenen puanın altına kalan kadın adayların Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmayacak olup, sınav aşamalarına çağırılmayacaktır.”

2023 5. Dönem PAEM Fiziki Yeterlilik Parkuru ve Talimatları
Komiser Yardımcılığı Sınav Konuları
Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) nedir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. blank Berfin dedi ki:

  Dikkat kısmında belli tarihler verilmiş ama benim sınav tarihim 24 Ekim olarak gözüküyor neyi dikkate almalıyım?

 2. blank Efe dedi ki:

  Komisyon gününü kaçırırsak başka bir gün için randevu alınabilir mi???

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır…