2023 2. Dönem Bekçilik Sınav Giriş Belgesi

17.10.2019
626
A+
A-
2023 2. Dönem Bekçilik Sınav Giriş Belgesi

2023 2. Dönem bekçilik sınav giriş belgesi an itibariyle Polis Akademisi resmî web site adresinde yayınlanmış durumdadır. 2023 yılının 2. Dönem bekçilik alımında başvurularını tamamlayıp sınavlara katılmaya hak kazanan adaylar sınava giriş belgelerine ulaşabilir durumdalar. Sınava giriş belgeleri içerisinde hangi gün ve hangi adreste sınava girecekleri de belirtilmektedir. Böylece sınav adresinizi önceden öğrenebilir, planınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda bekçilik sınava girecek kişilerin bu belgeleri de yanlarından ayırmaması gerekmektedir. Yazımızın devamında başvuru belgelerine ilişkin detayları okuyabilir, sınava giriş belgesi için ilgili link adresini yazının en altında bulabilirsiniz. Eğer siz de ön başvurulardan başarılı bir şekilde geçtiniz ve fiziki sınavı atlattıysanız sözlü sınav için gerekli duyuruyu okumaya devam edebilirsiniz. İlgili giriş belgeleri 2023 2. Dönem bekçilik sınav giriş belgesi sadece sözlü sınava girecek adaylar içindir.

2023 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınav Merkezleri ve Tarihleri

2023 2. Dönem bekçilik sınav giriş belgesi üzerinde belirttiğimiz gibi sınava giriş yapacağınız sınav merkezi ve tarihi bulunmaktadır. Sınav yerinde sınav saatinden daha önce orada olmalı ve hazır bir şekilde beklemelisiniz. Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruda giriş belgeleri sadece çıktı olarak ais.pa.edu.tr adresi üzerinden alınacak. Giriş belgeleri hiçbir şekilde e-posta veya posta yoluyla sizlere gönderilmeyecek. Dolayısıyla giriş belgenizi çıkarabilmek için e-devlet şifrenize sahip olmanız gerekmektedir. Yazının en altında bulunan link üzerinden sınava giriş belgenizi alabilirsiniz. İlgili link resmî Polis Akademisi duyuru metninden alınmıştır. Ayrıca orijinal duyuru metnini de alt başlıktan okuyabilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmi Duyuru

“2023/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile ais.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Sınava giriş belgesi için tıklayın

Bekçilik Boy Kilo Şartları
Bekçilik Göz Şartları
Bekçiler Polis Olur Mu?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kasım dedi ki:

    Başvuruları nereye yapıyoruz