2023 2. Dönem Bekçi Yazılı Sınavı

22.06.2019
A+
A-
2023 2. Dönem Bekçi Yazılı Sınavı

2023 2. Dönem bekçi yazılı sınavı, 1. Dönemden sonra en çok ilgi gören konu olmuştur. Birinci dönem yazılı sınavından farklı olacak şekilde yazılı sınava girecekler ikinci dönem bekçi adaylarıdır. O yüzden birinci dönem kılavuzunu incelemek yanlış olacaktır. Bu yazımızda sizlere Polis Akademisi tarafından yayınlanan 2023 2. Dönem bekçilerin yazılı sınavı hakkında duyurusunu haber edeceğiz. Böylece sınav hakkında bilgi sahibi olacak, sınav yerlerini öğrenecek ve diğer detaylar hakkında haberdar olabileceksiniz.

2023 2. Dönem Bekçi Yazılı Sınavı Ne Zaman?

2023 2. Dönem bekçi yazılı sınavı birinci dönem ile aynı tarihte fakat farklı saatte olacak. 13 Temmuz 2023 Cumartesi 14.00’da adaylar sınava giriş yapabilecekler. Aynı zamanda adayların öncelikle şahsen başvuru yapmış ve ön sağlık kontrollerinden başarılı bir şekilde geçiş yapmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde yazılı sınav için hak kazanamamışlardır. Dolayısı ile sınava da giriş yapamazlar. Sınavlara girişler giriş belgeleri ile olacak. Giriş belgeleri hakkında detaylar için bir alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

2023 2. Dönem Bekçi Sınava Giriş Belgesi

2023 2. Dönem bekçilik sınava giriş belgesi adaylara meb.gov.tr adresi üzerinden duyurulacak. Sınava giriş belgelerinin yayınlanma tarihleri de belli oldu. Adaylar 05 Temmuz 2023 tarihinde giriş belgelerine ulaşıp çıktı alabilecekler. İnternet üzeri harici çıktı alma şansları yoktur. Meb.gov.tr site adresi karışık, aradığımı bulamıyorum diyorsanız da bizim polisnoktasi.com site adresimizi takip edebilirsiniz. Sınava giriş belgenizi en kolay yoldan almanızı sağlayacak sade ve kolay habercilik yapmaktayız.

2. Dönem Bekçi Sınavı Nerede Olacak?

2023 2. Dönem bekçi yazılı sınavı için Ankara ve İstanbul illeri olacaktır. 13 Temmuz 2023 14.00 tarihinde sınava bu illerde giriş yapabileceksiniz. Sınava giriş belgeniz üzerinde detaylı bilgiler yer alacaktır. İlerleyen günlerde farklı bir gelişme olursa internet sitemiz üzerinden takip etme şansınız vardır.

Sınav Hakkında Bilgiler

Birinci dönem sınavında olduğu gibi 2. Dönem bekçi yazılı sınavı nasıl olacak sorusunun cevabı aynıdır. Adayların kitapçıklarında toplam 100 adet soru bulunacak. 100 adet soru için ise 120 dakika süreniz olacak. Soru başına 1 dakikadan fazla süreniz bulunuyor. Soruların şıkları 5 adet olacak. A ve B kitapçığı olmak üzere de iki kitapçık olacak. Kitapçıklarda soru dizilim şekli farklıdır. O yüzden kopya çekme şansınız yoktur.

Sınav hakkında diğer detayları bilgileri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bekçilik Sınavı Hangi Konulardan Çıkacak?

Bekçilik sınav konuları cevabı da kılavuz içerisinde detaylı olarak mevcuttur. Türkçe konusundan 20 soru sorulacak ve ortaöğretim düzeyinde olacak. Sosyal bilgiler, fen, hayat bilgisi ve matematik soruları da 15’er tane olacak. Soruların düzeyi ise ilkokul düzeyinde olacak. Son olarak 20 adet genel kültür sorusu ortaokul düzeyinde sorulacak. Bu şekilde toplam soru sayısı 100’dür.

İlkokul Mezunları Bekçi Olabilir Mi ?
2023 – Bekçilik Sınavında Sorulacak Sorular ?
2023 – Bekçilik Mülakatında Hangi Sorular Olacak ?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.