2023 1. Dönem Bekçilik Sözlü Sınavı Giriş Belgesi

27.09.2019
434
A+
A-
2023 1. Dönem Bekçilik Sözlü Sınavı Giriş Belgesi

2023 1. Dönem Bekçilik sözlü sınavı giriş belgesi Polis Akademisi tarafından tüm adaylara açılmış durumdadır. 2023 yılını 1. Dönem bekçilik alımları kapsamında tüm aşamaları geçen adaylar son olarak sözlü mülakat aşamasına gelmişlerdir. Bekçilik FYT (Fiziki Yeterlilik Testi) ve ön aşamalar geçildikten sonra gelinen bu son noktada bekçi olup olamayacağınıza karar verilmektedir. Diğer aşamalardan aldığınız puanların ortalaması hesaplanarak diğer adayların puanları ile karılaştırılma yapılır. Bu puanlar da sıraya konarak asil liste ve yedek liste yapılır. Asil listeden kayıt yaptırmayanlar yani göreve başlamayanların yerini yedek listenin en üstündeki kişiler alır. Yedek liste de aynı şekilde asil listeden sonra en yüksek puan alan kişilerden oluşmaktadır. Dolayısıyla yedek listesinde olanlar ümidini tamamen kesmeyebilirler.

2023 1. Dönem Bekçilik Sözlü Mülakat Giriş Belgesi

2023 1. Dönem bekçilik sözlü mülakat giriş belgesi alacak kişiler Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuru sayesinde artık bu eylemi gerçekleştirebilirler. Belgeyi alabilmeniz için hali hazırda e-devlet giriş bilgilerinizin olması gerekmektedir. Polis Akademisi bildiğiniz üzere diğer tüm branşlar da dahil olmak üzere e-devlet aracılığı ile belgeleri size sunmaktadır. Yazımızın devamında 2023 1. Dönem bekçilik sözlü sınavı giriş belgesi bulabileceğiniz gibi Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî yazıyı da okuyabileceksiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Yukarıdaki paragraftan uyarılara dikkat etmeniz gerektiğini bir kez daha vurgulayalım. Eğer kural ihlali yapıp elenirseniz bekçi olma şansınızı elinizden kaçırmış olursunuz. Sınava giriş belgeniz için adrese alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Bekçilik Sınava giriş belgesi için buraya tıklayın.

2023 Bekçilik Sınav Aşamaları
2023 – Bekçi Maaşları Ne Kadar?
2023 – Bekçi Adaylarında Boy Şartı Var Mıdır ?
Bekçilik Göz Şartları

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.