Memur Alımları

2018 Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Daimi İşçi Alımı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yayınlamış olduğu ilanla 2264 daimi işçi alımı yapacağını duyurdu.

Yayınlanan ilana göre ; güvenlik görevlisi, bakım onarım personeli, iklimlendirme görevlisi/kaloriferci ve temizlikçi meslek kolunda daimi süreli işçi ile temizlikçi meslek kolunda engelli ve eski hükümlü işçi alınacaktır. Başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılacaktır.

KPSS Şartı Var mı ?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun yayınlamış olduğu ilana göre güvenlik, bakım-onarım ve iklimlendirme personeli ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyindeki KPSS sınav puanı istenirken , temizlikçi, engelli ve eski hükümlü işçiler için KPSS şartı aranmamaktadır. Güvenlik, Bakım-Onarım ve İklimlendirme Personeli ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyindeki KPSS puanıyla Sözlü Sınav sonucuna göre belirlenecektir. Temizlikçi, Engelli ve Eski Hükümlü İşçiler ise ; ilköğretim düzeyinde, noter huzurunda çekilecek Kura sonucuna göre belirlenecektir.

2018 Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Daimi İşçi Alımı  Başvuru Şartları

 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
 3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 4. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 6. Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 7. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
 8. Her aday, İŞKUR’ da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir.
 9. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
 10. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,
 11. Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan “işe alınacağı hizmet alanında” istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek “çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu” istenecektir.
 12. İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fes edilecektir.
 13. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırabilecektir.

Başvuru İçin Özel Şartları

 1. Güvenlik, Bakım-Onarım ve İklimlendirme Personeli ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyindeki KPSS puanıyla Sözlü Sınav sonucuna göre belirlenecektir
 2. Lise mezunları için; 2016 KPSS sınavına girmiş olmak ve P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
 3. Güvenlik Görevlisi ve İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci için Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak.

Sözlü Sınav ve Kuraya İlişkin Bazı Hususlar

 1. Güvenlik, Bakım-Onarım ve İklimlendirme Personeli için; İŞKUR’ da ilan edilecek nihai listede yer alan adayların Sözlü Sınav Yeri ve Tarihleri İŞKUR resmi  internet adresinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 2. Sözlü sınav adayların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.
 3. Yapılan sınav sonucunda Asıl ve Yedek olarak başarılı olan adaylar; İŞKUR resmi internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 4. Temizlik Personeli için; İŞKUR tarafından Kura Çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi noter huzurunda yapılacaktır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir. Tüm başvuru sahipleri arasından Kura ile açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Kura Çekimi sonucunda Asıl ve Yedek olarak başarılı olan adaylar; İŞKUR resmi  internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İBB Başkanlığı Zabıta Memuru Alım İlanı 2018

PTT’ye 5 bin Personel Alımı Sınav Giriş Belgesi ve Yazılı Sınav, Sonuç Tarihleri

THY – Pilot Alımları ve Başvuru Şartları

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Sızce 291 ygs puanı 65 spor 70-80 sözlü mülakatı olan birine PMYO asil gelme şansı var mı geçen senelere göre?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu