Başkan Erdoğan 2018 Yılında Alımı Yapılacak Polis,Asker ve Bekçi Sayısını Açıkladı

04.08.2018
1.456
A+
A-
Başkan Erdoğan 2018 Yılında Alımı Yapılacak Polis,Asker ve Bekçi Sayısını Açıkladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin 100 günlük eylem planını açıkladı. Projelerin yeni dönemin ateşleyici gücü olacağını kaydeden Erdoğan, savunma sanayi projelerinin önemine dikkat çekti. Erdoğan, yeni dönemde sosyal yardımdan ziyade istihdama yönlendirecek yeni bir anlayış ortaya koyacaklarını söyledi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçmesinin ardından 3 aşamalı bir planla ilk 100 günlük, ikinci 100 günlük ve 6 aylık icraat programını belirleyen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne bu planlara göre çalışmalarını yapmalarını istedi. Geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısında bakanlar, ilk 100 günlük proje ve çalışmalarıyla ilgili tek tek sunum yaptı. Son halini alan icraat planını Başkan Erdoğan açıkladı.

Jandarma ve Emniyetin balistik analiz sistemlerindeki ortak sorgu imkanlarını geliştiriyoruz.

Emniyete

 • 3 bin polis amiri
 • 22 bin 500 polis memuru
 • 7 bin bekçi

Jandarmaya

 • 500 subay
 • 10 bin 175 erbaş
 • Sahil Güvenlik Komutanlığına 44 subay
 • 300 erbaş

alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz.

 • Emniyet ve Jandarmayı 459 yeni zırhlı araçla takviye ediyoruz.

Her Okulda Bir Polis Memuru Görevlendiriyoruz

700 okul kent güvenlik sistemine entegre edilecek. Her okulumuzda en az bir polis memuru görevlendiriyoruz.Okullarımızı daha güvenli hale getireceğiz.

‘’Milli Savunma Bakanlığımızı adına uygun şekilde savunmayla ilgili tüm çalışmaları yürütebilecek bir konuma getirdik. Ve bedelli kanununu imzaladım. Kanunun uygulanmasıyla ilgili süreç yürütülüyor. Yüksek öğretime kayıtlı öğrencilerimizin askerlik durumlarıyla ilgili işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabilmesini temin ediyoruz. Gazilerimize hizmet verecek gazi uyum evinin ihalesini yapıyoruz. HÜRKUŞ’u hava kuvvetlerimizin envanterine alıyoruz. Milli insansız uçak ANKA’dan 4 adet, SİHA’lardan da 6 adet daha ordumuzun kullanımına sunuyoruz.’’

Polislik Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Nelerdir ?

Pomem Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Nelerdir ?

PÖH Olmak İçin Ne Yapılır, Şartları Nelerdir ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Murat dedi ki:

  TYT puanım 236 başvuru yapabilir ve sözlü ve fiziksel mülakattan iyi yapıp kazanma şansım var mı acaba ?
  Ve arka ve ön dişlerde dolgu sıkıntı oluyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Kılavuzu beklemelisiniz

 2. Berke dedi ki:

  22. Dönem 23. Dönem birde 2018 pmyo ile mi toplam 22.500 polis alımı olacak yoksa 22. Dönem sayılmıyor mu ? Ayrıca bu 100 gün içinde bütün aşamalar bitmiş olacak eylül de başlandığı taktirde 2 ay dan biraz daha fazla Zaman kalıyor. Normal pomem alımı 5-6 ay sürerken 2 aya bu alımlar Nasıl sığdırılacak sayın Admin ?

  1. Admin dedi ki:

   İlanlar geldikçe takvim netleşir