2018 Yılı Sözleşmeli Er Sonuçları Açıklandı

2018 Yılı Sözleşmeli Er Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Er Nedir?

blank

Sözleşmeli er, belirli bir ücret karşılığında Milli Savunma Bakanlığı çatısı altında vatani görevini yapan erbaş veya erlere denilmektedir. Sözleşmeli erler MSB’nin açıklayacağı başvuru tarihleri arasında gönüllü olarak başvuruda bulunabilirler. Herhangi bir zorlama şartı olmadan başvurulan sözleşmeli erlik Türkiye’nin her yerine çıkabilmektedir. Bölgeden bölgeye göre de maaş değişikliği uygulanmaktadır. Normal illerde 2500 ila 3000 TL maaş alırken doğu bölgelerinde bu maaşın 4000 TL’ye kadar çıktığı bilinmektedir. Sözleşmeli er başvurusunda bulunacak kişilerin daha önce terör örgütleriyle iş birliği yapmamış olup sicil kaydının kesinlikle temiz olması gerekmektedir. Uygun görülmeyen durumlarda ve şüpheli şahıslarda başvuru sonucunda kazansa bile mülakatlarda sorgusuz olarak elenme şansı bulunmaktadır. Bu yüzden sicilinizin temiz olması çok önemlidir.

2018 Yılı Sözleşmeli Er Sonuçları Açıklandı

Kısa zaman önce başvuruları açılan kara, hava, denizkuvvetleri için sözleşmeli er sonuçları açıklandı. Dört gözle bu sonucu bekleyenler pertemin.msb.gov.tr adresinden detaylı olarak listeyi inceleyebilirler. Burada sözleşmeli olarak erliğe hak kazananların tam listesi bulunmaktadır. Seçim aşaması faaliyetlerinin tarihi ise 17 Aralık 2018 ile 11 Ocak 2019 tarihleri belirlenmiştir. Sonuç listesinde yer alan asker adaylar aşağıda detaylı olarak belirteceğimiz aşamalara girmeye hak kazanmış bulunmaktadırlar. Seçim aşaması faaliyetleri 10 adımdan oluşuyor olup, deniz, hava ve kara için detaylı olarak bilgilendirilmeler yapılmıştır.17.11.2018 ve 11.01.2019 tarihleri arasında açıklanan listede ismi yer alan kişilerin gerekli belgeleri Milli Savunma Bakanlığına teslim etmesi gerekmektedir.

Aşama faaliyetlerin de her kuvvet için ayrı bir bilgilendirme bulunmaktadır. Sizin başvurunuz sonucunda hangi birime hak kazandıysanız o birimle alakalı aşamaları dikkate almanız gerekmektedir. Eksik belge veya zamanında mülakata gitmeme gibi durumlar söz konusu olduğunda kazanmış olduğunuz hak geçersiz sayılacaktır. Herhangi bir geri dönüşü olmayıp,hiçbir şekilde mazeret kabul edilmemektedir.  2018 yılı sözleşmeli er sonuçları detayları aşağıda detaylı bir şekilde bulunmaktadır.

Sözleşmeli Er Temin Süreci Nasıl İşleyecek

 • Evrak Kontrol,  Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi,Yüzme Testi (Sadece Kurbağa Adam ve Dalgıç tercihi olan adaylar için) ve Mülakat aşamalarından oluşmaktadır.
 • Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
 • Dz.K.K.lığının Kurbağa Adam ve Dalgıç branşları için yüzme testi Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir.
 • Yüzme sınavına girmeyecek adayların seçim faaliyetleri 1 gün, yüzme sınavına girecek adayların sınavları 1-2 gün sürebilecektir.
 • 31 Aralık 2018, 01 Ocak 2019 tarihlerine ve hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
 • Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.
 • Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asıllarını teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
 • Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir.
 • Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
 • Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
 • Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
 • MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara sabah kahvaltısı/kumanya ikramında bulunulacaktır.

SÖZLEŞMELİ ER SONUCU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

2018 – Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar ?
2018 JÖH Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?
Komando Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Avatar Özcan dedi ki:

  Sözleşmeli er maaşı batı birliklerinde en düşük 2995 tl dir 2500 lira değil Yanlış bilgilendirme yapmayın Ha şunada değineyim Sözleşmeli er olacak arkadaşlar ; Lise ve üniversite mevzunu iseniz kesinlik ile bu işe bulaşmayın Gidin en düşük uzman erbaş olun veya AST subay lık olsun planınız Ama kesinlikle sözleşmeli eri aklınıza dahi getirmeyin Çoğu genç askerliğini yapmadığı için er rütbesinin ne anlamına geldiğinin farkında değiller ve bu mesleğe girdiklerinde nasıl bir hata yaptıklarını sonradan anlıyorlar Askeliğini yapmamış ve yapmış olan ilk okul mevzunu kişiler için sözleşmeli erliğün güzel bir çıkış yolu olduğunu da belirtmek isterim sayılı kanunu güzelce okuyun isterseniz onun atası olan 1111 sayılı kanunuda okuyun ve kararınızı öyle verin