2018 Yılı 5. Dönem Amirlik Eğitimi Sınav Sonuçları

27.12.2018
A+
A-
2018 Yılı 5. Dönem Amirlik Eğitimi Sınav Sonuçları

Emniyet Müdürlüğü tarafından başvuruları alınmış olan ilk derece amirlik eğitimi için geçen zamanda sınav yapılmıştı. Sınava giren adayların dört gözle beklediği sınav sonuçları nihayet açıklandı. Polis Akademisi yaptığı duyuruda 450 erkek ve 50 kadın olmak üzere toplamda 500 adet personel alınacağını duyurmuştu. 16 Aralık 2018 günü yapılan sınavda tüm adayların arasından dereceye giren 500 kişi ise eğitim almaya hak kazanacaktır.

Yazımızın ilerleyen kısımlarında sınav sonuçlarına ve sınav sonuçlarınızı öğrenebileceğiniz adrese dair detayları öğrenebilirsiniz. 2018 Yılı 5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınav Sonuçları için yapılan duyuruyu sizler için paylaşıyoruz. Sınav sonucuna ilişkin itirazı olanlar ise 26.12.2018 ve 28.12.2018 tarihleri arasında bu eylemi gerçekleştirebilecekler. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

blank

2018 Yılı 5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonuçları Duyurusu

Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans mezunu polis memurları, baş polis memurları ve kıdemli baş polis  memurları arasından  (450) erkek ve (50) kadın aday olmak üzere toplam (500) personel Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınmak üzere İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı 16 Aralık 2018 Pazar günü (11) Bölge Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

İlgili yönetmeliğin 16. maddesinin 5. fıkrasında “Yazılı sınavda yüz puan üzerinden en az altmış puan alanlar başarılı sayılırlar” ve 17. maddesinin 3. fıkrasında “Yazılı sınav sonucuna göre; belirlenen başarı puanını aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır. Puanların eşitliği halinde sınav konularına ilişkin 16 ncı maddenin ikinci fıkrasında belirlenen sıraya göre doğru cevabı daha fazla olan aday başarılı sayılır. Eşitliğin yine bozulmaması halinde başarı listesinde son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da başarılı sayılır.” hükümleri doğrultusunda başarı listesi oluşturulmuştur. Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/ Sözlü Sınav tarihleri ve aday sınav giriş belgeleri ileri tarihte Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde (www.pa.edu.tr) yayınlanacaktır.

Yazılı sınav sonuçlarına itirazlar 26-28.12.2018 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne daha önce Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde (www.pa.edu.tr)  yayınlanan takvim doğrultusunda yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınav sonucunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

PAEM İntibak Eğitimi
Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Şartları Nelerdir?
Emniyet Amiri Nasıl Olunur ?
PAEM Sözlü Mülakat Soruları
Komiser Yardımcısı Olma Şartları Nelerdir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar polmet dedi ki:

    Sınavdan 75 aldım. Ankara’da eşim ve çocuğumla ikamet ediyorum. sınavı kazanmam halinde eğitim merkezinde yatılı kalmam şart mı. eğitim kaç ay sürüyor. cevap verirseniz sevinirim. teşekkür ederim.