2018 T.C Sağlık Bakanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sürekli İşçi Alımı

04.09.2018
1.101
A+
A-
2018 T.C Sağlık Bakanlığı En Az İlköğretim Mezunu Sürekli İşçi Alımı

T.C Sağlık Bakanlığı  yayımlamış olduğu ilanla ,  merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde İş–Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alınacağını duyurdu.

En az ilköğretim seviyesinde ve çeşitli branşalar da yapılan bu alıma kimler başvurabilir ? Başvuru şartları nelerdir ? Son başvuru tarihi ne zaman ? Gibi sorulara yazımızın devamında cevap vermeye çalışacağız.

2018 Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi İlanı Başvuruları Ne Zaman ve Nereden Yapılacaktır?

Sağlık Bakanlığı  yayımlamış olduğu ilanla 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi alımı yapacağını duyurdu.  Başvurular  04 – 13 Eylül 2018 tarihleri arasında İş–Kur İl Müdürlüğüne , Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılacaktır.

2018 Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi İlanına Kimler Başvurabilir ?

Sağlık Bakanlığı yayımlamış olduğu ilanda adaylardan aşağıdaki şartları istemektedir ;

  1. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  2. Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle en az ilköğretim mezunu olmak.
  3. Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden  programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika /belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.
  4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
  5. Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.
  6. Eski hükümlüler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
  7. Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar, 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Adaylar ilan sorgulamasını  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx  adresinden yapacaklardır.

JGK (Jandarma Genel Komutanlığı) Bilişim Personeli Alım İlanı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Daimi İşçi Alımı

İBB Başkanlığı Zabıta Memuru Alım İlan

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.