Ana Sayfa / POLİSLİK / 2018 Polis Alımları

2018 Polis Alımları

Polis alımları, ülkemiz gençleri tarafından oldukça yakından takip ediliyor. Ekonomik sorunlar, iş garantisi, gelecek kaygısı ve meslek sevgisi gibi çeşitli sebepler, ülkemiz gençleri arasında polislik mesleğinin ilgi görmesine neden oluyor. 21. dönem POMEM polis memuru adayı alımı ile, 2017 yılı ile polis alım sürecinin bittiğini söyleyebiliriz. Sürpriz bir durum olmadıkça, bu yıl içerisinde başka bir polis alımı olacağını düşünmüyoruz. Bu yazımızda, 2018 yılı içinde kesin olan ve olabilecek polis, pöh ve komiser yardımcısı ilanları hakkında öngörülerimizi sizlerle paylaşacağız.

2018 yılı içinde hangi eğitim birimleri ilana çıkacaklar?

2018 yılında tüm eğitim kurumlarının ilana çıkacağını düşünüyoruz. Öncelikle kesin olan alımları yazalım:

1. 2018 PAEM

2018 yılında Polis Amirleri Eğitim Merkezi, teşkilat dışı lisans mezunu komiser yardımcısı aday öğrenci alımına devam edecek. Bu ilanın 2018 yaz aylarında çıkmasını ve sürecin bu seneki takvime yakın bir şekilde sürmesini bekliyoruz. Kontenjan 2000 ile 2500 arası bir sayıda olacaktır. Detaylar için: 2018 PAEM Alımları

2. 2018 PMYO Polis Alımları

Polis Meslek Yüksekokulları, 2018 yılında da öğrenci alımına devam edecekler. 2018 planlaması çalışma takviminde yer almaktadır. YGS sisteminin değişmesi nedeniyle belli bir belirsizlik olsa da, ilerleyen süreçte PMYO öğrenci seçme takviminin netleşeceğini düşünüyoruz. 2018 yılı PMYO kontenjanları 2000 ile 2500 arası olacaktır. Konu hakkında detay için: 2018 PMYO Alımı

Yukarıdaki alımlar, kesinliği olan ve belirli bir takvimle çalışan süreçleri kapsamakta. POMEM ve PÖH ilanları ise ihtiyaca göre ve mevcut koşullara göre şekillendirilmektedir. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz; 2018 yılı içinde POMEM polis alımı olması kesindir. Fakat takvim ve öğrenci sınav süreci belirsizliği mevcut. Bu noktadan sonra belirttiğimiz hususlar tamamen tahmin ve öngörüye dayanmaktadır.

2017 yılı içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 32 bin yeni kadro ihdas edildi. Bu kadroların 13 bini bu sene 21. dönem POMEM alımı ile kullanıldı. Geriye kalan 19 bin kadronun, 4 bin civarı 2018 PAEM ve PMYO için kullanılacak. Bu sayılar çıktığında geriye 15 bin kişilik bir kadro kaldığını görüyoruz. Elbette bu kadronun tamamı 2018’de kullanılmak zorunda değil. Ayrıca ek kadro ile alım sayıları arttırılabilir. Tüm bu hususları eklersek 2018 yılındaki POMEM sürecinin aşağıdaki gibi olacağını varsayabiliriz.

3. 2018 POMEM Polis Alımları

21. dönem 13 bin POMEM öğrenci adayının alınma süreçleri devam ediyor. Bu adaylar Aralık 2017’de eğitime başlayacaklar diye düşünüyoruz. Bu adaylar 2018 Haziran ayında mezun olacaklardır. Bu nedenle 2018 Nisan-Mayıs aylarında bir POMEM alımı daha olabilir. Bu sene olduğu gibi eğitimleri Temmuz 2018’de başlayabilir. Kontenjan sayısının 12 bin civarı olması muhtemeldir. Eğer ihtiyaç duyulursa, bu POMEM mezuniyeti sonrası yine Aralık 2018’de bir tane daha POMEM alımı gerçekleşebilir.

4. 2018 PÖH  Alımı

Polis Özel Harekat alımları, 2017 yılındaki lise mezuniyeti ve diğer kolaylaştırıcı etmenler sonrası adeta patladı. Yüzbinler polis olmak için başvuruya akın etti. Bu süreç sonucunda, lise mezunu, lisans mezunu, askerliğini yapmış, askerliğini yapmamış vb. şekillerde birçok aday gurubu ortaya çıktı. Polis Akademisi, uzun çalışmalar sonucunda bu adayların eğitimlerini dönemlere ayırdı ve sürelerini farklılaştırdı. Herkesin takdir edebileceği üzere PÖH eğitimleri özel bir titizlik gerektiriyor. Bu nedenle 2018 yılında nasıl bir planlama ile Polis Özel Harekat adayı alınacağı konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Fakat 5 ila 10 bin arası bir alım olmasını bekliyoruz.

2018 Polis Alımları Sürecine Adaylar Nasıl Hazırlanmalı?

Öncelikle polis adayları boy-kilo oranlarını hesaplamalı, fazla kilolarını vermelidirler. Polis alımları için gerekli olan puanları alacakları YGS(yerine gelen üniversite giriş sınavı), KPSS önlisans ve KPSS Lisans sınavlarına çalışmalı ve hazırlanmalıdırlar. Fiziki parkur önemli bir aşama. Mutlaka spor yapmalı, kondisyonlarını hazır tutmalıdırlar. Polis olmak için en önemli kriter ise sözlü mülakatlar. Adaylar mutlaka sözlü mülakatlara hazırlanmalıdırlar. piyasada 20-30 TL fiyatlara satılan kitaplar mevcut. Dileyen adaylar bu kitapları alabilirler. Kitaplar gibi sabit kaynak yerine sürekli güncellenen ve her sınav döneminde çıkmış yeni sorularla güncellenen Polis Mülakatları Uygulamamızı almanızı tavsiye ederiz. İçerisinde 1000 civarı polislik mülakatlarında çıkmış soru ve cevabı barındıran uygulamamız, yeni sorularla güncellenmekte ve geliştirilmektedir. POMEM, PMYO, PAEM ve PÖH farketmeksizin tüm adayların mobil cihazlarında uygulamamız mutlaka olmalı. Satın almak için logolara tıklayın:

Yukarıdaki paragraflarda da belirttiğimiz gibi, bu makaledeki varsayımlar bizim kendi görüşlerimizdir. temel alımlar dışındaki diğer polis adayı alımları konusunda en kesin bilgiyi Polis Akademisi duyuruları ile takip edebilirsiniz. Biz de bu süreçte siz değerli okurlarımıza en doğru ve hızlı şekilde bildiklerimizi ve gelişmeleri ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bu makalede tam 266 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

266 Soru Var

 1. Ben suan lise 1 deyim.Polis ozel harekatci olmak istiyorum.Ilk once polis mi olmak gerekiyor?
  Gercekten cok istiyorum ozel harekat polisi olmak.

 2. Peki PÖH için bayan alimi olur mu 2018 de ?

 3. Pöh alımı olmayacak mı kasımda

  • admin

   Şu an öyle bir gündem yok.

  • Arkadaşlar 2018 de özel harekat alımı olmayacak , bu bilgiyi 19.Dönem özel harekat alımının düzenlemesinde bulunan özel harekat şef inden öğrendim. 19.Dönem 3 grup halinde alınıyor okullara ve ilk grup 3000 küsür kişi mezun oldu, sonra ki grup da 6 ay sonra mezun olacak ve son grup da 2018 in son aylarında mezun olmuş olacak , o yüzden 2018 de Pöh alımı olmayacak büyük bi ihtimalle..

 4. lise mezunları alımı konusunda bir bilgi elinizde mevcut mu acaba ? lise mezunuyum ve hazırlık yapıyorum polislik için. 208 de başvurabilme ihtimalim nedir hangi şartlar altındadır?

 5. Boyum tam 162 ön sağlık taramasın da 2 cm düşürme gibi bir şey olursa kesin elenicem doktordan kesin boyumun böyle olduğuna dair bir belge alırsam bir faydası olur mı eğer kabul edilmez ise tamamen çaba göstermekten vazgeçeceğim

 6. Ben lise sondayim nasil basvuru yapacam veya ne zmn olur

 7. admin bey pomeme aralıkta eğitime başlarsa haziranda eğitim sonu olur yazmışsında 4 ay değil mi pomem eğitim süresi

  • admin

   Bu sene Temmuz’da başlayanlar Aralık’ta mezun olacaklar. Oradan hesaplayabilirsiniz.. İntibak izin vs Haziranı bulur.

 8. Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans Öğrencisiyim bu sene son senem polis olabilmem için KPSS ye girmem yeterli mi?

 9. Türbanlı polis alımlarında da koldaki izlere bakıyorlar mı?

 10. Lise sondayım pmyo ya girmek istiyorum Düztabanım sorun olur mu ? sorun olursa tam teşekküllü bi hastaneden rapor alırsam bi faydası olurmu ?

  • admin

   Düztabanlık elenme sebebi ama pek dikkat etmiyorlar. Rapor alırsan kesin elerler. Olduğu gibi git, normal duruşuna ve hayatına engel değilse sorun olmaz.

 11. Ben lojistik bölümü önlisans mezunuyum. Polis olmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Böyle bir hakkımız var mıdır acaba ?

 12. Admin 2017 kasım gibi lise mezunu pöh ilanı gelebilir mi acaba bi bilginiz var mı en erken ne zaman olur bide kpss şartı istenir mi

 13. Merhabalar. Ben POMEM için başvurumu yaptım. Aralık’ta başlayıp Haziranda biten bir eğitim olacak yanılmıyorsam. Peki bu eğitim nasıl oluyor? Biraz bilgilendirirmisiniz. Şuanki işimi bırakmama engel midir?

 14. Merhaba ben lise 3 teyim polis olmayı çok istiyorum ne yapmalıyım

 15. Eğitim, mülakatları geçen eğitimden basarılı olup polis memuru olarak atanabilecekler icin değil mi?

 16. Mrblar İyiçalişmalar benim size bir sorum olacak ben lise mezunuyum polis olmak ıstıyorum 2018 yılında kpss girip oylemı basvuru yapacam yada nasıl çalısmam lazım yardımcı olursanız sevınırım sımdıden ıyı calısmalar tskur ederım ıyıgunler

 17. Selam benim bi çocuğum var eğitimde yatılı kalmadan evime gelip gitsem olabilir mi böyle bişey?

 18. Ben önlisans mezunuyum. Bu sene KPSS ye girmediğim için pomem e giremedim 2018 PMYO alımında sizce önlisans mezunlarını yine PMYO ya alırlar mı?

 19. Selam ben 1.83 boyundayım kilo 80 lise mezunuyum pöh olurmu yum

 20. mrb ben açıkögretim lise sondayım ve polislik sınavına girme ihtamlim var mı ygssiz falan

 21. Ygs girilmeden polis olabilir miyiz

 22. Üniverste 1.sınıf okuyorum polisliğe girmeyi düşünüyorum baraj puani kaç yardimci olursaniz sevinirim.

 23. Merhaba 2017 olan alımlarda şuan 4.800 alımında yapılması lazım oluyor o alım hangi bölümde yapacagını düşünüyorsunuz ?

 24. Merhaba admin sizce bu yıl içinde lise mezunu ve bayan pöh alımı olur mu? Tahmini tarih ne zaman olur ?Teşekkürler.

 25. 10 dereceden yuksek skolyoz var dedi doktor elenirmiyim

 26. halkla ilişkiler bölümü açıkögretim okuyorum tyt ve yks ‘ girip polislik başvurusu yapabilirmiyim ? Ve yks ile alım olurmu

 27. 19 . Dönem pöh lerin eğitimi ne zaman bitecek bilginiz varmı?

 28. Sag gozum 1.80 sol gozum 0.85 derecesi polislige engelmi

 29. Bu sene lise mezunu pöh alımı olabilirmi ve erkek bayan karışık mi olacak yoksa bayanlara ayrı kontenjan mi açılacak

 30. 2017 yılının son ayı olan Aralığın sonunda veya 2018 yılının ilk ayi olan ocak ayında POLİS ÖZEL HAREKAT alımı olacakmı?

 31. Pmyo bitirince poh e nasıl giriliyor benim bir yerde okuduğum bilgiye göre pmyo nun 2. senesinin son haftasında pa dan gelip sizi goturuyorlar poh olmayı kabul ederseniz bu doğru mu

 32. 21 yasindayim aciktan yeni mezun oldum lise polis olmak istiyorum yillardir hayalim 1 75 boyundayim 56 kiloyum bende girebilirmiyim bu konu hakkinda bilgilendirirmisiniz

 33. Kolumda iki tane ufak cam ile yapılmış izler elenmeme sebeb bi

 34. Lise sondayım polis başvuruları ne zaman?

 35. 1.67 boyunda 68 kiloyum PMYO veya pöh olurmuyum?

 36. Lise son sınıf öğrencisiyim Haziran ayında okulumdan mezun olcam pöh başvurabilirmiyim

 37. 22 temmuz 1993 lüler 2018 polislik yaşı tutuyor mu

 38. Merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim ama 25.11.2000 doğumluyum polis okuluna girebilirmiyim sınavı kazanirsam

 39. 2019 da girecegim zaman tekrar sınavi kazanip mi basvurmam lazım yoksa bu seneki de gecerli olurmu

 40. Karnimda daha bebekken geçirdiğim ameliyat yüzünden iz kaldı PMYO için eleme sebebi olabilir mi bu iz ?

 41. Karnınimda bebeklikten kalma ameliyat izi var PMYO için eleme sebebi olabilir mi bu iz ?

 42. Pmyo 2 yıl okuduktan sonra polis olmak için tekrar mülakata gircezmi

 43. Şansımı deneyip bu sene basvursam mülakata çagırirlarmi yoksa direk basvurum gecersizmi sayılır

 44. 2018 polislik sinavina girmek istiyorum. Bu yzudrn Besyo ya gideceğim. Sizce hangi ay besyoya başlamam icin uygun olur. (Önceden temelin yok) polislik Simavi mayis da olacaksa mart da mi gitmeliyim sizce?

 45. meslek lisesindende polis olunabiliyormu?
  bide kapali kadin polis oluyormu?

 46. Merhaba ben lise mezunuyum tekrar yks ye hazırlanıyorum polis olmak istıyorum gecen sene puandan dolayi olamadım bu sene benim yapmam gereken ayni gecen seneki gıbı mi yoksa degısıklık var mı?

  • admin

   TYT girip alabildiğin kadar yüksek puan alıp PMYO başvuracaksın. Süreç aynı.

   • admin memurlarnette bi yorumda paem 24. yedek girmiş yazıyor ben 21. yedeğim ama sonuca tıkladığımda bu kişiye ait sonuç bulunmamaktadır yazıyor bi yanlışlık olamaz değil mi

 47. Sa admin şimdi biz sadece 1.Oturuma mi Girecez ?
  Yani türkçe ve matematik olan aşamaya mi Girecez
  2.Oturuma girmeşek sıkıntı olur mu

 48. İyi akşamlar ben de hepatit b var.dna sonuclarim değişiklik gösterebiliyor. Mahkeme ye versem dönme şansım var mi?

 49. Geçen yıllarda YGS Mart’ta pmyo mülakat ise Haziran’daydi yeni sisteme göre mülakat hazirandan sonrami olur ne zaman belli olur tarihi belli değilse tahmininizi alabilirmiyim ?

 50. 2018 kpss ye girip haziran gibi olacak pomem alimina basvurabilir miyiz . Kpss mayıs gibi oluyor. Pomem basvurulari da nisan gibi yazmissiniz. Zamanlar uymuyor gibi. Başvurma şansim yok mu

 51. Şu an kpss puanim yok. 2018 de olana girecem. 2018de ki ilk pomem alımına basvuru yapma sansım yok mu

 52. Askerdeyken komser yardimciligina basvuru yapilabilir mi

 53. 18..03.2000 doğumluyum boy 1.83 kilo
  76 polis olabilirmiyim
  Polislikten pöh geçiş var mi teşekkürle

 54. Merhaba. 2018 yks de 2. Oturuma girmek zorunlu mu pmyo ya girmek için

 55. 2000 2500 pmyo biraz az değilmi ya

 56. gitmek istedigimiz polis okulunu biz mi seçiyoruz

 57. Kolay gelsin öncelikle hocam, iki tane sorum vardı benim, 1. Si 2018 de pöh alımı tekrar olurmu ihtimal varmı eğer olursa lise düzeyinde kontenjan olması ihtimali olurmu hocam?

 58. Polis olmak iicn neler gerekli ve ne yapmaliyim hic bir bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim 2018 yili polis sinavi haziran ayinda mi olacak

 59. Yas sartinda bi değişiklik var mi 03.11.1993 liler giremezmi 2018 pmyo ya :'(:'(:'(

 60. Lise mezunuyum ve çok istiyorum polis olmayı ya da başka hangi yol izlemeliyim univ. Okusam bu seferde gene yaştan kaybecem :'(:'(:-[ 03.11.1993 doğumluyum hicmi pmyo şansım yok

 61. merhaba.2018 de pöh alımı olursa bu durum 2018 pomemi etkiler mi? yani aynı sene içerisinde hem pöh hem pomem alımı olabilir mi ? yoksa her sene sadece birisi mi?

 62. Lise son sınıf öğrencisiyim pomem üniversite mezunumu istiyor yoksa lise mezunu olabiliyormu?

 63. 2 yıllık üniversitede okuyorum bu sene son senem polislige girince kazanırsam okulu yarıda mi bırakmam gerekiyor ve bacağımda ameliyat izleri var sorun olur mu

 64. Admin pomem başvurularının ocak sonu tekrar olacağı gibi söylentiler var erkene çekeceklermiş var mı öyle bişi ?

 65. Kardeş 21 dönem haziran ayina nasil bitiyo onu anlamadim izah edermisjn en fazla nisan da biter ?? Garip

 66. 21. Pomem Açıklandıktan Sonra Polis Özel Harekat İlanı Gelir mi ? Şartlar Nasıl Olur Sizin Tahmininize Göre ?

 67. Arkadaslar bu celık yelek hangı durumlarda kullanılacak hep mi hiç mi ?

 68. Polis olmak istiyorum ama dövmem var orta boy da bileğim de. O zaman kabul olmuyor mu?

 69. admin kpss bu sene temmuz ayında olacakmış. agustostada acıklanacak. yayınladığınız yazıda tahmini bir şekilde 2018 pomem alımları temmuzda başlar demişsiniz. kpss nın temmuzda yapılmasıyla alımlar temmuzdan sonrasına ertelenebilir değil mi. 2017 de iki pomem alımınıda 2017-2016 kpss puanıyla yaptılar 2018 de de aynı sekilde devam eder mi.

 70. şuan lise sondayım polis özel harekat olmak isitiyorum. 2018 alımlar olcak mı ve olursa hangi ay başlar başvurular? Gerçekten çok istiyorum polis özel harekat olmayı
  Bide benim boyum 1.73 cm olur mu

 71. Yüzümde ben var polis olmama engel olur mu

 72. Boyum 1.70 2017 lise mezunuyum 2018 PöH e girebilirmiyim ve ya baska hang polislik basvuruları yapabilirim okuduğum meslek lisenin avantajı olurmu polislikte???

 73. merhaba iyi günler lise mezunları pomeme başvuru yapabilir mi

 74. 20 10 2000 dogumluyum tesetturluyum bacagımda jılet ızı var ama psıkolojık nedenlerden degıl yanlıslıkla oldu 19 gunle katılamıyorum yasımı mı buyutmem lazım yks ve tyt ye hazırlanıyorum ne yapmalıyım 2 veya 4 yıllık gazetecılık okusam sonra sınava gırınce pomem veya pmyo yu kazanırsam okulu bırakıp polıslıge veya pöh e devam edebılır mıyım

 75. Admin 28 e gircem pöh e başvuru yapabilir miyim ki 8 temmuz 1990 doğumluyum

 76. Peki polis meslek yüksek okuluna basvuru yapabilir mi lise mezunlari

 77. Admin haberde okudum 270 puan olarak açıklanmış doğru mu bu gerçekten

 78. Merhaba admin 2018 pomem basvurulari mayis gibi olabilir tahmininde bulunmussunuz ben 22 temmuzda kpss yapilacagi bilgisini duydum yani 22. Donem pomem icin basvuru yapamayacak miyiz ?
  Tesekkur ederim simdiden

 79. Ben şu an lise 4 ögrencisiyim polis olmak için bu yıl başvurmam gerekiyor mu yoksa lise bittikten sonra mı?

 80. Admin kardeşim pomemler 10 aralık 2017 de mezun olucak polis okulları bosalicak poh alımları nezaman olacağına dair bi aciklama gelmedi birde alim olursa ne zamn olur tahmini sabırsızlıkla poh alımlarını bekliyoruz biri bizim sesimizi duysun istiyoruz şimdiden cevap için teşekkür ederim…

 81. Admin kardeşim pomemler 10 aralık 2017 de mezun olucak polis okulları bosalicak poh alımları nezaman olacağına dair bi aciklama gelmedi birde alim olursa ne zamn olur tahmini sabırsızlıkla poh alımlarını bekliyoruz biri bizim sesimizi duysun istiyoruz şimdiden cevap için teşekkür ederim…

 82. ADMİN BEY KOLAY GELSİN BENİM GÖZ DERECEM TOPLAM 5 OLUYOR LAZER OLSAM PÖH ALIMLARINA GİREBİLİRMİYİM

 83. admin pöh veya polislik ses tellerinde sorun varsa sıkıntı olurmu

 84. 2018 poh alımları olmucakmi 1 senedir bayan alim için uğraştık şimdi tarih bekliyoruz oda gelmicekk gibi bu konuda düşünceniz nedir yani ekim kasım bekledik aramaktayız şuan ve hala bi açıklama gelmedi

 85. Admin kardeşim biz 1 yıldır bu amii bekledik bayan alimlar için çabaladık çok şükür bayanlara da yer verildi ama lise düzeyinde poh alımlarını tarihini hala belirlemediler bir bilginiz varmıdır lütfenn bi açıklama olsun istiyoruz ben ve benim gibi düşünen milyonlarca insan var biliyorum ki bu vatan için en iyisini yapcağımizdan bu kadar çabalıyoruz aralık ayı geldi hala bir tarih yok

 86. Admin kadeşim pöh alımlarının tarihi hakkında tahmin yokmu günde 50 kere bakıyorum yani bayanların önünü açtılar ama hala bir gelişme yok bekliyoruz yani en azından bir tarih olsa ne yapmaız gerekli egm ye yazı yazalım gerekirse ben ve benim gibi bu alımı bekleyen var

 87. Admin kolay gelsin poh alımları hakkında belli bir tarihi ne aman açıklanır yani 1 senedir bekliyoruz hergun 1000 kere bakilirmi acaba bir haber varmı diyee ben vatan için her ye hazırım lütfen artı ki sesimizi nasıll duyururuz ne zaman alımlar gerçekleşir bir bilgi verirnn nereye yazı yazalım

 88. Bu yil polislik basvurusu ne zamna

 89. Lise mezunuyum polis özel harekat olmam için üniversite sınavına girmem zorunlumu yoksa lise mezunu yeterlimi alımlar 2018 in hangi tarihinde

 90. Be Yorum yazdm ama gelmedi sanirim goremedim tekrar yazayim.. 😊 Merhabalr Yks den sonra mi Polis basvurulari olacak Yks den Once mi 1.65 boy 53 kiloyum Saglik ve spordan gececegime inaniyorum mûlakattan sorulan sorular internette yayinlananlara benzer mi sorulur ?? 😊😊

 91. Mrb ben 16 05 1999 dogumluyum 2018 poh alimina basvuru yapabilirmiyim lise mezunuyum

 92. Mehmet ali güzel

  Merhaba ben orta okul terk ettim ama bende polis olmak istiyorum nasil yapmam gerekir

 93. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği 1.sınıfım. Polislikte 260barajı var ama sporcularında mı aynı puanı alması gerekli.

 94. Ben ne yazık ki yanlış hatırlamıyorsam 2012 veya 2013 senesinde fetönün dershanesine gitmiştim bu pmyo ya girişte sorun yaratır mı ? veya pmyo’da okuduktan sonra son sınavda elenme ihtimalim olur mu ? o yıllarda dershanenin fetönün olduğundan bile haberim yoktu 🙁 Teşekkürler

 95. Merhaba ben universite 3. Sinifim ama bu sene tytye girip pmyo ya basvurmak istiyorum yasim 22 ama yas sınırını gecmiyo bildiğiniz üzere. Yaşım ve 3. Sinif olusum elenmeme sebep olmaz degil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 96. Tyt katsayıları matematik ve Türkçe için 5 sosyal ve fen için 2,5 tekabül ediyor güvenilir sitelerdende net sayıları hesaplayarak bu sonucu ösym nin de belirlediği veriler bu hususta fakat hesaplarıma göre eski sistemde 360 alan bir aday yeni sistemde 260 gibi bişey alıyor yeni kat sayılarlarla yani 270 barajına ulaşmak için hemen hemen türkçe kadar matematikte yapmak gerekiyor ama pmyo adayları genellikle sözel ağırlıklı kişiler bu demek oluyor ki çoğu aday bu puana yetişemeyecek sizce baraj puanında aşağı çekme söz konusu olur mu? Teşekkürler.

 97. Merhaba admin ben Lise son sınıf öğrencisiyim TYT den 270 Alamam denemlerde 210/235 falan alıoyorum ama 270 alamam polis olmak istiyorum tytden 270 alamazsam polis olamammı lise mezunu olarak olabilrimiyim ve olabilirsem maaşlarda bi kesinti olurmu

 98. Merhaba
  Pmyo spor mülakatı 2017 ile aynı mı olacak?

 99. 2018 pöh alımında lise mezunlarını alıyorlar mı ve bayan alım olcak mı? Birde ben gözlük kullanıyorum sağ 2 ve sol 2.25 herhangi problem olur mu?

 100. SELAM admin 2016 da mahkemede 3 ay 10 gün gediz elektrk tarafıdan hapis cezası verildi. 5 yıl infaz yedim polis e engel olurmu ? sicil kaydım temiz

 101. Admin bey pöy alımlarında kpss olucakmi kimi sitede khk da var yokk deniliyor net bir açıklama daha yok siz biliyormusunuz

 102. Sağ gözümde 0.75 sol gözümde 1.50 bozukluk var PMYO girişte sıkıntı olur mu?

 103. GÖKHAN EYÜBOĞLU

  Merhabalar ben kpss lisan sınavına hazırlık yapıyorum 19.11.1990 doğumluyum 2018 alımına yaşım tutuyor yanlız alımlar sınavdan önce olursa başvuru yapamayacaz. Sınav tarihi 22.07.2018 de alımlar ne zaman olur yaş sınırı kaç ilginiz için teşekkür ederim kolay gelsin.

 104. Sayın Süleyman Soylu PÖH ilandan önce bi açıklama yaparmı sizce ilandan ne kadar önce sinyalleri verir

 105. Merhabalar. Ben lisans mezunuyum pomem yada pöh düşünüyorum ama benim sağ el de bi parmağımın ucu kesik acaba alınma şansım sıfır mı ben şansımı denemek istiyorum sizce ne yapmalıyım

 106. PMYO baraj puanı ne zmn açıklanır 🙋

 107. Merhaba.
  Özel harekat için askerliğin üzerinden 3 yıl geçmemiş olma sartı var mi?
  Polislik icin Askerliği rdm olarak yapan birisi için sorun olurmu ?
  ve bilekte 5.6 cm kesik var uzun çizgi şeklinde bu sorun olurmu teşekkür ederim.

 108. Mülakatları geçtikten sonra bi askeriyedeki gibi deneme süresi var mı varsa o deneme süresinde zorlanıp başaramazsak ne olur

 109. ADMİN LİSE BİTII 18 YAŞINDAYM VE PÖH TA BAŞVURU YAPMAMDA Bİ SIKINTI OLURMU BİRDE BAŞVURMAM İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR ? SİMDİDEN TEŞEKÜRLER

 110. 89 ağustos doğumluyum başvurabilir miyim

 111. Admin 11 yıl önce böbreğimin kanalında daralma olduğu için ameliyat oldum ve dolayısıyla 12 cm lik bir ameliyat izi kaldı ? BU polis olmama engel mi?

 112. Çapraz bağ ameliyatı sorun olur mu sağlık taramasında lisans mezunuyum yurume ve kosmada bir engel yok sporda iyi

 113. Hocam merhaba ben 13.10.2000 doğumluyum bu sene polisliğe girebilir miyim yoksa bir yıl daha beklemem mi gerekiyor

 114. Admin ya benim arkadaş şu peygamber sevdalıları platformunun hazırladığı bi kutlu doğum etkinliğini izlemeye gitmiş bu polislik veya askerlik için kendisine sorun yaratırmı.

 115. Admin sorumu yanitlarsan cok sevinirim ben 12 ekim 1992 dogumluyum onlisans mezunuyum kpssden 64 aldim bu nedenle 2017de polislige basvuru yapamadim ama polislik en buyuk hayalim polis olmak icin hangi yolu izlemeliyim bu sene 2018 kpss kasim ayinda pomem alimi kasimdan once olur ve 2016 kpss baz alinirsa yine bas vuru yapamicam pöh de bayan alimi olur ve kpss sarti aranmazsa mutlaka basvuru yapacagim ama sunu sormak istiyorum ben onlisans mezunuyum ve 1992 dogumluyum tyt ile pomem pmyo okuyabilirmiyim boyle bir sansim varmi

 116. Omuzda gorunmeyen yerde dövme var bu sorun olurmu pöh başvuruları için

 117. Pmyo sağlık şartlarında ürtiker ile ilgili bir madde var mı? Yada ürtiker detaylı sağlık taramasında sorun olur mu?

 118. Admin iyi geceler. İki bileğimde çok ufak dövme var. Sildiriyorum ama çıkmıyor. Biliyorsun yeni yasaya göre görünmeyen yerlerde dövme yara izi kabul oluyor. Ama benim malesef ki iki bileğimde ve çıkmıyor lazerle. Ameliyat olayım diyedüşünüyorum ameliyat izi çok kalmasada kalır diyorlar. Sence biraz hoş görmezler mi ? Gerçekten bu mesleği istediğimi ve bunun için verdiğim çabaya hiç mi ilgi duymazlar. Bir fikir ver nolursun. Ameliyat olayım mı ? Yoksa lazere devam edip çıktığı yere kdar çıkıp fondotenle mi kapatayım ?

 119. 19. dönem yedekleri hakkında bi bilginiz var mı? Ne olucaz degerlendirilicekmiyiz yeni alımda bizide gözden geçiricekler mi Bieklemekteyiz bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Bir çogumuz beklemekteyiz.Şimdiden teşekkür ederim

 120. Halil İbrahim

  Admin selamun aleyküm 2017 KPSS o3 puanım 65 2018 komiser yardımcılığına başvurabilir miyim o olmazsa polisliğe başvurabilir miyim tarihler belli mi 2018 için teşekkürler

 121. Merhaba. Ben lise son öğrencisiyim. PMYO için sadece TYT yeterli diye biliyorum fakat PAEM’e yükselebilmek, kariyer sahibi olabilmek için Üniversite mezunu olmak gerekiyor. Ama hangi bölümden üniversiteyi bitirmek gerektiği yazmıyor, bu konuda biraz bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 122. 2018 pöh alımı ne zaman

 123. ya lütfen pöh alım açıklamaları yapılsın bütün alımlar açıklandı bir tek pöh kaldı zaman verin bizde hazırlanalım 1 senedir bayan için mücadele verdik rabbim e şükür bayan alımları olucak ama bu sefer de beklemek var

 124. Sevgili admin.Babası ihraç polis ama emekli oldu yani ihraç edildi polislikten sonra emeklilini verdi emekli oldu.Ama polis likten değil sgk dan emekli olmuş oluyor.Sorum: bu kişinin çocugu polislik sınavlarına mülakatlarına girse elenir mi bir şansı olur mu sizce ?

 125. Merhaba ben üniversite mezunuyum 2017 kpssden 72 aldım bu kpssye girmesemde paeme başvurabilirmiyim

 126. İnşallah polis

  İyibgünler admin.Birşey soracam ihraç edilen polis ile ilişiğin kesilse yani ailesiyiz eşi boşayacak,çocuk soyadını değiştirmek istiyor.yani ihraç edilen kişiden tamamen kopmuş olacaklar çocuk soyadını değiştirip babası ile irtibatını tamamen koparır ise pmyo pomem bunu dikkate alarak çocugu akademiye alır mı ?

 127. İy günler ön lisans mezunuyum pomem yada pöh alımı ne Zaman olacak bı yıldır bekliyoruz artık bı gelişme olsun ve kpss olmasin .. önlisans mezunu olup ortaöğretim kpss girmis olmak gecerli olurmu eger liseden alirsa teşekkürler.

 128. Cebrail savcı

  Polis özel harekete başlarken ilerleyen zamanlarda ne kadar geçmesi lazım normal polisliğe geçişte
  Lise mezunuyum .açık öğretim fakültesindeyim 1 sınıfa başladım ön lisans diplomam da işe yarar mı acaba

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir