Ana Sayfa / PMYO / 2018 PMYO Polis Alımı

2018 PMYO Polis Alımı

Polis Meslek Yüksek Okulları, lise mezunu gençler arasında oldukça revaçta. On binlerce genç, polis olmak için PMYO sınavlarını dört gözle takip etmekte. Lise mezunu adayların polis olmasını sağlayan Polis Meslek Yüksek Okulları, yılda bir defa ön başvuru ile polis alımı yapmaktadırlar. Bu yazımızda, 2018 yılı için PMYO süreçleri hakkında beklentilerimizi sizlerle paylaşacağız.

2018 yılı TYT taban puanı kaç olur?

YGS kalktı! Artık YGS ile polis alımı olmayacak. Artık YKS birinci oturumu olan TYT üzerinden PMYO başvuruları alınacak. Lütfen bu yazıyı OKUYUN!  Temel yeterlilik puanınızı hesaplamak için TYT PUAN HESAPLAMA yazımıza bakınız.

2018 PMYO Başvuru Tarihi ne zaman?

TYT 23 Haziran 2018 tarihinde yapılacağına göre, 2018 PMYO başvurular 2018 yaz aylarında olacaktır.

2018 yılı PMYO alım kontenjanı ne olur?

Eğer mevcut PMYO’lardan biri POMEM’e dönüştürülmezse, 2018 kontenjanının da bu seneki gibi 2500 olmasını bekliyoruz.

2018 PMYO Yaş şartı kaç olur?

Yaş şartında değişim olacağını düşünmüyoruz. 2018 yılında, PMYO başvurusu yapacak adaylarda aşağıdaki yaş şartı aranacaktır:

 • 31 Aralık 1993 tarihi ve sonrası doğanlar ile
 • 01 Ekim 2000 tarihi ve öncesinde doğmuş olanlar

başvuru yapabilecek diyebiliriz.

Örnek Olarak; 1 ocak 1994 doğumlular sınava girebilir, 2 Ekim 2000 doğumlular sınava giremez, 30 Aralık 1993 doğumlular sınava giremez. Aşağıdaki yaş robotundan kendi durumunuzu hesaplayabilirsiniz:

Boy-kilo oranı şartı ne olur?

Beden kitle indeksi, vücut ağırlığınızın boy uzunluğunuzun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Bu ölçü tüm okullar için 18-27 arasında olması gerekmektedir. 17,9 ve 27,1 daha olsanız elenirsiniz.

2018 PMYO okullar ne zaman açılacak?

2018 yılı eğitimi, 8-9 Eylül 2018 tarihinde başlayacaklar.

Başarı puanlama sistemi değişir mi?

Değişmesini beklemiyoruz. TYT’nin %25’i, fiziki parkurun %25’i ve sözlü mülakatların %50’si alınarak hesaplanmaya devam edilecektir.

PMYO’lar 2018’de kapanır mı?

PMYO’ların sayısının ve kontenjanlarının dramatik şekilde azaldığı bir gerçek. Bu süreç zamanla devam edecektir. Fakat 2018 yılında bir anda böyle bir dönüşüm beklemiyoruz.

Şu an aktif kaç PMYO var?

Şu an mevcut eğitimine devam eden 5 Polis Meslek Yüksekokulu mevcuttur. Bunlar:

Bu okullardan İstanbul Adile Sadullah Mermerci PMYO ve Samsun 19 Mayıs PMYO karma eğitim vermektedir. Kadın adaylar bu okullarda eğitim görmektedirler. Türkiye’nin neresinden başvurursanız başvurun, PMYO kazanan bayan adaylar bu okullarda okumak durumundadırlar.

PMYO kendi sınavını mı yapıyor?

2012 yılına kadar PMYO kendi yazılı sınavını yapıyordu. Fakat bu yıldan itibaren merkezi sınavla öğrenci almaya başladı. Mevcut iş yükü, PMYO’ların sayılarının azalması gibi etmenleri düşündüğümüzde, PMYO yazılı sınavlarının tekrar gündeme gelmesi zor gibi gözükmektedir.

PMYO eğitimleri kaç yıl sürüyor?

PMYO eğitimleri 2 yıl yatılı olarak yapılmaktadır.

PMYO okurken para ödüyor muyuz?

Hayır, tüm ihtiyaçlarınızı devlet karşılamaktadır. Polis öğrencilerine ayda 300 ile 330 TL arası burs verilmektedir. Böylece kimseye yük olmadan yatılı olarak mesleğe hazırlanabilirsiniz.

PMYO okuyunca kesin polis mi oluyoruz?

Eğer sene sonu eğitim sınavından da başarı ile çıkarsanız polis memuru olarak göreve başlıyorsunuz. Sene sonunda eğitim sonu sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavdan başarısız olan adaylar, polis okullarından mezun olup emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarında okuyan öğrencilerin, meslek ile aralarındaki son engel eğitim sonu sınavı diyebiliriz.

Eğitim sonu sınavları ile ilgili yönetmelik hükümleri aşağıdaki gibidir.

PMYO Eğitim Sonu Sınavı: (MADDE 19/A ) Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

Eğitim sonu sınavının içeriği nedir?

Bu sürecin amacı, emniyet teşkilatına katılacak olan personelin tam donanımlı, yeterli, vatanına-milletine bağlı ve ülkemizin kuruluş değerlerine sadık bir personel olmalarını sağlamaktır. Adaya, sınav sürecinde eğitim-öğretim döneminde gördüğü polislik eğitimlerinin yer aldığı sorulardan, kart çekme usulü ile sorular yöneltilir. Komisyon, farklı alanlardan da sorular sorabilir. Sözlü mülakat yapabilir. Adayın, mesleki bilgisine, polis okulu geçmişine ve kişinin güvenlik tahkikatı sonucuna detaylı olarak bakılır. Bu aşamadaki elemelerin büyük kısmı güvenlik tahkikatı sonucu kaynaklı olmaktadır. Özellikle FETÖ, PYD, DHKP-C, DAEŞ ve PKK gibi örgütlerle en ufak ilişkisi tespit edilen adaylar bu süreçte kesinlikle elenirler.

PMYO mezunları askerlik yapar mı?

Hayır, polis öğrencileri mesleğe başlayınca askerlikten muaf olurlar.

PMYO okurken okulu bıraksam tazminat mı öderim?

Evet, eğer okulu bırakırsanız kayıt sırasında imzaladığınız tazminat sözleşmesinde yazan hükümlere göre size yapılan tüm ödemeler tahsil edilir ve tazminat ödemek zorunda kalırsınız. Bu tutar 5 bin ile 20 bin TL arası olabilir.

PMYO da hangi dersleri görüyoruz?

Polis Meslek Yüksek Okulunda görülen dersler tamamen öğrencileri polislik mesleğine hazırlamak ve meslekte karşılaşacağı sorunları nasıl çözebileceğine yardımcı olmak amaçlı okutulan derslerdir. Daha detaylı okumak için TIKLAYINIZ.

Açık lise öğrencisiyim. Lise sonda eğer yetişirse PMYO başvurusu yapabilir miyim?

Evet, eğer liseden mezun olacaksanız, TYT girip PMYO başvurusu yapabilirsiniz.

PMYO mezunları kariyer yapabilir mi?

Hayır, eğer lisans eğitimini tamamlamazsanız polis memuru olarak kalırsınız. Lisans eğitimini tamamlayıp PAEM okuyarak kariyer yapabilirsiniz.

PMYO mezunu polis memuru ön lisans eğitim derecesinde sayılmaktadır. Komiser yardımcısı olmak için ise lisans mezunu olmak gerekir. PMYO mezunu polis memurları, öncelikle lisans eğitimini tamamlamak zorundadır.  DGS ile bunu yapabilirler.

Lisans eğitimini tamamlayıp mezun olan polis memuru, PAEM Meslek İçi Komiser Yardımcılığı sınavına giriş yapabilir. Bu sınavda 100 soru sorulmaktadır. Başarı için taban puan 60 olmaktadır. 60 ve üzeri puan alanlar PAEM ön başvurusunda bulunabilmektedir. PAEM  KYS sınavları her sene Nisan ayı civarı yapılmaktadır.

2018 PMYO adayı olarak nasıl hazırlanmalıyım?

Öncelikle TYT için temel matematik ve türkçeye iyi çalışmalı, alabildiğiniz kadar yüksek  puan almalısınız. Bu puanın %25 i başarı puanınız olacak. Daha sonra fiziki parkura çalışmalı ve hazırlanmalısınız. Spor yapmalı, boy-kilo oranını tutturmalısınız. Bu da başarı puanınızın %25 i olacaktır. TYT ve fiziki parkur, %50 başarı puanınızı oluşturacak.

Polis olmak isteyen PMYO adayı, diğer %50 için mülakata hazırlanmalıdır. Mülakattan yüksek alamazsanız polis olamazsınız. Peki mülakata nasıl hazırlanacaksınız? PMYO kazanmak için en önemli etmen olan sözlü mülakat için Polislik Mülakatları Uygulamamızı mutlaka edinin. Bu zaman kadar PMYO POMEM PAEM ve PÖH mülakatlarında çıkan 1200 civarı soru ve cevap içerisinde yer almakta. Üstelik sürekli güncellenmekte. Sözlü mülakattan iyi puan alamadıktan sonra fiziki parkur veya sınav puanınızın hiçbir önemi yok. İndirmek ve satın almak için tıklayın:

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Bu makalede tam 2.017 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

2.017 Soru Var

 1. Pmyolar kapanacakmis ben pmyo düşünüyorum 2018de ygsye giricem pmyolar pomem oluyormuş pomemı pmyodan farklı yapan nedır herkes daha iyi olduğunu söylüyor 4 yillik üniversite mezunu olupta pomem okunabilecekmis pomem okuyanların şansı pmyo okuyanlara göre daha mı fazla? Şimdiden teşekkür ederim.

 2. Bu pmyo polis özel harekat (pöh) değil mi?

 3. 2 Haziran 2000 doğumluyum. Giremez miyim?

 4. 7 Ekim 2000 Doğumluyum giremezmiyim

 5. Mesela 270 puan alan ile 350 puan alan aynı mi değerlendiriliyor yani puanın yüksek olması avantaj sağlıyormu ?

 6. Ygs haricinde parkur sınavına felan gırıcekmıyız polislik sınavı vs az önce bildirim geldi de cevap göremedim şimdiden teşekkürler 🙂

 7. Iyi gunler..Pmyo 1.yedklr nezmn aciklanacak sizce…gecen sene 3.gun acklanmis..ilk yedkte kac kisi alir tahminen..

 8. Merhaba mesela baraj puanı olarak ham puan 270 isteniyor 269 dahi alınsa polis olunamıyor mu ? Yani 270 altı puan alan birisi hiçbir şekilde polis olamıyor mu ?

 9. Şimdinden başvuru yapmakmı lazım hani mülakatlara vs şeyler için

 10. Referans olsa pomeme girebilirmiyiz?

 11. Pmyo okurken okul pomeme dönüşürse pmyo okuyanlar zarar görür mü?

 12. Mülakat çok zor mu

 13. şuan dişlerimde tel var sağlık mülakatında sorun olur mu ?

 14. Amcanin sabikasi olmasi önemli mi

 15. Ben lise son sınıfım 2018 pmyo sınavlarına girecem göbeğimde ufak bi apandisit ameliyat izi var acaba sorun olurmu ?

 16. 2019 yılında PMYO alımı olabilir mi? Şahsi düşünceniz nedir?

 17. 5 kasim 1999 doğumluyum. 2018 de sinava girecem puani tuttursam pmyo na gidebilirmiyim boy 1.80 kilo 68

 18. Sigara sorun oluyomu sağlık raporunda yani içenler eleniyormu acaba ?

 19. Ygs de okul puani veriyormu polislik icin ek puan yani okunun verdigi puan bide ygs den puani kurtaramazsak lys ye girip tamamlıyabilirmiyiz ?

 20. Mersin huzurkentte oturuyorum mülakata başka ildemi gireceğim bi de bayan pmyo hangi illerde var ?

 21. Muhammed Mustafa

  26 Nisan 2000 doğumluyum polislik sınavına girebilir miyim?

 22. Muhammed Mustafa

  26nisan 2000 doğumluyum polisliğe girebilir miyim

 23. boyum 1.90 kilom 90 pmyo girebilirmiyim acaba

 24. Emre Yıldırım

  Önlisans Baraj Puanı Ne olur ? Birde Baraj puanı yeterli olan herkes cağırılır değilmi . ? sınırlama sadece paemde var

 25. Şey benim sağ bacak baldırda varis var sorun olur mu?

 26. lisans mezunları basvuru sartı ıcın kpss taban puanı kac olur tahmınınız veya belırlı bır puan varmı

 27. Yüzde ki yara izi ile ilgili bilginiz var mı ?

 28. Acık lisede okuyorum acık liseden belge falan goturup girebilirmiyim ? 11 eylul 2000 dogumluyum

 29. R harfini söyleyemiyorum sorun olur mu

 30. Boyum 1.58 ama kitle indeksim hesapladığımda normal. Elenirmiyim

 31. merhaba admin 2018 de polislik için net puan belli oldumu

 32. Martta 18 yaşıma giriyorum bir yıl sınıfta kaldığım için 11.sınıfımı okuyacağım ygs’e giremeyeceğim için 2018 PMYO sınavına girebilirmiyim.

 33. Küçükken geçirdiğim kaza nedeniyle kolumda iki tane iz var bu engel olurmu acaba?

 34. 18 ekim 2000 doğumluyum ben bu sene girebilir miyim

 35. 5subat 2000 doğumluyum PMYO ya girebilirmiyim efendim.

 36. Gözlerim 1 dereceyi geçiyorve tanıdıklarım lazer tedavisi olursam mulakatta sağlığı gecemiycemi söylüyor ama sağlık raporunda da lazer geçmiyor lazer olsam ne olur şimdi kafa karışık ,kafa çorba …tabi şimdi hiçbir alakası yok ama

  • admin

   Lazer ile tedavi olmak polisliğe engel değil. Yakınlarınız yanlış biliyor. Hatta polis okullarını kazananlardan gözü bozuk olanlar lazere yönlendirilir.

 37. 27 Ağustos 2000 doğumluyum girebilir miyim ? 1.80 boyum var 80 kiloyum , kilom fazlamıdır ?
  Bide tahmini YGS puanı kaç olur ?

 38. 16 ekim 1999 doğumluyum ve lise mezunuyum 2018 ygs sınavına giricem. Gözlük kullanıyorum bu sağlık kontrolünde sıkıntı çıkartır mı?

 39. Merhaba admin asil listesine girebilmek için 270 üzeri yani kaç alabiliriz asil listesine girebilmek için

 40. Kollarimda yara izleri var aslinda esmerim ve yara izindem kasdim beyza benekimsi seyler ama pek fazla deil sorun olur mu

 41. Ygs den sonra once polislik sinavina mi yoksa fiziki ,sozlu mulakatlara falan mi girecegiz

 42. 18 Ağustos 2000 doğumluyum liseyi 2 sene okuyamaidm lise 1 den basliyacagim bu sene napmam gerek nasil polis olurum lutfen detayli bilgi verin hangi asamalardan gecmeliyim vs

 43. 18 agustos 2000 dogumluyum liseyi 2 sene okuyamadım bu sene lise 1 den başliyacaağim nasil polis olurum pmyoya nasil girerm?

 44. 15 Kasım 2000 doğumluyum girebilir miyim ? çok istiyorum 2018 ygs ye gireceğim

 45. Yas sartlari 31 araliktan 1 ocaga esnetilir mi ?

 46. iyi günler ben şuanda ünivestede okuyorum farklı bir bölümde bu sene 2. sınıfım bu sene başvurmam mı daha iyi olur yoksa okulumu tamamlayıp mı birde 4 yıllığa tamamlayıp mı başvurayım teşekkür ederim şimdiden.

 47. Kaç dış eksikliği kabul ediliyor,benim azı dişin arkasındaki dişim eksik bir problem olur mu?

 48. Bu sene ygs den 280 alsam girme durumum nedir bide sağlık kontrolünde kolumda kilo yırtıkları var o sorun olurmu

 49. Ben bu yıl üniversite 1 ‘e başlayacağım tekrardan bu sene YGS’ ye girip puan almam lazım mı yoksa yerleştiğim puan yeterli olurmu. Bide bu polislik sınavı başvurusu ne zaman olacak zamanı geçtimi

 50. 1 kasım 2000 doğumluyum 12. sınıfa başlıyacağım 2018 de ygs ye gireceğim yaş ile ilgili sıkıntı olur mu

 51. ygs 1 ygs 2 ygs 3 ygs 4 ygs 5 ygs 6 hepsiyle alım yapılıyormu?

 52. sağ el baş parmakda tırnağın solunda küçük bir tırnak daha var 5 metreden belli olmuyor hareketi kısıtlamıyor sorun olur mu ön sağlıkta ve ya genel sağlıkta.

 53. merhaba admin 2018 pmyo ygsde alınacak puan belli mi ? bide ygsden tam 270 puan alsam girebilirmiyim sınava ?

 54. Başvurular neden yapılacak

 55. Merhaba Ben 30 agustos 2001 dogumluyum girebilirmiyim

 56. peki amir felan için ne yapilmali

 57. Reis pomeme sence önlisans mezunu olup kpssye lise düzeyinde girenlerde başvurabilir mi senin yorumların önemli ilanı bekleyin deme lütfen şahsi fikrini merak ediyorum

  • admin

   Herhangi bir bilgi maalesef mevcut değil. Çok aday başvursun istenirse puan bile aranmayabilir. Polis Akademisi nasıl bir planlama yapıyor anlamak zor.

 58. Bu soruyu sorduğum için kızacaksın ama benim gözler 5.5 ama lens takıp girsem fark ederlermi etseler ne olur?

  • admin

   Lens takıp sınavlara giremezsiniz.

   • Murat kardeşim girebilirsin ben bu soruyu pomem müdürlüğüne yazmıştım sorun yok demişlerdi.Paeme de bizzat ben girdim lensle,gözlükle de gelen bir sürü insan vardı lensle de.Zaten yaptıkları 2 tane rakam okutmak yakın mesafeden renk körlüğü tespiti için.Ama eğer olur da kazanırsan sağlık kontrolünde elenirsin.O yüzden çizdirmen gerekir gitmeden.

 59. Hızma takmam sorun olur mu birde kolumda. Falcata izi var ama küçük izler Tüysüz’krn belli oluyo Ve ygs den 260 amasakta lise mezunu oluğumuz için girmeyiz mi

 60. Selamın aleyküm pmyo girmek için sadece ygs yeterlimidir lys yede girmemiz gerekirmi

 61. Admin sözlü mülakat başarılı geçtiği takdirde kesin pmyo yu kazanıyo muyuz 90 100 arası alınırsa

 62. Şuan boyum sınırda yani 1.61.5 civarı , bunu nasıl tamamlayabilirim egzersiz hareketleri yaparak mümkün olur mu veya duruş ile mi alakalı yardımcı olursanız sevinirim

  • admin

   Dik durup biraz spor ve esneme hareketi yaparsan şansın artar. Şansınızı girip deneyin, ölçümlerde farklı sonuçlar çıkabiliyor.

 63. Sol gözümde 1.50 sağ gözümde 0.75 bozukluk var ameliyat olursam girişte sıkıntı olur mu?

 64. Van’da yaşıyorum doğu Anadolu sorun olurmu

 65. ben kutahyada oturuyorum bayan olarak benim okulum nereye cıkar

 66. Kolumda önceden dövme vardı sildirdim ufak tefek lazer çizik izleri kaldı sorun olur mu

 67. Polis olmak için kpss sınavına gerek varmı yoksa sadece ygs yeterlimi

 68. Merhaba ben Açık öğretimden bu sene kayıt oldum da acaba açıktan polislik akademisi veya okuluna gidebilirmiyim

 69. Admin 1995 doğumluyum 2018 ygs sınavından alacağım puanla pmyo başvurusu yapabilirmiyim ?

 70. bayanlar için başörtülü olur mu

 71. Admin 2018’deki PMYO puanları ne zaman yani hangi tarihte netlik kazanacak ne zaman öğrenebiliriz???

 72. Merhaba. Mesela arkadşım ygs 1 den 280 aldı. Ben ygs3 den 280 aldım, o sayısal diye bi önceliği olurmu.

 73. ellerimde az bir titreme var bu sorun olurmu veya bunun için ne önerirsin ?

 74. Admin benim ön üst dişlerde eğrilik var sıkıntı olur mu ?

 75. İyi günler . Ekim ayında sadece mülakatla polis alımı varmış lise mezunu bu doğrumu . Ayrıca uzman çavuş olarak görev yapıyorum. Bu mülakata girip kazanırsam kurumlar arası geçiş yapabiliyor muyum.

 76. Ygs de 6 farklı puan türü var hangisinden 260 almamız gerekiyor?

 77. Admin elimde 5.6 cm genişliğinde bir yanık izi var , 5.6 yaşımdan kalma dıştan bakınca belli olmuyor pek sorun olurmu?

 78. Merhabalarben açık öğretimde okuyorum 2018 mezun olacağım inslalh açık öğretimin son sinavlari temuxda yapılıyor ve bu süreçte yazılı kağıt götürüp mezun olabilir duy bir belge verirsem sınava girebilirmuyum

 79. Evliyim bir çocuğun var bu engel olur mu .kznrsam yatili okulu geceleri eve gelip sabah okula gidebilirmiyiz

 80. Boyum 1.58 parkurları ve mülakatı geçebileceğimi düşünüyorum istekliyim 2 3 cm istenilen boy sınırının altındayım diye elenir miyim? Yoksa boyumun 1.58 olduğu bakılınca direk elerler mi ?

 81. Lise mezunuyum baraj puanını geçemedim
  Aksaray pmyo girebilirmiyim
  Şimdiden allah razı olsun.

 82. merhabalar 🙂 benim babam bundan 9 yıl önce cezaevine girdi mekan basmaktan bunun bana sakıncası dokunurmu ??

 83. 2018 PMYO da kaç kadın alınacak acaba

 84. Pmyo ya girip 2 yıl egitim alsam direk resmi polis olarak mi basliyorum nasıl komserliğe yukselebilirim?

 85. merhaba boyum 1.80 kilom 75 diyarbakırda oturuyorum 2018 ygs girecem 300 alsam ve kayıt nasıl yapılıyor bi soru daha mülakat soruları nasıl elimize kitap mı veriyorlar o kitaba çalışıyormuyuz yoksa sorular bildiğimiz türkçe sorusu yoksa matematik lütfen yardımcı olun bana polis olmak için can atıyorum

  • admin

   YGS puanın ile internet üzerinden başvuruyorsun. 2018 nisan gibi başlar süreç. Kitap yok. Soru örnekleri sitemizde var. Dilersen uygulamamızı satın alabilirsin. İçinde bin civarı bu zamana dek mülakatlarda sorulmuş sor ve cevapları var.

 86. GÖZLERİMDE UFAK DERECEDE Bİ BOZUKLUK VAR. UZAK. BU POLİS OLMAMA ENGEL OLUR MU? LENS KULLANABİLİRMİYİM .?

 87. 2018 Pmyo sınavı için lys den alınma durumu varmı ya da kesin bi bilgi?varsa sözelmi eşit ağırlıktan mı alır ?şimdiden teşekkürler.

 88. Iyi gunler kardesm oncelikle boylesi verimli bi siteyle sorulara cevap oldugun icin tesekkur ederim.
  Sorum ise şu:ben yüksek ihtimalle paemi kazanicam lakin gozden lazer olmam lazim aceba intibakta mi saglik raporu aliniyor sence olmam icin en uygun zaman ne zaman?

  • admin

   İntibakta göz dereceleriniz tam belirlenir. Sizi daha sonra tekrar inceleyeceklerini belirtirler. Siz de o zaman aralığında gidip lazer ile çizdirirsiniz ve sorun yaşanmaz.

 89. Ortaokulda alınan kınama cezasi polislige engelmidir

 90. Ben bu sene PMYO ya basvuru yapicam admin ama merak ettigim konu yatili kalicaz peki bu zaman da gittigimiz bolge icersinde serbest geze bilme olanak sansimiz vardir heralde bunun hakkinda bilgin varsa hangi gunler olabikecegi ike olgili bir cevap yaza bilir misin? Tesekkurler bize bu olanak ve uygulamayi sundugun icin..

 91. Selamın Aleyküm. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü lisans mezunuyum Polis olmak için kpss ye girmem şart mı yoksa farklı bir yolu var mı ? Ayrıca askerde ayak bileğim kırıldı dışarda oldu diye bi kağıt imzalattılar ve kısa dönem olduğum için çürük raporu verdiler polis olmama engel bir durum teşkil eder mi ?

  • admin

   POMEM için KPSS şart. Şu an sağlık anlamında probleminiz yoksa sorun olmaz.

   • Şuan için herhangi bir sağlık sıkıntım ve problemim yok 91 doğumluyum özel harekata girmek içinde kpss şartı geldi mi ? Biraz uzak kaldım takip edemedim ama kpss de geçer not aldıktan sonra spor mülakatını geçince herhangi bir mesele kalmaz değil mi ?

    • admin

     Tam olarak hangi okulu sorduğunuz önemli, bir oradan bir buradan soruya nasıl cevap verelim? PMYO konusunda PÖH sormuşsunuz.

 92. Kafamda saç açığı var sorun olur mu

 93. Ömer Faruk özalaybey

  Şimdi lise sondayım Mart 2018 de 18 olucam ygs girdikten sonra mulakatlarda ne önemli neye çalışmalıyım iki amcam polis kolay girebilirmiyim pmyo alırken neye dikkat ediyorlar? Saygılarımla

  • admin

   Sitede mülakat soruları yazıp arama yapın. Soru örnekleri var. Uygulamamızı da satın alabilirsin. YGS’den yüksek almalı, fiziki parkura çalışmalısın.

 94. elimde kücuk bi dovme var sorun olurmu

 95. Iyi günler ben başörtüsü takiyorum ve eğer olurda fiziki ve normal mülakata katilirsam bu durumda başımı açmam gerekir mi? Ve yüzümde küçük küçük de olsa 2 3 tane iz var bir engel mi?

 96. Pmyo öğrencisi

  Admin ygs lys kalkacak gibi iddialar var eğer ki kalktığı takdirde pmyo alımı ne tür bi sınavla alınır

 97. Ygs lys sistemi degisiyo diyolar polis alim seklide degisir mi.ben bu sene sinava gircem sistem degisimi sorun yaratir mi kazanmama engel olur mu

 98. Admin kapatılan son 2 PMYO geçen yıl kapandı ve 2500 alım yapıldı öyle değil mi?
  çünkü bu yıl kapanmış olsa alım düşerdi.

 99. Ben sigara kullanıyorum. Okulu kazanıp gittiğimde orada sigara kullanmaya devam edebilir miyim?

 100. PMYO’nda sigara kullanabilir miyim?

 101. Boyum 1.58 bayanım girebilirmiyim?

 102. Kapalı polislerde boy ölçümünde başörtü çıkartılıyormu

 103. 2018 pmyo tabaan puanı kaç olur tahmini 260 aynı kalırmı 270 e çıkarmı sizin tahmininiz nedir ? Birde pöhe geçebilir miyiz?

 104. Ygs den 280 civarı alsak parkuru iyi tamamlayıp sözlü mülakatta kötü yapsak nasıl sonuçlanır ? Şimdiden teşekkürler

 105. Merhaba ben bu sene üni kazandım ama gitmek istwmedigim için lisede alttan kalan dersimi vermeye gitmedim seneye polisliği kazanırsam bu dersi vermek için bana zaman veriyorlarmi

 106. göz kayması polisliğe engel mi

 107. Bu sene üniversitesi sınav sistemi değişirse polsilik nolur sizce

 108. Boyum 1.79
  Kilo 60
  Girebilir miyim ?

 109. lise meszunu polislik kaltımı üniversite gereklimi

 110. Burunda ki kızma sıkıntı oluyor mu ?
  Birde ben Burdur’da yaşıyorum bayanım nerde sınav a girerim

 111. Üniversite 3.sinifim bu yil 2018 YGS sine girip başvura bilirmiyim. 08.06.1996 doğumluyum sorun olur mu ..lütfen yardımcı olur musunuz..

 112. 1 ocak 2000 doğumluyum 2018 ygs sınavından alacağım puanla pmyo başvurusu yapabilirmiyim ?

 113. 01.12.2000 doğumluyum iki ay yüzünden başvurum kabul edilemez mi? bir yılım boşa mı gidecek? Yaş değişimi için mahkemeye başvuramıyorum, sadece yaşım değil soy adımda değişecek ve bunu yapamam hiç mi şansım yok? 🙁

 114. 01.12.2000 doğumluyum iki ay yüzünden alınmayacak mıyım? Yaş için mahkemeye başvuramıyorum bir kaç sebepten dolayı yaşımla beraber soy adımda değişecek ve bunu istemiyorum, hiç mi şansım yok?

 115. Burun kemiği eğriliği var bu bana sorun olmuyor mülakatta elenirmiyim çok istiyorum bu meslegi

 116. 4 ekim 2000
  Sınava giremezmiyim

 117. polis olmak isteyen genç

  ADMİN BENİM BURNUM ÇOK HAFİF YAMUK YANİ AŞIRI DİKKAT ETMEDİĞİNDE BELLİ OLMUYO BU SIKINTI OLURMU ? VE BOYUMA GÖRE ORANTILI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM 1-96 BOYUM VAR

 118. Parmağımda yüzük dövmesi var polisliğe engel mi bi de botum 162 indeks hesaplamamda uygundur diyor elenir miyim ?

 119. Hocam iki gözümüde çizdirdim ikisininde dereceleri sıfır fakat sol gözüm tembellikten dolayı 100/70 görüyor yüzde otuz tembellik var sağda sorun yok sağ gözüm 10/10 sol gözüm 10/7 görüyor dedi doktor toplamı 20/17 paem içim sorun olurmu

 120. Lise mezunları başvurabiliyor mu ?

 121. Merhaba admin. Ben açik lise ögrencisiyim 2018 YGS’ye girebiliyorum fakat polislik ön basvuruları mayıs gibi oluyor sanırım. Ben YGS den belirtilen baraj puanini geçtim diyelim aöl de mezun olma kredisi 192 ben marttaki sınavımda 170 civari bi kredim olacak. Geriye 22 kredim kalıyor. Bagli olduğum halk egitim merkezi şu ögrencinin zorunlu dersi kalmamıştır ve temmuzdaki son sınavında mezun olabilecektir, diye bir belge verebilecegini söyledi. Bu belge ile ön başvuru yapıp temmuzdaki sınava girdikten sonra diyelim okulu asil kazandim okul gecici kayit duyurusu yaptigi zaman kesin asil diplomayi goturebilcem. Demek istedigim halk egitimin verdigi o belgeyi okul kabul eder mi acaba ? Birde mayısta normal örgün egitim gören lise son sinif ogrencileri de henuz mezun olmamis ve diplomalarini almis olmuyorlar onlar basvuru yapabiliyor bende ayni statu de degerlendirilir miyim ? Teşekkürler.

  • Kesin kayıta kadar geçici diplomayla işlem yapabilirsiniz.

   • Geçici diploma yani çıkma belgesini alabilmem için temmuzdaki sınava girip mezuniyet şartlarını tamamlamam gerekiyor. Halk egitim merkezinin verdigi; bu ögrencinin zorunlu dersi kalmamistir ve 20 kredisi kalmıştır ve mezun olabilecektir. Tam böyle mi bilmiyorum ama buna benzer bir belge verebilecegini söyledi. Yani o belgeyle de kesin kayita kadar islem yapabiliyorum dogru mudur ?

    • O belgeyle muhtemelen giremezsiniz. Geçici diploma olmalı.

    • Pmyo’nun basvuru dilekcesindeki lise son sinif ogrencisidir bolumunu halk egitim merkezine doldurtup ve onaylatip gelsem olur mu peki ?

    • admin

     Halk eğitim açık lise ile mi ilgileniyor? O sene mezun olman lazım.

    • Evet halk eğitim merkezi açık ögretim ile ilgileniyor. Son sınıf ögrencisi olduğuma dair dilekçeyi doldurabileceklerini söylediler. Ben temmuzdaki sinavima girip okulu asil kazandigim zaman kesin diploma götürebilirim. Böyle olur mu peki ? Yani o halk egitim merkezi o belgeyi doldurup onaylasa ben basvuru yapabiliyorum anladıgım kadarıyla.

    • admin

     Evet, sorun olmaz.

 122. Yusuf Can ERMUMCU

  Boyum 1.73 kilom da 68 boydan girememek gibi bir olayım olur mu?

 123. Merhaba ben 01.01.2000 doğumluyum bu yıl PMYO Başvuru yapıyorum ama ben güzel sanatlar lisesi okuyorum bir sorun olurmu??

 124. Boy sınırı 162 olmak zorunda mı yoksa endeksim tutarsa geçiyor muyum benim boyum 1.58

 125. Kulakta doğuştan hafi bir kusur var 5 metreden belli olmuyor sıkıntı olurmuş. ?

 126. Bayanım boyum 1.58 girebilirmiyim?

 127. Ben Antalya’da yaşıyorum bayan polis adayıyım sizce okulum hangi illere çıkar?

 128. Merhaba ben 2017 ‘nin ygs puanıyla 2018 ‘deki sınavlara girebilir miyim

 129. Benim bacağımda bir yarık var diz kapağının üstünden 10 cm felan yukarıya kadar sorun olur mu

 130. Merhaba bisey sormak istiyorum. Benim sağ gözum 1.75 sol gozum 1.00 girebilir miyim ve ayrica kazanirsam inşAllah kazanirim izmir de oturuyorum nereye cikar ?

 131. Ygs den sonra hadi 280 aldık diyelim ondan sonraki aşama ne zaman başlıyo yada geçen yıl hangi tarihte başladı işte fiziki vs mülakatlar?

 132. 30 Mayıs 2000 doğumluyum ygs den hangi puan türünden alıyorlar ve sözlü mülakatta neler soruyorlar ?
  Teşekküler

 133. Bu seferde teşekkür amaçlı yazmak istiyorum her soruya aynı bile olsa sabırla cevap veriyorsunuz elinize emeğinize sağlık

 134. 17 ekim 2000 doğumluyum 16 gün ile kaçırıyorum fakat bu bir sorun sanırım kimlikte doğum tarihini değiştirmek gibi bir olay varmıdır arkadaşlar birde ben kücükkten tırnaklarımı yediğim için parmaklarımda biraz kütlük var çok az birşey şekil bozukluğu bu sorun olurmu

 135. Merhaba ben bu sene 12.sınıfa gidiyorum . sırtımda kifoz var ama şuan yüzmeye gidiyorum düzelsin diye. Eğer ygs den 350 civarı puan alsam kifoz çok sorun olur mu? Ama yüzmeye gidiyorum düzeliyor gibi biraz. Bişey daha sorcm ygs den aldığımız ham puanla mı başvurabiliyoruz? Yani okulun puanı da mı var?

 136. Liseyi açıktan bitirip polis olabilme şansım var mı?

 137. BEN ŞEHİT VE GAZİ YAKINIYIM BANA BİR AYRICALIK VARMI?

 138. Merhaba ben şuan 12.sınıf öğrencisiyim 12.23.1999 doğumluyum 2018 ygs sine girsem gerekli puanı almam durumunda PMYO ya başvuru yapabilirmiyim (eğer mayıs da alım olursa lise bitmesine 1 ay kalmış oluyo)

 139. merhaba admin diyelim ygs den 270-280 arası puan aldık polis olma şansı varmı

 140. Merhaba admin ygs 260 in ustunde alsan bile 2 yillik pmyo kalkti diye duydum artik 4 yillik universite okuyup olabilirmissin asli varmi bu haberin ben liseden sonra 2 yillik pmyo diye biliyorum yada sonraki yillarda böyle olurmu

 141. Merhaba admin eğer ygs den yüksek puan yaparsak sağlık şartları çok önemli midir?örneğin belirlenen puanın çok üstünde bir puan yaparsak.bişey daha sorcm bide ben bayanım ya daha mı zor polis olmak benim için? Şimdiden teşekkür ederim:)

  • admin

   Sağlık şartları puandan bağımsız, sağlamayan elenir. Kadınların kontenjanı düşük olduğu için rakip fazla, bu nedenle daha zor.

 142. 10 ocak 2000 doğumluyum bu sene ygs ye giricem girebilirmiyim sınava

 143. 10.05.2000 Lise 4 öğrencisiyim Polis olmam için neler yapmalıyım

 144. Merhaba ben hemşirelik ikinci sınıf öğrensiyim kıbrısta okuyorum geçiş yapmam için ne yapmam lazım ??

  • Geçiş yapmaktan kastınız nedir tam olarak? PMYO ve POMEM farklı şekillerde alım yapıyor. Geçiş söz konusu değil.

 145. ben Trabzon’da yaşıyorum .Bayan polis adayıyım .Trabzon’da ki polislik okuluna gidebilir miyim ? ya da okulum hangı illere çıkar ?

 146. İyi günler. Parkurdan elenmemek için en az kaç puan almamız gerekir?

 147. 25.05.1999 doğumluyum. Bu sene pmyo başvuracam. Yaş konusunda sorun olur mu?

 148. Boyum 1.65
  Kilom 56
  Ygsden 300 alsam
  Girebilir miyim

 149. 25.05.1999 doğumluyum bu sene pmyo başvurucam. Yaş konusunda sorun olur mu

 150. Boyum 178.
  Kilom 90.
  Sporcuyum (özel) parkurda 30 saniye gibi derece yapıyorum
  Derslerim vs çok iyiydi 2 Kere sınava girdim 1000 sıralamadan düşmedim hiç.

  Fakat kolumda kesik var arka tarafta kolumu havaya kaldırmadan belli olmuyor. Kaza sonucu oluştu. Birde uzun süre antidepresan kullandım fakat şuan kullanmıyorum. Türkiye derecesi yapsam aynı zamanda parkurda derece yapsam polis olma ihtimalim yokmu ?

  • admin

   Boy-kilo oranın fazla, iz uzaktan belli olacak şekilde büyükse sorun olur. İlaç geçmişi eskiyse sorun olmaz.

   • yani sınav puanım ve spor puanımın fazla bir anlamı yok. iz yaklaşık 2-3 metreden belli oluyor daha uzaktan algılanması zor. ilaç geçmişide aralık 2017’de bitecek

    • admin

     Var fakat mülakat kadar önemli ve etkili değil. İz ve ilaç konusunda inceleyen hekimin takdirine bağlısınız.

    • Peki bunu en detaylı olarak nereye sorup danışabilirim Emniyet birimleri çerçevesinde ?

 151. Merhaba admin benim 4 sorum olacaktı:
  1) Kadın kontenjanı 200 diyelim ve bu rakamın altında katılım var kazanma şansım yüksek olur mu?
  2) Ankara da okumak istiyorum orada da polis okulu var mı ben İstanbul da yaşıyorum yani orada okuyabilir miyim?
  3) Diyelim ki YGS 1 den polislik için belirlenmiş puanın çok üstünde aldım ama diğer YGS puanları tutmuyo genede şansım yüksek mi polis olmak için?
  4) PMYO ile POMEM arasındaki önemli fark nedir ikisinden de PÖH olabilir miyiz?

  • admin

   Bu zamana kadar kontenjanın altında katılım olmadı, öyle bir hayalin olmasın, yarışacaksın. İstanbul ya da Samsun’da okursun. YGS hangisi yüksekse o baz alınır. Çok temel farklar yok, PÖH olabilirsin.

 152. Merhaba benim küçük yaşta kemik erimem vardı ve öğrendigimden beri spor yapıyorum yarı yarıya düşürdüm yani iyileşebilen bir hastalık hayatımı ve hareketlerimi hicbir koşulda sınırlamıyor aksine daha güçlüyüm sanki bi yatışta 70 şınav cekiyorum dışardan bakıldığında da kusursuz bir vücüda sahibim yani kan sonuclarında felan belli olmuyor böyle bir hastalığımın olduğu bu engel olurmu sizce

 153. Kekemeliğim var doğuştan gelen mülakatlarda bunu belirtirsem sorun yaratır mı ?

 154. 2018 pmyo başvuru tarihi bellimi puanlar da bellimi?sürekli değişiyor ama

 155. Selam Aleyküm , Hocam ben bu sene 12 sınıfım 2018 martta ygs sınavına girecem , 12 agustos 2000 doğumluyum marttan sonra 260 veya 280 üzeri puandan sonra başvuru yapabilirim miyim . Doğum tarihi sıkıntımı ?
  Bu Arada hocam sizi taktir ediyorum . ALLAH RAZI OLSUN

 156. Pmyo lise mezunu aliniyo yaziyor aliniyor mu 2018 de. 5 kasim 1998 dogumluyum oluyor mu

 157. Ben karamanlıyım hangi pymo ya gidebilirim hangi okula gideceksek o okuldamı parkur ve mulakatlarına giriyoruz ve uzun saçlı olsak bi etken olurmu

 158. 2016 kpss 68 puan aldım ön lisans mezunuyum müracaet edebilirmiyim ?

 159. Merhaba ben adanada oturuyorum açıktan son sınıf okuyorum 20 yaşında bayanım seneye 2018 de ygsye girsem geçmem için tam kaç puan almam gerekiyor ve birde kazandım diyelim adanadan hangi şehire yatılı okulum çıkar ve bu yatılı okul ne kadar sürüyor fiziki mülakatlara orda mı giriyoruz son bir soru daha sorucam diplomamı almama 1 ay kalıcak o şekilde başvuru yapabilme şansım var mı şimdide teşekkür ederim

 160. Peki başvurular ne zaman başlayacak?

 161. 13 Ekim 2000 doğumluyum girebilir miyim

 162. 13 Ekim 2000 doğumluyum girebilir miyim

 163. Merhabalar benim burnumda ve kolumda geçirdiğim kaza sonucu iz var bu sorun olur değil mi boy da 1.58 bu arada şansımı denemelimiyim sizce ?

 164. Abm kulakta neyden çok elliyorlar ellennler fazla oluyor mu ?

 165. Merhaba gözümde 1.75 miyop var . Suan Gozluk kullaniyorum. Cizdirdigim zaman miyop geçecek . Mulakatlarda sorun olurmu ?

 166. Selamialeykum sorum su skolyoz pmyo engelmmi ve derecesin onemi varmi mesela benim 8 derece cevaplarsaniz sevinirim

 167. Meraba ben önlisans okuyorum birinci sinifim bu sene, 2019 da mezun olcam o zamana kadar pomem onlisans alimina devam eder mi

 168. Diş telim var bu sorun olur mu tedavi aşamasındayım 2020 ye gelmeden çıkar?

 169. Okulumuz çıktıgında başka şehirde yurtta kalmasakta orda yaşasak bi evde yine gerekenler neyse yapsak o şekilde yapma şansımız var mı acaba

 170. Merhaba ben bu sene 12. sinifim ygseyi kazanacagimi dusunmuyorum polislik simavina nadol girifem koljmdada jilet izi var derim degil ama yardimci olun baraj kac

 171. 28 temmuz 200 doğumluyum 12.sınıfa gidiyorum ygs den 280-290 alıp pmyo girebilirmiyim

 172. Sınavı geçtik diyelim mülakattan kaldm bidaha girme şansm varmı

 173. Aileden biri sabıkalı olsa polis olabilirmiyiz

 174. Merhaba admin ygs kalktı polislik için alım nasıl olur sizce

 175. Boyum1.63 bu sene liseyi bitircem bayanlarda girebilir mi ve boyum uyuyo mu?

 176. 1,Admin polis alımında sadece YGS puanı mı gerekli ,
  2,Okuldaki hocamız su anda değişti dedi ygs ve lys girceksiniz dedi doğrumu.

 177. Ömer Faruk Beyaz

  Lise son sınıftayım 12.sinifi okuyorum suan ve – Nisa’n 2000 doğumluyum mayısta sınav başvurusu yapıp sınava girebilir miyim

 178. Abim sabıkalı polis olabilirmiyim

 179. Babam özel harekattan gazi oldu bana bir artısı olur mu gazi çocuğu olarak olursa ne gibi yardım olur

 180. Mrb ygs kalkti pekingese pmyo ya nasil girecez

 181. Babam özel harekattan gazi oldu bana bir artısı olur mu gazi çocuğu olarak olursa ne gibi yardım olur

 182. Selamun aleykum Benim sağ göğsümde biraz büyük doğum lekesi var sorun olur mu acaba ?

 183. Meraba ben 1996 doğumluyum boyum 162 tam sinirda orda olctuklerinde daha kisa cikiyomusz boyle bise var mi bide on dislerim biraz onde bu sorun olur mu

 184. Öncelikle merhaba admin böyle yararlı bir şeye vesile olman çok güzel.
  1)ygs şuan kaldırılmış durumda tek sıvan olucak ikili sınava geçilmeden önce pmyo alımı nasıldı mantıken düşününce o zamanki alım şekline dönülür diye düşünüyorum senin fikrin nedir ?
  2) pmyo kendi yazılı sınavında ne tür sorular soruyor
  3) bu tek sınavda sadece tm mf sözel gibi puan türleri olucak meslek yüksek okulları bu puan türlerinden alım yapmıcağı belli sizin bir bilginiz varmı veya bu durum tam olarak ne zaman kesinleşir teşekkür ederim.

 185. Admin bu sene alım puanı kaç olur sizce ?

 186. Üniversite okuyorum. Polis olmak icin üniversite yi bitirmek şartmı yoksa bitirmeden de yani üniversite yi bırakarak veya dondurarak polis olabilirmiyim.

 187. Ygs-Lys Kaldırıldı yerine tek sınav getiriliyor peki bu süreçte pmyo nasıl alım yapıcak admin ?

 188. Boyum 1.85 kilo 69 ben girebilir miyim

 189. merhaba admin lise mezunuyum ve ygs den geçtim diyelim fiziki mülakatıda geçtim sözlü mülakatta orta geçersem sorun olur mu yan,i hepsini iyi geçtim sözlüde çok değilde bir kısmını cevapladım geçermiyim
  teşekkürler.

 190. ADMİN SELAM BU PMYO SAĞLIK RAPORUNDA DOKTORLARIN TUTUMU NASIL YANİ TOLERANS GÖSTERİYOLARMI BİZİM Bİ ARKADAŞ YARDIMCI OLDUKLARINI SÖYLEMİŞTİ

 191. Merhaba Önlisans mezunuyum fiziksel olarak herşey uyuyor sadece sorum KPSS ye sınavı orta öğretim olarak girdim 60 aldım önlisans olması mı lazım yoksa ortaöğretimde oluyor mu

 192. ben 19 mayıs 2000 doğumluyum bu sene pmyo başvuru yapıcam sınava girebilirmiyim

 193. Sağ kolumu tam düz bir şekilde açamiyorum ama kolumu yan çevirdiğim zaman düz açılıyor sağlıkta sorun olurmu?

 194. Yeni sınav sistemine göre 2018 polis alımı nasıl olacak değişikliklerden bilgi verirmisiniz

 195. polisliğe girmeden önce bi kişi ameliyat olduysa o öğrenci polis okuluna gidebilir mi?

 196. Selami çevik kuvvet

  Ben 09-10-2000 tarihinde doğdum anladığım kadarıyla bu sene giremiyorum peki mahkeme yoluyla yaşımı büyütürsem de 09/09 2000 yapılsa bunun bir engeli olur mu?

 197. Uzun zamandır sadece yorumlara ve sorulara bakıyorum. Bir çok polis arkadaşımada soruyorum ama her kafadan farklı ses çıkıyor. Dövmelerim var sildiriyorum. Mülakata kadar biticeğini düşünüyorum fakat bitmediği takdirde kurula doktor onaylı rapor sunsam faydası olur mu ? Ayrıca kollarımın üst bölgesinde kaşıntıdan oluşan ufak çizikler var bunlar sorun olur mu? Son sorum ön dişlerim kaplama ama eksik diş yok çenemde. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

  • admin

   Diş kaplama vs tedavileri engel değil. Dövme kesin elenme sebebidir. Sildirdiyseniz izine göre şansınız var, uzaktan belli değilse izler problem olmaz. Rapor yanınızda olsun, artık sizi inceleyen kişinin takdirine göre geçer ya da elenirsiniz.

 198. iyi günler benim size sorum olacaktı: benim kalbimde 3 kapak yerine 2 kapak olduğunu öğrendim ama dıştan bakıldığında belli değil. doktor böyle olmasından sağlık açısından bi sakıncası olmadığını söyledi. bu durum polisliğe girmemi engeller mi ? böyle olması hiçbir sağlığımı etkilemiyor ilaçta kullanmıyorum hatta spor da yapıyorum polislikte gibi sağlık taraması oluyor neye bakılıyor ? polis olmayı da çok istiyorum.

 199. Merhaba ben lise sonun bu sene 1.62 boyundayım 56 kiloyum ben girebilirmiyim acaba

 200. hocam benim gözde 1 derece war receteyi felan yanımda götürsem orda derecenin daha büyük cıkma ihtimali warmı yani burda baya iyi bi hastanede incelendi gözlerim 1 5 felan cıkmaz demi yada cıkarsa ne yapabilirm

 201. Merhaba bayan sayısı az olduğu icin YGS den yüksek puan almak avantajlımıdır? ve 2018 özel harekat nasıl oluruz?

 202. kırıkkalede yaşıyorum polisliği kazanırsam hangi okula giderim genellikle samsun ya da istanbul diyorsunuz ama kırıkkalenin çıkma ihtimali var mı?

 203. Pöh nasıl olurum başvuru tarihi ne zmn lise son sınıfında okuyorum

 204. ben 2001 2 ekim doğumluyum bu yıl son senem ygsye giricem . pmyo’ ya giremezmiyim

 205. Benim ayagidan araba geçti ve yanık gibi iz var acaba bu sorun olur mu sorun olmaz insşallah ben küçüklükten beri polis olmak istiyorum ve olucam inşallah eyer ayağım sorun olursa lazer tedavi olsam olur mu ?

 206. Batuhan Özpınar

  Allah’ın selamı üzerinize olsun admin bey ben şuan lise son sınıf im ve PMYO gitmek istiyorum beden endeksim de falan sorun yok 1999 16 mart doğumluyum size göre bu sene kaç bin öğrenci alımı olur ve başvuran kaç kişi olur ve mülakatlar da falanda değişik lik olabilirmi biraz moralimiz yükselsin ve ben Afyonkarahisar liyim eğer Allah izin verirse kazanırsam nereye çıkar

 207. 5 yaşında kolum kırıldı ve ameliyat oldum ameliyatın izi hala var bir sorun olurmu acaba

 208. Benim boyum 1.68 kilom 57 doğum tarihimde 13 eylül 2000 pmyo girmem için herhangi bir sorun varmı şimdiden teşekkürler ☺

 209. Merhaba pmyo bayan adaylarina samsun ve istanbul mu çıkacağını mı düşünüyorsunuz?

 210. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. hocam bu göz olayı nedir hadi miyopta +- 1 istiyorlar burda nasıl oluyor yani astigmat kaça kadar müsade ediliyr

 211. Büşra Tahtacı

  Merhaba benim ayağımda yanık izi var küçükken
  çay döküldü diz üstünün yan tarafında komple
  iz var ama uzaktan belli olmuyo birde göğsümde
  Dikiş izi var 10 cm düştüm ve jilet kesmişti oda
  belli olmuyo uzaktan sice sorun yaratır mı ?
  İki izide çok belli değil ve bana bir engel yaratmıyo

 212. Merhaba 2018 özel harekat nasıl olunur sinavsizmi olucak

 213. benım goz kapakcıgımda 2 cm lık bı cızık war fazla bellı olmuyo sıkıntı olurmu acaba

 214. Merhaba ben bu yıl lisans eğitiminden mezun oluyorum ygsye girip pmyo ya başvuru yapabilir miyim?

 215. İyi günler ben pmyo için 2018 de yeni müfredat için belirlenen ygs puanının barajını merak ediyorum bir açıklama yapıldı mı yapıldıysa kaç puanla giriş yapabiliyoruz ve pmyo okulları hangi illerde var yardımcı olursanız sevinirim

 216. ben kapalı bir bayanım sorun olur mu ?

 217. Lise son sınıfta okuyorken başvuru yapabilir miyiz ve yapılıyorsa hangi site üzerinden takip etmem gerekiyor

 218. Yeni sinâv sistemine gore mulakatlar ve başvurular ne zamann olurr??

 219. Merhabalar, kafamda arka kısımda 4 cm uzunluğunda bir yarık var denizde yüzerken kafamı vurmuştum saçım hafif uzayınca belli etmiyor sizce sağlık kontrelindeyken bunu göstermelimiyim yoksa uzun olunca saçım belli etmiyor göstermesem sıkıntı olurmu bide diyelim gösterdim bi sıkıntı yaratırmı?

 220. merhaba iyi calısmalar ben meslek lisesi mezunuyum yeni sınav sistemi geliyor pmyo yu nasıl etkıler bu sene pmyo nun kaldırılma gibi bir durumu olur mu sizce ve alım süreci nasıl olur bilgi verirseniz cok iyi olur teşekkür ederim.

 221. Mert Kaan Karabacak

  Ben Konya’da yaşıyorum kazanırsam okulum hangi illere çıkar

 222. 2018 baraj puan kaç yükseldi mi yoksa aynı mı 270 mi
  Ve 260 alsak polis olabiliyor muyuz

 223. 07.08.2000 doğumluyum girebilirmiyim

 224. Merhaba adamın ben 20.10 2000 doğumluyum lise son sınıf öğrencisiyim başvuru yapsam olurmuş ve sol kolumda doktor hatası yüzünden 4 santimlik pek fazla belli olmayan iz var sakıncası olurmu

 225. Bu gelen yeni sınav sisteminden polislige nsil olacaklar bi bilginiz var mı ???

 226. Bu sene ygsden alım son olacakmış doğrumu?

 227. Merhaba bacağımda yanık izi var küçükken çay dökülmüştü elenirmiyim .

 228. kolumda dövme var lazerle sildirsem olur mu?

 229. Merhaba üniversite 2. Sınıf öğrencisiyim geçen yıl kpss den 66 puan aldım herhangi bir birime başvuru yapabilir miyim? Ayrıca üniversite bittikten sonra da ygs şartı var mı? Okulu dondurup polislik eğitimi alabiliyor muyuz? Son olarak kadınlarda boy 1.62 nin altına inebilir böyle bir ihtimal söz konusu olabilir mi?

  • admin

   KPSS ile PMYO başvurusu olmuyor, lisans sınavına girmeniz gerekiyor. Üniversite bitince POMEM ve PAEM başvurusu yapabilirsiniz. Üniversite dondurup okunabiliyor. Boy şartı şimdilik değişmez.

 230. KPSS lise mezunlarının girdiğinden olandı.

 231. Merhaba ben 13 ekim 2000 doğumluyum doğum tarihinde değişiklik yapılıyor mu girmeyi cok istiyorum oyle olunca girebilir miyim

 232. 2018 PMYO YGS puanı kesin olarak ham kaç puan?

 233. yatırdıgımız parayı geri alma şanzımız varmı

 234. 6 kasim 1993 dogumluyum yazilanlara bakilirsa bu yil sinava giremiyorum bu bilgiler suan dogrumudur kesin olarak yas sınırı bumudur ? Baska sitelerde ise pmyo icin 26 yasindan gun almamis olmak sarti yaziyor. Tam olarak anlayamadim. Bilgi veririmisiniz simdiden tesekkurler.

 235. 15.12. 1993 doğumluyum suan on lisans okuyorum lise mezuniyet üzerinden veya ön lisans kpss puanı ile polisliğe başvuru yapabilirmiyim?Ve başvuru yapmam için ne kadar zamanım kaldı yaş sınırı olarak

 236. Merhabalar.benim boyum tam tamina 162 kilomsa 48. Poem e başvuru yaptım tutuyor diye ama herkes boy kısa ölçülüyor 2 3 cm bilerek felan .167 varken neden 162 alsınlar benimkisi ni kısa ölçtüler 1 cm ile kaybettim diyen yorumlarla dolu.acikcasi hazırlanma isteğimiz bile kalmadı.spora bile .bu durumun doğruluğu nedir .birde size sormak istedim.

  • admin

   Boyunuz neyse o ölçülür. Boyunuzu tam ölçtürün aklınızda soru işareti kalmaz. Boyu uzun diye de herhangi bir avantaj yok.

 237. Pmyo kazandiktan sonra okulda iken dersler ve sinavlar oluyormu ve sozlu mulakatta ne tur sorular oluyo tesekkur

 238. Merhabalar benim basimda küçükken yara cikmis ve oraya sac gelmiyor ve orada cukur seklinde yerler var acaba bu elenme sebebi olabilirmi birde bi kulagim diger kulagimdan farkli bu nasil olur

 239. Benim başımda kulağımın üstünde yani doğum lekesi var büyüklügü 1 tl demir para kadar mülakata sorun yaşarmıyım saygılarımla.

 240. Birgül arslan

  Slm ben Birgül 1,77boy 60kilo lise mezunuyum 1994 dogumluyum ygs girdiğimde kaç puan almam lazım

 241. Merhaba admin boyum 1.77 kilom 61 bu herhangi bir sorun sorun çıkarır mı sporcu geçmişim var bide abim uzman çavuş bunun bana bir faydası olur mu ? Şimdiden teşekkürler.

 242. Admin bey kolunda veya vucunds dövme olursa nolur ?
  Belimde kendiliğinden oluşan izler var o nolur ?
  Etkiler mi ?

 243. Diyarbakır’liyim kazanırsam neresi çıkar ?
  Yakın şehire mı yoksa bilgisayar üzerinden mı. Yoksa başarı puanına göre mı ?
  İkinci sorum bu sene YGS kalktı okul puanı geçerli olur mu ?
  En yakın tarih verilecek bilgi tarihi ne Zaman ?

 244. Medine Çiçek

  Merhaba benim ayakların Düztaban ama bana engel olmuyo sağlık etabında elenir miyim?

 245. 12.sınıf öğrencisiyim. Bu seneki sınavla PMYO’ya başvurmak istiyorum. Ancak 28 ekim 2000 doğumluyum. Olur mu?

 246. Kolumda dövme var.Sildirirsem biraz iz kalabilir elenme durumum nasıl olur sizce? Mülakatttan geçebilir miyim?

 247. 10 mayis 1996 doğumluyum 21 yaşındayım boyum 1.67 kilom 51 kapali bir bayanim herhangi bir sıkıntı yaşar miyim sınav dışında?

 248. 01 01 2001 doğumluyum ve 12 sınıftayım bu sene başvuruda bulunsam alınırmıyım acaba

 249. Çok az kekemelik var bu sorun olur mu

 250. Selamun aleykum ben 03.11.1993 doğumluyum 2018 pmyo larına başvuru yapabilir miyim ayrıca ewliyim bi engel olur mu 🙂

  • admin

   Başvuramazsınız, yaşınız büyük maalesef.

   • Sorulara tek tek yanit verdiniz için Allah razı olsun teşekkürler. Benim asıl dogumum 03.01.1994 ve ben kimlikte iki ay buyuk yazdirmislar. Mahkeme ile asıl yasimla olur mu sizce

    • admin

     18 yaşından sonraki düzeltmeler kabul edilmiyor. 18 yaşından önce yapılan düzeltmeler kabul ediliyor maalesef.

 251. 2018 pmyo giriş sınavı olarak son gelişme nedir kesin bilgi açıklandımı ?

 252. Ben 8 Şubat 2000 doğumluyum pmyo sınavına girebilirmiyim birde youtubeden mülakatlara baktım örtülü bir bayanım çok zorlarlarmı mülakatta son olarak sözlü mülakatta genel olarak ne soruyorlar?? Teşekkürler ?

 253. Benim boynumda küçüklükten kalma yanık izi var ama örtülüyüm görünmüyor sıkıntı olurmu ve örtülü biri için mülakatlar zor olurmu parkur

  • admin

   Parkur size bağlı, başınız örtülü yapabilirseniz problem yok. Yanık izi büyükse sorun olur, iz vs kontrolünü bayan görevliler yapabilir.

 254. Hocam 26.01.1999 doğumluyum. 2017-2018 döneminde başvurmayı düşünüyorum. PMYO Okulları hangi illerde var. Birde PMYO-POMEM arasındaki fark nedir ?

 255. Merhaba lise mezunuyum. 25.12.92 doğumluyum girebiliyor muyum

 256. Merhaba kolay gelsin 22.05.1999 dogumluyum.su anda 12 . Sinifa gitmekteyim başvuru tarihi ne zaman ve ne zaman sinava girebiliriz bu sene icinde.erkek boy nedir
  Simdiden tesekkurler.

 257. Mide fitıgı ameliyatı gecirdim seneye polislik icin basvuru yapacagim karnima 5 tane kucuk kesik atildi iz var bu bana bi engel cikartirmi

 258. Ben motor bölümü son sınıfım pmyo başvuracam 1mart 2000 doğumluyum basvurabiliyormyum bu sene ve basvurabiliyorsam hangi ay başvuracam ygs kalktı ügs denmı alınacak ve taban puan aynımı spor ve sözel mülakatlara nasıl hazirlanabilirim boyum 1.75 kilom 60 uygunmudur bide torpil işi falan diyorlardı açıklanmasınız şimdiden teşekkürler

  • admin

   Başvurabilirsin. 2018 de başvuracaksın. Üniversite giriş sınavı ne olacaksa onunla olacak sanırım. Mülakat için uygulamamızı satın almalısın. Torpil vs boş konular, çalışan kazanır.

 259. Ben lise son öğrencisiyim, polisiye hemen geçiş yapabilir miyim? Ne zaman geçebilirim 13.08.1999 doğumluyum. Teşekkürler şimdiden

 260. 5 mart 1993 doğumluyum ben girebilirmiyim

 261. Yüzümde çil ve ben var sıkıntı olur mu

 262. Ben 10.10.2000 doğumluyum lise sonda okuyorum basvurabilirmiyim.sozlu mulakat nasıl oluyor

 263. 23 kasım 2000 doğumluyum pmyo ya girebilirmiyim 2018

 264. Kolumda doğum lekesi sorun olur mu? Bide sözlü mülakatlara nasıl çalışabilirim

  • admin

   Sözlü mülakat için uygulamamızı mutlaka satın alın. Doğum lekesi çok belirgin değilse, uzaktan belli olmuyorsa sorun olmaz.

 265. 1.76 boyundym 69 kiloym ama 11 şubat 2000ym sorun olur mu

 266. PMYO ya hangi puan alanlarından görebiliyoruz. TM TS MF

 267. Gözümün alt tarafında tam elmacık kemiği üstünde fındık büyüklüğünde bir iz var. Azıcık belli . Ama bayanlarda makyaj ile kapatılabilir mi . Çevredekiler çok belli olmadığını söylüyor.

 268. Beyza başaran

  Merhaba ben saglık meslek lisesi mezunuyum ama polis olmak istiyorum pmyo da sorun olurmu hangi liseden mezun oldugumuz

 269. Merhaba 1 nişan 1994 doğumluyum ve önlisans bilgisayar programcılığindan bu sene mezun olacağım başvuru yapabilir mıyım?

 270. Emre Söylemez

  Merhaba lise son ögrensiyim 29 kasım 2000 doğumluyun bu sene sınav sisteminden geçersem pmyo ya kabul ederlermi etmezlerse bir sonraki sınav için ne yapmam lazım ?

 271. Selamınaleyküm
  01.11.2000 doğumluyum lise sonum bende olabilirmiyim

 272. Vücudumda ben var sıkıntı olurmu yüzümde değil

 273. haziran 2000 doğumluyum lise son sınıf öğrencisiyim bu sene polis olabilmem için nasıl bir yol izlemem lazim

 274. Belimde doğum lekesi var büyük ama polis olabilirmiyim

 275. Benim kızım 30 ekim 2000 doğumlu 165 cm boyu 60 kilosu bu sene polislik sınavına gire bilirmi küçükken düştü burnunun üstünde yara izi var birde kolunda bir kaç jilet kesiği var bu sorun olurmu

 276. 21 yasinda 1.57 boyunda 65 kilo onlisans okuyodum dondurdum.ygs ye girip 270 ve uzeri alirsam pmyo basvurabilirmiyim,bide bitliste yaşiyorum ordami okurum.şimdiden teşekkurler

 277. 21 yaşinda 1.57 boyunda 65 kilo onlisans okuyodum dondurdum ygs den 270 ve uzeri alirsam pmyo bavurabilirmiyim bide bitliste yasiyorum ordami okurum

 278. ben lise 4 de gıdıtorum 29 subat 2000 dogumluyum 2018 polislik sınavına gırebılırmıyım

 279. Merhaba ben lise 4 öğrencisiyim 22temmuz1999 doğumluyum başvuru yapabiliyormuyum

 280. Beyza başaran

  Merhaba ben saglık meslek lisesi mezunuyum ama polis olmak istiyorum hangi liseden mezun oldugumuz sorun olurmu

 281. Belimde bir avuç içi kadar doğum lekesi var polis olabilirmiyim

 282. PMYO pöh olunuyormu

 283. 9 ayın10u yaş olarak uyuyo mu bn lise seon sınıf öğrencisiyim

 284. merhaba 260 alan bir kişinin mülakat ve fiziki yeterlilikte işi zor mu ?

  • admin

   Mülakattan yüksek alanlar yüksek ihtimal kazanıyorlar. Sınav puanı ne kadar yüksekse o kadar avantaj tabiki olacaktır.

 285. Boynumun sağ tarafında zeytin çekirdeği boyutunda ben var sıkıntı olurmu ?

 286. Hocam Türkiye’de kaç tane PMYO var. Teşekkürler

 287. Yurtdışı kontejanı varmı?

 288. Merhaba admin ben beden kitle endeksimi hesapladığımda 25.68 hafif şişman olarak çıkıyor bu benim plois olmama engel olurmu, ve diğer sorum ben 3 numara gözlük kullanıyorum bunun için sıkınıt yaşarmıyım teşekkürler

 289. Ben 19.05.1993 dogumluyum sınava girebilirmiyim

 290. Sivilce izleri sorun olur mu ?

 291. Merhaba ben 18 Kasım 2000 doğumluyum polis olamıyormuyum

 292. Önlisans mezunuyum alımlarda ne yapmam gerekiyor?

 293. Sol üst bacağımda yanık izi var bu mülakatlarda alınmamla ilgili beni etkilermi birde gözlük kullanıyorum miyopum buda etkilermi

 294. Benim sol bacagimda 1 liralik madeni para buyuklugunde bir iz var bide yuzumde farkli noktarda cok kucuk 5 adet ben var bunlar sıkıntı olurmu
  Bide ayak numaram 46 o sorun olurmu

 295. Merhaba hocam sizlere birkaç sorum olacak.
  1- ) Boynumda ve ensemde 1 er tane kahverengi ben var büyük değil küçük ikisi de sorun olur mu ?
  2- ) Mülakatlarda kazanamaz isek başka üniversiteye girme şansımız var mı ?
  3- ) Sınavları ve mülakatları kazanır isek, örneğin izmir de oyuruyorum Rüştü ÜNSAL polis meslek yüksek okulu’na girme şansımız nedir ?
  4- ) Mülakatlar nerede yapılmaktadır.

  • admin

   1)Uzaktan belli olmuyorsa sorun olmaz.
   2)Evet
   3)İhtimal var ama kesin değil, sistemsel olarak planlanıyorsunuz okullara.
   4)Sınavlar ikamete en yakın polis okulu öncelikli olmak üzere tüm okullarda yapılıyor.

 296. Merhaba ben 09.09.2000 doğumluyum 1.75 boy . Bu sene son senem pmyo ya katılabilirmiyim

 297. benim sıze sorum olacaktı.ben polis olmam için 260 üzerinden puan almam gerekiyor ama ygs ve lys kalktı yanı sistem degisti baraj puanı degisecekmi mülakat sınavı nasıl olur ve okul puanı eklenıyormu.

 298. Hasan Hüseyin

  Merhaba yazın çalıştığım işten dolayi kollarımda ufak çizikler Var bunlar engel olurmu?

 299. Selâm aleyküm bu sene sınav sistemi değişti bu sistemin değişmesi yaş sınırlarının değişmesinde etkili olurmu çünkü ben 16.10.2000 doğumluyum

 300. Merhaba 1.83 boyum var kilom da 65 bi sıkıntı olur mu. Bide belimde küçük bir Doğum lekesi var sorun olur mu

 301. Boyum 1.89 ama kilom var o zamana kadar kilomu biraz versem ama istenilen duzeye gelmesse şans verirlermi yoksa elenirmiyim

 302. Gogusumde küçük bi dövme var sildiriyorum hafif iz kalicakmis sağlıkta ne kadar soyunuyor bayanlar ve alnımda dikiş izi var çok dikkatli bakınca belli oluyor sorun olur mu

 303. 2 sorum olacak
  1-Darptan ertelemeli cezam var 3 yıl boyunca bir suc işlememe gerek bu sıkıntı olur mu
  2-Yüzümde dikiş izi var sıkıntı olurmu

  • admin

   Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına çarptırıldıysanız polis olamazsınız.

 304. 18.08.1993 dogumluyum polis okuluna hazırlanıyorum ve yazdığınıza göre ben polis okuluna gitmek için buyugum ama şart 26 yaşından gün almamış olmak değil mi 35 mi düştü yaş sınırı???

 305. Bacaklarda tanıklık olursa pmyo ya girebiliyormuyuz?

 306. Selamunaleyküm benim spordan dolayı vücüdumda yırtıklar izler oluştu bunlar sağlıkta sıkıntı oluştururmu

 307. Ben polis olmak istiyorum fakat mat yok ts den o puan gelir mi ?

 308. boyum 1.60 kilom 55 sorun olur mu

 309. Merhabalar sağ yanağımda küçük hafif çizgi var uzaktan belli olmuyor sizce sorun olur mu ?
  Ve ayrıca boyum 176 kilom 80 yaşım 18 lise son sınıf okuyorum başvuru yapabilir miyim ?

 310. Merhaba ben lise mezunuyum ama 24 yaşındayım. 93 doğumlu yum. Sinavlara girebilirmiyim?

 311. Benim göğsümde çukurluk var fakat sağlığıma hiç bir zararı yok sorun olurmu

 312. ben 01.01.2000 dogumluyum ve kolumda 2 tane çizik var engel olabilirmi girebilirmiyim yani

 313. 2018 sınav sistemi değiştiği için puan üzerinde etkisi olacak mıdır yoksa 260 olarak devam mı eder ? Kısaca puan üzerinde değişiklik olacaksa en geç ne zaman bilgilendiriliriz ?

 314. Merhabalar ben bahar 11,09.1992 dogumluyum aöl son sınıf ım 53 kg 1,65 boyum polislik sınavına girebilrmiyim?? Ve kayıt tarihi nzmn ?

 315. sınav sistemi değişti 2018 polis alımı nasıl olacak özetle bilgilendirirsen sevinirim admin kolay gelsin

 316. Saçkıran sorun olurmu bilye kadar boyu var

 317. Selam 21.06.1994 doğumluyum. 1,63 boyunda 53 kiloyum. Baş vurabilir miyim. Bir sorun çıkar mı. Ayrıca küçükken ağaç dallı kolumda iz yaptı. Bir sorun olur mu

 318. Merhaba ben şuan 10.sınıf öğrencisiyim ve 20.11.2001 doğumluyum son sınıfta sınava girebiliyormuyum yada ne zaman girebilirim

 319. Normal de eski sisteme göre ygs den herhangi bir alandan polislik barajını geçince başvuru yapılıyordu ama şu anda sistem değişti birinci oturum da Türkçe matematik var ikinci oturumda alan alan ayrılmış bu sene ki pmyo alım ilk oturum dan mı olur sizce yoksa ikisinin toplamından bir puan mı isterler

 320. ben 01 01 2000 doğumluyum sınava girebilirmiyim

 321. 1 ekim 2000 doğumluyum başvuru yapabilir miyim?

 322. Polislik eşit ağırlıktan mi aliyo. Yoksa sözel, sayısal,eşit ağırlık fark ediyor mu. Belirli bir alanı var mı?

 323. Hocam yeni sistem belli oldu. Baraj puanı ne kadar ? ilk Yani Temel Yeterlilik Sınavı ilemi alınacak ?

 324. Selamün aleyküm.(Adaylar öncelikle KPSS puanı ile ön başvuru yapacaklar.) Deniliyor ama ben KPSS diye bir sınava girmedim.ve doğum tarihim:14/04/2000 peki KPSS ye girmediğim için nasıl ön başvuru yapicam

 325. bacakta çarpıklık polis olmaya engelmi cevaplarsanız çok sevinirim bi arkadaşım için soruyorum

 326. Merhaba bugün sınav sistemi değişti onunla ilgili bir açıklama yapar mısınız.

 327. Merhaba bugün yeni sistem açıklandı ve polis olmak için 1. Oturumdan mı alım olacak 2. Oturumdan mı ve 2. Oturum olursa sözel eşit ağırlık fark eder mı ?

 328. Merhba ben dil öğrencisiyim acaba bu sorun olurmu dil öğrencileride baş vuru yapabilirmi olmuyorsa ne yapabilirim

 329. admin seninde işin zor diyek hesabı,,,herkese cvp yazıyorsun helal olsun

 330. Merhaba gözümde 1 derece astigmat var gözlük lens felan kullanmiyorum Göz taramasinda direk eleniyormuyum yoksa Kazanirsam tedavi olmayami gönderiyorlar beni açiklarsan sevinirim

 331. Ben polis olmak istiyorum fakat mat yok ts den o puan gelir mi ?

  • Ne yazık ki sistem yeni olduğu için kesin bir şey söyleyemeyeceğiz. Muhtemelen mat olmasa bile o puanı alabilmek mümkün olacaktır.

 332. Eğer sınav alım notu 260 olursa biz TYT sınavından 230 alırsak okul puanımız ıle notumuz 260 ve uzerı olursa basvuru yapabılıyormuyuz ? yani bu baraj puanına okul puanı eklenmiş hali 260 mı ?

 333. Hocam biz gözümüzü normal olarak biliyoruz yani gözlük kullanmıyoruz oradaki doktor incelerken belirli bir derece cıktı bizden ne yapması isteniliyor ? Sağlık kontrolü mülakattan önce mi yapılıyor ?

  • Sağlık kontrolü mülakattan sonra okulu kazanırsanız yapılıyor. Gözünüzün numarası yüksek çıkarsa eleniyorsunuz.

 334. Ne yazık ki sistem yeni olduğu için kesin bir şey söyleyemeyeceğiz. Muhtemelen mat olmasa bile o puanı alabilmek mümkün olacaktır. sanırım bu duyduğum en iyi haber mat hiç yapamıyorum ama Türkçe çok iyi inşallah puan yükselmez de birazda olsa şansımız olur ne zmn kesinleşck bu sistem ya

 335. Renk korlugu sıkıntı olurmu yüzde ben olursa elenirmiyim

 336. sümeyye çevik

  2017 de sınava girmedim çünkü geçen sene açık öğretime kayıt oldum. bu sene kaydımı yenilettim. ama yinede açık öğretim okuduğum için başvuru yapabilir miyim.

 337. 08.10.2000 doğumluyum yaş büyüttürsem engel olur mu acaba yoksa 1 hafta ile kaybediyorum

 338. 05.01.2000 doğumluyum sınava girebilirmiyim?

 339. 08.10.2000 doğumluyum 1 hafta ile polislik gidiyor yaşımı büyüttürsem sıkıntı olur mu böyle yapıp polis olan varmış

 340. Merhaba tek sorunum sag elim bilek bolgesinde kesik izi var belli de oluyor ne kadar uzaklikta belli olmamasi gerekir ya i polis olmama kesin bir engel mi

 341. Merhaba tek sorunum sag elim bilegimde kesik izi var cam kesti kszayla iz belli ama uzaktan mesafesi ne kadar polis olmama büyük bir engel mi

 342. Merba 2 eylül dogumluyum sınava gire bilirmiyim boy 185 cm kilo 73 hicbir sağlık soŕunyok puan kac olacak

 343. Hocam bir sorum olacak 2500 kişilik bir kontenjan var diyelim. Türkiye genelinde mi yoksa bu sadece bir okul için mi geçerli ? yoksa okuldan okula değişiklilik gösterir mi ? Birde kontenjan bu sene artma ihtimali hiç yok mu ?

 344. Merhaba benim göğüs kafemin biri diğerine göre çıkık bir sorun olur mu?

 345. 14.08.2000 doğumluyum başvurabilirmiyim

 346. 14/08/2000 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim
  Bide boyum 1,77 kilo 75 olurmuş ???

 347. Merhabalar ben 28 06 1996 dogumluyum aciklise okuyorum ocakta bitiyor. 166 boy 51 kg belimde fitik var 2 tane sorun olur mu

 348. Babamın sabıkası var. Bu benim polis olmama engel mi

 349. Benim gözlerim 1 e 1.5 miyop cizdirirsem sikinti olurmu birde bu yeni sinav sistemi ile ilgili 1.oturumuma mi yoksa ikisinede gireceğiz ne aciklama ne zaman yapilacak sizce tahmini olarak

 350. Merhabalar ben ayşegül 1.69 boy kilo 55 bel fıtığı ve omurilik egrilmesiyle var sizce alırlar mi

 351. Babamın sabıka kaydı var bu benim polis olmama engel mi

 352. Oncelikle merhaba ben lise son sinif ogrencisiyim kimlik yasim 19.12.2000 ben 2018 yilinda egitim ogretim yilinda polis yuksek okuluna basvurabilirmiyim yoksa 2019 umu beklemem gerekiyor.ve diyelimki 2019 da girmem gerekecek o yilin nisan ayinda mi bavvuru yapicam ayrica eger oyle olacak ise bu yeni sinav sistemine gore sinav haziranda olur buyuk ihtimalle ne yapmam gerekecek yardimci olurmusunuz.tesekkurler…

  • admin

   2019 u beklemeniz gerekir. Bu sene süreç netleşir, siz gireceğiniz zaman işler belirgin olur. Siz okul derslerinize yoğunlaşın ve üniversite hedefleyin.

 353. merhaba benim boyum 161 vücut endeksim de 18.9 alınırmıyım ?

 354. 29:05:2001 dogumluyum hangi yil pmyo ya girebilirim birde astim hastaligim var sorun olurmu

 355. merhaba yeni sisteme göre 1. oturumdan alıcakları kesinleştimi ? kesinleşirse yeni konu açıp paylaşırsanız sevnirim şimdiden teşekkürler

 356. Lise son ogrencisiyim 25 01 2001 dogumluyum boy 1 63 kilom 57 sinava basvurabilirmiyim

 357. Mustafa Demirden

  Adamın 25.05.200 doğumluyum boy kilo kalıp yerinde fakat YGS den 350 puan alsam doğum tarihim sıkıntı yaratırmı bide şehir dışı PMYO ları nası seçicez ankara önceliğimde

 358. 18.04.2002 doğumluyum. Kimlikte öyle gercekte 2001 liyim. 2019 da üniversite sınavına gireceğim. Ne zaman başvurmalıyım. Hangi yılda ?

 359. Merhaba benim sağ omuzumda dövme var polisliğe engel midir acaba ?

 360. Kiloluydum zayiflayinca omuzlarda catlaklar oluştu bu sorun olur mu bide yüzümde ve kafamda sivilceler çıkıyor sorun olur mu acaba

 361. Benım boyum 1.50 kılom 48 gırebılırmıyım

 362. İbrahim şahin

  28 haziran 2000 doğumluyum bu sene pmyo mulakatlatina girmeyi dusunuyorum girebilir miyim?
  Malatya’da yasiyorum hangi ilde egitim olur kazanırsam ve pmyo bu sene hangi tarihte alim yapar tahmini bir bilginiz varmı?

 363. İyi günler bn 30.08.2000 doğumluyum girebilirmiyim bide bacagimda 10 santim kadar amaliyat izi var bayağı oldu ama amaliyat olalı yinede sıkıntı olurmu

 364. 16.11.2000 dogumluyom bu sene lise son basvurabilirmiyim