PMYO

2018 PMYO Mülakat Yerleri Hakkında

2018 PMYO Alım İlanı yayınlamasıyla, ilan bekleme heyecanı son bulan adayların  şimdi de başvuru heyecanı başladı.

2018 PMYO Alım İlanı yayınlandı buna göre Emliyet Genel Müdürlüğü 2018-2019 eğitim öğretim yılında Polis Meslek Yüksekokullarına, polis memuru olarak yetiştirilmek üzere (2.250) erkek, (250) kadın aday olmak üzere toplam (2.500) asıl adayın alınacağını duyurdu.

İlanın gelmesiyle adaylar alım hakkında bir çok noktayı merak etmekte ve öğrenmek istemektedir. Bunlardan bir tanesi de 2018 PMYO Mülakat Yerleri konusudur.

2018 PMYO Mülakatına Nerede Gireceğim ?

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki adayların ön başvurusu sırasındaki MERNİS kayıtlarındaki ikamet adresleri dikkate alınarak sınav merkezlerine planlamaları yapılacaktır. Yani hangi ilde ikamet ediyorsanız bu göz önünde tutularak sınav yeriniz belirlenecek demektir.

Bilindiği üzere Türkiye de 5 tane Polis Meslek Yüksek Okulu vardır bunlar;

  • İstanbul Adile Sadullah PMYO
  • Samsun Ondokuz Mayıs PMYO
  • Kastamonu PMYO
  • Kırıkkale PMYO
  • Rüştü Ünsal PMYO

İkamet ettiğiniz şehirde yukarıda saydığımız PMYO lardan herhangi biri varsa o okulda mülakata girme olasılığınız yüksektir. Ancak İkamet ettiğiniz şehirde PMYO değilde POMEM varsa o POMEM de mülakata girme olasılığınız da vardır. Şehrinizde bu  iki okul da yoksa  yüksek ihtimal şehrinize yakın bir bölgede olan PMYO ya da POMEM lerden birinde mülakata gireceksiniz.

Yukarıda saymış olduklarımız birer tahmindir. 2018 PMYO Mülakat Yerleri Hakkında kesin bilgi için akademinin sınav takvimi ve detaylarını açıklamasını beklemek gerekir.

Kadınlar Hangi PMYO Okullarında Okur?

PMYO İçin Lise Farkı Var mı ?

Polisliğe Engel Suçlar ve Cezalar Nelerdir ?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Balıkesirde yaşıyorum ikmetgahım balıkesir Pomem mülakatına nerede girerim? Balıkesirde pomem var ama pmyo mülakatına bursaya vermişlerdi?

  2. Kütahya’da uni eğitimi gören biri pymo kazanırsa İzmir Rüştü Ünsal gelme olasılığı yüksek midir? Kütahya’ya en yakın pymo’lar İzmir ve Kırıkkale fakat İzmir daha yakın daha az km uzaklıkta. Sizce Admin Rüştü ünsal gelirmi bana ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu