2018 PMYO Kazanan Adayların Yapması Gerekenler

11.10.2018
A+
A-
2018 PMYO Kazanan Adayların Yapması Gerekenler

2018 PMYO sonuçlarının açıklanmasıyla adayların gergin bekleyişleri son buldu. Bu bağlamda kazanan adaylar büyük bir sevinç yaşarken, kazanamayan adayların hayalleri bir sonraki alıma kaldı. Bu yazımızda 2018 PMYO Kazanan Adayların Yapması Gereken şeylerden bahsetmeye çalışacağız.

blank

2018 PMYO sonuçları açıklandı ve ASİL-YEDEK sıralamaları belli oldu. Asil kazanan adaylar belirlenen tarihlerde geçici kayıt ve intibak eğitimine gideceklerdir. Adaylar intibak eğitimine 11 Ekim 2018 tarihinde başlayacaktır. Bu doğrultuda adayların planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okullarında 11 Ekim 2018 saat 18.00’a kadar geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır olmaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine YEDEK planlaması yapılacaktır. Geçici kayıt ve intibak eğitimine gelecek adayların bazı belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

2018 PMYO Geçici Kayıt İçin İstenen Belgeler

  • 1. Lise diplomasının aslı ve ya noter ya da kurumca onaylı örneği
  • 2. Askerlik durum belgesi

Mezun olamayan adaylar okullarından durumlarını gösterir şekilde bir belge almak zorundadırlar ve 2018 PMYO eğitim-öğretim dönemi başlama tarihine kadar mezuniyet belgelerinin aslını getirmeleri gerekmektedir.

Asil olarak kazanan ve yukarıdaki belgelere eksiksiz sahip olan adayların artık tek yapmaları gereken şey belirlenen tarihte geçici kayıtlarını yaptırmak ve intibak eğitimine katılmaktır. Peki, 2018 PMYO geçici kayıt nedir?

Geçici kayıt, asil olarak kazanan ve intibak eğitimine katılan adayların intibak eğitimi süresi boyunca yaptırmış oldukları kayıttır. Asil olarak kazanan adaylar intibak eğitimine katılırlar. İntibak eğitimi sırasında sağlık raporları alınır ve bu eğitim boyunca adayların Polis Meslek Yüksek Okuluna adapte olmaları sağlanmaya çalışılır. İntibak eğitimi süresince elenmeler olmaktadır. Bu elenmeler gerek sağlık şartlarının karşılanmadığından gerekse adayların kendi istekleri doğrultusunda okuldan ayrılmaları ile gerçekleşir. İntibak eğitimini başarı ile bitiren adaylar asıl kayıtlarını yaptırırlar.

blank

PMYO ya Giderken Hangi Eşyaları Götürmeliyim?

PMYO kazanan adaylar okullarına giderken bazı eşyalar götürmektedirler. Bu eşyalar daha çok günlük kullanıma uygun eşyalar olmakla birlikte bazı durumlarda PMYO müdürlükleri adaylardan özel olarak bazı eşyalar istemektedirler. Bunun için kazanan adayların hangi PMYO nu kazandılar ise o okulun internet sitesini takip etmeleri gerekir. Ancak genel olarak adaylar Polis Meslek Yüksek Okullarına giderken aşağıdaki malzemeleri götürmektedirler.

2018 PMYO Götürülmesi Gereken Malzemeler

  • 1. Yeteri kadar iç çamaşırı ve temizlik malzemesi ( El sabunu, şampuan, sabun vb. )
  • 2. Koyu renkli bir eşofman takımı ve yine koyu renkli bir spor ayakkabı.
  • 3. Çok fazla olmamak kaydıyla pantolon, tişört ( Günlük giyilecek kıyafetler )
  • 4. Her türlü kesici ve delici alet getirmek yasaktır.
  • 5. Reçetesiz tıbbi ilaç ve dışarıdan herhangi bir yiyecek ve ya içecek getirmek yasaktır.
  • 6. Kameralı telefon,  bilgisayar, fotoğraf makinesi, kamera, tablet gibi elektronik cihazların ve alyans haricindeki takı eşyalarının getirilmesi yasaktır.

Son olarak erkek adayların saç ve sakal tıraşlarını yapmış olarak gitmeleri kendi lehlerine olacaktır. Ayrıca adayların kazandıkları PMYO müdürlüklerinin resmi internet sitelerini takip etmeleri gerekmektedir. Bu sayede ayrıyeten istenen herhangi bir özel eşya ve ya belgeden haberdar olacaklardır.

2018 PMYO Mülakat Anıları

PMYO Bulunan İller Güncel 2018


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.