2018 PMYO Fiziki ve Sözlü Mülakat

12.08.2018
A+
A-
2018 PMYO Fiziki ve Sözlü Mülakat

Polis Akademisi Başkanlığı her yıl çeşitli sınavlarla emniyete polis memuru alımı yapmaktadır. Bunlar PAEM , POMEM ve PMYO dur.Lisans ve önlisans mezunları PAEM ve POMEM e başvurabilirken lise mezunları PMYO ya başvurabilmektedir.

Lise mezunu gençlerimiz sabırsızlıkla 2018 Pmyo Alım İlanını beklerken beklenen duyuru nihayet geldi .Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu duyuruda 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için toplam 2500 öğrenci alacağını açıkladı.Polis Akademisinin ilanından sonra polis olmak isteyen adaylar şimdiden 2018 PMYO FİZİKİ VE SÖZLÜ MÜLAKATA hazırlanmakta ve sınav günü hiçbir aksilik olmadan başarıyla sınavı geçmek istemektedirler.

2018 PMYO Fiziki ve Sözlü Mülakata Nasıl Hazırlanmalıyım ?

PMYO okuyarak  polis memuru olmak isteyen adaylar bu doğrultuda tyt sınavına girdi ve sınav sonuçlarının açıklanmasına müteakip adaylar Polis Akademisinin yapacak olduğu PMYO ilanını beklemeye başladı ve nihayet ilan geldi.Akademinin belirtiği ham puanı alan adaylar bir sonraki sınav olan 2018 PMYO Fiziki ve Sözlü Mülakata hazırlanmaya başladı yada başlamayı düşünmektedirler.

2018 PMYO Fiziki Mülakat

2018 PMYO Fiziki Mülakata hazırlanmak kısmı gerçekten önemlidir.İlk defa PMYO sınavına girecekler için bu nokta dahada önem arz etmektedir. Çünkü ilk defa girecek adayların parkur ve mülakat hakkında bir tecrübesi olmadığından ne ile karşılaşacaklarını bilmemekte  ,fiziki ve sözlü mülakata öz güvensiz bir şekilde gitmektedir.

2018 PMYO Fiziki Mülakat aşaması kondisyon gerektiren bir sınavdır.Adayların yayınlanacak olan parkuru iyi analiz etmelerini imkanları varsa özel parkur kurslarına gitmelerini tavsiye ederim.İmkanı olmayan adayların yapacakları en basit yöntem koşmaktır. Günlük düzenli bir koşu kişinin kondisyonunu oldukça iyi bir şekilde düzenlemektedir.

2018 PMYO Fiziki Mülakata girecek olan adayların bilmesi gereken bir başka önemli detay ise ayakkabıdır . Evet yanlış duymadınız ayakkabı. Adayların spor parkurunda giymiş oldukları ayakkabı gerçekten önemlidir.Adaylar spor parkuru aşamasında ayaklarının rahat edeceği ve tabanı kaygan olmayan ayakkabı giymelerini şiddetle tavsiye ederim.Ve hatta parkur zeminine göre ( bazı parkur zeminleri kaygan olabiliyor ) çıplak ayakla parkura girmek daha avantajlı olabiliyor. Bunun için spor mülakatına gittiğinizde parkur zeminini önceden test etme şansınız varsa bakın.

2018 PMYO Sözlü Mülakat

Sözlü mülakat sınav aşamaları arasında en önemli ve etkili olan kısımdır. Elenmelerin çoğu bu bölümde olmakta ve adaylar en çok bu bölümden çekinmektedirler.

Sözlü mülakat kısmında adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir.Bu kısımda adayların konu hakkında bilgi düzeyi , kendisinden istenileni algılama , öz güveni vs. gibi özelliklerine bakılır.Buradaki en önemli husus heyecan yapmamanız ve soğuk kanlı bir şekilde davranmanızdır.Sitemizde daha önceki yıllara ait mülakat sorularına ulaşabilir ve onlara çalışarak hazırlanabilirsiniz.

Soruları Bilemezsem Elenir miyim ?

Aslında soruyu bilip bilmemeniz pek önemli değildir.Mülakat aşamasında asıl önemli olan nokta heyecanınızı kontrol etme ve öz güveninizdir. Eğer bir sorunun cevabını bilmiyorsanız kekelemeden ve hiç lafı uzatmadan bu konu hakkında bir bilgim yok efendim” demeniz sizin avantajınıza olacaktır.

PMYO Güvenlik Soruşturması Nasıl Yapılır ?

Lise Öğrencileri Nasıl PMYO Başvurusu Yapabilir ?

PMYO Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Nelerdir ?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Ramazan dedi ki:

  Merhaba,
  Lisans mezunuyum Tyt sınavına girmedim. 2018 Kpss sınavına girdim.
  Ben bu durumda başvuru nasıl yapabilirim.

  1. blank Admin dedi ki:

   POMEM alımı bekleyeceksin.

 2. blank Bahar Timur dedi ki:

  Merhaba benim tyt puanim 255, 2001 dogumluyum basvuru yapabilir miyim?

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır