Ana Sayfa / PMYO / 2018 PMYO Baraj Puanı Düşer mi ?

2018 PMYO Baraj Puanı Düşer mi ?

Polis olmak isteyen binlerce gencimizin sabırsızlıkla beklediği 2018 PMYO Alım İlanı nihayet geldi . Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu ilanda Polis Meslek Yüksekokullarına 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapacağını duyurdu.

Bilindiği üzere PMYO ‘na girmek için adaylardan bazı şartlar istenmektedir.Bu şartların başında en önemlisi ise TYT den ham puan 260 almak şartıdır. TYT den ham olarak 260 puan alan adaylar PMYO ilanına başvurubilmekteler. İşte burada adayların en çok merak ettiği o soru akıllara gelmekte; 2018 PMYO Baraj Puanı Düşer mi ?

2018 TYT sınavının sayısal verilerine bakıldığında sınava giren adayların başarı oranlarının düşük olduğu görülmektedir. Haliyle bu başarı ortalamasının düşük olması PMYO na girmek isteyen adayları da etkilemiştir. PMYO na girme hayali kuran bir çok gencimiz, baraj puanı olan 260’ın altında kalmıştır. Hal böyle olunca da PMYO isteyen adayların umut ettikleri tek şey PMYO baraj puanının düşürülmesidir. Peki bu baraj puan düşer mi ?

2018 PMYO Baraj Puanı Düşebilir

Evet 2018 PMYO Baraj puanı düşebilir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan PMYO ilanlarında bunun örneklerine rastlanmaktadır. Önceki yıllarda yapılan PMYO alımlarında belirlenen baraj puanı daha sonraları düşürülmüştür.

Peki Baraj Puanı Nasıl Düşürülür ?

Polis Akademisi Başkanlığı açmış olduğu bütün ilanları o yıl ki ihtiyaç ve boş kontenjan dahilinde açmaktadır.Bu yılki PMYO kontenjanı 2500 dür. Başvuru sayıları göz önüne alınıp yeterli başvuru sayısına ulaşılamaması durumunda Polis Akademisi Başkanlığı baraj puanını düşürebilir.Başvuru şartlarının değiştirilmesi hakkında 2018 Pmyo Başvuru Klavuzunda aynen şu ifade geçmektedir ”Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Emniyet Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda değiştirilebilir.

Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak adaylar için hazırlanan bu kılavuzda belirtilen şartlarda herhangi bir değişiklik olması durumunda konu, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacaktır.

2018 PMYO Başvuru Kılavuzu

2018 PMYO Taban Puanı ve Alım İlanı

2500 PMYO Alımı ve Başvuru Şartları


Bu makalede tam 41 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

41 Soru Var

 1. Ne kadar düşebilir ki

 2. Kaç puana düşürebilirler tahmin olarak bilgilendirebilir misiniz ?

 3. Üniversite öğrencisiyim 2014, 2015, 2017, 2018 deki sınavların hepsine girmiş ve o yılların puanları ve sıralamalarına baktığımda aynı puanı aldığım halde sıralamam 300 bin öne gelmiş buna bakacak olursak puanın düşmesi muhtemel sizce de öyle olabilir mi?

 4. Sizce düše ihtimali var midır?

 5. mesela ham puan yetiyor ama matematik 0.5 net olmadığı için tercih hakkım yok polisliğe baş vurabilir miyim?

 6. Tyt sözel puanım 280 pmyo ya başvurabilir miyim ?

 7. Admin bey, pymo okulu iakamet ettiğimiz yere en yakın olarakmı geliyor? Kütahya’da yaşayan biri kendisine en yakın İzmir mi gelir?

 8. Sizce puan düşerse kaç puana kadar geriliyebilir ?

 9. 227 puan aldım şu anda başvuru yapabilir miyim

 10. tyt yerleştirme puanına mı bakacağız yoksa obp dahil değil mi?

 11. tyt yerleştirme puanına mı bakacağız yoksa obp siz puana mı?yerleştirme puanıysa geçmişim ama diğeriyse geçemiyorum şu durumda.

 12. Tyt yerleştirme puanını mı baz almamız gerekiyor yoksa obp siz puanı mı?

 13. Tyt puanım 213 ama girdiğim diğer ayt sınavından puanlarım tutuyor benim girme şansım varmı cevaplarsanız sevinirim herhangi bir sınav türünden puanımın yetmesi yeterlimi sadede ayt puanımı gerekli ?

 14. Baraj puanı geçmiş yıllara oranladığımızda arasında çok fark var. Yeni sistemde soru sayısı 120 yani aynı sıralamaları geçmiş yıllara göre daha az puanlarla yapabiliyoruz. Örneğin bu sene ile aynı sıralamada olan 2016 puanım 290 olmasına rağmen bu sene 240 puan çünkü soru sayısı azaldı ve puanlama sistemi değişti. Buna rağmen nasıl olur da baraj puanı geçmiş yıllarla aynı olabilir. Kesinlikle barajı belirleyen heyetin sınav sistemiyle ilgili yeterli bilgiye sahip olmadıklarını düşünüyorum. İyi çalışmalar.

 15. Baraj puanı düşerse ne zaman belli olur?

 16. Baraj Puanı düşerse bu ne zaman belli olur
  Birde şunu sormak istiyorum annem başvuru parasını yatırmş ama sistem puanım düşük oldugu için başvurumu kabul etmedi ücreti geri alabilirmiyim cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 17. tyt puanım ham puanım 258 sözel ham puanım 290 başvuru yapa bilrimiyim

 18. tahminin ne olur admin ….?

 19. 259,2957 aldim basvuru yapabilir miym

 20. 259,02957 aldim başvuru yapabilir miyim?

 21. Benim dizimde az bir zedelenme var ama yürümeme engel teşkil etmiyor gözümde genetik olan bir ben var görmeme engel olmuyor bunların sağlık mülakatında sıkıntı çıkartma olasılığı çokmu acaba

 22. Puan barajının düşme ihtimaline karşın yapmamız gereken bir şey var mı?Başvurular bitince ve eğer ki baraj düşürülmüşse puanı yetmediği için önceden başvuru yapmayanlar mağdur olabilirler mi? Şu an puanım yetmiyor ben herhangi bir işlem yapacak mıyım?

 23. Admin baraj puanının düşme ihtimali yüzde kaç

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir