2018 PAEM 4. Dönem Komiser Yardımcılığı

28.09.2017
A+
A-
2018 PAEM 4. Dönem Komiser Yardımcılığı

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğü, 2018 yılında da  emniyet mensubu olmayan lisans mezunları için ilana çıkacak. Böylece 2018 yılı için lisans mezunu 4. dönem komiser yardımcısı aday alımı  kesinleşmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Polis Akademisi 2. dönem POMEM mezunlarının Mezuniyet Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı açıklamasın mevcut amir eksiği tamamlanana kadar bu sistemle, yani sivilden öğrenci alarak komiser yardımcısı yetiştirme programınının sürdürüleceğini belirtti. Bu açıklama sonucu, PAEM emniyet mensubu olmayan lisans mezunu öğrenci alımı 2018 yılında da yapılacaktır.

2018 PAEM Komiser Yardımcısı Alımı hangi dönem olacaktır?

4. dönem emniyet mensubu olmayan lisans mezunu komiser yardımcısı alımı olacaktır.

4. Dönem  PAEM ne zaman ilana çıkar?

Ağustos 2018 yılında ilana çıkmasını bekliyoruz.

2018 PAEM Kontenjan Kaç olur?

2 bin ile 2500 arası bir alım olmasını bekliyoruz.

2. dönem PAEM kaç mezun verdi? Okulda kaç kişi elendi?

2. dönem PAEM 2 bin öğrenci ile eğitim-öğretime başladı. Okuldan 1859 kişi mezun oldu. 141 kişi sağlık ve güvenlik soruşturması sonucu okuldan ayrıldı.

Detaylar belli oldukça haber yapmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1095 YORUM
 1. ali dedi ki:

  Admin merhaba, ben ücreti internetten yatırmıştım ön kayıt falan yaptım ama şimdi farkettim bankamatik ve şubelerden yatırın yazıyor tekrar mı yatırmam gerekiyor ?

  1. Admin dedi ki:

   Evet belge gerekiyor

 2. samet dedi ki:

  ben uzun bir süre vücut geliştirme ile ilgilendim 178 bot ve 90 kiloyum vücut yağ oranım boyuma göre 80 kilo olan birine denk 27 olan kitle endeksini tutturamıyorum. Elektronik ölçümlere göre rahat bir şekilde tutuyor. Soracak olduğum şey ise ön sağlık kontrolündeki tartı elektronik olan yağ kas kütlesini ölçen mi yoksa sadece kilo ölçen tartı mı? şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Direkt endekse bakılıyor

 3. Ayşe dedi ki:

  5. Dönem alımı olma ihtimali nedir ? Sizce teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Seneye de alım var

 4. Vedat dedi ki:

  Merhaba admin. Yarın Paem başvuruları sona eriyor. Atm’den ödemeyi gerçekleştirdim, başvuru yapacaktım aklıma bir soru takıldı. E-Devletten baktım herhangi bir siyasi partiye üyeliğim görünüyor. Başvuruyu bu gece yaparsam yarın üyeliği sildirme işlemini gerçekleştirirsem sıkıntı olur mu? Tşkler.

  1. Admin dedi ki:

   Genelde sorun olmaz

1 8 9 10