Bekçi Alımı

2018 Mahalle Bekçilik Soruları Yayınlandı

MAHALLE BEKÇİSİ adaylarının beklediği 2018 Bekçilik Sınav Soruları ve Cevap Anahtarları T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Bekçilik sınavına giren adaylar sınav sorularını ve cevap anahtarını sitemiz üzerinden indirebilirler.

2018 Bekçilik Sınav Soru ve Cevapları

  • Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği kurumunun 20 Ekim 2018 tarihinde yapmış olduğu yazılı sınavının soru kitapçıkları  a ve b gruplarından olmak üzere 2 adet kitapçıktan oluşmaktadır.

1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına giren adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile 30 Ekim 2018 tarihi saat 17.00‘a kadar yapacaklardır. açıklamasında bulunuldu.

  • 20 Ekim 2018 tarihinde yapılmış olan mahalle bekçiliği sınav sonuçları 26 Ekim 2018 tarihinde açıklanacaktır.

2018 BEKÇİLİK SINAV SORULARI A KİTAPÇIĞI İNDİR
2018 BEKÇİLİK SINAV SORULARI B KİTAPÇIĞI İNDİR

Mahalle Bekçisi Nasıl Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?

Başarılı Bekçiler Polisliğe Geçiş Yaparak Polis Olabilir mi?

İlkokul ve Ortaokul Mezunları Bekçi Olabilir mi?

Bekçi Adaylarında Boy Şartı Var Mıdır? 

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu