2019 KPSS Sınav Tarihi ve POMEM-PAEM Başvuruları

2019 KPSS Sınav Tarihi ve POMEM-PAEM Başvuruları

ÖSYM tarafından düzenlenen sınav olan KPSS 2019 yılı tarihi belli oldu. Bu kapsamda KPSS üzerinden POMEM ve PAEM okullarına başvuru yapacak adayların başvuruları yakından takip etmesi gerekmektedir. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi yetkilileri tarafından yapılan duyuruda genel sınavın 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacağı söylendi. En erken KPSS sınavı 14 Temmuz 2019’da başlıyor olup, öğretmenler ve diğer adaylar için 20 Temmuz 2019’a kadar devam ediyor. 2019 KPSS sınav tarihi 14 Temmuz 2019 olarak belirlenip genel olan KPSS tarihinde değişiklik olmayacağı belirtildi. 2019 KPSS sınav tarihi ve POMEM-PAEM başvuruları yapacak kişilerin ÖSYM resmî web sitesini takip ederek işlemlerini tamamlanması dikkatle duyurulmaktadır.

 

2019 KPSS Başvuruları Ne Zaman?

14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak 2019 KPSS başvuruları 3 Mayıs 2019 tarihinde başlamaktadır. 3 mayısta ilk kayıtlar alınacak olup bu başvuruların sona erme süresi ise 15 Mayıs olacak. 15 Mayıs ve sonrası için başvuru yapmaya çalışan adaylar bu eylemlerini gerçekleştiremeyecekler. O yüzden elinizi sıkı tutup başvuru tarihleri arasında kaydınızı yaptırın. Aksi takdirde KPSS sınavına giremeyecek, POMEM ve PAEM okullarına giriş sağlayamayacaksınız. 2019 KPSS sınav tarihi ve POMEM-PAEM başvuruları bildiğiniz üzere en son yapılan yılın KPSS puanı ile alınmaktadır. 14 Temmuz KPSS sınavından sonra genel yetenek sınavını başarılı bir şekilde geçen adaylar 20 ve 21 temmuzda yapılacak alan bilgisi sınavına girecekler. Alan bilgisi sınavı 20 Temmuz ilk gün, 22 Temmuz ikinci gün olarak belirlendi. Aynı şekilde ÖABT sınavı da 28 Temmuz günü yapılacak. Tüm bu sınav günleri için başvuru tarihleri aynıdır. 3 Mayıs 2019 KPSS başvuru tarihi üzerinden genel yetenek ve alan testlerine başvuru yapmanız gereklidir.

POMEM ve PAEM için KPSS Puanı

Bildiğiniz üzere POMEM ve PAEM okulları için KPSS puanı elde etmeniz gerekmektedir. Temmuz ayında yapılacak olan KPSS sınavından belirtilen puanı aldıktan sonra mülakat ve fiziki yeterlilik gibi testlere girebiliyorsunuz. POMEM 23. Dönem başvurularında istenen KPSS puanı ön lisans için 70 olurken lisans düzeyindeki KPSS puanı 60 olması gerekiyordu. 24. Dönem POMEM alımları için henüz baraj puan belirlenmemiş olup yetkililerden açıklama beklenmektedir. Her dönem POMEM başvuru şartları Polis Akademisi tarafından yayınlanmaktadır. Dolayısı ile yayınlanacak olan başvuru şartlarını beklemekten başka çare olmamaktadır. PAEM tercih edecek polis adaylarının ise yine en az 70 puan alması gerektiğini tahmin etmekteyiz. Henüz başvuru şartları yayınlanmadığı için bu konuda net bilgi vermek mümkün değildir. Sitemizi takip ederek güncel haberlerden yararlanabilirsiniz.

POMEM Başvuru

POMEM başvuru yapmak isteyen adayların henüz başvuru tarihleri kesinleşmemiştir. 23. Dönem POMEM adayları eğitimlerini görmek üzere okullara yerleştirilmiştir. Yapılan tahminler ise 23. Dönem POMEM eğitimine giren adayların eğitimi bittikten sonra 24. Dönem POMEM başvuruları alınacağı yönündedir. Genel başvuru şartlarını karşılayan adayların her yıl değişen KPSS gerekli puanı da aldığında polisliğe bir adım daha yaklaşacağını söyleyebiliriz.

PAEM Başvuru

Komiser yardımcısı olmak isteyen adayların başvuracağı bu okul 2018 yılında toplamda 3000 personel almıştı. 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere komiser yardımcısı personelini bünyesine kattı. Buradan çıkan adaylar eğitimlerini başarılı şekilde tamamladıktan sonra gerekli yerlere atandılar. 2019 PAEM başvuruları ise henüz kesinleşmedi. Her yıl ihtiyaca yönelik alım yapıldığından dolayı 2019 yılının ortalarına doğru bu konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor. 2019 KPSS sınav tarihi ve POMEM-PAEM başvuruları için adaylarımız sitemizi takip ederek en son haberleri okuyabilirler.

 

PAEM 2018 – 2019 Akademik Takvimi
2019’da PAEM Alımı Olacak Mı?
2019 – POMEM Başvuru Şartları ve Alımları
2019 POMEM ile Nasıl Polis Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 302 YORUM
 1. Avatar hatice dedi ki:

  aynı anda hem pomem e hemde paem e basvuru yapabilir miyim? yoksa tek birine mi basvuru yapılıyor?

  1. admin admin dedi ki:

   İkisine de yapabilirsiniz.

 2. Avatar Nurgül dedi ki:

  01.01.1990 doğumluyum KPSS ye hazırlanıyorum pomem için. ilk defa kpssye giriyorum bu sene pomeme giremedim bu yüzden. önlisans mezunuyum 2018 KPSS sınavı 29 Kasım da aciklanak Aralık ayında pomem başvurusu olacak mı olmazsa giremem demek bu polis olmak istiyorum ne olacak şimdi hayalime veda etmek mi??

  1. admin admin dedi ki:

   Bilinmeyen birçok şey var. Hayırlısı olsun.

 3. Avatar Anonim dedi ki:

  Lise mezunu alınıyor mu henüz 18 yaşını doldurmadan da

  1. admin admin dedi ki:

   Şu an alım yok.

 4. Avatar Mehmet dedi ki:

  Ön lisans mezunuyum gözler astigmat toplam 3.25 sıkıntı olurmu yada lazer tedavisi uygulamalımıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Lazer ile tedavi olmalısınız.

 5. Avatar Hasan dedi ki:

  Baraj puanı lütfen 55 olsun .

 6. Avatar Salih dedi ki:

  Hocam iyi günler bu sene okulum bitiyor. Kpss tarihlerine göre paem hayalleri suya düşecek gibi. Pomem başvurusu yapsam kaç sene sonra paeme gecebilirim teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   2 yıl çalıştıktan sonra.

   1. Avatar OĞUZ dedi ki:

    Önlisans mezunu olarak POMEME Başvurup kabul edildim diyelim meslek hayatımda 2 yıl geçtikten sonra lisans mezunu şartını gözetmeksizin komiser yardımcısı olabilyor muyuz?

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Yeni ilan gelmedi. İlan gelince açıklanıyor bu şartlar.

 7. Avatar Meryem dedi ki:

  Ben lise son sınıf öğrencisiyim ben üniversite gibi kpss ye girmeden üniversite sınavı puanımla pomem yada paem e başvurabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   TYT girip PMYO başvurusu yapabilirsin sadece.

   1. Avatar İzzet dedi ki:

    Peki mezun olduktan sonra yükselmek için ne yapabilirim bide tyt ile kac puanla alıyo bilginz varmi simdiden tesekkur ederim

    1. admin admin dedi ki:

     TYT puanı belli değil. Yükselme yolu için okuyun: PMYO Mezunu Komiser Yardımcısı Olma

 8. Avatar Zeynep dedi ki:

  Lise mezunu polis alimi hakkında bilginiz var mi

  1. admin admin dedi ki:

   Şu an alım yok, takipte kalın.

 9. Avatar gökhan dedi ki:

  sınav günümü şaşırdım sınava giremedim diğer gün gidince rapor alamadım sınava giremedim girme imkanım yokmu bişey yapılamazmıydı

  1. admin admin dedi ki:

   21. dönem POMEM için ise sorduğunuz artık yapacak birşey yok maalesef.

 10. Avatar gökhan dedi ki:

  1990 doğumluyım ne zamn a kadar girebşlşrim askerlipği yapmuışım

  1. admin admin dedi ki:

   Ne mezunusunuz?

 11. Avatar Mehmet dedi ki:

  Peki Polis Akademisi Paem başvuru tarihini ileri çekebilir mi çünkü çok kısa bir süre oynuyor arada sizin fikriniz nedir?

  1. admin admin dedi ki:

   Evet ileri alabilirler.

 12. Avatar Mehmet dedi ki:

  Hocam mesela 1. paem alımı temmuzda yapılan kpss sonucunda kpssye göre şekillendi 19 ekimde okul başladı, KPSS 2016 da mayısa çekildi paemde başvuru vs tarhilerini öne aldı

  1. admin admin dedi ki:

   Dediğiniz gibi Akademi dilerse o şekilde planlamaya da gidebilir.

 13. Avatar Ahmet dedi ki:

  Acaba 2018 dede 2017 de oldugu gbi iki ilan gelirmi kpss den once ve sonra olarak

  1. admin admin dedi ki:

   2018 de ne zaman ilan gelir henüz belli değil.

 14. Avatar beytullah dedi ki:

  ben lise mezunuyum ygs ile alım olacak diye düşünerek hazırlanıyorum polisliğe ve yeni sınav sistemine göre alım olacak mı yoksa sadece kpss ile mi olacak ve lise mezunu olduğumu düşünürsek bu ihtimaller olsa bile girme şansım ne kadar ? şimdiden teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   TYT ile PMYO başvurusu yapabilirsin.

 15. Avatar Bugra dedi ki:

  Hocam merhaba ben 16.01.1989 doğumluyum Allah izin verirse haziranda lisans diplomami alacağım 2018 deki kpss sınavından iyi puan alsam bile eğer 2018 kasım ayina kadar alım olmazsa bi daha 2019 senesi için benim aldığım puan bir ise yaramayacak mi? Ve ayrica önlisans olarak sinava girsem aralik 2018 de yine onlisans alimlari olacak mi? Yaşdan elenebilir miyim lutfen aydınlatırsanız çok sevinirim ve ayrica 2018 kasim ayinda alım olacak mı lisans icin?

  1. admin admin dedi ki:

   Yaş şartı değişmezse, 2018 yılında POMEM başvurusu yapamazsınız.

 16. Avatar Okan dedi ki:

  Sevgili admin, lisans mezunuyum. PAEM alımları Eylül 2018 tarihine sarkarsa askerlik engeline takılıyorum. Bu engeli de açıköğretim programına kayıt olarak ortadan kaldırmayı düşünüyorum. Sorum şudur: Elimde lisans diploması var. Sırf askerliği daha çok erteleyebilmek için AÖF’ye kayıt olacağım. Oraya kayıt yaptırmam ve AÖF öğrencisi olmam PAEM başvuru ve sınavına engel olur mu? Teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   Herhangi bir sorun olmaz. Lisans mezuniyetinizin olması yeterli.

  2. Avatar Ahmethan dedi ki:

   Lisans mezunu aof ile tecil ettiremiyo ki bende de ayni sorun var ama yuksek lisans yapmamiz gerekmiyo mu

 17. Avatar hıdır dedi ki:

  Admin kardeşim akademik takvime baktığımda paem 8 ay olduğu görülüyor. Ayrıca cumhurbaşkanı da temmuzda mezun olacaklarını söylemişti. Kasımda eğitime başladıklarına göre paemdeki öğrenciler temmuz başlarında mezun olacak. Yeni alım ilanı onlar mezun olmadan yani haziran 15 gibi gelebilir ya da eylülde kpss açıklandıktan sonra gelebilir. Senin tahminin hangi yönde haziranda 2016-2017 kpss ile yeni bir alım mı olur yoksa okul 2-3 ay boş bırakılıp eylülde ilana mı çıkarılır ? (Kesin bilginin mümkün olmadğnın farkındayım ama tecrübelerinden dolayı tahminin nedir ?)

  1. admin admin dedi ki:

   İki ihtimalde eşit ağırlıkta. İkisini de tercih edebilirler.

   1. Avatar Sevo dedi ki:

    Merhaba admin 3.dönem paem akademik takvim açıklandı mı ki ? Ya da ne zman açıklanır ?

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Hayır açıklanmadı. Bekliyoruz resmi duyuruyu.

 18. Avatar Reyhan dedi ki:

  Kpssye girmedim bu sene lise sondayim girebilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Siz TYT ile PMYO başvurusu yapacaksınız.

 19. Avatar Enes dedi ki:

  Merhabalar, on lisans programını açıktan kazandım, bu sene 1. Sınıfım . Nasıl bir yol izlemem gerek bilgi verebilir misiniz pomem için

  1. admin admin dedi ki:

   POMEM için mezun olmalısınız. Siz TYT ile PMYO başvurusu yapabilirsiniz.

   1. Avatar Enes dedi ki:

    TYT nedir ?

    1. admin admin dedi ki:

     Okuyun: TYT nedir?

 20. Avatar Muhammed dedi ki:

  Merhaba bu sene 2 senelik lojistik kazandım , bu bölümü bitirip pomeme görmek istiyorum.03.11.1990 doğumluyum. Bu sene 1. Sınıfım. Seneye 2. Sınıfta 2018 kpss ye girip pomeme basvursam oluyor mu . Teşekkür ederim

   1. Avatar Muhammed dedi ki:

    KPSS den kaç almam gerekli bunun için ? Bir de kpssye bu sene mi seneye mi girmem gerek ?

    1. admin admin dedi ki:

     POMEM için önlisans mezunu olmalısınız. Mezun olduktan sonra alımlara başvurabilirsiniz. Baraj puanı KPSS P93 türünden 70.

 21. Avatar Mustafa dedi ki:

  Merhaba pomem 21.dönem sözlü mülakatta katılacak aday sayısı belli mi
  Ya da açıklanır mı

  1. admin admin dedi ki:

   Belli değil ve açıklanmaz.

 22. Avatar ESRA dedi ki:

  Merhaba iyi günler ön lisans Dış Ticaret mezunuyum polis alımları hakkında net bilgilere sahip değilim yardımcı olabilirmisiniz? önce kpss ye mi girmem gerekiyor ? ygs sınavına girmem gerekiyor mu yoksa sadece kpss ve sonrasında ki mülakatlar mı olması gerek

  1. admin admin dedi ki:

   KPSS P93 ile POMEM, TYT ile PMYO başvurusu yapabilirsiniz. Diğer hususlar sitede mevcut.

 23. Avatar Muhammed.D dedi ki:

  Meraba boyum 1.76 kilom 65 karnimda dikis izi var 7-8 cm ve sirtimdada ayni sekilde fakat fitnessla ugrastigim icin goruntu kirliligi yapmiyor pohe girerken bi sorun olur mu ?

  1. admin admin dedi ki:

   O bölgelerdeki izler inceleyen hekimin takdirine göre işleme tabi oluyor.

 24. Avatar Ismet dedi ki:

  Selamünaleyküm
  Benim yaş 19 çelik kuvvet olmak istiyorum da yaş sınırı var mı çelik kuvvet te peki en erken sınavlar hangisi ve sınav için gerekenler nelerdir nerelere başvuruyoruz

  1. admin admin dedi ki:

   Mezuniyetine göre okullara başvuracaksın. Ne mezunusun?

 25. Avatar Buse dedi ki:

  Afedersiniz hala bi açıklama hiçbiryerden bulamıyorum şu komandoluk harp okulları vs tyt yks nerde açıklanacak artık yada atarmısınız benmi bulamadım nerden alıcak kaç puanlaa

  1. admin admin dedi ki:

   Askerlik konusunda bilgimiz yok maalesef.

 26. Avatar Tolga dedi ki:

  Lisans. Mezunu yum kpss den kaç alamam yeterli 13.07.1991 doğumluyum kaç yaşıma kadar pomem e girme şansım var?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   KPSS 60 almanız gerekiyor. Yaş sorununuz yok.

 27. Avatar Kardelen dedi ki:

  Üniversitesi son sinif ogrencisiyim fen bilgisi öğretmeliği mezunu olucam insallah basvuru yapmak istiyorum ama boy en düşük kac olmali acaba ve direk kabul edilince işe aliniyormuyuz

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kadınlarda 162 erkeklerde 167 cm. Polis eğitimini başarı ile tamamlarsanız göreve hemen başlarsınız.

 28. Avatar Esra dedi ki:

  Iyi akşamlar Admin . 21.Dönem pomeme girdim 2016 lisans p3 puanımla. 2018’de KPSS öncesi POMEM ya da PAEM alımı olursa 2016 KPSS puanım geçerli olacak mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet girebilirsiniz.

   1. Avatar Esra dedi ki:

    Teşekkürler sağolun .

  2. Avatar Yami dedi ki:

   Merhaba 4 yıllık lisans mezunuyum. Bu sene yapılacak kpss de polislik için sadece genel kültür genel yetenek sınavına başvuru yapsam olur mu yoksa alana da başvurmam gerekiyor mu?

 29. Avatar Hakkı dedi ki:

  Bu 13 bin polis alımı 2018 temmuz da yapılacak kpss den önce mi alınıyor yoksa temuz da kpss ye girecek olanları d a kapsıyor mı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bu husus zamanla belli olacak. İkisi durum da uygulanabilir.

 30. Avatar ÖMER AYDIN dedi ki:

  Merhaba Admin,
  Ben 01.01.1990 doğumluyum. Lisans mezunuyum askerlik görevimi tamamladım. 2018 lisans KPSS girmek ve paem başvurusu yapmak istiyorum. Sanırım yaş olarak son senem olması gerek diye düşünüyorum yoksa askerlik yapıldığı için ekstradan bir uygulama yapılıyor mu ? Ayrıca 2018 KPSS sen sonra mı veya öncemi alımlar yapılacak tam olarak ne zaman belli olur ?
  Şimdiden Teşekürler iyi günler…

  1. Avatar Admin dedi ki:

   PAEM için son seneniz. Henüz alım süreci belli değil. 2018 yaz aylarında netleşir.

   1. Avatar ÖMER dedi ki:

    Teşekkür ederim

 31. Avatar Tarkan dedi ki:

  Merhaba
  Ben önlisans mezunuyum pomem icin kpss sart mı acaba
  İyi aksamlar..

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet şart.

 32. Avatar Elif dedi ki:

  Merhaba 2016 kpss puanimla onumuzdeki pomem alimlarina basvuru yapabilir miyim ?
  Bi de su an bulundugum sehirden farkli bi sehirde girebilir miyim mulakatlara?
  Tesekkur ederim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlan gelmeden KPSS şartı belli olmuyor. Mülakat okulunu polis Akademisi belirliyor.

 33. Avatar İsmail dedi ki:

  Paem de Ösym de devlet kurumu. Bunca kpss çalışan bizler bosuna calismiyoruzdur insallah 2018 komiserlik ve polislik icin

 34. Avatar Bülent dedi ki:

  2018 paeme ve pomeme 2017 kpss puanımla başvurabilir miyim?

 35. Avatar Muhammet dedi ki:

  Meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim, yaşım 19 , paem başvurusu yapabilirmiyim? Eğer paem yapamazsam ne yapmalıyım? Lütfen cevap verir misiniz?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   PAEM için lisans mezunu olmalısın. Sen TYT girip 2018 PMYO başvurusu yapacaksın.

 36. Avatar burak dedi ki:

  merhaba admin.2018 de kesin paem alımı olur mu.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Teşkilat dışı Lisan mezunu PAEM alımı 2018 de yapılacak.

 37. Avatar .... dedi ki:

  ya biz boşuna mı 18 kpss çalışıyoruz yoksa

 38. Avatar bahar dedi ki:

  Sevgili Admin , Akciğer filmi çektirdiğimde hafif bir omurilik yamukluğumun yani osteoporoz’umun olduğunu öğrendim. Pomem sağlık testinden geçtiğimde elenebilir miyim bu sebepten?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Derecesine göre doktor takdir ediyor.

 39. Avatar Melis dedi ki:

  Tyt ile pmyo sinavina girsem kac puan almam lazim ve eger baraji gecersem pmyo okuduktan sonra direk polismi oluyorum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Belli değil baraj puan. Evet direkt polis memuru olursun.

 40. Avatar Ahmet dedi ki:

  İyi çalışmalar sayın admin
  2018 paem basvusu yapabilmek icin.. eger takvim eylül ayından itibaren baslatılmazsa 2017 kpss puanıyla basvuru yapılması gerekmekte .. 2018 kpss puanının acıklanmasından sonra tekrardan paem basvuru süreci baslatılarmı peki ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Şu an takvim belli değil.

 41. Avatar büşra dedi ki:

  ben 2 yıllık okudum ama alttan dersım oldugu için 1 sene uzadı gerci 1 dönemi gitti yarı dönem kaldı ben basvuramaz mıyım mezn olmk sart mı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Mezun olmalısın.

 42. Avatar Kamer dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin.
  Ankara Ü. lisans 4. sınıf öğrencisiyim normal şartlarda bu sene haziran ayında mezun olmam gerekirken muhtemelen olamayacağım. yarım dönemlik bir uzatma söz konusu. alımlar ve başvuruların eylülden sonra yapılacağını varsayalım benim okul daha bitmediği için başvuru yapabilir miyim . yada illaki okulla ilişiğimizin artık bitmiş olması gerekli midir? (PAEM İÇİN)

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Mezun olmalısın.

 43. Avatar büşra dedi ki:

  hadı yaaaa 🙁

 44. Avatar Büşra dedi ki:

  merhaba, ben önlisans mezunuyum daha önceden bir KPSS puanım yok ama bu sene giricem inşallah. KPSSden sonra da POMEM başvuruları oluyor mu genele baktığımızda?
  Bir de POMEMe başvurduk diyelim mülakatlar vs bitip eğitime gitmemiz ne kadar sürüyor? Teşekkürler.

 45. Avatar Metehan Arık dedi ki:

  İyi günler. Yazınız için teşekkürler. Ancak eksik bir şey var. 2016 KPSS puanları sadece 1 yıl geçerliydi. Yani bu sene sonuçlar açıklamadan alım yaptıkları takdirde sadece 2017 yılında KPSS’ye girenler başvuru yapabilecek. Bu durum alımların Eylül ayına sarkmasına yardımcı olur mu sizce ?

 46. Avatar Osi007 dedi ki:

  Merhaba, ön üstdeki 4 disim kaplama. 1 azı dişim de kaplama. 1 tane azı disim de eksik. Dişten elenmeme sebep olur mu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz

 47. Avatar Oğuzhan Batuhan dedi ki:

  Hocam ben ziraat 3.sınıfım hem polislik hem kendı alan sınavıma girsem. neticeye göre tercih yapabilir miyim ? veya notumu seneye kullanabilir miyim polislikte ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Polislik sınavı yok ayrı. KPSS kullanılıyor.

 48. Avatar Gizem dedi ki:

  Merhabalar

  2016 yılında p3 puanım var. Bu yıl kpssden önce paem ilanı gelirse başvuru yapacağım. Puan durumundan elenirsem (mülakat değil) bu daha sonra gelecek olan paem ilanına başvuru yapmamda bir sorun teşkil eder mi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır

 49. Avatar Gulin dedi ki:

  28.07.1989 doguluyum bu sene kpssye girecegim basvurabiliyor muyum?yas siniri 2018 icin kesin mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Yapamazsın.

 50. Avatar gnc dedi ki:

  merhaba ben 4 yıllık aöf den bir bölum okuyorum bu hazıranda 2 ncı sınıf bıtıcek ve ön lisans mezunu olucam bu verdıgınz tarıhlerde kpss basvuru yapabılırmıyım pomem için

 51. Avatar büşra dedi ki:

  merabalar… Bu yıl yapılan 2018 kpss puanına göre polislik alımı olmayacak mı yani…? lisans mezunuyum ve bu yıl ki 2018 kpss puanına göre polislik başvurusu yapcaktım . 2016 ve 2017 saçmalığı da nedir yaaa ? O zaman biz magdur olacaz !!!

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Takvim belli değil.

 52. Avatar bukle dedi ki:

  iyi geeceler. bende 1991 doğumlu lisans mezunuyum. 2018 kpss ile polisliğe başvuru yapmayı düşünüyordum. eger ki alımlar 2019’a sarkarsa yaş problem olur mu ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Yaş şartı değişebilir.

 53. Avatar Yusuf dedi ki:

  Admin merhaba, 2018 kpss aciklanma tarihi 31 agustos. Paem alimlari genelde temmuzda oluyor bu yuzden kaciriyoruz basvuruyu hala bir açiklama bir istihbarat yok mu boşu boşuna beklemiyelim.Cevabınız için simdiden tesekkurler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Takvim belli değil.

 54. Avatar müge dedi ki:

  merhba polislik icin en kisa egitim suresi ne kadar ayrica yatılı egıtim görmeden polis olunur mu?

 55. Avatar sevilay dedi ki:

  Merhaba. Önlisans mezunuyum 2018 de gireceğim kpss sınavına göre alınabilir miyim? Yoksa 2016 kpss sonucum mu dahil edilir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   KPSS gerekir.

 56. Avatar Yiğit dedi ki:

  30.11.1990 Doğumluyum 2018 Paeme başvuru şansım var mı yoksa bu hakkım sona mı erdi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Başvurabilirsin.

 57. Avatar Elif ayna dedi ki:

  Merhaba admin 93 doğumluyum lisans mezunuyum bu yıl KPSS ye giricem yeterli puan alırsam başvuru yapabilir miyim ?

 58. Avatar Hasan dedi ki:

  Benim eskiden kimlik teki yaşım 30 yani 1988 doğumluyum ama asıl yaşım 28 yani 1990 doğumluyum şimdiki kimlik yaşımı duzeltim 28 yaptım yani1990 on lisans mezunuyum KPSS den 60 aldım polis olabilir miyim lütfen cvp verin

 59. Avatar A dedi ki:

  Merhaba, yazınızda PAEM başvurusu için 2016 ve 2017 kpss puanları kullanılabilir demişsiniz. Bildiğim kadarıyla PAEM e başvuruda KPSSP3 puanı gerekiyor ve bu da KPSS B grubuna giriyor ve B grubu lisans sınavı 2 yılda bir yapılıyor(çift yıllarda) yani 2020 de açılacağını düşündüğümüz PAEM için bu yıl sınava girilmesi gerekiyor. Bu yıl sınava girdiğimizi düşünürsek 2020 alımında alımlar 2020 KPSS sinin açıklanmasından sonra olursa 2018 ve 2020 KPSS puanları mı geçerli olur yoksa sadece 2020 KPSS puanı mı?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlan zamanında, yapılmış olan son 2 sınav baz alınır.

 60. Avatar Hande dedi ki:

  22.donemde kpssden dusuk puan alsak 2017 inin puaniyla giris yapabiliyot muyuz acaba pomem olarak ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlanda açıklanır bu