Ana Sayfa / POLİSLİK / 2018 – Kadın Polislik Başvuruları

2018 – Kadın Polislik Başvuruları

32.000 polis alımı yapılacağı erkek adayları heyecanlandırdığı gibi bayan adayları da heyecanlandırmış, bir meslek sahibi olmak isteyen veya polis olmak isteyen bayan adayların gözleri Emniyet Genel Müdürlüğüne çevrilmiştir. Genellikle polis alımlarında sayısal olarak az tutulan bayanlar 2018 – Kadın Polislik Başvuruları beklerken sayının çok olmasını ümit etmektedirler.  32 bin kadro içerisinde bulunan 7 bin gece bekçisi alımında gece çalışmaların yoğun olduğu için bayan adaylara hiç yer verilmemiştir. Ancak bayan adayların en çok mağdur olduklarını beyan ettikleri PÖH alımlarında bayanlara yer verilmemiş olmasıdır. Teşkilat içerisinde birçok Bayan Özel Harekât Polisinin yer alması ancak yeni alımlarda bayanlara hak verilmemesi üzerine konu İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya sorulmuştur.

PÖH’lerde 2018 – Kadın Polislik Başvuruları

Bakan SOYLU yaptığı açıklamada yeni planlamada bayanlara da yer verileceğini beyan etmesi üzerine 2018 – Kadın Polislik Başvuruları içerisinde PÖH’ler arasında bayanlarında olabileceği akıllara gelmektedir.  PMYO ve POMEM müracaatlarında bayanlara hak verildiği gibi ancak yeterli sayı verilmeyerek her dönem alımlarda genellikle alım sayısının % 10’u kadar bayan kontenjan ayrılmaktadır. Başvuru şartlarında bayanlar için boy 162 cm aranırken boy ile kilo indeksi de önemli yer almaktadır. Bayanlar acısından zor bir meslek olan polislik isteyen bayanlar polis olmadan önce bir daha düşünmeleri gerekmektedir. Özellikle aynı mesleğe sahip olan eşler çalışma saatleri, çocukların bakımında büyük zorluk yaşamaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları Kontenjanı

2018 – Kadın Polislik Başvuruları yapmak isteyen PYMO, POMEM ve PÖH’lere müracaat etme şansları bulunduğu gibi, tüm adaylar gibi yazılı ve sözlü sınavlarına katılırken, fiziki ve yeterlilik sınavlarında erkeklerden daha az süre verilmekte olup ancak istisna olarak PÖH’lere katılmak isteyen bayan adayların daha dayanıklı olması gerekmektedir. Polis Özel Harekât Polisliği diğer polislere göre daha ağır şartlarda görev yaptıkları için her koşulda görev yapmaya hazır olmaları gerekmektedir. Eğitim süresini tamamlayan bayan adaylarda diğer polislerle aynı şartlar altında çalışarak batı ve doğu görevlerinde yer almaktadır. Çeşitli birimlerde çalışan bayan polisler dışarıda çalıştığı gibi büro işlerinde de görev yapmaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları henüz açıklanmamakla birlikte Lisans mezunu bayan adaylar Komiser yardımcısı olma şansları olduğundan isterlerse bu birimlere de müracaat etme şansları bulunmaktadır. Bayan olmanın yanı sıra polis olmanın zorluğu ile işinizi zevkle yaparken ailenize fazla zaman ayırmadığınızdan çokça yakınabilirsiniz. Polis olmak isteyen bayanlar 2018 yılı içerisindeki alımları takip ederek şanslarını deneyebilirler, daha fazla çalışma ile sınırlı sayıda tutulan kontenjanın içinde yer alabilirler.

Bunun için yapmanız gereken sınavlara daha iyi çalışmanız mevcut kaynaklardan yaralanmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlar, internet sitelerinden mevcut sınavlarla ilgili sorular yer aldığı gibi, fiziki yeterlilik sınavlarında hangi aşamalardan geçmeniz gereken parkurlarında şekillerini bularak, ilinizde oluşturacağınız gruplarla çalışma yapabilirisiniz. Böylece polis olma şansınızı artırmış olursunuz.


Bu makalede tam 1.373 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

1.373 Soru Var

 1. Şuan da lise 3.sınıfı bitirdim 2000liyim bu sene 4 ü okuycam 4.sınıfı polis okulunda devam etmek istiyorum nereye başvurmak gereklidir

 2. Bilgiler İcin Teşekkür ederiz
  Peki Sizce En Yakın Başvuru Tarihi ne zaman başlar
  Yeni mezun oldum Özel Güvenlik ve Koruma bölümü mezunuyum şimdi kpssyi bekliyorum yani ne zaman baslar kayıtlar nasıl olur?

 3. Boyum 1.59 bayanım. Boy konusunda tölerans gösterirlermi yoksa hiç şansım yok mu?

 4. Boyum 1.60 boy konusunda tolerans yaparlar mı

 5. Ben 1998 doğumluyum bayanım. Üniversiteden yeni mezun oldum ön lisans mezunuyum polislik için sadece kpss ye girsem yeterli mi?

 6. Meraba açıktan lise okuyorum 24 taşıma giricem 4 sınıftayım kredimin bitmesine az kaldı liseyi bitirdikten sonra direk kpss ye girip polis olma şansım varmı birde babam zamanında 10 sene cinayetten yatmış af ile çıkmış lise sınavlarında girdiğimde bu sebeple gidememiştim hala bu kural varmi

 7. 20 yaşındayım.lise mezunuyum.2016 yılında lise kpss sinde 82 puan aldım.tyt de 300 üzeri puan bekliyorum.polis olabilir miyim?

 8. 1997 doğumluyum üniversite açıktan devam ediyorum başvuru yapabiliyor muyum yada ne zaman yapabilirim

 9. Boyum 168 ama kilom 49 tytden geçerli puan alsam ve mülakatlarda başarılı olsam polis olabilir miyim?

 10. Merhaba iyi günler.Size bir kaç sorum olacak cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.1.sorum:TYT sınavından 260 ve üzeri puan almam PMYO girmem için yeterli mi? 2.sorum:Küçüklükte geçirdüğim bir kaza sonucunda alnıma 3 dikiş atılmıştı 3 veya 4 yaşlarımdayken olmuştu şuan 18 yaşımı doldurdum hiçbir sıkıntı yaşamadım simdiye kadar fakat alnımda izi var bu sorun teşkil eder mi başvuru yapmam için? 3:sorum 1.63 boyundayım ve 50 kiloyum vücut kitle indeksim sorun olur mu? Bu arada 19.10.1999 doğumluyum liseden yeni mezun oldumşuan sadece yapmam gereken TYT nin açıklanmasını mı beklemek.Teşekkürler.

 11. gözlük kullanmak polisliğe engel midir?

 12. Abim 2 yıl önce kaçak sigaradan dolayı 1 ay açık cezaevinde yattı. 1 sene serbest denetimden yararlandı. Kendisi 24 yaşında. Polis olmasında sakınca var mı?

 13. linsans mezunu bayanlarda kpss şartı aranıyormu bu sene kpss yi kaçırdım başvurmayı çok pişman oldum nasıl bi yol izleyebilirm?

 14. 1.71 boyundayım 80 kiloyum (bayan). Lisans mezunuyum kiloya takılma yasarmiyim ? Bi de lisanstan başvuru yapan bayan sayısı kaç olur tahminen ?

 15. Bir şey danışmak istiyorum polis herhangi bir nedenden dolayi istifa etse ama bir süre sonra polislik meslegine geri donmek istese aynı şekilde tekrar ise alınır mi yoksa tamamen meslekle alakali ilişiğini keserler mi

 16. Evlenip ayrılmış olmam ve çocuğumun olması polis olmama engel mi lise mezunuyum sınava girdim sonuç bekliyorum.

 17. Merhabalar ben 91 doğumluyum polis olmak istiyorum boyum 173 kilom peki kilom kaç olmalı ? KPSS ye gidicem önlisans mezunuyum bir sonra ki alımlarınız ne zaman ?

 18. Merhaba 1.67 boyundayım ön lisans mezunuyum polis olma şartları nelerdir?

 19. Önlisans mezunuyum boy 1,70.kilo60..tyt den ye girdim kpss iki sene önceki puanım 72 onunla başvurabilir miyim şansım var mı

 20. Uzagi pek goremiyorum bayanim polis olmak cok istiyorum
  Ve parkura hazirllanmak icin ne yapacagimi biemiorum spor saonuna gidecek imkanim yok kendim nasil hazirlanabilirim lutfen bu konuda ban bilgi verin buyuk sevap islems olursunuz.

 21. Dövme sorun olur mu?

 22. Merhabalar öncelikle bilgiler için çok teşekkür ederim. Boyum 1.58 kilom 49 ve kapalıyım kapalı olmam engel olur mu?

 23. 1993 doğumluyum evliyim bir çocuğum var açık lise okuyorum boy 168 kilo 65 polis olmak istiyorum izlemem gereken Yol nedir

 24. İyi günler bir sorum olucakti uzağı net goremiyorum goz dereden 1.50 sorun olur mu ?

 25. İyi günler bir sorum olucakti uzağı net goremiyorum goz derecem 1.50 sorun olur mu ?

 26. Merhabalar pınar ben. size sorularım olacak. 1996 doğumluyum. boyum 161 kilom 54. önlisans mezunuyum. polis olmayı çok istiyorum. bu seneki sınavları kaçırdım. seneye ne yapmam gerektiğini başvuruları falan pek bilmiyorum. gerekirse boydan ve kilodan spora da gidebilirim. hiç sıkıntı değil. ama nasıl bir yol kat etmem gerekiyo hiç bi bilgim yok. kpss puanıyla alım oluyo diye biliyorum. peki ondan sonra hangi kitaplara derslere çalışmam lazım.. biraz bilgi verir misiniz. teşekkür ederim şimdiden.

 27. ben 29 mart 1991 dogumluyum ve acık lise okuyorum basvuru yapabiliyormuyum boy 1.63 kilo 69

 28. Boyum 172 kilom 60 tytye girdim ,fakat çenemde dikiş izi var sorun olur mu ?

 29. çenemde bir dikiş izi var sorun olur mu aldırmam gereklimi?

 30. 160 cm boyum 54 kilom 2001 liyim lise 4 e geçtim polislik sınavına ne zaman ve nasıl girebilirim birde boyum engel midir bilgilendirirseniz beni sevinirim.

 31. imam hatip lisesi mezunuyum kapalıyım ve 1997 liyim sınava girdim sonuç bekliyorum . Kapalı polis olunabilir mi ? ve herhangi bir besyo gibi kurslara gitmek şart mı ? birde ygs den yani şuan ki ismiyle tyt den giriş yapcak olsak kaç puan almam gerekiyor aceba? cevaplarsanız çok sivinirim

 32. Lise son sınıf oldum polisliğe basvurmak istiyorum basortuluyum boy 1,70 kilo 53 bir sıkıntı olur mu?

 33. Boyum 1.61 kilom 58 indeksim polislige uygun ama boy sıkinti olurmu .

 34. Boyum 160 kilom 58 polislik için indesin uygun ama boyda sıkıntı olurmu

 35. Kapalılar icin sorun olurmu ?

 36. Merhaba bende küçüklükten kalma bir ameliyat izi var sorun olur mu?

 37. Merhabalar kpss puanım 65 yaşım 23 lisans mezunuyum boyum 1.69 pomem kazanır mıyım mülakat parkuru iyi yaparsam

 38. Boy için ne yapmam gerkiyor sizce

 39. Boy için ne yapmam gerkiyor sizce

 40. Bende 1990 doğumluyum önlisans mezunuyum boy 175 kilo 50 şansım var mı yaş bakımından

 41. Lise mezunu olmak zorunlumu boyum 1.61 kilomda 66

 42. 1997 Doğumluyum Önlisans 2, sınıftan kalan derslerim var mezun olamadım 2016 Önlisans KPSSP93 67,28095 puanım var. bunu kullanarak başvuru yapabilir miyim yapabilecek isem nereden yapabilirim dönüş yaparsanız sevinirim.

 43. 162 boy 49 kilo 1994luyum lise mezunuyum yinede girebirmıym

 44. 162 boyum 49 kilyum 1994 dogumluyum lise mezunuyum sınava girebirmıyım

 45. Ben 18 yaşındayım 2000 ve 165 boyum ama orta okulda bıraktım okulu ve polis olmak en büyuk hayalim kilom 80 olma imkanım varmı başvursam olurmuyum sınavmı sart illa

 46. 167 boy 54 kilom yüzümde küçüklükten kalma cımak izi var. boynumda İki tane ben var dizimdwde yara izi var sıkıntı olurmu polis olmam icin

 47. Tyt de herhangi birinden barajı geçmek yeterli mi yoksa hepsinden barajı mı geçilmeli

 48. Merhaba! 07.10.2001 doğumluyum, lise son sınıfa geçtim. Boyum 1.63 kilom 67. Tyt puanımın yeteceğini düşünüyorum. Yaşım veya kilom sıkıntı olur mu?

 49. Milli savunmanın yaptığı sınava girmedim ama yks ye girdim polis olabilirmiyim

 50. Meraba
  Boyum 165 kilom 45 tyt sinavina girdim sonuclari bekliyorum ve kapaliyim yuzumde dikis izi var pek belli olmuyor ama bir sorun teskil eder mi ?
  Parkurlar icin oneriniz var mi?

 51. 2000 doğumluyum boyum 180 kilom 62 tyt ye girdim aldığım puan gayet iyi alınırmıyım

 52. Meraba ya ben liseden mezun oldum bu yıl 2000 liyim her şekil şartlar bana uygun da bu tyt sınavından alım oluyor mu

 53. Sağ elimin üst kısmında 3-4 cm uzunluğunda ince bir yara izi var sorun olur mu? Ve güvenlik soruşturması sadece adaya mı yapılır yoksa aile bireylerinin sicil vs önemli mi?

 54. Merhaba bn önlisans mezunuyum polis olabilmek için kpss ye mi girmem gerekiyor

 55. merhaba.tyt puanım 209.bıyum 1.68 kilom 55.şimdi biz tercihte polisliği yazıp direk üniversitesinde mülakata mı giricez yoksa ayrı sınavına mı giricez?ve mülakatı geçemessek bir senemiz yanar mı?

 56. Merhaba ben lise mezunuyum polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor bana net bir bilgi verebilir misiniz? Birde pantolon şart mi polislikte

 57. MerhaBa ben 163 boyum 1990 temmuz dogumluyum 2018 kpss lisansa girdim polis lige basvurabilirmiyim ne zaman polislik basvurusu? Yardımcı olun lutfen

 58. Bu sene polislik sınavı ne zaman?

 59. İki abim şuan cezaevinde sorun olur mu? Tyt puanım 257 baraj için yeterlimi? Ve alnımda bir ben var ? Yardımcı olurmusunuz

 60. Tyt 257 puan baraj için yeterlimi

 61. Polis okuluna girmem için kaç puana ihtiyacım var gigerekiyor aldığım puan 245 taban puanım

 62. 17 yasındayım boyum 170 kılom 56
  lise 3.sınıfım
  ileriki zamanlarda hangı sınavlara veya ne yapacagımı bılmıyorum ve boy-kılom iyimi kılo almalımıyım?

 63. Merhaba ben yeni önlisans mezunuyum 2016 kpss buanım va en sonki ygs puanımla polisliğe başvuru yapabilirmiyim

 64. Merhabalar 1994 doğumluyum tyt den 271 puan aldım Boyum 1.71 kilom 60 sizce polis olabilirmiyim tyt den kaç puan almak gerekiyor

 65. Cevaplarsan çok sevinirim bakıcam gelip şimdi ben bu sene iki yıllık birsey önemsiz birsey okuycam önlisansla kppsye girip polis olabiliyorum anladıgım kadarıyla ? peki üniversitesini okumak istiyorsam tytyegiricem okey de 4 yıllık dimi 2 yıllıgı yok?

 66. iyi gunler ben 4 senelik ogretmenk okusam orda polislige gecis yapsam sdce kppseyemi girmeliyim yinede fiziksel parkura ihtiyac varmi nsl gecis yapacam

 67. Merhaba ben 1997 doğumluyum liseyi açıktan daha yeni bitirdim şimdi üniversite sınavıma girmeyi bekliyorum fiziken uygunum ama yaş olarak kaçırıyormuyum başvuru yapabilirmiyim

 68. Merhaba kapalıyım ve polis olmayı orta okuldan beri çok isterdim hayalimdi demiş olsam abartı sayılmaz o derece yani. Hep kapalıyım da olamadım diye üzülürdüm. Kızlarım bari olur derdim hep…. Lise mezunuyum dışardan okudum. Boy 1.62 kilo 65 kpss daha girmedim ama çok umutluyum inşallah.. En azından 80 bekliyorum. 🤗Ne gerekli acaba yani nelerden geçmen gerek… Teşekkürler

 69. Merak ettiğim bi konu var cevabını bulamadım yardımcı olursanız inşAllah. Mesela Yks Sınavına girdim puanım yüksek hukuk fakültesine tercih yaptım aynı zamanda PMYO için başvuruda bulundum 1) PMYO kazanırsam tercihim silinirmi? 2) Üniye yerleşip dondurma imkanımız varmı ? 3) aynı anda İkisinide okuyabilirmiyiz 4) PMYO kazanırsam Hukukdan Kaydım düşermi ?
  Şimdiden Teşekkürler 🙂

 70. Abim gazı ama evli bana polislik sınavında faydası olur mu sizce puanım 230

 71. Şuan ben 12. Sinifa gectim boyum 160 boyum daha uzar mi

 72. Boyum 160 şuan 12. Sınıfa geçtim boyum uzarmi daha

 73. Tytden düşük puan aldım ve kpssye girecem KPSS’den polis olabilir miyim

 74. Ben lise sona geçtim bu sene polislik istiyorum ama ne zaman ve nerden başvuru yapılacağını bilmiyorum bununla ilgili bilgisi olan varmı?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir