2018 – Kadın Polislik Başvuruları

07.12.2017
A+
A-
2018 – Kadın Polislik Başvuruları

32.000 polis alımı yapılacağı erkek adayları heyecanlandırdığı gibi bayan adayları da heyecanlandırmış, bir meslek sahibi olmak isteyen veya polis olmak isteyen bayan adayların gözleri Emniyet Genel Müdürlüğüne çevrilmiştir. Genellikle polis alımlarında sayısal olarak az tutulan bayanlar 2018 – Kadın Polislik Başvuruları beklerken sayının çok olmasını ümit etmektedirler.  32 bin kadro içerisinde bulunan 7 bin gece bekçisi alımında gece çalışmaların yoğun olduğu için bayan adaylara hiç yer verilmemiştir. Ancak bayan adayların en çok mağdur olduklarını beyan ettikleri PÖH alımlarında bayanlara yer verilmemiş olmasıdır. Teşkilat içerisinde birçok Bayan Özel Harekât Polisinin yer alması ancak yeni alımlarda bayanlara hak verilmemesi üzerine konu İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya sorulmuştur.

PÖH’lerde 2018 – Kadın Polislik Başvuruları

Bakan SOYLU yaptığı açıklamada yeni planlamada bayanlara da yer verileceğini beyan etmesi üzerine 2018 – Kadın Polislik Başvuruları içerisinde PÖH’ler arasında bayanlarında olabileceği akıllara gelmektedir.  PMYO ve POMEM müracaatlarında bayanlara hak verildiği gibi ancak yeterli sayı verilmeyerek her dönem alımlarda genellikle alım sayısının % 10’u kadar bayan kontenjan ayrılmaktadır. Başvuru şartlarında bayanlar için boy 162 cm aranırken boy ile kilo indeksi de önemli yer almaktadır. Bayanlar acısından zor bir meslek olan polislik isteyen bayanlar polis olmadan önce bir daha düşünmeleri gerekmektedir. Özellikle aynı mesleğe sahip olan eşler çalışma saatleri, çocukların bakımında büyük zorluk yaşamaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları Kontenjanı

2018 – Kadın Polislik Başvuruları yapmak isteyen PYMO, POMEM ve PÖH’lere müracaat etme şansları bulunduğu gibi, tüm adaylar gibi yazılı ve sözlü sınavlarına katılırken, fiziki ve yeterlilik sınavlarında erkeklerden daha az süre verilmekte olup ancak istisna olarak PÖH’lere katılmak isteyen bayan adayların daha dayanıklı olması gerekmektedir. Polis Özel Harekât Polisliği diğer polislere göre daha ağır şartlarda görev yaptıkları için her koşulda görev yapmaya hazır olmaları gerekmektedir. Eğitim süresini tamamlayan bayan adaylarda diğer polislerle aynı şartlar altında çalışarak batı ve doğu görevlerinde yer almaktadır. Çeşitli birimlerde çalışan bayan polisler dışarıda çalıştığı gibi büro işlerinde de görev yapmaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları henüz açıklanmamakla birlikte Lisans mezunu bayan adaylar Komiser yardımcısı olma şansları olduğundan isterlerse bu birimlere de müracaat etme şansları bulunmaktadır. Bayan olmanın yanı sıra polis olmanın zorluğu ile işinizi zevkle yaparken ailenize fazla zaman ayırmadığınızdan çokça yakınabilirsiniz. Polis olmak isteyen bayanlar 2018 yılı içerisindeki alımları takip ederek şanslarını deneyebilirler, daha fazla çalışma ile sınırlı sayıda tutulan kontenjanın içinde yer alabilirler.

Bunun için yapmanız gereken sınavlara daha iyi çalışmanız mevcut kaynaklardan yaralanmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlar, internet sitelerinden mevcut sınavlarla ilgili sorular yer aldığı gibi, fiziki yeterlilik sınavlarında hangi aşamalardan geçmeniz gereken parkurlarında şekillerini bularak, ilinizde oluşturacağınız gruplarla çalışma yapabilirisiniz. Böylece polis olma şansınızı artırmış olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1470 YORUM
 1. Vatan aşığı dedi ki:

  ben lise 2. Sinifim üniversite okuyup mu basvuru yapmaliyim lise biter bitmez mi ne onerirsiniz ve bayan polis alımı olmayacak artık diye duydum ama doğruluk payı var mı??

  1. Admin dedi ki:

   TYT girip yapacaksın

 2. Büşra dedi ki:

  Ben uni 2. Sınıftayım onlisans okuyorum boyum 167 kilom 46 okul bittikten sonra polis olabilmem icin hangi sınava girmem gerekiyor?

  1. Admin dedi ki:

   KPSS

 3. Sadet dedi ki:

  Merhaba,Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum Kpss puanım 68 paem veya komiserlik sınavlarına başvuru yapabiliyor muyum ? Bir de başvuruların kesin tarihi belli mi? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   hayır

 4. Dilara dedi ki:

  Anadolu lisesi ögrencisiyim boyum 1.70 polis olmak istiyorum ama kolumda küçük bir dikiş izi var engel olur mu ilerki zamanda

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz

 5. Ğulsum dedi ki:

  Mülakatlar ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   bu ay

 6. sultan dedi ki:

  merhaba benım yaşım 28 boyum 1.63 dür başvuru yapabilir miyim

  1. Admin dedi ki:

   evet

 7. Aaazzzrrraaa dedi ki:

  1.61 boyla polis olabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olabilir

 8. zuhal dedi ki:

  merhaba ben önümüzdeki sene için tyt sınavına gireceğim POMEM ‘ e ne zaman başvuru yapmam gerekli

  1. Admin dedi ki:

   üniversite okumalısın

 9. Selin dedi ki:

  Boyum 1,68 kilom 84 başvuru yapmak istiyoruma ama yaşım 16 bu yıl 11. Sınıfa geçtim ne zaman başvuru yapabilirim

  1. Admin dedi ki:

   lise sonda ama kilo vermelisin

 10. Selin dedi ki:

  Merhaba boyum 1,70 kilom 83 lise 3 öğrencisiyim polis olmak çok istiyorum ne yapmam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   kilo vermelisin

 11. BRC dedi ki:

  MERHABALAR…
  BEN 25.YASINDAYIM
  KİLO=76
  BOY=1.76
  OKUL=LİSE MEZUNU.. COCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM ANCAK ACIK ÖĞRETIM SOSYAL HIZMETLERE BASLADIM.. BOLUMU SEVEMDIGIM VE COCUKLUKTAN BERI HAYALIM OLAN POLİSLİĞE GİRMEK İSTİYORUM TYT NEDIR NASIL BASVURULUR NE YAPMAM GEREKİYOR BANA NET ACIKLAYICI BIR SEKİLDE CEVAP VERIRSENIZ…
  KISACASI YOL GÖSTERIRSENIZ BENDE SIZE DUACI OLURUM..

  1. Admin dedi ki:

   TYT diye internete yazarsan detaylı bilgi alırsın

 12. Sibel dedi ki:

  Merhaba benim boyum 1.61 ile 1.62 arası birşey bu yüzden elenir miyim yoksa tolerasn tanınır mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Şansını deneyebilirsin

 13. Deniz dedi ki:

  Merhaba ben üniversitede Büro Yönetimi okudum mezun oldum şimdi polis olmak istiyorum nasıl olabilirim

  1. Admin dedi ki:

   KPSS ile

 14. Eda dedi ki:

  Merhaba benim hayalim küçüklükten beri polis olmak boyum1.65 kilom ise 69 lise sondayım ne yapmam lazım cevap verirseniz çok memnun olurum

 15. Eda dedi ki:

  Merhaba benim hayalim küçüklükten beri polis olmak boyum 1.65 kilom ise 69 lise sondayım ne yapmam lazım cevap verirseniz çok memnun olurum

  1. Admin dedi ki:

   TYT gireceksin

 16. Birsen dedi ki:

  Merhaba ben acık ogretım lıse ogrencısım 1.65 boyum 48 kıloyum acık ogretımden mezun olmam polıs olmama engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   hayır

 17. şevval dedi ki:

  Boyum 1.73
  Kilom 64
  11.sifinfi acik ogretimden okuyorum
  Polis olmak istiyormm

 18. Suzan dedi ki:

  Tyt den kaç puan almam lazım bide başvuru ne zaman başlıyor

 19. Eylül dedi ki:

  Merhabalar Alman dili ve edebiyatı bölümü lisans mezunuyum. Boyum 1.74 kilom 70. Polisliğe girersem yabancı dilimi de kullanarak iyi yerlere gelebilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Şans işi biraz

 20. İLKNUR dedi ki:

  MERHBALAR BENİM BOYUM 1.72 KİLOM 60 BAYAN AMA BEN ÜNİVERSİTE OKUYORUM 2 YILLIK MEZUN OLMAM GEREKİYO MU KPSS PUANIFİLAN GEREKLİ MI BİRDE BAŞVURULAR NE ZAMN GEREKLİ OLAN ŞEYLER NEDİR BİRA YARDIMCI OLURMUSUNUZ TYT NEDR

  1. Admin dedi ki:

   mezun olmalısın

 21. emine dedi ki:

  bn lise mezunu dıyılmıp problem mi admin

  1. Admin dedi ki:

   olamazsın

1 12 13 14