Ana Sayfa / POLİSLİK / 2018 – Kadın Polislik Başvuruları

2018 – Kadın Polislik Başvuruları

32.000 polis alımı yapılacağı erkek adayları heyecanlandırdığı gibi bayan adayları da heyecanlandırmış, bir meslek sahibi olmak isteyen veya polis olmak isteyen bayan adayların gözleri Emniyet Genel Müdürlüğüne çevrilmiştir. Genellikle polis alımlarında sayısal olarak az tutulan bayanlar 2018 – Kadın Polislik Başvuruları beklerken sayının çok olmasını ümit etmektedirler.  32 bin kadro içerisinde bulunan 7 bin gece bekçisi alımında gece çalışmaların yoğun olduğu için bayan adaylara hiç yer verilmemiştir. Ancak bayan adayların en çok mağdur olduklarını beyan ettikleri PÖH alımlarında bayanlara yer verilmemiş olmasıdır. Teşkilat içerisinde birçok Bayan Özel Harekât Polisinin yer alması ancak yeni alımlarda bayanlara hak verilmemesi üzerine konu İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya sorulmuştur.

PÖH’lerde 2018 – Kadın Polislik Başvuruları

Bakan SOYLU yaptığı açıklamada yeni planlamada bayanlara da yer verileceğini beyan etmesi üzerine 2018 – Kadın Polislik Başvuruları içerisinde PÖH’ler arasında bayanlarında olabileceği akıllara gelmektedir.  PMYO ve POMEM müracaatlarında bayanlara hak verildiği gibi ancak yeterli sayı verilmeyerek her dönem alımlarda genellikle alım sayısının % 10’u kadar bayan kontenjan ayrılmaktadır. Başvuru şartlarında bayanlar için boy 162 cm aranırken boy ile kilo indeksi de önemli yer almaktadır. Bayanlar acısından zor bir meslek olan polislik isteyen bayanlar polis olmadan önce bir daha düşünmeleri gerekmektedir. Özellikle aynı mesleğe sahip olan eşler çalışma saatleri, çocukların bakımında büyük zorluk yaşamaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları Kontenjanı

2018 – Kadın Polislik Başvuruları yapmak isteyen PYMO, POMEM ve PÖH’lere müracaat etme şansları bulunduğu gibi, tüm adaylar gibi yazılı ve sözlü sınavlarına katılırken, fiziki ve yeterlilik sınavlarında erkeklerden daha az süre verilmekte olup ancak istisna olarak PÖH’lere katılmak isteyen bayan adayların daha dayanıklı olması gerekmektedir. Polis Özel Harekât Polisliği diğer polislere göre daha ağır şartlarda görev yaptıkları için her koşulda görev yapmaya hazır olmaları gerekmektedir. Eğitim süresini tamamlayan bayan adaylarda diğer polislerle aynı şartlar altında çalışarak batı ve doğu görevlerinde yer almaktadır. Çeşitli birimlerde çalışan bayan polisler dışarıda çalıştığı gibi büro işlerinde de görev yapmaktadırlar.

2018 – Kadın Polislik Başvuruları henüz açıklanmamakla birlikte Lisans mezunu bayan adaylar Komiser yardımcısı olma şansları olduğundan isterlerse bu birimlere de müracaat etme şansları bulunmaktadır. Bayan olmanın yanı sıra polis olmanın zorluğu ile işinizi zevkle yaparken ailenize fazla zaman ayırmadığınızdan çokça yakınabilirsiniz. Polis olmak isteyen bayanlar 2018 yılı içerisindeki alımları takip ederek şanslarını deneyebilirler, daha fazla çalışma ile sınırlı sayıda tutulan kontenjanın içinde yer alabilirler.

Bunun için yapmanız gereken sınavlara daha iyi çalışmanız mevcut kaynaklardan yaralanmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlar, internet sitelerinden mevcut sınavlarla ilgili sorular yer aldığı gibi, fiziki yeterlilik sınavlarında hangi aşamalardan geçmeniz gereken parkurlarında şekillerini bularak, ilinizde oluşturacağınız gruplarla çalışma yapabilirisiniz. Böylece polis olma şansınızı artırmış olursunuz.

Bu makalede tam 1.120 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

1.120 Soru Var

 1. 15 aralık 2000 doğuluyum 2018 mezunu olacağım yaşım kurtarırmı acaba lütfen

 2. ADMİN 22 DÖNEM POMEM E BAŞVURDUM KAN DEĞERLERİM BİRAZ DÜŞÜK SORUN TEŞKİL EDİYORU MU? Bİ DE KULAK ZARLARIM DELİK

 3. Merhaba bu sene mezun olucam kimlikte 2001 liyim basvurabilirmiyim?

 4. meraba ben 15 aralık 2000 doğumluyum 2018 mezunu olucam polis olabilirmiyim

 5. Merhaba. 30.04.1993 doğumlu, lise mezunuyum. PÖH başvuru yapabilir miyim?

 6. Başvurular bitti mi ?

 7. S.leyküm Gözlük derecem bir bucuğa iki bu ve diğer takıldığım nokta ise uykuda hareket düzensizliği için tedavi görüyor olmak polisliğe engel teşkil eder mi ???

 8. Merhaba admin ben üniversite 4.sinif öğrencisiyim alttan dersim cok ve polis olmak istiyorum ne yapmalıyım yönlendirebilir misin rica etsem

 9. Sadece kadin polis alan okullar var mi?

 10. Merhaba lise mezunuyum polislik için hangi sınavlara girmem gerekiyor

 11. Univerite ön lisans banka sigorta bıtırdim nasıl polis olabilirim hangi sınavlara basvurmm lazım tam olarak

 12. MERHABA 1997 DOĞUMLUYUM VE ÖNLİSANS MEZUNUYUM FAKAT GEÇTİĞİMİZ SENE KPSSYE GİRMEDİMBU SENE GİRSEM BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM ACİL CEVAP ALABİLİR MİYİM LÜTFEN

 13. Orta okul mezunuym liseyi acik ogretmden okuyorm polis olabilirmiyim 1999dogumluym

 14. Admin benim önemli bir sorun olacak ben antidepresan ilacı kullanıyorum heyet raporunda bu sorun olur mu?
  Bir de kolumda faça var dövme yapıp kapatacagim anlaşılmaz yani kapalı bir bayanım sorun olur mu?

 15. 10 09 1991 doğumluyum önlisans mezunuyum polislik için başvuru yapabilirmiyim

 16. Mbr ben orta okul mezunuyum 1996 dogumluyum polis olmak için lise liploması almam gerekirmi..

 17. bacaklarımda çarpıklık var ama yürüme bozukluğu yapmıyor bir sorun olur mu?

 18. Gözümün kenarında doğum lekesi var 1cm kadar sorun olur mu?

 19. Yüzdeki doğum lekesi sağlıktan geçmeme engel olur mu cevaplar mısınız?

 20. Merhaba 1992 doğumluyum evliyim 2 çocuğum var sezeryanla doğum yaptim lisans mezunuyum basvuru yapabilirmiyim

 21. Merabalar yakın zamanda mide ameliyatı geçirdim.. kilo sorunu için.. şuan gayet sağlıklıyım.. önlisans mezunuyum..seneye pöh için başvuru yapicam. Kapalı bir bayanım.. boy ve kilo arasındaki vki kaç aralığında olması gerekiyor..?? Şimdiden teşekkürler ☺

 22. DOĞUM LEKESİ SAĞLIKTAN GEÇMEME ENGEL OLUR MU cevaplar mısınızz?

 23. Merhaba benim 1 yasında bebegim var izin olayları nasıl bi öncelik tanınıyor mu ve bayan pomem hangi illerde acaba tesekkur ederim

 24. Lise mezunuyum we 92 doğumluyum. Baswuru kurtarır mi

 25. Apandist ameliyatı oldum sorun olurmu

 26. Meraba 6 aylık kısa eğitimle polis olma şansım varmış ne kadar doğru
  2 yıllık üniversite mezunuyum kpss ye girerek başvuru yapabiliyomuyum?

 27. panik atak ilaci kullanıyorum bi sorun olur mu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir