Ana Sayfa / Askeri Alımlar / 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı

2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak için 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı ile personel alınacaktır. Adı geçen personel alımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından lise ve dengi bir okuldan mezun olanlar ile yurt dışında bu okullara denk bir okuldan mezun olup askerliğini er ya da erbaş olarak tamamlayan veya halen silah altında bulunanlar arasından yapılmaktadır. Söz konusu adayların terhisleri üzerinden 3 seneden fazla süre geçmemiş olanlar ile düzeltme işlemi yapılmamış nüfuz kayıtlarına göre 2018 yılı Ocak ayı itibariyle 27 (yirmi yedi) yaşını bitirmemiş olanlar arasından bu alım gerçekleştirilecektir.

Daha önceki alımlarda 25 yaşını bitirmemiş olmak şartı var iken 2017 yılında yayımlanan KHK’da yer alan değişiklik ile bu, ’27 yaşını bitirmemiş olmak’ şeklinde güncellenmiştir. Ayrıca söz konusu KHK ile muvazzaf askerlik yükümlülüğüne başlamadan Jandarma Genel Komutanlığı’nda uzman erbaşlığa kabul edilenler ile 5 yıllık sözleşmenin yapılacağı belirtilmiştir. Bunun yanı sıra, her türlü askerlik işlemlerinin erteleneceği, Jandarma Genel Komutanlığı’nda 3 yıllık hizmet süresini tamamlayanların askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacağı da yer almıştır. 3 yıllık süreyi tamamlamadan herhangi bir nedenle Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ilişiği kesilenlerin askerlik hizmetini yerine getirmekle yükümlü olacağı gibi 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı döneminde de geçerli olan yenilikler getirilmiştir.

2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Başvuruların internetten alınma işlemi 20 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarına girmeye hak kazanan adayların isimlerinin yer aldığı liste www.jandarma.tsk adresinde Mayıs 2018 tarihine kadar yayınlanacaktır. Uzman erbaş seçme sınavları 08 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde yapılacaktır. Seçme sınavlarında başarılı olan adaylar yetkili hastanelere sevk edilir ve adayların sağlık raporu almaları sağlanır. Jandarma Genel Komutanlığı gerekli görürse sınav tarihlerinde ve diğer şartlarda değişikliğe gidebilmektedir. Herhangi bir değişiklik yapıldığında www.jandarma.tsk adresinden paylaşılacaktır.

Jandarma Uzman Erbaş adaylarının atamaları yapılarak daha sonra belirlenecek eğitim ve kurs takvimine göre eğitime tabi tutulurlar. 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı mülakat ve bedeni yetenek sınavlarında 50 puan toplam tavan puandır. Mülakat sınavı 15 puan üzerinden, bedeni yetenek sınavı ise 35 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bu iki sınavın toplamı 29 ve daha düşük puan alan adaylar ile sadece mülakattan 10 puanın altında almış olanlar elenir.

2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı dönemi için başvuru yapacak adaylar 2018 yılı Mart ve Nisan ayları içerisinde www.jandarma.tsk adresine girerek personel alımı sayfası altında ilgili tarihlerde aktive edilen başvuru sayfasından müracaatlarını yapabileceklerdir. Başvurularla ilgili herhangi bir doküman dağıtım işlemi yapılmaz. Başvurular www.jandarma.tsk adresinden online olarak yapılmaktadır. İlgili internet adresi dışında herhangi bir yolla yapılan başvurular kabul edilmez. Adayların internet üzerinden doldurdukları formun çıktısını alarak kaydettiklerinde müracaatları başvuru merkezinde kayda girmiş olur. Online yapılan bu başvuruda herhangi bir değişiklik yapmak isteyen adaylar TC kimlik numarası, ad, soyad ve diğer kimlik bilgilerini online olarak giriş yapıp son müracaat tarihine kadar değişiklikleri güncelleyebilirler.

Beyan usulü ile yapılan bu başvurular sistem tarafından ön başvuru olarak kabul edilir. 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı giriş ve başvuru şartlarını taşımadığı halde yanlış, yanıltıcı veya farklı bilgi vererek sınava katılan adaylar ile giriş şartlarını taşımadığı sınavdan sonra tespit edilmiş olanlar her aşamayı geçse bile kabul işlemleri iptal edilmektedir. Başvurusu kabul edilen adayların listesine www.jandarma.tsk adresinden 2018 yılı Mayıs ayında ulaşılabilecektir. Başvuru kabulü ile ilgili adaylara başka bir tebligat yapılmaz. Sıva çağrılacak olan aday sayısı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından belirlenmektedir. Başvurusu kabul edilen adayların seçme sınavına gelirken getirmeleri gereken malzeme ve belgeler www.jandarma.tsk adresinden ilan edilecektir.

Başvurusu kabul edilen adaylara yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, bedensel yetenek sınavı, mülakat sınavı, sağlık raporu alımı ve güvenlik soruşturması işlemleri uygulanır.  Sınavlarda başarılı olan adaylar Jandarma Genel Komutanlığı Personel temin Merkez Komutanlığı veya adayın ikamet ettiği İl Jandarma Komutanlığınca sağlık kurulu raporu almaları amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş hastanelere sevk edilirler. Alınan sağlık kurulu raporunda sevk edilen hastanenin tam adı başlıkta yer alacak olup ayrıca adayın kazanmış olduğu sınıf açıklaması Komando Uzman Erbaş olur ya da Uzman Erbaş olur şeklinde sağlık kurulu kararında belirtilmelidir. Sağlık kurulu raporunda olumsuz karar verilen adaylar itiraz için 3 gün içinde aldıkları rapor ile ilk müracaatı yaptıkları komutanlığa başvurmaları gerekmektedir.

Sınavlarda başarılı olan adaylardan güvenlik soruşturmaları olumlu sonuçlanmış olanlar yapılacak duyuru ile www.jandarma.tsk adresinden atama işlemleri, eğitime tabi tutulacakları birlik bilgileri, kabul işlemleri ve gerekli diğer işlemler hakkında detaylı bilgi edine bileceklerdir. Atanma hakkı kazanan adaylara  www.jandarma.tsk adresinden yapılacak duyuru dışında herhangi bir yol ve yöntem ile başka bir tebligat yapılmayacaktır. 2018 – Jandarma Uzman Erbaş Alımı sınavı için başvuru adresi ve iletişim bilgileri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Merkez Komutanlığı Uzman Erbaş Kısmı 06100 Beytepe / Ankara adresi ve 0 312 464 48 36 ve 0 312 464 86 60 numaralarıdır.

2018 – Jandarma Sözleşmeli Astsubay Başvurusu ve Alımları

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Biçimi Ve Seçim Aşamaları

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Nasıl Olunur?

Bu makalede tam 372 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

372 Soru Var

 1. Polislik icin herhangi bir başvuru yapmamız gerekir mi .TYT sinavina girdikten sonra mi polilok başvurusu yapacaz . Acaba biraz yardimci olur musunuz

 2. 20 martta başvuru olacak denildi ama dünden beri başvuru namına hiç bir şey yokbn nasıl öğrenirim başvuru olup olmadığı

 3. 20 martta başvureu var dediler hiç bir şey yok hala bilgsi olan var mı

 4. Sisteme giriyorum ama hiç bişey çıkmıyor yoksa daha çıkmadımı başlamadımı hala başvurular yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Admin ben mulakati filan gectim egitim icin bekliyorum 3 ayi gecti cagirdilarda benimmi haberim yok yada hala aciklanmadimi hastane raporumu 04.01.2018 tarihinde tamamlamistim bitmisti o gunden beri bekliyorum durumum nedir acaba.

 6. selamın aleyküm arkadaşlar 20 martta başvuru olacaktı ama halen açılmadı bi sebebi veya bir nedeni varmıdır veya ne zaman acılır biligisi olan varmı ?

 7. başvuru formu çıkmıyo acaba link yollayabilirmisiniz

 8. Arkadaslar selam aleykum 2017/10 jandarma komando kazandim 2 nci grup olarak girdim kazandim raporu teslim edeli 20 gun oldu ve guvenlik sorusturmasi icin polisler ne zaman gelir?????? Ve 2 nci grubun egitim yerleri ne zaman aciklanacak ??????? Bilen var mı allah rizasi için 0554 112 07 81 bilgi verin

 9. Arkadaslar uzman erbaslarin atamalari aciklanmis jandarmanin sitesinde var acaba 2.grub olarakta aciklama gelirmi bu aciklananlar arasinda yokum yada olmadimi

 10. bu atananlar icinde yokum acaba 2.grup ne zaman atama olur

 11. Ortaokul mezunları olabiliyormu

 12. Otaokul mezunları olabiliyormu ve nasıl oluyor

 13. Arkadaslar atamalarda ismimiz yok diğer alimlar ne zaman olur bilgisi olan varmı 28 aralık ta bitti mülakatlar daha bekliyoruz.

 14. selamın aleykum admın ben onlısans mezunuyum şuan lısans okuyorum son senem polıs olmak ıstıyorum onlısans pomem me basvuramıyorum ınternetten on kayıt yaptırıp para yatırmam gerekıyormus fakat on katıy yapılacak lınkı bulamıyorum bankaya gıttım para da yatıramıyorum bana yardımcı olabılırmısın ?

 15. Sayın Polis Noktası Sitesi Yöneticileri Ben 2017/10 uzman erbaş jandarmaya basvırdum 2.grup olarak çağırdılar fakat kaçırdım sınavını gidemedim takip ettiğim halde bilerek gitmemezlik gibi durum yok bir daha basvuru yapacagım basvurum kabul edilir mi acaba çevremdekilerin çoğu geçmiş olsun basvurun kabul edilmez dedi zaten basvurmussun gitmemissin neden kabul etsinler bir daha dedi askerliği yaptım 6 ay oluyor geleli o konuda sıkıntım yok saygılarımla yardımcı olabilirmisiniz bir bilginiz var mı simdiden tesekkurler.

 16. 20 martta sınava mülakat sözlü ve yazılı 3 üne girdim sağlık raporumu pztsi yollicam ankaraya acaba bize ne zmn haber gelir gitmek için uzman kamando oldum raporda heyet ona karar verdi

 17. 2017/10 kapsamında 07.03.2018 de mülakatlara tabi tutulup gittiğim hastanede komando uzman çavuş (jandarma) olur raporunu aldım hastane kendi ileteceğini söyledi iletilir mi? Ve atamalar ne zaman gerçekleşir?

 18. 2017/10 1.gruplarini eğitime ne zaman çağrılacak

 19. 2017-10 jandarma uzman erbas mulakatını kazandım aralıgın 4de.komando olur raporuda aldım sorusturmamda olumlu ama gecen hafta atama oldu yenıfoca safranbolu kastamonuya ısmım yoktu..acaba kırkagacın alımı nezmn ? Yenıfocaya bı sonrakı atama 4 ay sonramı olur ?

  • Kardeş Bende araligin 19 girdim mülakata bana herhangi bir haber gelmedi size bir haber geldiği zaman bizi haberdar edemisin kardeş acaba eğitim yerlerine karışımın cagiriyorlar

 20. 2017 -10 doneminde ankara ilinde eylul ekim diyo yeni zamanda sinava giren arkadaslar ne tur soru spor mulakat bana ulasabilirlermi acaba yardim amacli rica ediyorum 0542 614 45 44

 21. 2018 jandarma asayiş başvuruları ne zaman? Jandarmanın genel sitesine giriyorum fakat linke ulaşamıyorum,bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim

 22. 2018 jandarma asayiş başvuruları ne zaman yayınlanacak, sitede herhangi bir link yok şu anda,bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim.

 23. Komando uzman erbaş egitimi kaç ay bilgisi olan varmo

 24. 19 aralıkta mülakata girdim ve hastane raporunda olumlu sonuçlandı daha eğitim merkezine daha cagrilmadim acaba ne zaman cagirirlar

 25. merabalar oncelıkle ben ılkogretım mezunuyum ve uzman erbas olmak ıstıyorum ne zaman basvurular olur acba

 26. şuan her hangi bir kayıt yapmadım kayıt başvurusu geçmiş ne zman kayıt yapa bilirim

 27. Ben jandarma uzman cavuslugu kazandim ama saglik raporu alamadim oyuzden gonderemedim ama bugun evime polisler guvenlik sorusturmasi icin geldi kazanmismiyim olumlumu anlamadim yardimci olabilirmisiniz

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir