2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık Kazanan Adayların Yapacakları

10.08.2018
A+
A-
2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık Kazanan Adayların Yapacakları

2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık alım aşamalarının bitmesi ve sonuçların açıklanmasıyla Astsubay olma hali kuran binlerce gencimizin heyecanlı ve gergin bekleyişleri son buldu. 2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık sonuçlarının nihayet açıklanmasıyla adaylar girdikleri sınavlar neticesinde asil ve yedek olarak sıralandı.

Jandarma genel komutanlığı nisan 2018 de açmış olduğu ilanda çeşitli branş ve bölümlerde toplam 3400 astsubay temini yapacağını duyurmuştu.Sırasıyla ön başvuru ve seçme sınavlarına katılan ASTSUBAY adayları bu sınavlar  neticesinde bir puan kazanmış ve bu puanların ortalamalarıyla  asil veya yedek olarak planlanmışlardır. Peki bundan sonra ne olacak ? Sağlık raporu nasıl alınır ?  Kayıt işlemleri nasıl olur ? Gibi sorulara yazımızın devamında cevap vermeye çalışacağız.

2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık Kazanan Adayların Kayıt İşlemleri

2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık  sınavını  kazanan adayların öncelikli yapmaları gereken işlem, 09-31 Ağustos tarihleri arasında ikamet ettikleri   İl Jandarma Komutanlıklarından sevk alarak, sevk aldıkları hastaneye gidip sağlık raporu almalarıdır.

Yedek olarak kazanan adaylarda rapor alacak.

Buradaki önemli husus sadece asil olarak kazanan adaylar değil, asillerle birlikte yedek adaylarında rapor alması gerektiğidir. Jandarma Genel Komutanlığının sonuç ekranın da yaptığı açıklama doğrultusunda sağlık raporu almaları gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Asil listede yer alan jandarma branşındaki erkek adayların tamamı ile Jandarma branşında yedek olan adaylardan sırası 2000 e kadar olanlar ( yedek 2000 dahil )
 • Personel , ikmal ,maliye ,bando ,sağlık ,uçak-helikopter teknisyeni, bakım, istihkam ve muharebe branşındaki asil ve yedek adayların tamamı
 • Kadın adayların tüm branşlardaki ( jandarma dahil )  asil ve yedeklerinin tamamı

Yukarıda saymış olduğumuz adayların 09-31 Ağustos tarihleri arasında ikamet ettikleri  ildeki İl Jandarma Komutanlıklarından sevk alarak, sevk aldıkları hastaneden sağlık raporlarını almaları gerekmektedir.

Sağlık Raporu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ve Nasıl Alınır ?

Adayların gerekli belgeleri temin ederek bulundukları ildeki İl Jandarma Komutanlıklarına başvurması ve hastaneye sevk alması gerekmektedir. Sevk aldıkları hastanede adayların çeşitli muayene ve testlerden geçirilip astsubay olmasına engel teşkil eden herhangi bir  rahatsızlığının olup olmadığına bakılır.

Sağlık Raporu İçin Gerekli Belgeler

Sağlık raporu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Sonuç sayfasının çıktısı
 • İkametgah belgesi
 • 4 Adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı

Kayıt kabul işlemleri

2018 Jandarma Söz./Muvazzaf Astsubaylık sınavında Asil olarak belirlenen ve sağlık raporu işlemlerini tamamlayıp , sağlık raporu sonucu olumlu olan adaylar , kayıt kabul için 18 eylül 2018 Pazartesi günü kendilerine tahsis edilen aşağıdaki adreslerde ve kendilerine bildirilen saatlerde ( kayıt adresi ve saati sonuç ekranında yazmaktadır) bulunmaları gerekir.

Tahsis edilen adresler

 • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/ANKARA
 • Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Yıldırım/BURSA
 • Jandarma Komando Terörle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı Yenifoça/İZMİR


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. blank Sait dedi ki:

  Merhaba
  9-31 ağustos arasında raporu almış olmak mı gerekiyor yoksa 17 eylül e kadar alınabilir mi