2018 Jandarma Genel. K.Lığı Astsubay Alımı Sınav Sonuçları

08.08.2018
A+
A-
2018 Jandarma Genel. K.Lığı Astsubay Alımı Sınav Sonuçları

JANDARMA GENEL K.LIĞI’nın Geçtiğimiz aylarda açmış olduğu muvazzaf/sözleşmeli astsubay alım ilanı için tüm alım ve başvuru aşaması bitmiş , adayları heyecanlı bir bekleyiş sarmıştı.

Jandarma genel komutanlığı geçtiğimiz aylarda açmış olduğu ilanda çeşitli branş ve bölümlerde sözleşmeli ve muvazzaf astsubay alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru ve alım aşamaları bittikten sonra beklemeye koyulan astsubay adaylarının bekledikleri haber nihayet bugün geldi.

Adayların beklediği  2018 JANDARMA GENEL K.LIĞI ASTSUBAY ALIMI  SINAV SONUÇLARI bu akşam saatlerinde başvuru sonuç sorgu sayfasında yayınlandı. Aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak sizde sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

2018 Jandarma Genel K.lığı Astsubay Alımı  Sınav Sonuçları sayfasına buradan ulaşabilirsiniz  https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank Burak dedi ki:

  Hocam ayin 17sinde çağırdılar.
  Diyelim o süreçte paem mülakatı oldu izin verirler mi paem mülakatı için Ankara’ya gelmeme ?

 2. blank Burak dedi ki:

  Hocam eylul ayının 17sinde çağırdılar.
  O süreç içerisinde paem mülakatına girmem için Ankara’ya gönderirler mi sizce ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Bilgim yok maalesef.

   1. blank Ferhat tüysüz dedi ki:

    Nasıl kayıt olurum hocam

 3. blank ha di dedi ki:

  Tanıdığım bir genç hem 22.dönem polisliği ve hem de Jandarma Astsubaylığını kazanmış, bir gün sevinçle bana geldi. Bir şey öğrenmek istediğini ve benim düşüncemi sordu. Abi, Polislik mesleği kadrolu, güvenli bir görev. Jandarma Astsubaylığı sözleşmeli olduğu için 3 yıl sonra sözleşme yenilenmeme durumu varmış, komutanların iki dudağının arasında kalacağım, kafam karışık hangisini tercih edeyim? dedi. Ben de, öncelikle seni tebrik ederim. Her iki görev de kutsal görevler. Astsubaylık mesleği de en az polislik mesleği kadar güvenli, öyle üç beş yıl sonra işine son verilir diye bugünden olumsuz düşünmen yersiz. Hiç belli olmaz, belki de ileriki dönemde sözleşmeli Astsubayları da kadroya alabilirler,dedim. Abi hiç olur mu öyle şey? Sözleşmeli giren 9-10 yıl sonra muvazzaf Astsubaylık sınavlarına girecekmiş, kazanırsa kadrolu olurmuş,dedi. Ben de: Niçin olmasın? Komutanların komutanı isterse olur, dedim. Şaşırdı, bir anda durakladı, olmaz böyle şey abi, dedi. Ordumuzun Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan isterse olur, dedim. Bana göre her iki görev de kutsal, sözleşmeli Jandarma Astsubaylığı da en az Polis mesleği kadar güvenli, mümtaz ve kutsal bir görevdir. Sen nasıl istiyorsan o görevi tercih et. Allah yar ve yardımcın olsun, tekrar tebrik ederim, dedim. Başka ne diyebilirdim ki…