2023 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

05.02.2019
A+
A-
2023 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

Halk arasında yaygın ismi Bordo Bereli olan Özel Kuvvetler Komutanlığı oldukça popüler bir unvana sahiptir. Türkiye’nin efsane askerleri aralarında yer almaktadırlar. Bir bordo bereli ise TSK adı altında çalışan subay, astsubay, uzman erbaşların özel bir eğitimden geçmesi sonucunda yetişmektedir. Sıradan askerlere göre çok daha fazla donanıma sahip olan ve çok daha fazla soğuk kanlı olan bordo bereliler sürekli olarak tehlikeli görevlerde yer almaktadırlar.

 

Gördükleri özel eğitimler neticesinde kurulan az sayılı kadrolarıyla bile çok fazla sayıda düşmanı etkisiz hale getirebilmektedirler. Aynı zamanda zor şartlar altında da panik yapmadan, profesyonel bir şekilde görevlerine devam edebilmektedirler. Aldıkları eğitimler işkence görmelere dahi dayanıklı olmaları yönünde verilmektedir. Zorlu hava koşullarında dahi bu profesyonelliklerinden ödün vermemektedirler. Peki 2023 – bordo bereli maaşları ne kadar konusunu hiç merak ettiniz mi? Konu hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamını okuyarak edinebilirsiniz.

Bordo Bereli Nasıl Olunur?

Bordo bereli olmak için üç adet meslek dalında aktif olarak görev yapıyor olmanız gerekmektedir. Bu meslek dalları ise astsubay, subay ve uzman erbaştır. Bordo bereli olmak için gönüllü olarak başvurunuz alınır. Herhangi bir zorlama yoktur. Başvurunuz alınıp değerlendirme onaylandığı takdirde 3 yıllık zorlu bir eğitime girersiniz. 3 yıllık eğitim içerisinde 72 haftadan oluşan Türkiye sınırları içerisinde zorlu maraton sizleri bekliyor olacak. Zorlu arazi eğitimleri, işkenceye karşı dayanma eğitimleri ve çok daha fazla eğitimden sonra yurt dışında eğitime alınırsınız. Tüm bu eğitimlerden başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman bordo bereli olmaya hak kazanırsınız. Oldukça zor eğitim şartları olan bordo bereli başvurusu için kendinizden emin olmalısınız ve herhangi bir engel olacak sağlık sorununuz bulunmaması gerekir. Tehlikeden korkmayan kişiler, tehlike anında kendisiyle ve arkadaşları ile başa çıkabilecek kişiler bu iş için uygun olan kişilerdir. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman 2023 – bordo bereli maaşları ne kadar adlı konuyu okuyarak alacağınız ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2023 Bordo Bereli Maaşı Ne Kadar?

blank

2023 – bordo bereli maaşları ne kadar konusunda net bir şey söylemek mümkün olmayacaktır. Bordo bereli başvuru aşamasında 3 farklı askeri rütbeden alım yapıldığı için maaşlar da değişiklik gösterebilmektedir. Aynı şekilde doğuda görev yapan bordo bereli doğu görevi maaşını daha fazla almaktadır. Riski az olan yerlerde bulunan bordo bereliler bu kapsamda daha düşük maaş alırlar. Fakat en düşük bordo bereli maaşı 3500 TL olarak bilinmektedir. Rütbenize göre ve görev yaptığınız yere göre de 3500 TL ve 5200 TL arasında değişen bir maaşa sahip olabilirsiniz. Verdiğiniz hizmet süreleri arttığı sürece de maaşınıza zam yapılmaktadır. Bununla doğru orantılı olarak rütbeniz de artabileceği için iki kat yüksek maaş zammı alabileceksiniz.

Bordo Bereli Nasıl Olunur?
Bordo Bereli Parkuru
Bordo Bereli Olma Şartları Nelerdir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. blank Zeynep dedi ki:

  Hayatta herşey para değildir. İsterki gönüllü olarak aşsınlar beni 26 yaşındayım önlisans mezunu 162 boyundayım .sizden tek ricam var gönüllü bir bayan olarak nasıl başvuru yapabilirim bu kutsal göreve tek istediğim vatanımda görev alabilmek.ama başvuru yapmak istediğim sitelere ulaşamıyorum.herhangi bir rahatsızlığım yok geceleri uyuyamıyorum.ne olur yardımcı olun bana karnımı doyuracak kadar önüme eekmek verilse kafiii bir bayan olarak çok istiyorum.umarım kendimi ifade edebilmişimdir….teşekkürler

 2. blank Asra dedi ki:

  Polislik şartları değişti ne zaman Bilgi yayınlayacaksınız

 3. blank Buse dedi ki:

  Polis alımlarında sağlık şartları esnetilmiş yazlık üniforma giyildiğinde görünmeyen yerlerdeki yara ve dövmeler sorun olmayacakmış bir bilginiz var mı acaba? İnternet haberlerinde görmüştüm de

  1. blank Admin dedi ki:

   Aynen dediğiniz gibi.

 4. blank Abdurrahman Kardeş dedi ki:

  …POLİS ÖZEL HAREKAT…

 5. blank Emre dedi ki:

  Admin Bordo Bereli Olmakta 1 Tane Dil şartmı yoksa 1 tane dil mi öğretiyorlar mı yardımcı olurmusun

  1. blank MERYEM PÖH dedi ki:

   Duyduğuma göre en az 2 dil bilmen gerekir .

 6. blank savaşçı dedi ki:

  üzgünüm ama sizi almazlar burda gönüllülük mesele değil tsk da erbaş uzman çavuş veya subay olarak görevde olmanız gerekir ilk olarak bunlur için eğitim alıp görev yapmanız gerekir bunların mülakatı eğitimi görevi derken 4 5 yıl gibi zaman geçiyor o yüzden yaşınız özel kuvvetlerde çalışmanıza engel eğer milli savunma üniversitesinde olsaydınız oradan çıktıktan sonra sizi eğitimlere tabii tutup alırlardı fakat yaşınz ve tsk da görev yapmamanız size engel ama polis subay astsubay uzmançavuş karargah subayı veya milli savunma eğitmeni gibi farklı dallarda güvenlik güçlerine destek verebilirsiniz burda sizi almamaları hiçbir şekilde kız olduğunuz için değil özel kuvvetlerde bayan personellerde var az olsalarda var

 7. blank Cengiz dağ dedi ki:

  O paraya bordo bereili olunmaz koskoca ülke koruyorsun verdikleri paraya bak (BU ARADA SÖZ KONUSU PARA DEĞİL DİYEN SIĞIRLARA SESLENIYORUM PARANIZ OLMASA YOLDAKİ DİLENCİ BİLE SİZE SELAM VERMEZ)