2021 – Bordo Bereli Alımı ve Başvuru Şartları

04.12.2017
A+
A-
2021 – Bordo Bereli Alımı ve Başvuru Şartları

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde farklı askeri birlikleri bulundurmaktadır. Bu birliklerden bazılarının, diğer birliklere göre daha üstün harekât kabiliyetine ve yeteneğine sahip olması TSK ve dünyadaki diğer ordular için olmazsa olmazlardandır. TSK’da bu yeteneğe sahip olan askerleri Özel Kuvvetler Komutanlığı sağlamaktadır. Özel Kuvvetler Birliğindeki askerlerin bereleri bordo olduğundan dolayı ordu içerisinde ve halk arasında bu askerlere bordo bereliler denilmektedir. Birçok genç bu birliklere katılmak için 2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadır. Bu birlikteki askerler, ordunun göz bebeği olarak görülmekte, en zor şartlarda görev yapabilmekte ve zorlu görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Normal askerlerin yapamayacağı operasyonları çok rahat yapmakta ve bunları başarıyla tamamlamaktadır.

2021 – Bordo Bereli Alımı ve Başvuru Şartları

2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları yukarıdaki nedenlerden dolayı oldukça zordur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en elit birliklerini oluşturacak kişilerin seçimi için belli şartlar ve bu şartların sağlanmasının ardından çok ciddi bir eğitim süreci bulunmaktadır. Bundan dolayı birçok kişi bordo bereli olmak için başvuru yapmakta fakat belli aşamalarda adaylar elenmektedir. Adayların en fazla elendiği nokta bordo bereli olmak için geçmek zorunda oldukları parkurdur. Birçok aday bu parkuru ya tamamlayamamakta ya da istenilen süreleri elde edememektedir. Bundan dolayı bordo bereli olmak isteyenlerin başvuru sürecinin çok öncesinden hazırlanmaya başlaması gerekmektedir. Bordo bereli olmak için istenen hareketlerin yapılması ve parkurların geçilmesi için gerekli olan gücün toplanması zaman almaktadır. Kısa süre hazırlanarak bu sınavlardan başarılı sonuçlar almak neredeyse imkânsızdır. Bordo bereli olmak isteyenlerin bu durumu dikkate alması ve buna göre hazırlık yapması gerekmektedir.

2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları konusunda resmi kurumlar dışında yapılan açıklamaların dikkate alınmaması gerekmektedir. Resmi kurum dışında yapılan açıklamalar bazı durumlarda bordo bereli adaylarını yanıltabilmektedir. Böyle bir yanılgıya düşmemek için resmi açıklamaların takip edilmesi önemlidir. Bordo bereli olabilmek için adaylardan çeşitli şartlara sahip olmaları beklenmektedir. Bu şartlardan ilki, bordo bereli olmak isteyen kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır. Bunun dışındaki vatandaşlar bordo bereli olamamaktadır. 2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları içerisindeki ilk maddeden sonra istenen şart ise bordo bereli adaylarının taksirli suçlar haricinde herhangi adli bir suçu olmaması gerekmektedir. Buna daha önce silinen cezalarda dâhil edilmektedir. Adli sicilde görünmeyen, affa uğramış ya da para cezasına çevrilmiş cezanın bulunmaması gerekmektedir.

blank

2021 – Bordo Bereli Alımı ve Başvuru Şartları Arasında Bulunan Disiplin

2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden çıkarılmamış olmak bulunmaktadır. Ordudan çıkarılma sebebinin ne olduğuna bakılmaksızın böyle bir durumu olan adaylar doğrudan elenmektedir. Bundan dolayı daha önce TSK bünyesinde iken çıkarılmış olanların bordo bereli olma şansları bulunmamaktadır. Aynı durum sivil ve askeri okullar içinde geçerlidir. TSK, bordo bereli olacak kişilerin disiplin sorunu olmaması için bu şekilde şartlar koymaktadır. Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yapacak olan personelin tamamının aynı özelliklere sahip olması, böylece herhangi bir disiplin sorunu çıkmaması sağlanmış olacaktır. 2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları arasında kısaca disiplinli olmak bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri için disiplin çok önemli, Özel Kuvvetler Komutanlığı için daha da önemlidir. Ordunun en seçkin birliklerinde disiplinsizliklerin yaşanılmasına ve böyle bir durumun ortaya çıkma ihtimaline izin verilmemektedir.

2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları arasında bordo bereli adaylarının arşiv taraması ve güvenlik soruşturmalarının olumlu gelmesi bulunmaktadır. Adayların geçmişlerine ait bilgiler ile diğer kurumların ellerindeki belgeler incelenmekte ve çıkan sonucun olumlu olması gerekmektedir. Buradan gelecek sonucun olumsuz olması durumunda adaylar bordo bereli olma şartını kaybetmiş olacaklardır. Şartlar arasında adayların özel hayatları ile ilgili de araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda herhangi bir erkek ya da bayanla nikâhsız yaşanıldığının anlaşılması durumda, adaylar elenmektedir. Özel hayatla ilgili olan araştırmayı yadırgayanlar olsa da bordo bereli olmak için bu tür ilişkilerin içerisin bulunmamak gerekmektedir. Bunun dışındaki bir başka aranan şart ise bordo bereli olmak isteyen adayların daha önce çalıştıkları kurumlardan disiplinsizlik ya da ahlaki davranışlar sebebiyle çıkarılmamış olmak bulunmaktadır. Bu şartları sağlanmayan kişiler ordunun disiplinli yapısı içerisine kabul edilmemektedir.

2021 – Bordo bereli alımı ve başvuru şartları arasında askerlik ile ilgili herhangi bir cezası olmamak bulunmaktadır. Bunun için adayların bağlı oldukları askerlik şubeleri, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adli Sicil Müdürlüğü’nden bunlarla ilgili belgeler istenmektedir. Bu belgelerde bu tür suçlar bulunması halinde adaylar elenmektedir. Bu şartların sağlanması durumunda adaylardan yapılacak olan sınavlardan başarılı olmaları istenmektedir. Birçok kişi bordo bereli olmak istemekte ve başvuruda bulunmaktadır. Fakat yapılan sınavlarda birçok kişi elenmektedir. Bordo bereli olabilmek için gerekli olan başvuru internet üzerinden yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesine girilerek buradaki ilgili formu doldurmak suretiyle başvuru yapılabilmektedir. Başvurunun online olarak yapılıyor olması adaylar için kolaylık sağlamaktadır. Buradaki başvuru sayfayı bordo bereli alım duyurusu resmi olarak açıklandıktan sonra aktif olmaktadır. Bu duyuru yapılmadan buradan başvuru yapılamamaktadır.

Özel Kuvvetler Komutanlığı Nasıl Subay, Astsubay Olunur ?
Askerlik Sağlık Muayenesi Nasıl Yapılır ?
Komando İle JÖH Arasındaki Fark Nedir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 93 YORUM
 1. Avatar ahmet dedi ki:

  Peki yaş sınırı varmı?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlanda belirtilir.

   1. Avatar ünal dedi ki:

    iyi günler 1990 doğumluyum
    bordo bere askeri olmak istiyorum kayıt şartları yada nezaman yardımcı olabilirmisiniz

    1. Avatar Eyüp dedi ki:

     Bende 2006 Doğdum küçüklüğümden belli bordo Bereri olmak istiyorum hep araştırıyorum hikayelerini

 2. Avatar Hasan hüseyin dedi ki:

  Yaş yada lisans sınırı varmi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlan gelince belli olur.

 3. Avatar Cann dedi ki:

  Admin dış kaynaktan subaylık alımları ile ilgili bi bilgin varmı ne zman acıklacak

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlanları takip etmek lazım.

 4. Avatar beyza nur dedi ki:

  şuanda milli savunma bakanlığında bı alım söz konusu değil ama ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Evet şu an alım yok.

 5. Avatar adem dedi ki:

  peki başvurular ne zaman olur bi bilgi

 6. Avatar mehmet dedi ki:

  Admin askeriye göz bozukluğunu kaç dereceye kadar kabul ediyor biliyormusun? bide lazer tedavisi kabul ediyorlarmı askeriyede

  1. Avatar Admin dedi ki:

   PMYO 1+1, POMEM 2+2. Tedavi kabul ediliyor.

 7. Avatar Hamza dedi ki:

  Peki hanigi okul mezun olman lazim

 8. Avatar Zeynep dedi ki:

  Admin merhaba acaba bayan alımı da yapılacakmı boy yaş şartı nedir önlisans mezunuyum,alımlar ne zaman başlar acaba lütfen ayrıntılı yazarmısın 92 doğumluyum.çok istiyorum

 9. Avatar Adem dedi ki:

  Pöh alımları geçen seneki gibi lise düzeyi ve KPSS siz mi alınacak bi Bilgi varmı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlan gelince netleşecek.

 10. Avatar Hidayet dedi ki:

  Ben düztabanım ama esnek. Yani ayağımı kaldırdığımda normal tabana dönüyor. Kara Harp Okuluna gitmek istiyorum ama düztabanı olanları almıyorlarmış. Anca düztaban derecesine uygunsa girebiliyormuşum. Düztabanlık derecesi nrye göre ölçülür bir bilgin var mı?

  1. Avatar Ysfryz dedi ki:

   Admin ön çapraz bağ ameliyatı olup 2 sene boyunca dizini iyice kuvvetlendirirse bu kişinin özel kuvvetler e girmesinde bir sıkıntı olur mu

 11. Avatar Gül dedi ki:

  selam ben almanyadan online bas vuru yapmak istiyorum ama henüz bir sayfa bulamadim bayanlar icin, türk vatandisiyim ve 96 dogumluyum, yardimci olursaniz çok memnun olurum.

  1. Avatar Fatmagul dedi ki:

   Bayanlar bordo bereli olabilirlrmi bi bilginiz varmi acaba

 12. Avatar Fırat dedi ki:

  Dövmem var lise mezunu değilim adlı sicilim temiz özel kuvvete basvurabilirmiyim

 13. Avatar Emrah dedi ki:

  Yaş sınırı var mı bide eğitim sınırı varmı

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Yaş sınırı var

 14. Avatar Kbraasd dedi ki:

  Peki nerde başvuru yapacağız

 15. Avatar caner dedi ki:

  admin benim dosyam var ama 4 yıl sonra kapanacak sorun olurmu

 16. Avatar Rıdvan dedi ki:

  Admin 1 şubatta vatani görevimi yerine getirmek için 59. Topçu eğitim tugay komutanlığı Erzincan’a acemiliğe gidiyorum göğüsümde 10 cm kadar bi yazı dövmesi var lise mevzunu değilim ama açık liseden okuyorum Babam 12 yıl güneydoğuda görev yaptı uzman çavuş olarak saglık sorunlarıı gerekçesi ile vazifesinden ayrıldı Annem 15 Temmuz gazisi topal kaldı ayagı 2 cm kısaltıldı bunlar söylenilmez ama bir şey sormak istiyorum Vatana millete hayırlı bir evlat olmak ve en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum intikam istiyorum onca akan ana kuzusunun intikamını istiyorum anneme yapılanın intikamını istiyorum artık kendim için bir gelecek hayal etmiyorum tek istegim özel kuvvetlerde bir asker olmak askeriyeden üst lerim ile konusup erbas olarak bordo berelilere katılabilirmiyim hiçbir sağlık sorunum yok ve kendime güvenim tam ben yaparım Allah’ın izni ile kısa bir sürede cevaplamanızı arz ediyorum teşekkürler..

 17. Avatar ömer dedi ki:

  özel kuvvetlere girmek için boyumuzun kaç cm ve kilomuzun kaç olması gerekiyor? lütfen cevaplayın

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Polislikle aynı

 18. Avatar Furkan dedi ki:

  Bordo Bereli Göz Şartı Nedir????

 19. Avatar Ayıboğan dedi ki:

  Peki bordo bereli olmak için liseyi bitirmiş olmak gerekli mi yani lise 2 den geçebilir miyiz

 20. Avatar Adem dedi ki:

  Yüzünüzde yara olsa özel kuvvet askeri ola bilirmiyiz

 21. Avatar Ayıboğan dedi ki:

  Yüzünüzde yara izi olsa özel kuvvet askeri ola bilirmiyiz

 22. Avatar Emre VAROL dedi ki:

  ben on lisans mezunuyum lisansa tamamlamaya çalışıyorum bu sene nasipse Kpss ye gireceğim
  Ama bunları yapınca kadar gönüllü yazılım yok mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Yok.

   1. Avatar bilge2018 dedi ki:

    bayan alımı yapıyor mu özel kuvvetler?

 23. Avatar Boldasion dedi ki:

  bordo bereli olmak için kç sene eytim görmemiz gerekir?

 24. Avatar Boldasion dedi ki:

  bordo bereli olmam için kaç sene eytim görmem şart?

 25. Avatar Semi dedi ki:

  Kadinlarda alim varmi

 26. Avatar vatansever dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar yaşım 30 lize mezunuyum fiziki ve diğer şartlarım tutuyor bordo bereli uzman Sözleşmeli uzman astsubay hiç farketmez hangisi tutarsa tutsun özel kuvvetlere girmek istiyorum yalnız bir çok makale okudum YAŞ Sınırı nedir ? tam net bi bilgi alamadım

 27. Avatar Buğra dedi ki:

  Suratta doğum lekesi var kabul edilirmi bide bazıları belli bir büyüklükte olmazsa alırlar diyolar doğrumu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Uzaktan belli değilse sorun olmaz.

 28. Avatar Mehmet dedi ki:

  26 yaşındayım orta okul mezunuyum spor um iyi atışlar iyi boy 160 kilo 65 sizce olurmu

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Boyun boy kilo endensine uymuyor hacim ya

 29. Avatar Memet Ali 17 yAŞIMDAYIM dedi ki:

  Yaş kaç arasında

 30. Avatar Mehmet dedi ki:

  Yaşım 18 73 kiloyum biraz kaslıyım

 31. Avatar Mehmet dedi ki:

  18 yaşındayım.73 kilom var yardımcı olursanız sevinirim

 32. Avatar Serkan İNAL dedi ki:

  Yaş sınırı en fazla ne kadar olmali

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sitede arama yapın.

 33. Avatar Yz dedi ki:

  Admin bordo bereli saglik mulakatlarinda dis curuklugune bakiliyor mu? Bakiliyorsa kac curukten sonra almiyorlar bide dolgu kanal tedavisi tarzi seylere bakiyorlarmi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   5 diş eksiği üstü sorun olur.

 34. Avatar Şahin Çopur dedi ki:

  Admin bey benim bordo bereli olma hayalim var ama derslerim pek iyi değil bordo bereli olmak için Üniversite şart mı veya Üniversite kaçı okumak lazım

 35. Avatar Ali İhsan dedi ki:

  Ben özel kuvvetleri kazandım ve bu hafta 1 ay olacak hala bekliyorum beni ne zaman çağırırlar

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Abi lise den mi mezun olmak gerekir

 36. Avatar Ali İhsan dedi ki:

  Ben özel kuvvetleri kazandım ve bu hafta 1 ay olacak hala bekliyorum ne zaman çağırırlar

 37. Avatar Zafer dedi ki:

  Ben lise mezunu oldukta sonra askerlik ten bordo bereli ye ge ce bilir miyim

 38. Avatar CEVDET dedi ki:

  #ADMİN askeri liseler açılacak mı? herhangi bir bilgi var mı ?

 39. Avatar Cagan kir dedi ki:

  Hangi okul mezunu olmak lazim

 40. Avatar Cagan kir dedi ki:

  Hangi okul mezunu olucak

 41. Avatar Mücahit dedi ki:

  Bir şart koymuşsunuz.
  Bende T.C vatandaşıyım
  Okumadım orta okul mezunuyum ama
  Ben vatanı mi milletimizi bayrağımızı
  Korumak için
  Okumak sartmi olur allah aşkına
  Adim mücahit
  Adim gibi bir asker olmak istiyorum .
  Ben T.C vatandaşı olarak Gönülluyum
  Allah im inşallah nasip eder de
  Şu ismimin hakkını verebilirim inşallah
  Gönüllü yum allah aşkına! !!!!

 42. Avatar Ahmet dedi ki:

  Ozel kuvetlere girmek icin ne yapmam gerekiyo yardimci olsaniz cok sevinirim

 43. Avatar Furkan yn dedi ki:

  Vücutta sağlık sorunu olmamak şartıyla kesik ve yanık izi bulunmasında bi sıkıntı olurmu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Görünür yerde olmamalı.

   1. Avatar ersin dedi ki:

    mesela yüzde olbilirmi 1-2 cm kadar yara

 44. Avatar Tolga dedi ki:

  Komando birliginde görev yapıyorum özel kuvvete gecme şansım varmı uzman cavuşum varsa nası gecebilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Kardeşim karanete bildirim geliyor karanete alım düştüğü zaman başvurcan devam sonra

 45. Avatar İbrahim dedi ki:

  küçük yaşta açık kalp ameliyatı geçirdim. Ama şu an herhangi bir sıkıntım yok. İleriki yıllarda Özel Kuvvetlere girebilir miyim?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 46. Avatar ersin dedi ki:

  bordo bereliler güven atışı sırasında hedefi vuramazlarsa ne olur

  1. Avatar ersin dedi ki:

   testi geçerlermi

 47. Avatar Ahmet Özalp dedi ki:

  Peltek olmak özel kuvvetler için engelmidir??

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Aşırıysa evet.

 48. Avatar Fatmagul dedi ki:

  Bayanlar bordo bereli olabilirlrmi bi bilginiz varmi acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Alım olursa olur.

  2. Avatar Mustafa dedi ki:

   Var bayanlar T.C her yerinde çalışabiliryor

 49. Avatar Meryem dedi ki:

  Merhaba admin liseyi bitirdikten sonra milli savunma üniversitesine basvurursam mezun olunca bordo vereli olabilir miyim bayan alımı olursa

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Olursunuz Meryem hanım

 50. Avatar Meryem dedi ki:

  Merhaba admin ben bordo bereli olmak istiyorum milli savunma lisesini bitirdikten sonra direk bordo bereli olabilir miyim

 51. Avatar Halil dedi ki:

  Allah Rızası için yardım edin bordobereli olmak istiyorum o isme o ünvana o şerefe o göreve layık olmak istiyorum annemin sevdiklerimin devletimin miletimin gurur kaynaklarından olmak istiyorum ne gerekirse yapıcağım ben Allah,ın izniyle herşeyin üstesinden gelmeye hazırım.

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Ne yardımı ne istiyor Sun ne yapalim şöyle ben yardımcı olim hatta ara bu numaram benim elimden geldiğince yardımcı olurum 05318430792 Uzm Onb tsk da

 52. Avatar Mustafa dedi ki:

  Bordo bereli olmak icin lise’den mi mezun olmak gerekir yoksa ünüversite den mi mezun olmak gerekir (lutfen cevaplabilirmisiniz ?)

  1. Avatar Mustafa dedi ki:

   Lise muzüniyeti yetiyor kardeş

 53. Avatar Sürya dedi ki:

  ben bordo bereli olmayı 5 yaşımdan beridir istiyorum o kadar güzel aksiyon dolu heyacanlı bişiki benim için anlatılmaz yaşanır şuanda 15 yaşındayım liseye yeni geçtim liseye geçerkende bordo bereli parkurlarında zorlanmamak için eğitim veren bi yer arıyorum ama bi türlü bulamadım acaba istanbulda benim için araştırabilecek varmı olsa gerçekten minnet duyarım hayalimi gerçekleştirmeme yardım etmiş olursunuz şimdiden eyw

 54. Avatar Muhammed dedi ki:

  Ben Tùrkmenistanliyim Ben Kabul ede biliyormusunuz

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır..

 55. Avatar Muhammed dedi ki:

  Ben türkmenistanliyim Kabul ede biliyormusunuz nasıl başvuru yapa bilirim

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 56. Avatar Emre yiğit dedi ki:

  Selamün aleykum, mesela uzman erbas olduk on lisansımiz yok fakat uzman erbaş olarak bordo berelilere geçiş yapmak istiyoruz on lisanssız geçiş yapabilirmiyiz lütfen yardımcı olun

 57. Avatar ABA dedi ki:

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANILIĞI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ŞUANDA ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞINA AZ SAYIDA ALIM YAPMASI BEKLENMEKTEDİR. TSK VE MSB DAHA ÇOK UZMAN ER BAŞ, UZ. KOMANDO, SUBAY, ASTSUBAY ALIMI YAPILACAKTIR

  1. Avatar ABA dedi ki:

   BU BİR ÖNİZLEMEDİR KESİN DEĞİLDİR BENDE HABERLERDE DUYDUM

 58. Avatar Ali dedi ki:

  Admin sağ elimin dışında 2 cmlik yara izi kaldı kesik falan da değil düşme sonucu kaldı uzaktan da mesafeye göre görünebiliyor sıkıntı oluşturur mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici olmaması gerekiyor…

   1. Avatar Ali dedi ki:

    Admin msü de de aynı şart geçerli mi