2018/1 KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı! Resmi Duyuru Yapıldı!

13.07.2018
980
A+
A-
2018/1 KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı! Resmi Duyuru Yapıldı!

Binlerce Memur adayının merakla beklediği KPSS 2018/1 tercih sonuçları gün içerisinde ÖSYM başkanlığı tarafından resmi olarak duyuruldu. Tüm memur adaylarının merakla beklediği yerleştirme sonuçlarına ait bilgiyi ÖSYM resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Açıklanan sonuçlara göre KPSS’ye giren adayların KPSS 2018/1 ile alım yapan kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirmeleri için sonuçlar resmen belli oldu. Memur adaylarının hangi kurum ve kuruluşlarda hangi kadro ve pozisyonlarda görev yapacağı bugünkü açıklamayla birlikte netliğe kavuştu.

KPSS’ye girip sonuçları merak eden tüm adaylar ÖSYM resmi internet sitesine girerek yerleştikleri kurum ve kuruluşlarla birlikte kadro ve pozisyonları da görebilecekler. Birçok memur adayını yakından ilgilendiren KPSS sınavı bilindiği gibi diğer oturumu 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Bu sınav için de birçok aday heyecanla beklerken, 2018/1 için açıklanan sonuçlarla birlikte daha önceki sınava giren adaylar ile ilgili tüm atamalar netliğe kavuşmuş oldu. Uzman, denetmen, kaymakam adaylığı vs. kadroları dışındaki birçok kadronun ataması bilindiği gibi 2018/1 KPSS atamaları ile yapılıyor.

KPSS 2018/1 Tercih Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Bugün yapılan açıklamayla birçok memur adayının nereye atandığı da netleşmiş oldu. KPSS sınavına girmiş birçok adayın merakla beklediği sonuçların belli olmasıyla birlikte, adaylar da atandıkları tercihleri için hazırlıklara başladılar. Gün içerisinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu’nun resmi sitesinden şu açıklama yapıldı.

ÖSYM’nin resmi sitesinde bugün yapılan açıklamada: “KPSS 2018/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 13 Temmuz 2018 tarihinde saat 15.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.” İfadelerine yer verildi.

Bilindiği gibi KPSS sınavı birkaç farklı aşamadan oluşuyor. Her aday eğitim aldığı branş, eğitim düzeyi ya da mezun olduğu bölüme göre farklı KPSS sınavlarına giriyor. Son açıklanan KPSS 2018/1 tercih sonuçları da tüm eğitim durumundan adayları ilgilendirmekte. Ayrıca Uzman ve denetmen gibi görevler hariç birçok kamu kurum ve kuruluşu için atamalar da bu tercihler sayesinde belirlenmiş oldu.

2018/1 KPSS Tercih Sonuçlarımı Nasıl Öğrenebilirim ?

2018/1 KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başvuru yapan 115 binden fazla sayıda aday herhangi bir yere yerleşip yerleşemediğini merak ediyor. Bu doğrultuda adaylara KPSS tercihlerinizi nasıl kontrol edebileceğinizi iletelim.

Tercih yapan adaylar https://sonuc.osym.gov.tr/ sitesine girerek TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile birlikte sonuçları kontrol edebilirler.

Tercih Sonuçlarıyla Birlikte Birçok Kamu Kurumuna Atama Yapılacak

Binlerce memur adayının merakla beklediği ve gün içinde ÖSYM resmi internet sitesi tarafından duyurulan KPSS 2018/1 tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte birçok avukat, mimar, mühendis, tekniker ve memur için atamalar belirlenmiş oldu. Atandıkları yerler bugün netleşen adayların başvuruları bilindiği gibi 26 haziran ile 5 temmuz tarhileri arasında yapılmıştı. Adaylar bugün açıklanan yerleştirmelere yönelik sonuçlara ÖSYM resmi internet sitesindeki aday işlemleri sayfasına giderek ulaşabilirler. Ayrıca ÖSYM bugün tercih sonuçları için ayrı bir sayfa da oluşturdu.

Toplamda 115 bin 863 adayın başvuru yaptığı belirtilen tercihlerle ilgili, hem lisans, hem ön lisans hem de ortaöğretim bazında kadro atamaları bugün itibariyle netliğe kavuşmuş oldu. Başvuran adaylardan yerleşen sayısı ise başvurulara nazaran hayli az sayıda kaldı. 115 binden fazla başvurudan yerleşen toplam aday sayısı 1.471 oldu. Adayların 80 tanesi ortaöğretim pozisyonunda atanırken, 609 tanesi ön lisans olarak atandı. Lisans mezunu olarak atanan aday sayısı ise 782 olarak açıklandı.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.