Ana Sayfa / POMEM / 2017 POMEM Alımı Ne Zaman?
2017 POMEM Alımı Ne Zaman

2017 POMEM Alımı Ne Zaman?

Polis meslek eğitim merkezleri bilindiği üzere lisans mezunları arasından yapılan sınavlar sonucu öğrenci alımı yapmaktadır. Polis meslek eğitim merkezlerine olan ilgi son zamanlarda oldukça artmış durumda ve bu artış da polis meslek eğitim merkezi olan okul sayısını artırmakta. Geçtiğimiz yıl yani 2016 yılında bu alım sayısı 10 bin olarak belirlendi ve bu alımın 9 bini erkek 1000 i bayan şeklindeydi. Yapılan bu alım sonrası sınavları başarı ile geçen adaylar geçtiğimiz günlerde intibak eğitimlerini tamamlayarak okullarındaki eğitimlerine başladılar. Şuanda okulda okumaya başlayan adaylar ortalama 6 aylık bir eğitimin ardından haziran ayında polis memuru olarak göreve başlayacaklar.

2017 POMEM Alımı Olacak mı?
Her yıl alımı yapılan polis meslek eğitim merkezi öğrenci alımı 2016 da yapılmıştı ve 2017 yılında da yapılacaktır. Alım yapılamama gibi bir durumun çok zor olduğunu söyleyebiliriz çünkü bir çok polis meslek yüksek okulu zaten polis meslek eğitim merkezine çevirilmiş durumda.

2017 POMEM Alımı Ne Zaman?
2016 lisans mezunu polis meslek eğitim merkezi alımlarının tamamlanmasının ardından bir çok lisans mezunun aklında 2017 yılı içerisinde alımı yapılacak pomem alımına çevirildi. Polis olmak isteyen adaylara alımın ne zaman olacağını bu yazımızda anlatacağız. 2017 yılı içerisinde normal şartlarda her yıl kamu personeli seçme sınavı sonrasında alımı yapılması gereken 2017 polis meslek eğitim merkezi alımları bu sene içerisinde pomem eğitiminin 4 aya düşürülmesiyle erkene çekilebilir. Sayın içişleri bakanımızın şuanda eğitim gören adayların mart sonu gibi mezun olacak demesi üzerine gözler yeni alıma çevirildi. Yeni alımın nisan ayında duyurulmasının ardından 2017 yılı içerisinde sınav sonrasında tekrar bir alım olacağını düşünürsek en erken aralık gibi olacağını söyleyebiliriz. Aralık ayından önce alım zor gibi çünkü 20. dönem alım daha mülakatı başlamadı mülakatların başlaması ve alım en erken okulun başlaması haziran sonu veya temmuz başını bulacaktır.

391 Soru Var

 1. Pmyo Alımı da olacak değil mi

 2. İntibakta veya eğitimde bizi elerlerse tazminat ödeyecekmiyiz yoksa sadece biz bırakınca nı tazminat odeyecegiz ?(pöh)

  Birde intibakta genel sağlık sonuçlarini hemen mi söyluyorlar ?

 3. admin şubat mart gibi yeni alım olucak deniyor ?bir bilginiz var mı

 4. Ben KPSS ortaöğretim sınavına girdim acaba oradan PMYO alım olabilir mi

 5. admin paem ne zaman olur bi ve yahut bu sene alım yaparlarmı

 6. Nerdeyse iki ay oldu başvuru yapalı.Ne zaman özel harekat polisin alımları belli olacak

 7. Polis özel harekat parkuru ne zaman açıklanacak?

 8. merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyim pmyo’ya geçiş yapılabiliyormu?yapılıyorsa nasıl oluyor öğrenebilir miyim?

 9. Oktay emre yıldırım

  Admin , ben 19.donem pomemi basvuru tarihi kacirdim simdi 20.doneme basvuru yapmak istiyorum 20.donemde kpss sarti olurmu 19.donemle olmamisti bunun bilgisini alabilirmiyim

 10. Merhaba 2017 kpss sinavina girecem lisans mezunuyum alacagim puan ile pomem alimi olursa basvurabilirmiyim ?

 11. 1987 dogumlular basvuramiyormuyum askerligimi yaptim lisansim

 12. İyi günler sayın admin 20. Dönem için okul doluluğu sebebiyle 2017 kpss sonrası ilana çıkılır demişsiniz peki sizce 20 Dönem Pomem alım kılavuzu ve internetten ön başvuru süreci şubat mart gibi olsa ve haziranda 18. Dönem Pomem adayları mezun edildikten hemen sonra 20. Dönem Pomem adaylarını intibak eğitimi süresine almaları söz konusu olamaz mı?

 13. İyi günler sayın admin 20. Dönem Pomem alımı için okulların doluluğundan dolayı 2017 kpss sonrası olur demişsiniz. Peki sizce 2017 şubat mart gibi 20. Dönem Pomem alım kılavuzu ve internetten ön başvuru süreci başlatılıp haziranın 10 u gibi 18.Dönem Pomem adaylarını mezun ettikten hemen sonra 20. Dönem Pomem adayları için intibak eğitimine başlanılması söz konusu olabilir mi? Çünkü o tarihte 20 Dönem Pomem adayları için okullarda yer ve kontenjan açılmış olamaz mı?

 14. İyi günler sayın admin 2017 kpss sonrası değilde şubat mart gibi kılavuz ve ön başvurular açılıp haziranın 10’unda 18. Dönem mezun edilip 20.Dönem’in başlaması söz konusu olamaz mı?

 15. İyi günler sayın admin 20. Dönem Pomem alım ilanı için 2017 kpss sonrası olur demişsiniz. Peki sizce şubat mart gibi kılavuz ve internetten ön başvurular açılıp devamında haziranın 10’u gibi 18. Dönem adayları mezun edilip 20. Dönem Pomem adayları için eğitimin başlaması ve bu durumda şubat mart gibi ön başvuruların başlaması söz konusu olamaz mı?

 16. İyi günler sayın admin 2017 kpss sonrası değilde şubat mart gibi kılavuz ve ön başvurular açılıp haziranın 10’unda 18. Dönem mezun edilip 20.Dönem’in başlaması söz konusu olamaz mı?

  • admin

   Çok zor o durum pek sanmıyorum.

   • Teşekkür ederim bu arada geçen gün sanırım elektrik kesintisinden ya da internet hızı yavaşladığından üst üste gönder tuşuna basmıştım meğer aynı şeyleri tekrar göndermişim. Kusura bakmayın

    • admin

     Sorun değil.

    • Sayın adminim ben acikogretim son sınıf öğrencisiyim bir dersim var sadece oda sınavı 27 mayısta onu verirsem mezunum geçen yılda kpss lisanstan 62 aldım 20 .dönem pömeme yetiswbilirmyim yani girebilirimdemi

 17. Sayın adminim ben acikogretim öğrencisiyim son sınıfım bir dersim var oda sınavı 27 mayısta onu verirsem mezunum ben o zaman 20 dönem pomeme yetisebilirmiyim

 18. Sayın admin 2017 de pöh alımı olacakmı tekrardan olursa ne kadar alım olur? Mülakatta arkadaşlar a söylemişler bi daha alım olacak ona hazırlanın diye

 19. Sayın admin banada aynısını söylediler alım olcak çok olcak diye . Tarih bellimi acaba kolay gelsin…

 20. selamun aleykum ben PÖH a hazırlanıyorum 27. ınde mülakatım var ve baraj 48 sn dıe gecıo ama bazı kısıler 49 la da gırebılıyormus oyle bır soylem var dogru mu

 21. Sayın admin sizce 20 inci donem poh alimi olurmu 19 donemin şartlariyla ayni sekilde sadece sizin tahmininizi merak ediyorm tsk ederim

 22. Admin kardeşim Şubat yada Mart da herhangi bir pöh yada pomem 2. Yedek alımı veya 2. alımı olur mu?

 23. Admin 2017 de pomem kac kisi alir sence? Bu sene gibi 10 bin olir mı yoksa daha düşük mu olur?

 24. admin öncelikle iyi niyetiniz ve objektif yorumlarınıza hayran kaldım ben pöh parkurunu 50 saniyede tamamladım ne yazık ki 4saniye ceza puanı ile elendim sizce 10.000 kişilik pöh dolmazsa neler olur tekrarlanırmı yoksa parkur sınavı saniyesimi uzar?

 25. admin ne zaman alım olacak tarih paylaşır mısın

  • admin

   Yazıda tahmin paylaştık.

   • merhaba admin ben lisans meznuyum pomem de komiser yardımcılığı veya normal bir polis olarak mı alımlar alınacak.bu seneki kpss puanıyla başvurabilirmiyim ayrıca alımlar ne zaman?

    • admin

     Pomem ve paem e başvuracaksınız. Alımlar ağustosta olur muhtemelen. Kpss puan konusunu polis akademisi tarafından duyurulur.

 26. Semih Cumanoğlu

  Selamualeyküm.Ben şuan üniversite 4.sınıf öğrencisiyim kpss 2 yıl geçerli olduğu için 3.sınıfken lisans sınavına girebildim ve 61 aldım.2017 haziran ayında inşAllah mezun olucam acaba 2016 yılında aldığım puan geçerli mi ? Çift yılların 2 tek yılların 1 diyorlar ama emin olamadım .Ve tekli yıllarda pomem 5 bin alıyor diye biliyorum .Son olaylardan dolayımı 10 bin alım olacağını düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler

 27. mülakatlarda yüzümüzdeki “ben” engel olur mu?

 28. Selamun aleyküm admin benim bi sorum olucakti 24 yaşındayım üniversite terk diplomam okulda basvurabilirmiyim eğer basvurabiliyorsam Nasıl bir yol izlemem lazım yardimci olabilirmisiniz

 29. Lıse 4. Sınıftayım ygs den polıs alımı olacakmı olursa da ne zaman olacak ??

 30. 2018 de de pomem alimi olur mu sizce

 31. Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim pomem e başvurabilirmiyim

 32. 1.sınıf üniversite öğrencisiym 20.dönem pomem e başvurabilirmiyim kpss ye girdim

 33. Ben meslek lisesi 11. Sinifim polis olmak istiyorum 12 sınıfta başvuru yapsam olirmu

 34. İYİ GÜNLER BENİM SORUM ŞU BU YIL POMEM ALIMINDA GEÇEN YILKI(2016) KPSS PUANIMI GECERLİ OLUR .YOKSA BU YILKI MAYISTA GİRDİKTEN SONRAKI Mİ?.EGER ALIM OLURSA BUNA DİKKAT EDİLİP MAYIS HAZİRADAN SONRA MI ALIM OLUR?.TEŞEKKÜRLER

 35. Admin bey 2017 ygs polislik puanı kaç olucak ve polis özel hareket asker ve kpss şartı yine alım olucak mı

 36. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Okulumu dondurup Pmyo ya girebilir miyim ?

 37. İyi günler 2016 kpss lisans puanyıla 2017 pomeme başvurabilirmiyim 2017 kpss sonrası da dahil
  Bir de 2017 pomem alımı nezaman olur teşekkürler.

 38. ben önlisans mezunuyum pmyo mı giricem ben ve bunun kayıtları ne zaman kpss yede girdim

 39. İyi günler kardeşim malum eğitimi 4 aya indirdiler bun süreci hızlandıracaklar gibi sizce tahminen 2017 başvuruları ne zaman başlar… Teşekkürler….

 40. Ben lise son sınıf öğrencisiyim ben ygs ile pomeme girecem değil mi ?

 41. Ben lisans mezunuyum polis olmak istiyorum .nasıl olabilir yardımcı olabilir misiniz ??

 42. Bayanlardaki boy sınırı kaçtır ?

 43. kpss puan türünden 72 aldım 2017 de tahmnen ne zaman olur

 44. Mayıs ayında tekrar alım olacak diye söyleniyor tekrar sınavsız bir alım olacak mı acaba

 45. Admin sozlu mulakat ne zaman olucak bi bilgi varmi

 46. Yakub Karasakal

  Sozlu mulakat ne zamn olcak admin

 47. Admin ben kpss den 66 aldım ikisinede giremezmiyim?

 48. Ya ben 1 Kasım 1999 doğumluyum polis olmam için ne yapmam lazım ??

 49. Sayın admin 89 doğumluyum 2017 pomem e gidebilirmiyim acaba.

 50. POMEM BAYAN ALIMI OLUCAK MI OLURSA BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

 51. Onlisans puanım 59.8 basvurabilme imkanim var mi olasi bi alımda

 52. Sayin admin. 19. Donem pöh sinavina girdim ve kaldim. 03/05/1990 mayis dogumluyum. Yine pöh alimi olursa tahmini mart gibi. 28 yasimdantan gun almamis olarak yine basvuru yapabilicekmiyim?

 53. İyi Günler..Sol kolumun iç kısmında bilekten yukarda 2.5 cm lik estetik dikiş var yağ bezesi aldırdım ama jilet izi gibi duruyor sizce şansım nedir?

 54. iyi akşamlae 1988 ağustos doğumluyum başvurabiliyormuyum

 55. Ön lisans mezunuyum 1995 doğumluyum ve bir bayan olarak başvuru yapabilir miyim ? Yapabilirsem nasıl yapabilirim ?

 56. İyim günler sayın admin.lisans mezunuyum 2017 KPSS ye gireceğim ve oradan 70 puan alırsam yani geçen yıllara göre söylüyorum puanı mülakat için hak kazanır mıyım? Bir de ne kadar alım olacağı konusunda bilginiz var mı? Teşekkürler

 57. Eğer üniversite mezunlarından alım yapılacaksa ben önlisans mezunuyum girebiliyor muyum acaba?

 58. Iyi gunler yardimlariniz icin tesekkur ederiz. ben suan lisans son sinav ogrencisiyim daha oncesinde onlisans diplomam var kpss onlisans sinavina da girdim 2016da. Fakat ben 4yillik mezun olarak sinava girmek istiyorum haziran 2017de mezuniyetim belli olacak 2017 lisans kpssye girdigim zaman 2017 alimlarina yetisebilir miyim acaba herhangi bi sorun olur mu daha once lisans kpss puanim bulunmamaktadir. Tesekkurler tekrar.

  • admin

   Yetişir 2017 alımına yani ağustosta falan.

   • Bende şuan lisans son sınıf öğrencisiym KPSS 2016 puanım da var eğer Ağustos öncesi alım olursa bizler ona başvuru yapabilir mıyız Haziran’da mezun olucaz ama yoksa Ağustos alımnda mı yapabiliriz?Bir sorum daha olacak ben 2017kpss’ye de gireceğim alımda hangisi geçerli olacaktır? Teşekkürler.

 59. Merhaba admin hepatit b saglikta engel olur mu

 60. Ben lise son siniftayım bayan polis olmak istiyorun ne zaman başvurular bide ne yapmalıyım bunun için

 61. Merhaba admin ben lise son sınıf ogrencisiyim 2016 kpssden 66 aldım mulakatlara girebilirmiyim okul bitende girersem hangisine basvurabilirim.

 62. Ben 2000 kasım doğumluyum ay olarak 18 yaşını doldurmuyorum sınava girebilirmiyim

 63. Pomem e bayan alimi olacakmi admin ne zaman olur

 64. Universite 1 terkim…
  Askere gitmeyi tercih ettim askerligimi komando alarak yaptim ve polis olmak istiyorum nasil basvuru yapabilirim

 65. Lise son sınıf öğrencisiyim. YGS sınavına girecem pmyo istiyorum LYS’ye gerek var mı?

 66. Meraba ben şuan lise 4 öğrencisiyim ygs den yeterli puanı aldım ama yaşım bu sene 18 olmuyor. Ama nedense madde de 18 yaşını doldurma şartı var ama mezun oluyorum ben alınmama lazım değil mi ?

 67. Bir de yani ben mezun oluyorum doğru değilmi nasıl alım olmuyo şuan lise 4 okuyorum değil mi ? Ama madde de 18 yaşını tamamlamak şartı var bu benim sorunum değil ki ama doğru değğil miyim ? bu millieğitimin sorunu benimle ilgili bişey değil 18 yaşımı dolduramıyorum beni okula almamaları lazımdı. Siz şimdi 18 yaş sınırı getirmişsiniz ben ne yapabilirirm?

 68. merhabalar admin ben lise sondayım ve polisliğe nasıl girebilirim ygsden kac almam gerekiyor ? bu sene alımlarda artma olurmu birde puanlar nasıl kalır ? teşekkür ederim şimididen…

 69. Kpss 2017 Mayıs sınavında alacak olduğumuz puan ile, paem, yada pomem e başvuru yapabiliyor muyuz? Saygılar.

 70. pomem in mart ayında yapacağı alımda kpss , ygs puan türünden hangisi olucak yoksa önce ki alımda ki gibi sadece lise mezunu olmak yeterli

 71. subat ayın da olan pomem alımlarında ki şartlar ne olur sizce
  ben ön lisans öğrencisiyim 1. sınıftayım dondurup alımlara başvuru yapabilir miyim

 72. merhaba admin subat ayında pomem in alımlarında şartları ne olur.
  ben ön lisans 1 sınıf öğrencisiyim dondurup pomem e başvuru yapsam kabul edilir mi ?

 73. 4 YILLIK TURİZM FAKÜLTESİNİ BU YAZ BİTİRIYORUM KPSS 2017 E GİRİNCE ALDIĞIM PUANLA BAŞ VURABİLİR MİYİM BİRÇOK KİŞİ SADECE ÇİFTLİ YILLARDA ALINAN PUANLAR İLE YADA ALAN SINAVINA GİRENLERİNKİ GEÇERLİ OLACAK DİYOR…ŞİMDİDDEN TEŞEKKÜRLER

 74. lise mezunuyum 2017 yılı içinde pöh alımı yapılacak mı?

 75. merhaba

  1988 doğumluyum askerliğimi yaptım 2017 pomem e başvuru yapabiliyor muyum?

 76. merhaba ben 92 doğumluyum lise mezunu kpss girdim başvuru yapabiliyomuyum acaba ?

 77. KPSS ORTA ÖGRETİMDEN 59 ALDIM POLİS OLABİŞLİRİMİYİM … PÖH ALIMLARI OLURMU SİZCE …

 78. Admin iyide yeni alim nasil olacak pöhler ve düz polisler ayni okullarda eğitim görmüyor mi yani martta mezun olcaklardan sonra pohleri eğitime almayacaklar mi eğer öyleyse yeni alim anxak pohler mezun olduktan sonra olur.bu da yazi bulur???

 79. Admin öncelikle kolay gelsin Yine bir alım olacak diye bilgiler var Bu alımların içinde bayan alınacak mıdır Bir bilginiz var mı Eğer bayan alınacaksa aynı şekilde Pöh alımında olduğu gibi lise mezunu mu olur Ben Ön lisans okuyorum bir dönemim kaldı mezun olmama üniversite şartı koyarlar mı tahmini olarak ne zaman alınır?şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 80. Yeni bir sınavsız alım olacak mı önümüzdeki aylarda?

 81. selamlar. ben de lisans mezunuyum kpss ye girip belli bir puan alıcaz tamam ama pomem için bundan sonraki gidişat ne olacak. yani pomem e giden o yolda kpss den sonra neler yapılacak. birde 2017 pomem için yayınlanacak klavuza nereden ulaşacağız. teşekkürler

 82. Merhaba admin 2017;pomem alımları martta mj olur yoksa nişana aksar mı??

 83. 4 yıl önce antidepresan kullanmıstım bu pomem ya da paem de kazansam bile genel saglık kontrolunde elenme sebebi olur mu ?

 84. 4 yıl önce antidepresan kullandım bu paem ve pomem de bana genel saglıkta elenme sebebi olur mu ?

 85. peki alım duyurusu ilanı ne zaman çıkar 20177 pomem için bir tahmininiz var mı ??

 86. Admin merhabalar lisans son sınıftayım haziranda mezunum ve bu sene ki kpssye girip polisliğe başvurabilir miyim?Bu sene tekli yıl olması herhangi bir engel teşkil eder mi?

 87. LİSANS MEZUNUYUM. KPSSYE HİÇ GİRMEDİM. BU YILKİ KPSS OLACAKMI. OLACAKSADA HANGİSİNE GİRİCEZ PMYO İÇİN ?

 88. Selamlar pomem martta alım olursa 2016 kpss puanı geçerli mi olacak …teşekkürler. …

 89. merhabalar…
  30 yaşındayım ve bir kamu kurumunda 6 senelik 657 ye tabi memurum. lisans mezunları için yapılacak alımlarda başvuru yapmak istiyorum. fakat; kpss ye girmedim zaten bir kamu kurumunda çalıştığım için farklı bi uygulamayla bu alımlara başvuru yapmamın bir yolu var mı…

 90. iyi günler 2016 yılında erkekler için ön lisans mezunu özel harekat polisi alındı böyle bi şans verildi peki bayanlara böyle bi şans neden verilmedi yada verilecekmi bunun hakıında bilgi verirseniz seviniriz o kadar imza kampanyaları oldu neden kimse önemsenmedi yani bu sadece erkek işimi doğuda batıda heryerde bayan özel harekatta bayanlarımız var illaki erkek işimi ya bu biz bayanlarada bir seferde olsa böyle bir şans istiyoruz ..

 91. 09.09.1999 tarihinde doğdum polis olabiliyormuyum.

 92. merhaba admin ben lisans son sınıf öğrencisiyim açıköğretimden şuan yarıyıl sınavında tek derse bütünlemeye kaldım o dersi geçersem kpss ye girebiliyor muyum ve girdikten sonra pomem e başvurabilir miyim..?

 93. Bu donem bayan polis alimi olucak mi lisans mezunlari icin?

 94. Admin mart alımı ne zaman kesinleşecek spor yapmaya başlayalım mı ?

 95. Nisan mart gibi alımlar ne zaman kesinleşcek spor yapmaya başlıyalım mı ?

 96. lisans mezunu bayan polis alımı ile ilgili bilginiz var mı acaba?

 97. Jandarma olup Dışarıdan 4 yıllık bir bölüm bitirip Pomeme başvuru yapmak istiyorum ? böyle bir şeye imkanım var mı ?

 98. Halam emekli polis ben ygs den kaç puan almalıyım 270 mi yine fark oluyor mu ? Yoksa 270 standart mı ?

 99. bu yıl pöh e bayan alımı olacak mı

 100. Slm ben lise mezunuyum bu yıl kpss girdim 70 puan aldım polis olmak için hangi aşamalara başvurmak lazi

 101. Mart alımlarında lise mezunları icin mi olacak eğer öyleyse bayan alımı olacak mi?

 102. kpss şartı istiyormu benim 59 puan kpss

 103. 90 doğumluyum lisans mezunuyum Ağustos ayında askere gitmek gibi bir planım var Mayıs gibi askerlik şubesine başvuru yapmam gerek fakat polis olmak istiyorum diyelim ki ağustosta askerlik için tarih belirlendi ama pomem başvuruları yapıp sağlık spor ve mülakat testlerinden geçtim polis olma hakkını elde edersem ağustostan önce askerlik nolur çıkmazdayım akıl hocalığı yap bana

 104. 2017 pomem alımı kaç kişi olır

 105. her yıl pomemdeki bayan alım sayısı değişiyormu yoksa aynımı kalıyor

 106. ön lisans mezunlarıda alınacak mı ,eger alım olacak sa bu ne zaman tam tarih var mı varsa bildirir msiniz

 107. Admin ben suan 4. Sinif ogrencisiyim. 2016 da kpss ye girdim 59 puan aldım . 2017 de tekrar kpss ye girip pomem e girebiliyor muyum ? Eğitim Bilimleri sınavı var ona başvuru yapcak miyim nasıl olucak acil bilgi verir mısınız ?

 108. başvuru ne zaman

 109. Hocam pomem 2017 düz polis olarak mı alınır yoksa pöh alımı olarak mı olacak ?

 110. Pomem Mart’ta alırsa düz polis mi yoksa pöh olarak mı alıma çıkar

 111. slm geçmişte yaşamış olduğumuz ve iyileştiğimiz sağlık sorunları dezavantaj sağlarmı?

 112. Selamünaleyküm pomem de kpss şartı olur mu?

 113. İyi günler. Kpss klavuzunda alana girmeyenler aciktan alimlar için gygk ye giremez yazıyor. 2017 pomem icin bu yil giremez miyim kpss ye?

 114. pomem için geçen yıl ki kpss puanı ile başvuru yapabiliyor muyuz yoksa bu yıl ki puan mı istenir teşekkürler

 115. selamun aleyküm bu sene polislik için ygs puanı kaç bilginiz var mı ?

 116. sercansaricoban

  Merhabalar
  Öncelikle sorum şu şekilde olacak ben 2017 yılı kpss lisans sınavına hazırlanıyorum pomem yada paeme başvuru yapmak için ama yazınızda mart ayı gibi pomem alımı olacak demişsiniz mart ayı alım olursa bu sene daha pomem yada paem alımı olmaz mı yani ben boşa mı hazırlanıyorum?
  Bide bu seneki puanımla 2018 yılı içinde başvuru yapabilirmiyim

 117. Suan lisans devam etmekteyim son sinifim yaz okuluna dersim kaldi pomem ebas vurabilir agustos sonunda mezun oluyorum cevaplarsaniz sevinirim

 118. Lisans son öğrencisiyim yaz okuluna dersimkaldi agustosta mezun olurum pomem e başvurabilir miyim

 119. Merhaba olası bir komiser yardımcısı alımında 2016 KPSS puanı geçerli olacak mı?

 120. Ben şehit esiyim kızlarımda polis olmak istiyor ama boy sartimiz uymuyor bizlerde boy şartı varmı

  • admin

   Boy şartı var ablacım şehit çocuğu da olsa. Tavsiyem devletimiz farklı memurluk hakları da veriyordu oraya yönlendiriniz.

 121. Mart sonu nisan gibi alim olursa yine 18. Dönemdeki gibi baraj 60 mi olur aceba teşekkürler şimdiden

 122. Üniversite Son sınıf öğrencisiyim mezun olmadan alım olursa başvuru yapabilir miyim ve bu yıl içinde. 2. Bi pomem alımı olur mu ekim Kasım gibi

 123. admin lisans son sınıf ogrencisiyim 62 p3 puanım var. pomem istiyorum puanım yeterlimi yoksa bu sene de girip daha yüksek almalı mıyım ? bide pomem de okuyacağımız ili biz belirleyebiliyor muyuz?

  bide fiziki mülakatta saniye puanları ezberinizdeyse yazabilir misiniz?

  ayrıca gözlük derecelerim tutuyor ama gözlüklüleri eleme gibi bi seçim yapma hakları var mı mulakatta ?

 124. Admin gardaş ben askerim sirnak silopideyim terhis olmamam 6 7 ay var yani kasımda ol cam lise bitti benim polis özel harekata başvuru yapabilir miyimm

 125. beklı durmadan sorulan sorulardan bır soru sorucam ama ozel harekat alımı olucakmı tekrar tarıhı bellımı bırde cevıkkuvet alımı nezaman ?

 126. admin ben ygs den düşük bir puan aldım eğer 2017 de polislik sınavı veya özel harekat sınavı olursa girme şansım var mı ?

 127. Mrb aşkın ben yükseklisans öğrencisiyim pomem için kpss ye girmeme gerek var mi

 128. Mrb admın ben yükseklisans öğrencisiyim pomem için kpss ye girmeme gerek var mi

 129. pmyo başvuruları nezamn başlyr bide kactane bayan alimi var

 130. Admin bu yazı hakkın da ne düşünüyorsunuz

  POMEM ile Polis olamak için hem tekli yılın hemde çiftli yılın KPSS puanı kullanılır, örneğin hem 2015 hemde 2016 kpss puanınız varsa hangisi yüksekse o yılın puanı ile POMEM’e başvuru yapabilirsiniz. Çiftli Yılların puanı 2 yıl geçerli, tekli yılların puanı 1 yıl geçerli. 2016 yılı kpss puanınız varsa 2017 KPSS’ye girmenize gerek yok ama puanınız başvuru için yetersizse yada puanınızı yükseltmek için 2017 KPSS’ye girebilirsiniz.

 131. Ben PMYO merkezini aradım alım Mayıs’ın sonu Haziranın ilk haftası alım ilanı yayınlanacak Temmuz da sınav olur Ağustos’ta da okullara kazanan kişiler yerleştirilir demişti.

 132. Merhaba admin ygs sınavında 273 ham puan aldım bütün sitelerde bu sene de 270 üzerinden alım yapılacağı yazıyor polis olmak istiyorum ama hangi yolu izlemem gerek ne yapmalıyım hiç bilmiyorum ayrıca şuanda lise son sınıf öğrencisiyim ve 18 yaşıma henüz girmedim şartlarda 18 yaşını doldurmuş olmak yazıyor girme ihtimalim nedir ve puanım bunun için yeterli mi yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bayanım ve puana göre mi alınıyor yani en yüksekten başlayarak. Lütfen bilgi veriin 🙁

 133. ismail gündüz

  polis olmak istiyorum acaba olabilirmiyim orta okul mezunuyum acaba yüksek puan gerekiyormu
  dönerseniz teşekkürler

 134. merhaba mayısta kpssye gircem ama pomem başvuruları 3 nisanda başlıycak başvuru yapabilir miyim ?

 135. ben lise 4 . sınıfta okuyorum POMEM bayan alımlarına girebilirmiyim .

 136. Selam. Bende mayısta yapılacak olan lisans kpss ye hazırlanıyorum bir daha ki pomem alımları ağustos-eylül gibi olur demişsiniz doğru mudur? yaş olarak bir sorum olacaktır 15.04.1988 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim?

 137. Selam. Bende mayısta yapılacak olan lisans kpss ye hazırlanıyorum bir daha ki pomem alımları ağustos-eylül gibi olur demişsiniz doğru mudur? yaş olarak bir sorum olacaktır 15.04.1988 doğumluyum başvuru yapabilirmiyim?

 138. bu yıl 2017 kpss gırcem sızce kpss gırdıkten sonra alım olurmu bu sene kpss puan goz ardı etmedıler yıne bı 10 bın alım olurmu olursa hangı ay baslar tahmınce teşekurler

 139. 2017 kpss puan ıle alım olurmu olursa tahminince nezman olur yıne 10 bın alırlarmı cvp verırsen sevınırım

 140. ben üniversite son sınıf öğrencisiyim mayısta okul bitiyor. Acaba 20.donem pomem e başvuru yapabilir miyim?

 141. Pomemde 65 puan yeterli midir kazanmak için, yoksa bayanların kaç alması lazım kazanabilmeleri için

 142. MERHABA ADMİN

  1 SORUM ;BENİM OKUL 2017 TEMMUZDA BİTİYOR, 2017 KPSS GİRCEM ,2017 KPSS GÖRE 3 NİSAN İLE 14 NİSAN ARASINDAKİ 20 DÖNEM POMEM ALIMLARINA BAŞVURU YAPABİLİYORMUYUM YADA 2017 SENE SONUNDA TEKRAR POMEM ALIMI OLACAK MI? OLACAKSA HANGİ AYLARDA OLUR?

  2 SORUMDA ;DOĞUM TARİHİM 23/12/1989 , 2018 POMEM ALIMINA GİREBİLİYORMUYUM YADA YAŞTAN KAYBEDİYORMUYUM?

 143. admin 2 yıllık bi ünüversite okuyum üstüne bi 2 yıldaha okuyup 4 yıllık okumus oluyorz yaaa pomene girebiliyozmu bu şekildee

 144. Ygs 295 pmyo kesin rahat kazanılırmı admin âbi bu puanla yardımcı olabbilirmisiniz

 145. İyi günler ben lisans son sınıftayım ve haziran’da bitiriyorum 2016 KPSS puanımla 2017 pomem başvurusu yapabilirmiyim?

 146. mrb admin 2017 kpss den sonra alım olurmu olursa hangi aylar da olur .Bayanlara da kontenjan ayırırlar mı ?Şimdiden teşekkürler.

 147. her yıl kaç kez pomem alımı oluyor admin ve hangi aylarda ?

 148. Merhaba bu sene komiser yardımcılığı için alım olacak mı acaba ben gecen sene gırdım ama olmadı 2017 kpss sen sonra başvuru olur olursa dimi admin

 149. Admın benım yasım 26
  Askerlık muafım
  Acaba yas sınırım 28 mi 30 mu?

 150. merhaba admin ben şuan lisans son sınıf öğrencisiyim mayısta olcak kpss ye gireceğim siz eylül-ağustosta da alım olacak demiştiniz 1990 doğumluyum kpss den barajı geçersem ikinci pomem alımlarına başvurabilir miyim

 151. Herhangi bir lisans ve ya ön lisanstan mezun olmak mı gerekli ? Yoksa liseden alım var mı sadece kpss ile

 152. Herhangi lisans ya da önlisans mezunu olmak mı gerekli ? Yoksa liseden kpss şartı ile alım var mı ?

 153. Hayırlı akşamlar kolay gelsin ben bu sene (haziran 2017’de) lisans mezunu olacağım, alım şartlarında lisans mezunu olmalıdır yazıyor başvuru yapmam mümkün mü acaba bilginiz var mı? Teşekkür ediyorum.

 154. 01.09.1988 doğumluyum 2017 pomeme girebilirmiyim???

 155. iki sorum olacak lütfen cevaplarmısınız
  1. pmyo başvuruları ne zaman başlayacak
  2.pmyo ile aynı zamanda başka bir üniverstede eğitim alabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim 🙂

 156. 2016 kpss puanın var ama pomeme bu sene başvuramıyorum 2017de tekrar kpss ye girince ikisindenbirini kullanabiliyor muyum yoksa önceki iptal mi oluyor

 157. Üniversite 4.sınıf öğrencisiyim. Haziran sonunda mezun oluyorum. 20.dönem POMEM’e yetişebilirmiyim ? Mülakat tarihleri tahminen kaç ay sonra olur ?

 158. Üniversite 4.sınıf öğrencisiyim. Önümüzdeki haziran mezun oluyorum. 20.dönem POMEM’e başvuru yapabilirmiyim ?

 159. Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim KPSS 2016’ya girdim P3 puan türünden 64 puan aldım 24 Mayısta mezun oluyorum başvuru yapabir miyim ?

 160. 12. Sinifdayim YGS 150barajini geçebildimpolis akademisine girebilirmiyim

 161. Lise son siniftayim 250 aldim POH e basvurabilirmiyim

 162. 2yıllık üniv mezunuyum kpss den 63 aldım varmı bir alım yada başvuru?

 163. ADMİN TAHMİNİNCE NE ZAMAN POMEM ALIMI OLUR EN YAKIN BENIM ÜNİVERSİTE HAZİRANDA BİTİYO EN YAKIN NE ZAMAN GİREBİLİRİM

 164. Merhaba ben önlisans mezunuyum. POMEM in önlisans ve lise düzeyine düşürülmesi söz konusu mu ? Düşürülür ise ne zaman tekrar alımları başlar ?

 165. 28 nisanda pomem alımı basvurusu bitti uzatılma veya bır daha alım olucak mı eğer bir daha alım olursa ne zaman olucaktır?

 166. 2017 yılında tekrar ne zaman Pomem alımı olur ?

 167. ben lisans mezunuyum fakat kpss ye hiç girmedim.2017 kpss sınav puanım la alımlara başvurabilirmiyim

 168. Admin lisans puanım 59.8.
  60 a yuvarlanır mi

 169. Ön lisans tekstil mezun uyum yaşım 25 bayanım boyun 1.64 KPSS puanım 64 önce ndn önlisans mezunlarına alım olmuyor da liselere alım yapılıyor haksızlık değil mi

 170. 2017 kpss ye gireceğim.Bir sonraki başvuru ve alım süreci ne zaman olur?

 171. Pomem alımı bir önceki dönemin mezuniyet tarihine göre mi değişiyor ? Eğitim süresi ne kadar . Ben 2018haziranda mezun olacağım yani 2018 eylül ekimine mi denk gelirim sizce?

 172. 25.06.1989 dogumluyum 2.alim olursa girebilme durumum var mi ?

 173. slm ben lisans son sınıf ögrencisiyim haziranda mezun olucam pomem e başvuru yapabilirmiyim kpss ye giricem2017

 174. merhabalar admin ben 21 mayıs 2017 kpssine girdim ve bu 2017 kpss ile polis alımı olur mu? olursa tahminen ne zaman olur?

 175. Sevgili admin sinav tarihinin kacirilmasi halinde diger snavlarla giris mumkunmu.

 176. Merhaba admin nisan ayında olan pomem basvurusunu kacırdım bu yıl içerisinde 2. alım yapılırsa 2016 kpss puanım gecerli olur mu ? Aynı zamanda 2017 kpss sınavına da girdim bu yıl kı puanımın daha düşük olabileceğini düşünüyorum gecen yıla göre. Cevap verebilirseniz sevinirim Tesekkürler..

 177. Slm ben 15.06.1989 doğumluyum Lisans mezunuyum ve 2018 KPSS
  Ve pomem girmek istiyorum acaba girebilirmiyim

  • admin

   Siz seneye 30 yaştan gün alıyorsunuz.
   Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak şartına uymuyorsunuz maalesef.

 178. Daha yeni olan KPSS lisans a girdim mezun durumundayim kaç puan alırsam başvuru yapabilirim ve ne zaman başvuru yapabilirim yanıtlarsanız sevininirim

  • admin

   Baraj 70 oluyor. Şu an 2017 de POMEM alımı olup olmayacağı belirsiz..

   • 2017 kpss den 66 almışım pomem e girmek istiyorum eğer şartlar değişmezse ama poh olabilir diyorsunuz ya hani, onun olma olasılığı çok mu yüksek 😯 anladığım jadariyla o olursa hiç şans yok…

 179. Önümüzde ki pomem alımı üniverdite mezunlarına yönelik alım olacakmış doye boliyorum Eylül Ekim ya da Kasım 2017 gibi sizin bilginiz ne yönde?

 180. Ben bu sene son sınıfım 2018 lisans mezunu başvuru tarihi mezuniyete gore mi belirlenecek admin bilgilendirirmisin

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir