2017 PMYO Yedek Kazanan Adayların Dikkatine!

23.09.2017
A+
A-
2017 PMYO Yedek Kazanan Adayların Dikkatine!

Polis Meslek Yüksekokulları 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yedek listeden kazanan adaylarla ilgili duyuruyu geçtiğimiz günlerde yapmıştık. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için Polis Meslek Yüksekokul’larına asıl olarak planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine, 1. yedek planlama olarak 418 erkek, 17 kadın olmak üzere toplam   435 yedek adayın planlaması yapılmıştır. Bu adayların yapacağı işlemler ve teslim edecekleri evraklar aşağıda anlatılmıştır.

2017 PMYO seçme sınavını kazanarak geçici kayıt hakkı kazanan YEDEK polis öğrencisi adayları, sitemizde bulunan Taahhüt Senedini NOTER huzurunda doldurmaları ve kayıt işlemleri için en geç 25 Eylül 2017 (Pazartesi) günü mesai bitimine kadar istenen diğer evraklarla birlikte planlandıkları okullarda hazır bulunmaları gerekmektedir. 25 Eylül 2017 tarihinde mesai bitimine kadar mazeretsiz (doktor raporu hariç) geçici kayıtlarını yaptırmayan öğrencilerin kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Öğrencilerin planlandıkları PMYO okullarına gelirken yanlarında bulundurmaları gereken evraklar ve malzemeler şunlardır:

Noter huzurunda doldurulup onaylanacak olan taahhütname ve kefaletname senedi: Taahhut-Seneti İNDİR. Kefalet ve taahhüt miktarı bu sene  (58.222,26 TL) olarak belirlenmiştir. Doldurma talimatları için talimatlara bakabilirsiniz. Bilgisayar ortamında Güvenlik Tahkikat Formu ve  Aday Bilgi Formu doğru şekilde doldurulacaktır.

Yedek planlanan adaylar aşağıdaki evraklar ile okullarına başvurmalıdırlar. İstenilen bu evraklarda okul bazında değişim olabilir. Planlanan okulla iletişime geçilip daha kesin liste almanız faydanıza olacaktır:

 • Lise diplomasının aslı veya Lise diplomasını kaybetmiş ise onaylı öğrenim belgesi (Ayrıca föy dosya içerisinde 2 adet fotokopisi)
 • Nüfus cüzdanını aslı görülmek suretiyle fotokopisi ( 3 adet)
 •  Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aslı)
 • Adliyeden alınacak adli sicil kayıt örneği
 • Herhangi bir sektörde sigortalı olarak çalışmış ise SGK dan alınacak çalıştığı hizmet süresini gösterir hizmet belgesi
 • Askerlik yapmış olan öğrencilerimiz için terhis belgesi, yapmayanlar için askerlik tecil durum belgesi
 • Evli olanlar için evlilik cüzdanlarının ilk üç sayfasının fotokopisi (Aslı  ile birlikte)
 • Lisans eğitimine devam edenler için eğitimine devam ettikleri üniversiteden alınacak onaylı diploma sureti ve onaylı öğrenci belgesi
 • Yaş düzeltmesi yapanlar için mahkeme kararı
 •  Son üç ayda çekilmiş 15 adet vesikalık fotoğraf
 • Okulumuzun web sayfasında bulunan iki adet formun bilgisayar ortamında doldurulmuş çıktıları.
 • Bilgisayar ortamında doldurularak çıktısı alınan Güvenlik Tahkikat Formu onaylatılmadan getirilecektir.

Adaylar 25.09.2017 tarihinde başlayacak olan  eğitim süresince yatılı olarak okulda kalacaklardır. Aşağıdaki eşyaları yanlarında getirmelidirler:

 • Yeteri kadar kıyafet,
 • koyu renkli eşofman takımı,
 • koyu renkli spor ayakkabısı,
 • traş malzemesi,
 • pijama takımı,
 • havlu,
 • terlik v.b

Polis Meslek Yüksek Okulularına tablet, kameralı telefon, bilgisayar, kayıt cihazı, bilgisayar vb. elektronik aletler yasaktır. Bu minvalde cihaz okullara getirilemez.


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 53 YORUM
 1. Avatar Ahmet dedi ki:

  Yedek adayların dikkatine diyorsunuz ama intibak tarihi Eylül’ün 6sı

  1. admin admin dedi ki:

   Düzeltildi.

 2. Avatar Gulsenur dedi ki:

  Ben pmyo 1. Yedeklere basvurucamda lise diplomasi istiyo benim diploma üniversitede napmam gerekiyo bide pazartesi pmyo da olun diyo orasi neresi bilgi formunda a.s mermerci pmyo diyo oraya mi gidicem

  1. admin admin dedi ki:

   Oraya gideceksin. Bu zaman kadar okulu arayıp sormadın mı diploma için?

   1. Avatar Gulsenur dedi ki:

    Napmam gerektigini bilmiyorumki

    1. admin admin dedi ki:

     20 sinde açıklanan sonuç için, bugün ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız işiniz zor. Okula ulaşın ne istediklerini sorun ve götürün. Götürüp başvuramazsanız hakkınız yanar. Sizin yerinize konu ile daha alakalı bir yedek aday çağırırlar.

    2. Avatar Gulsenur dedi ki:

     Ben daha önceden hic bisey yapmadimki bu programı indirdim bildirim geldi yedekler felan daha onceden hic bir bilgim yok ilk defa başvuru yapmam icin geçerli mi öyle sorayim ozaman

    3. admin admin dedi ki:

     BU adrese gidip e-devlet bilginizle giriş yapın. Yedek kazandınız diyor ve okul yazıyorsa yarın o okulda evraklarla birlikte bulunmak zorundasınız. Yoksa seneye girersiniz tekrar.

 3. Avatar Beytullah dedi ki:

  Kardeşim adile sadullah mermerci pmyo okulunun duyurusunu kopyalayıp yapıştırmışsınız ben kastamonu pmyo kazandım bu şekilde bir duyuru yok ben neye göre gidicem asıl kazananlar için yapılan duyurudakı evraklarla bırlıkte mı

 4. Avatar Büşra dedi ki:

  Yedekler intibak eğitimi için giderken taahhüd senedini dolduracaklar mı

 5. Avatar Ahmet dedi ki:

  Noterler bugün kapalı pazar oldugu ıcın okulu tutturduğum kastamonuda ki noterde doldurabılır mıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Herhangi bir noter olur, sorun olmaz.

 6. Avatar Efe dedi ki:

  Siz istanbuldaki polis okulunun duyurusunun aynısını paylaşmassınız dığr polıs okullarına gıdenler polıs akademisindeki duyuruya gore mı gıdıcek? Cunku benım gıdecıgım okul yedekler ıcın herhangı bır duyuru yapmamıs sadece 6 eylul asıl kazananları için duyuru var veya o duyuruya gore mı gıdecegım?

  1. admin admin dedi ki:

   O duyuru ve bu duyuruda olanları hazırlayıp gidin, sorun yaşamayın.

 7. Avatar Demirderya dedi ki:

  Ben okulu aradım tahahhüt senedi için size de intibak egıtımı olucak saglıkda falan elenebılırsınız o senet ıntıbakı gecersenız doldurulacaktır dedıler sız doldurup gıdıceksınız dıyosunuz ?

  1. admin admin dedi ki:

   Hangi okul? Okul öyle dediyse o okula öyle gidin.

 8. Avatar Fatih dedi ki:

  Merhabalar oğum 03.08.2000 doğumlu lise son sinifta basvuruyla alakali bi engel olurmu, birde mülakatla alakali kaç engel var yada buna benzer(pentlanton veya spor) bilgi verirseniz sevinirim.buna hazırlanmak için besyol’ere gidrekmi yada bi spor salonuna gidrekmi hazırlanmalı. Teşekkür ederim..

  1. admin admin dedi ki:

   Lise son öğrencileri, liseden mezun olmak şartıyla lise sonda PMYO başvurusu yapabilir. Öncelikle YGS çalışsın, yüksek alsın. Eğer iyi puan alırsa, o zaman parkur çalışmalarına başlar. Mülakat için uygulamamızı da satın alabilirsiniz.

 9. Avatar Elif dedi ki:

  Ygs den sonra mülakatlara çalışırsınız dedinizde mülakatlar 1 ay sonra değilmi yetişirmiki

  1. admin admin dedi ki:

   Yetişmeyeceğini düşünüyorsanız şimdiden çalışın.

 10. Avatar Alperen dedi ki:

  Ben şuan 499 yedeğim 2. Veya 3. Alıma kesin gelir diyorlar üniversiteye yerleştim ben muğlada ama yedek çıkarsa pmyo ya geçicem üniversiteden kaydımı silip lise diplomamı almam mı gerek yoksa Üniversiteye gidip onaylı diploma sureti ile onaylı öğrenci belgesi mi almam gerek

  1. admin admin dedi ki:

   Okul duyurularında nasıl istediklerini madde olarak yazıyorlar. Örnek duyurulara bakın.

   1. Avatar Alperen dedi ki:

    Anladım peki size göre 499 un oluru nedir?

    1. admin admin dedi ki:

     Şansınız yüksek.

 11. Avatar Burki dedi ki:

  Merhaba merak ettiğim bir konu geçici kayıt deniyor ya,hani örneğin aday teslim olduğunda geçici kayıt yapılıcak kesin kayıt ne zaman yapılır

 12. Avatar Mustafa dedi ki:

  Admin yedek olarak planlanıp giden adaylar da tıpkı asil adaylar gibi hastanede sağlık kontrolünden geçiriliyor bildiğim kadarıyla.Bu kontrollerde çok fazla elenen olur mu? Doktorlar bu konuda katı mıdır yani? Elenen adaylar hangi sebepten elenir genellikle? Tecrübeniz doğrultusunda cevaplamanızı rica ediyorum ve kolaylıklar diliyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   Evet, sağlık şartları tutmayanlar elenir. organ eksikliği, yetmezliği, kan değerleri bozuk olan vs uygun olmayanlar elenir.

 13. Avatar Mehmet dedi ki:

  563. Yedek sizce gelir mi ? Ayriyeten üroloji bölümünden ameliyat engel midir ?

  1. admin admin dedi ki:

   Şansınız var. Sorun olmaz.

 14. Avatar Fedai dedi ki:

  Admin lise de 1 hafta herhangi bir cemaate bulunmak sıkıntı çıkarırmı pmyo da

  1. admin admin dedi ki:

   Zamanı önemli. Öyle yerlerden her zaman uzak durun.

   1. Avatar fedai dedi ki:

    Lise Son dum galiba 2 sene önce ama zorunluluktan kalacak yer yoktu sıkıntı olurmu 2 yıl öncesi

    1. admin admin dedi ki:

     Kayıt altına alınmadıysa sorun olmaz. Şans diyip deneyeceksiniz…

 15. Avatar Mahmut dedi ki:

  612 yedegim 3 yedek gelme ihtimalim nedir sizce teaekkurler

  1. admin admin dedi ki:

   Az da olsa şansınız var.

 16. Avatar Turgut dedi ki:

  2.Yedeklerde saglık kontrolünde göz derecem 1.25 sıkıntı olurmu lazer ameliyati olmama gerek varmi sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 17. Avatar Seren dedi ki:

  Merhaba ben yeni pomem icin basvuru yaptim ilk denemem olacak simdi sinav yerlerimin aciklanmasinimi bekleyeyim yoksa mulakatlarami hazirlanmaliyim ne yapacam biiyorum bir destek lazim bayan arkadaslar yardimci olursaniz burdan yazin goruselim ne yapacagim bilemiyorum suan?

  1. admin admin dedi ki:

   Spora başlayın, hafiften esneme hareketleri ve koşular yapın. Parkur videolarını izleyin, şehrinizde parkur kursları varsa katılın. Mülakatlar için dilerseniz uygulamamızı alabilirsiniz.

 18. Avatar Telli dedi ki:

  2. Yedek alımları tahmini olarak ne zaman yapılır ?

  1. admin admin dedi ki:

   1-2 haftaya yapılır.

   1. Avatar Telli dedi ki:

    Elimin baş parmak kökünde kemik icinde platin vida var elimi kullanmamda herhangi bi kısıt yok silah kullanımındada sıkıntı yaşamıyorum elimde belirleyici iz yok sorun olurmu acaba

    1. admin admin dedi ki:

     İnceleyecek doktorun takdirine bağlı.

 19. Avatar samet dedi ki:

  tek göz için belirlenen 1 derece sınırına astigmat dahil midir? sol gözüm saglam sag gözüm 0.75 derece o da sağlam fakat sag gözümde 0.50 de astigmat var yani eğer topluyorsak 1.25 yapiyor. yonetmeligi okudum hicbirsey anlamadim

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun yaşayacağınızı sanmam.

 20. Avatar Polis bayan dedi ki:

  Pmyo alımlararında az bir diş bozukluğu sorun çıkartırmı maddeleri okudum ama diş hakkında bi yazı göremedim

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 21. Avatar poliss dedi ki:

  60. yedek şansı nedir

  1. admin admin dedi ki:

   Şansınız var.

 22. Avatar Çakır dedi ki:

  Ben 2.yedeklerdem Kastamonu pmyo yu kazandım yanıma taahhüt senedi vede diplomamı aldım başka almam gereken bir şey var mı birde biz pmyo ya gidip sağlık kontrollerini bitirdikten sonra tekrardan memleketimize dönecek miyiz yoksa daha dönmeyecek miyiz

  1. admin admin dedi ki:

   Bu konuları okul ile konuşmalısın.

 23. Avatar hasan dedi ki:

  operasyon sebebiyle elenip mahkemeyle geri donme ihtimalimiz yok mu