Ana Sayfa / PMYO / 2017 PMYO Sonuçları Artık Açıklanmalı

2017 PMYO Sonuçları Artık Açıklanmalı

Polis Akademisi, 2017 yılı PMYO sınavları sonucunda kazanan asil ve yedek adayları hala açıklamadı. 2017 yılı PMYO mülakat sınavları 23 Haziran 2017‘de son bulmuştu. Mülakatların üzerinden 44 gün geçmesine rağmen, Polis Akademisi’nden adaylara konu ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Yaklaşık 20-30 bin insanımızın girdiği bir sınavda, sonuçların bu kadar gecikmesi olağan görülemez. Gençlerimiz umutla ve merakla PMYO sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Yaşadıkları illerden ayrılıp, farklı yerleşim yerlerinde polislik eğitimi görecek olan adayların, bu kadar süre bekletilmesi, konu ile bilgi verilmemesi, vatandaşın devlet kurumlarına ve teşkilata yönelik algılarını olumsuz etkilemektedir.

LYS sonuçlarının 8 Ağustos’ta açıklanacağının duyurulması ile birlikte, Polislik hayali kuran gençlerde endişeli bir bekleyiş başladı. Adaylar, PMYO sürecine mi üniversitelere mi yoğunlaşacağını şaşırmış durumda. Ülkemizin pırıl pırıl gençleri, gelecek planlamasında, devlet kurumlarının yavaş işleyişi yüzünden mağdur olmamalı diye düşünüyoruz.

Sonuçlar ne kadar geç açıklanırsa, kazanamayan adayların yaşayacağı hayal kırıklığı ve güvensizlik duygusu o kadar derin olacaktır.

Tüm bu hususları ön plana alırsak, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Polis Akademisi Başkanlığı’na, umutla ve merakla 2017 PMYO sonucu bekleyen vatan sevgisi dolu gençlerimizin bu talebine karşılık vermeleri için çağrıda bulunuyoruz.

2017 PMYO sonuçlarının, en geç önümüzdeki hafta içinde açıklanması gerektiğini, tüm yetkililere hatırlatmak istiyoruz.

Bu makalede tam 59 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

59 Soru Var

 1. Özle hareket yedek yerleştirmişler nezaman başlar

 2. Aynen oyle genc arkadaslarimizin hevesleri kursaklarinda kalmak uzere

 3. Pardon yanlış yazmışım özel hareket yedek yerleştirmeler nezaman başlar diyecektim

 4. Bekleyin ne olmuş yani,üniversite hayali olanda başvurmasaydi Pmyo ya,tek secenegi Polislik olanlar 44 degil,444 gün de bekler…Ayın 10 unda aciklanir fazla bir sey kalmadi

  • Bekleyin dediğiniz kişi farkında iseniz vatanı icin canını vermek için sabırsız ca gün bekleyen kardeşim benim eline kalem deyil tüfek almaya git mek için sabırsızlan an kardeşim o benim . Ben gitme dediğim zaman bana karşı gelen köylü kardeşim benim ne yin derdindesiniz polis bey

 5. Admin bildirim gelince birden aciklandi sandim kalbim oynadi:)

 6. Hey Allah ‘ım nasıl zihniyetler var sen onlara yardım et . Amin

 7. AÇIKLANMAMA SEBEBİNİ BİLEN VARMI

 8. Bacakta hafif eğrilik intibakta sıkıntı olurmu

 9. Biz her türlü bekliyoruz ve belirsizlikteyiz. Bekliyoruz ve olumlu olacağı meçhul size söylemesi kolay ama bizim de bi rota cizmemiz gerekiyor

 10. Pmyo okulunda intibak egitiminde ne gibi seyler var bilgi verirmisiniz

 11. Akdeniz anemisi intibakta sorun olurmu

 12. Kabul edilirsek intibak eğitimin deki antrenmanlar ağır mi oluyor çok yoksa genel beden kontrolü ve ast üst iliskileri mi ogretiliyor

 13. Pmyo alımınin iptal olmasi soz konusu olablilrmi

 14. Bu haftada aciklanmicak galiba admin

 15. Abi böyle rezillik olmaz ben ne yapacağımı şaşırdım inanın sırf polislik var diye lys ye girmiyordum astsubay lık sınavlarına girmedim üniversite tercihleri açıklandı hala bekliyoruz en azından bi tarih verseydiniz gece gündüz sayfada merak ile bekliyorum ve benim gibi kaç arkadaşim var lütfen yeter artık

 16. Ağzına sağlık

 17. Bu hafta açıklamazlarsa intibak eğitimini ne zaman yapacaklar acaba

 18. Üniversite ögrencisiyim bende girdim Samsun’da mülakata kaç gündür diken üstünde duruyor bunca insan oldu mu olmadı mı diye bı tarih verilse bekleriz gene sıkıntı yok ama böyle beklemek ikide bir araştırmak bunalıma sokuyor insanı artık bı haber yayınlansin

 19. Bizimde yolumuzu belirlememiz gerekiyor açıklansın artık!!!

 20. 2017 pmyo, başvuru tarihi sona erdikten ne kadar süre sonra mülakat yapıldı bir bilginiz var mı?

 21. Intibak bayramdan önce bitmeli diye düsünüyorum bu yüzden en gec 16 17 sinde baslamali sonuclarda 13 14ü en gec aciklanmali bence tahminim dogrumu sizce ?

 22. Bakanımız Süleyman soylu Instagram hesabına yazdım herkes yazsın sesimizi duyuralim

 23. Yarın açıklanırmı artıkbi fikriniz varmı daha ne kadar bekliycez

 24. Konumuzla alakasız ama koldaki orta küçük çizgiler sorun olurmu

 25. Lys tercihleri açıklandı ve Balıkesirde eğitim fakultesine yerleştim yarın ön kayıt süreci başlıyor PMYO açıklandığında eğer kazanırsam intibak eğitiminide geçer ya da intibak eğitiminde elenirsem yaptırmış olduğum fakulte kaydından dolayı diplomamı üniversiteye verdiğim için pmyo dan elenirmiyim? Yardımcı olun lütfen

 26. Hem üniversite ön kayıt yaptırıp hemde PMYO intibakına katılabilirmiyim? İntibağı kazanırsam iki okulda diplomam olacak sorın olurmu?

 27. KİMSEYİ BEKLEMEDİM SENİ BEKLEDIGIM KADAR P.A.B …

 28. 2-3 gün içinde açıklanıyor.en geç pazartesi.pazartesi geçmez.

 29. Rezillikden başka birsey degil bu adamların yaptıgı genclerin hayalleriyle oynamak bu kadar kolay mı ben simdi üniversite kazandım ama pmyo istiyorum ona mı gideyim bunu mu bekleyeyim anlamadım Allah bunlara akıl fikir versin

 30. Eğer pmyo kazanırsam asıl diplomayı oraya vereceğiz. Üniversiteye e kayıt yapıp aslının aynısıdır yazan diplomayı verip dondurabilir miyiz?

 31. Boss bilgi kesin mi kardeşim

 32. Harp okulu mu Pmyo mubaizce

 33. Üniversiteye internetten ön kayıt yaptırsam dahi pmyo ya geçici kayıtta ya da asli kayıtta Üniversitenin iznine dair belge getirmem gerekiyormu? (öğrenim belgesi gibi)

 34. Haftaya üniversiteye kayıt yaptırcam ve bunun için sağlık kurul raporu aldım. 200 lira para verdim. Şunu ösys sonuçlarından önce açıklasaydınız ölürmüydünüz ki arada bırakıyorsunuz ? Kazanacağımı pek sanmıyorum ama oldu da kazanırsam ne yapacağım ben ? Hem üniversiteye kayıt yapıp masraf edeyim ev-yurt vs.. ondan sonra bi bakalım pmyo kazanmışız (bi ihtimal..) masraflar için istediğimiz polislikten vazmı geçelim yoksa herşeyi boşverip pmyo ya mı gidelim ?

 35. Akademiyi arıyorum açmıyorlar bile. Bi duyuru yayınlasalar barii

 36. Çaresizlikten delirmek üzereyim ben vatan aşkıyla yanıp tutuşan Polis olmak için gözünü kırpmadan butun herseyden vazgeçecek PMYO sonucunu bekleyen binlerce mağdur gençten biriyim. Allahın aşkına sesimizi nerden duyuralım PMYO neden onemsenmiyor uni kaydı mı yaptıralım sonuç mu bekleyelim akademi açmıyor acsada aydınlatıcı tarih vermiyor bu amacı gerçekten anlayamadım.

 37. Yedekte 168. Sıradayım gelme ihtimali nedir acaba?

 38. 168. Sırada gelme ihtimali yüksek midir yoksa eh işte midir?

 39. S.a seneye ben universite sinavina girecem pmyo universite tercih olarak yapiliyormu.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir