Ana Sayfa / PMYO / 2017 PMYO Sonuçları Açıklandı

2017 PMYO Sonuçları Açıklandı

Onbinlerce adayın merakla beklediği 2017 PMYO sonuçları, Polis Akademisi tarafından nihayet açıklandı. 2017 Polis Meslek Yüksek Okulu sınavları sonucu, 2.250 erkek – 250 kadın aday ile ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 kişi  olmak üzere toplam 2.522 asıl  aday PMYO öğrencisi olmaya hak kazandı.

6750 erkek ve 750 kadın aday ise yedek liste olarak planlandı. Yedek adayların çağrılması, önümüzdeki aylarda duyurulacaktır. Toplam yedek planlanan aday sayısı 7500’dür.

Kazanan adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla  bildirilmeyecektir. Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat özelliğini taşımaktadır.

2017 yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 2.250 erkek ve 250 kadın aday ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 aday Polis Meslek Yüksekokullarına planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

PMYO başvuru işlemleri esnasında eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adaylar, sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

2017 PMYO intibak eğitimi ne zaman?

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

2017 Yılı PMYO Sınav Sonuçları için tıklayınız.

2017 PMYO yedekler kaçıncı sıraya gelir? Bu konudaki yazımızı lütfen okuyunuz. Yedek sırası sorularınızı oraya ya da soru-cevap bölümümüze sorunuz.

Konu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Bu makalede tam 235 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

235 Soru Var

 1. 207.yedek ilk adımda çağırırlar mı cevaplarsanız sevinirim

 2. Pmyo öğrencisine yaz tatili kaç gün

 3. İntibak eğitimde ki sağlık raporu ücreti ne kadar ve biz mi ödüyoruz devletmi karşılıyor

 4. Samsun 19 mayıs pmyo kazandım çok şükür belge olarak sadece diploma istiyorlar öyle yazıyor sayfada başka bişey lazım olmayacakmı fotograf vs ?

 5. Bayanlarda 34.yedek durumu ne olur; gelme ihtimali varmıdır?

 6. Merhaba
  E kayıt yaptım ben üniversite için
  Pmyo intibak eğitiminde sıkıntı çıkmaz demi
  Eğer pmyo kazanırsam üni kaydımı sildirecekmiyim

 7. Admin sağlık raporunda çok sayıda eleme oluyo mü yoksa kişiler kendileri mı bırakıp gidiyor çünkü çok sayıda yedekten öğrenci çağırıyorlar da merak ettim

 8. Merhabalar. Ben inşallah seneye pmyo girmek istiyorum. Babam polis memuru herhangi bir etkisi olurmu sözlü mülakatta veya herhangi bi sempati duyuyorlar mı ? Teşekkürler.

 9. Pmyoda mezun oldugumuzda sözlü mülakat yapacakmıyız

 10. Ben pmyo kazanamadım onu anladık sıralama 5800 yazıyor ama başarısız yazmıyor bu ne anlama geliyor acaba ? Bazılarında başarısız yazmış ?

 11. 513.yedek gelme ihtimali var mı ?

 12. İntibak 6 Eylül’de başlayacak ama 9 Eylül’de de okul başlaması gerekiyor intibak ne kadar sürecek bir bilginiz varmı

 13. Sıralamaya giremedi ne oluyor hicmi sansimiz yok

 14. İlk alım sizce hangi tarihte olur tahminen

 15. Pmyo öğrencileri stajı en yakın yerde mi görüyor ve ne zaman

 16. 2012 yılinda maltepe dersanesine gitmiştim önümüzdeku yıl pmyo girecem acaba elenme ihtimalim varmı

 17. Ben kazandım da genel sağlıkta sıkıntı çıkar mı çünkü geçen sene ben askeri mülakatları geçip genel sağlığa kalmıştım onda da sağlam raporu almıştım şimdi burda sıkıntı çıkar mı bi fikrinizi alabilir miyim ? Geçen seneden askeriyeden sağlam raporum var ama yine de bi korkum var ?

 18. Pmyo öğrenci bursu ne kadar acaba aylık

 19. İntibak eğitimi sonunda kaç gün izin veriliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 20. Pmyo okulları icin geçici kayıt 21 ağustosa kadar yapılması gerektiğini söylüyorlar. Eğer yapmazlarsa ağustos sonu gibi yedek alımı olur mu?

  • admin

   Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

 21. Asıl olarak kazandım ama gidemeyeceğim , kayıt yaptırmasam tekrar girme hakkım var mi

  • admin

   Polis okulları ile ilişiğiniz henüz olmadığı için, kayıt yaptırmasanız da tekrar başvuru hakkınızın yanmayacağını düşünüyorum.

 22. peki tesekkur ederim bir sorum daha olucak, nisanlim 8 aylik pöh onun benim kazandigim okulun bulundugu ile atamasi olur mu , evli olarak gitmede bir sikinti var.mi

 23. Pmyo basvuru sayisi kactir sizce

 24. Pantolon kravat rengi ne olcak

 25. Askerlik durum belgesini e devletten mi cikaracaz

 26. Pmyoda sac uzunluğu nedir ne kadar olmalidir maksimyn

 27. Polisolmakistiyorum

  2012-2013 yılında 1 sene maltepe dershanesine gitmistim ama fetoyle hiç bir ilisiğim yok polis olmamda sikintı cıkarirmı

 28. İntibaktan sonra okula asıl kaydımızı yaptırmasak ileride hakkımız yanar mı ?

 29. Merhaba Ben üniversite ye e kayıt yaptırdım pmyo yuda kazandım eğer pmyo yu kesin kayıt yaptırıp kalırsam üniversite kaydımı sildirmek zorundamıyım

  • admin

   Üniversiteye kayıt olmak için de PMYO için de lise diploması gerekecek. Nasıl halledersiniz bilemiyorum ama, üniversiteye kaydınızı yaptırıp, dondurup, sonra asıl belgelerle PMYO kaydı yapabilirseniz olur.

 30. admin uygulamayı aldım ancak uygulamaya kendimizi nasıl tanıtmamız gerektiğini yani tanıtırken neler dememiz gerektiğine dair bilgiler paylaşırsan güzel olur

 31. pmyo okuduktan sonra 4 yıllık üni okuyup lisans mezunu olup komiser olabilirmiyiz ayrıca pmyo okuduktan sonra üniversteye 3. sınıftan başlama olayı kalktımı kısaca nasıl rütbe atlayabiliriz açıklarmısınız

 32. Admin ben üniversiteye kayıt yaptırdım ama diplomanın aslı bende kaldı polis okuluna kayıt yaptırırken üniversite kaydımın bulunması bi engel teşkil edermi?(Üniversite kaydını dondurmak için başvuruda bulundum ama kaydımı dondurmama ihtimaline karşın bu soruyu soruyorum cevaplarsanız sevinirim) Teşekkürler şimdiden.

 33. 125. Yedeğim gelme ihtimalı nedir ve hangi1. 2. 3. Alımda giderim?

 34. Admin şimdi bn önlisans okuyorum 2.sinifa geçtim bu ama alttan 2dersim kaldı ve yaz okuluna kaldım polisliği kazanırsam intibah eğitimine kadar mezun oluyorum bn şimdi hangi diplomami getirmem lazım lise mı üni.mi bide 2yil eğitim mı görürüm yoksa 6 aymi

 35. Dondurduğum devlet üniversitesine PMYO dan mezun olduktan sonra devam edebilir miyim? Bunun bana meslek için katkısı ne olur acaba?

 36. Admin şimdi bn önlisans okuyorum ya 2.sinftayim eğer polisliği kazanırsam okulu dondurup lise diplomami alıp kayıt olabilirim demi

 37. bayanlarda 40 cı yeğe kadar gelirmi teşekkürler

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir