PMYO

2017 PMYO Sonuçları Açıklandı

Onbinlerce adayın merakla beklediği 2017 PMYO sonuçları, Polis Akademisi tarafından nihayet açıklandı. 2017 Polis Meslek Yüksek Okulu sınavları sonucu, 2.250 erkek – 250 kadın aday ile ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 kişi  olmak üzere toplam 2.522 asıl  aday PMYO öğrencisi olmaya hak kazandı.

6750 erkek ve 750 kadın aday ise yedek liste olarak planlandı. Yedek adayların çağrılması, önümüzdeki aylarda duyurulacaktır. Toplam yedek planlanan aday sayısı 7500’dür.

Kazanan adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla  bildirilmeyecektir. Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat özelliğini taşımaktadır.

2017 yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 2.250 erkek ve 250 kadın aday ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 aday Polis Meslek Yüksekokullarına planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

PMYO başvuru işlemleri esnasında eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adaylar, sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

2017 PMYO intibak eğitimi ne zaman?

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

2017 Yılı PMYO Sınav Sonuçları için tıklayınız.

2017 PMYO yedekler kaçıncı sıraya gelir? Bu konudaki yazımızı lütfen okuyunuz. Yedek sırası sorularınızı oraya ya da soru-cevap bölümümüze sorunuz.

Konu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

235 Yorum

 1. Bu hak yiyenler nasıl rahat uyuyabiliyosunuz anlamıyorum unutmayın ki her şey bu dünya deil. YGS 384 Parkur 100 mulakatta da hayırlı olsun için rahat olsun ddiler. O kadar umutla beklerken koskoca BAŞARISIZ yazısı. Yedege bile giremedim düşünebiliyo musunuz .? Varsa hakkım hiç birine helal etmiyorum
  . Torpil torpil nereye kadar. Yeter artk bi son verin şu anlamsz şeye. …

 2. S.aleyküm. admin sana bir sorum olacak. Paem e başvurdum. Kasım celp döneminde askerlik görünüyor. Ağustosun sonunda başvuru yapmam gerektiği yazıyo. Başvuru yapsam veya yapmasam Askerlik engel teşkil eder mi?

 3. Allaha sukur pmyo yu kazananlardanim ben 6 eylule kadar kayit icin gitcez mi yoksa intibaklami kayit yaptiracaz

 4. PMYO için üniversite kaydını dondurup,PMYO dan mezun olduktan sonra kaydını dondurduğumuz üniversiteye devam edebilir miyiz ?

 5. ygs:318 spor:100 sonuç:BAŞARISIZ neden oldu anlamadım sözlüde iyi geçti acaba sözlüyü geçip güvenlik soruşturmasında elenme iht varmı?

 6. 928.Asil olarak kazandim pmyo. Ve universiteyide kazandim e kayit yaptim gidip dondurabilirmiyim .pmyo gitmek istiyorum o yuzden

 7. Abi asil olarak kazandım sana sorum, ön 3 dişimde çarpıklık var genel sağlıkta sıkıntı olurmu olursa , zaten randevumu bekliyorum randevu beklediğini söylesem yada randevu beklediğimi gösteren bir belge götürsem olurmu ? Birde okuldayken tel taktırabilirmiyiz ?

 8. Pmyo kayıtlar açıklanma tarihinden itibaren başladı mı şuan gidip kayıt yaptırmalı mıyız sayın admin?

 9. Samsun 19 mayıs pmyo kazandım çok şükür belge olarak sadece diploma istiyorlar öyle yazıyor sayfada başka bişey lazım olmayacakmı fotograf vs ?

 10. Merhaba
  E kayıt yaptım ben üniversite için
  Pmyo intibak eğitiminde sıkıntı çıkmaz demi
  Eğer pmyo kazanırsam üni kaydımı sildirecekmiyim

 11. Admin sağlık raporunda çok sayıda eleme oluyo mü yoksa kişiler kendileri mı bırakıp gidiyor çünkü çok sayıda yedekten öğrenci çağırıyorlar da merak ettim

 12. Merhabalar. Ben inşallah seneye pmyo girmek istiyorum. Babam polis memuru herhangi bir etkisi olurmu sözlü mülakatta veya herhangi bi sempati duyuyorlar mı ? Teşekkürler.

   1. Kesin emin misiniz ? Çünkü çoğu meslektaşları işe yarayacağını ve bir sempati duyduklarını söylediler.

 13. Ben pmyo kazanamadım onu anladık sıralama 5800 yazıyor ama başarısız yazmıyor bu ne anlama geliyor acaba ? Bazılarında başarısız yazmış ?

 14. İntibak 6 Eylül’de başlayacak ama 9 Eylül’de de okul başlaması gerekiyor intibak ne kadar sürecek bir bilginiz varmı

 15. 2012 yılinda maltepe dersanesine gitmiştim önümüzdeku yıl pmyo girecem acaba elenme ihtimalim varmı

 16. Ben kazandım da genel sağlıkta sıkıntı çıkar mı çünkü geçen sene ben askeri mülakatları geçip genel sağlığa kalmıştım onda da sağlam raporu almıştım şimdi burda sıkıntı çıkar mı bi fikrinizi alabilir miyim ? Geçen seneden askeriyeden sağlam raporum var ama yine de bi korkum var ?

   1. Herhangi bi rahatsızlığım Yok. Geçen sene de askeriyeden sağlam raporu aldım zaten aynı işlemler dimi yani askeriyeden geçmişsem burdanda geçerim?

 17. Pmyo okulları icin geçici kayıt 21 ağustosa kadar yapılması gerektiğini söylüyorlar. Eğer yapmazlarsa ağustos sonu gibi yedek alımı olur mu?

  1. Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

  1. Polis okulları ile ilişiğiniz henüz olmadığı için, kayıt yaptırmasanız da tekrar başvuru hakkınızın yanmayacağını düşünüyorum.

 18. peki tesekkur ederim bir sorum daha olucak, nisanlim 8 aylik pöh onun benim kazandigim okulun bulundugu ile atamasi olur mu , evli olarak gitmede bir sikinti var.mi

 19. 2012-2013 yılında 1 sene maltepe dershanesine gitmistim ama fetoyle hiç bir ilisiğim yok polis olmamda sikintı cıkarirmı

  1. İntibakta geçici kayıt yapıyorsunuz. Kazanırsanız asil kayıt yapacaksınız. Niyetiniz yoksa intibakta ne işiniz var? Ne istediğinize karar verip öyle gidin. Çocuk oyuncağı değil bu işler.

 20. Merhaba Ben üniversite ye e kayıt yaptırdım pmyo yuda kazandım eğer pmyo yu kesin kayıt yaptırıp kalırsam üniversite kaydımı sildirmek zorundamıyım

  1. Üniversiteye kayıt olmak için de PMYO için de lise diploması gerekecek. Nasıl halledersiniz bilemiyorum ama, üniversiteye kaydınızı yaptırıp, dondurup, sonra asıl belgelerle PMYO kaydı yapabilirseniz olur.

 21. admin uygulamayı aldım ancak uygulamaya kendimizi nasıl tanıtmamız gerektiğini yani tanıtırken neler dememiz gerektiğine dair bilgiler paylaşırsan güzel olur

 22. pmyo okuduktan sonra 4 yıllık üni okuyup lisans mezunu olup komiser olabilirmiyiz ayrıca pmyo okuduktan sonra üniversteye 3. sınıftan başlama olayı kalktımı kısaca nasıl rütbe atlayabiliriz açıklarmısınız

 23. Admin ben üniversiteye kayıt yaptırdım ama diplomanın aslı bende kaldı polis okuluna kayıt yaptırırken üniversite kaydımın bulunması bi engel teşkil edermi?(Üniversite kaydını dondurmak için başvuruda bulundum ama kaydımı dondurmama ihtimaline karşın bu soruyu soruyorum cevaplarsanız sevinirim) Teşekkürler şimdiden.

 24. Admin şimdi bn önlisans okuyorum 2.sinifa geçtim bu ama alttan 2dersim kaldı ve yaz okuluna kaldım polisliği kazanırsam intibah eğitimine kadar mezun oluyorum bn şimdi hangi diplomami getirmem lazım lise mı üni.mi bide 2yil eğitim mı görürüm yoksa 6 aymi

 25. Dondurduğum devlet üniversitesine PMYO dan mezun olduktan sonra devam edebilir miyim? Bunun bana meslek için katkısı ne olur acaba?

  1. Üniversite ile konuşmalısınız. Lisans mezunu olursanız, meslekte iken PAEM okuyup amir olabilirsiniz.

 26. Admin şimdi bn önlisans okuyorum ya 2.sinftayim eğer polisliği kazanırsam okulu dondurup lise diplomami alıp kayıt olabilirim demi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu