Ana Sayfa / PMYO / 2017 PMYO Sonuçları Açıklandı

2017 PMYO Sonuçları Açıklandı

Onbinlerce adayın merakla beklediği 2017 PMYO sonuçları, Polis Akademisi tarafından nihayet açıklandı. 2017 Polis Meslek Yüksek Okulu sınavları sonucu, 2.250 erkek – 250 kadın aday ile ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 kişi  olmak üzere toplam 2.522 asıl  aday PMYO öğrencisi olmaya hak kazandı.

6750 erkek ve 750 kadın aday ise yedek liste olarak planlandı. Yedek adayların çağrılması, önümüzdeki aylarda duyurulacaktır. Toplam yedek planlanan aday sayısı 7500’dür.

Kazanan adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla  bildirilmeyecektir. Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat özelliğini taşımaktadır.

2017 yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 2.250 erkek ve 250 kadın aday ile Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları kapsamında sınava giren 22 aday Polis Meslek Yüksekokullarına planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

PMYO başvuru işlemleri esnasında eksik, yanıltıcı, yalan beyan, sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adaylar, sınavı asıl ve yedek olarak kazanmış olsalar bile, geçici-kesin kayıt işlemleri yapılmayacak, kesin kayıt ve okula kabulleri yapıldıktan sonra bu durumları ortaya çıkanların, ilgili yasal mevzuat çerçevesinde eğitim-öğretimin herhangi bir aşamasında ilişikleri kesilecektir. Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

2017 PMYO intibak eğitimi ne zaman?

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

2017 Yılı PMYO Sınav Sonuçları için tıklayınız.

2017 PMYO yedekler kaçıncı sıraya gelir? Bu konudaki yazımızı lütfen okuyunuz. Yedek sırası sorularınızı oraya ya da soru-cevap bölümümüze sorunuz.

Konu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Bu makalede tam 235 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

235 Soru Var

 1. 300. Asil olarak girmişim

 2. Abi yedek kaça kadar gelir tahmini

 3. Yedekler kaça kadar alınıyor ortalama

 4. 592. Yedek gelir mi ?

 5. Pmyo 207,yedek hocam nedir şansım

 6. Başarısız yazıyor.. Yani bu yıl bitti mi yoksa ek yerleştirme şansım var mı

 7. 57. yedeğim çağrılırmıyım

 8. Ygsden 272 parkurdan da 95 aldım, babamın emekli özel harekatçı olmasına ve mülakatta sorduklarında benim polisliği ne kadar çok istememi söylememe rağmen 3780. sıradan girmişim, demem o ki benim gibi çoğu kişinin hakkının yendiğini düşünüyorum şöyle ki pmyo alımları azalıyor nerdeyse her sene, lisans mezunu olup işsiz bir şekilde dolaşıp polisliği son çare olarak görenler ve mesleğe hevesi olmayanlara daha çok alım yapıyorlar.Kaç kişinin hakkına giriyorlar böyle yaparak, genelleme yaptıysam kusuruma bakmayın

  • Polis Furkan ÇAKMAK

   Kardeşim bende çok istiyorum sonunda kazandım eğer sen sözlü mülakatta bi iz bıraktıysan başarmışsındır demektir yoksa fiziki mülakat pek önemli değil bana göre

   • Tabiki de önemli olan sözlü mülakat, herkes gibi bende heyecanlıydım sordukları herşeye kendimden emin bir şekilde net konuşarak cevap verdim, karttaki soruya da cümlemin yarısında tamam diyip bitirdiler zaten, ne yanlıi gitti onu bir anlasam, senin için de hayırlı olsun tebrik ederim

  • Ben de parkurda 46 saniye yaptim ve sozlu mulakatta neden polis olmak istedigimi sordular polis olmak icin 4 aydir gosterdigim cabayi anlattim okul okuyordum okulumu biraktigimi soyledim ama yine de butun cabam torpilin onune gecemedi ne diyelim ne mutlu lisans mezunu olup kpss den istedigi sonucu alamayip polisligi son care gorenlere

   • Rabia sana neden polis olmak istiyorsun diye sormuşlar sen gösterdiğin çabayı anlatmışsın bundan bile puan kırarlar sözlü mülakatta dikkatli ve rahat olacaksın.
    Hayırlısı olsun seneye bir daha dene çok istiyorsan umarım olursun.

 9. 4237.sıradayım sizce ne olur alınma veya alınmama ihtimalim nedir

 10. 592. Yedek gelir mi admin ?

 11. 4237. sıradayım sizce ne olur

 12. Kadınlarda 39.yedek olduğum yazıyor. Çağrılma şansım var mı?

 13. Kazanan abilerimi/ablalarımı tebrik ederim. İnşallah istediğin gibi olur herşey. Darısı bana ve benim gibi girmek için bekleyen arkadaşlara inşallah.

 14. 820. Sıradayım . Yedek gelme olasılığı nedir bayanlarda ?

 15. 5612.siramaya giremediniz ne demek ya olmadi seneye demek mi

 16. Polis Furkan ÇAKMAK

  Sonunda be admin kazandım sonunda sana çok teşekkür ederim oncelikle senin sayende hazırlıklı gittim herşeye sorunsuz kazandım şükür.

 17. Kadın adaylarda toplam kaç yedek planlandı?

 18. 695 bayan yedek imkansız mi

 19. 77.yedek ne olur abi

 20. 695 yedek imkansız mi sizce

 21. 141.yedekteyim gelir mi acaba bana?

 22. 141.yedekteyim gelir mi acaba?

 23. 533. yedeğe şansım nedir sizce. 2017 PMYO Yedek yazınızı okudum ama bide bizzatihi sizden fikir almak istiyorum.Lütfen yardımcı olunuz.

  • admin

   Bu seneki adayların durumuna bağlı. Gitmeyen çok olursa gelir. Ben o noktalara gelme olasılığı olduğunu ama yüksek olmadığını düşünüyorum.

 24. Yedk 235.kesin gelirmi cevplarsnz cok sevinirm

 25. Kastamonu pmyo 178 asil olarak 🙂 ygs 324 spor 80

 26. Sonuçlara baktığımda 70. Yedek aday yazıyor. Sizce çağrılma olasılığım nedir? Teşekkür ederim..

 27. 1. Asil kazananla 2000. asil kazanan arasında bir fark var mı ?
  Eğitim sürecinde veya eğitim sonrasında farkı oluyor mu ?

 28. 77. Yedek ne olur sizce

 29. 539. yedek gelme ihtimali yüzde kaç sizce ? birde böyle bir düşüncem var bu yıl baya bir geç açıkladıkları için tercih verip üniversite kaydı yapanlar bile olmuştur sizce bu yedek gelirmi

 30. Abdurrahman holat

  1901 asil olarak kazanmısim

 31. Merhabalar admin 261. Yedegim gelirmi ?

 32. Şüheda kılıçoğlu

  204. Asıl olarak Samsun pomemi kazandım
  Ygs 273 spor 100

 33. Şüheda kılıçoğlu

  İntibak ne zaman olur ?

 34. 495 yedek sizce ne olur cevaplarsanız sevinirim

 35. 122.Yedekteyim gelme ihtimali nedir ? kaçıncı alımda çağırılırım muhtemelen ( 1,2,3 ) ?

 36. Bayanlar kaç yedek planlaması yapıldı sonuç ekraninda yedek mi yazmalasi lazim direk

 37. Şimdi ben 2 senelik pmyo okurken açıktanda 4 yıllık bi bölüm okusam ve bitirsem pomem okumuş gibi oluyor muyum?

 38. 326. Yedekteyim gelme ihtimalini Nasıl değerlendiriyorsunuz ?

 39. Ygs puanım 327 fiziksel mülakat 100 ve koskoca BAŞARISIZ yazısı. Sebebi nedir efendim. Sözlü mülakatta mı yaktılar beni?

 40. 321 yedek gelir mi sizce?

 41. 1689 asil kazanmışım izmir rüştü ünsal PMYO YGS 275 spor 100

 42. 414. YEDEK ADAYIN GELME IHTIMALI NEDIR ?

 43. Sa öncelikle kazananlara hayirli olsun ??
  Admin 16.dönem pmyo adayları 2.sinifa gecti ve okuduklari 2 okul pmyodan pomeme dönüştürüldü okuyan adaylar hangi okula gönderilir 2.sinifi okumak icin ve gidecekleri okulu Paem açiklarmi ?

 44. Sınav sonucu: sıralamaya giremedi
  açıklama: 3605. Sirada yaziyo yani yedektemiyim???

 45. Arkadaşlar merhaba 211 yedek oldum sınav sonucu başarılı yazıyor sizce asıl miyim yoksa yedek miyim gelirmi sizce

 46. 24. Yedekteyim gelme şansı var mı acaba

 47. 24 Yedekteyim gelme şansı var mı

 48. Sn. Admin, Düşme sonucu elimin yan kısmında yaralanma oldu intibakta bu dikkate alınır mı?

 49. Meraba bayan sıralama 350. yazıyor yedek ayrıyeten yazıyormu yoksa direk siralama yedek mi oluyor?

 50. Yedeklerden bize sıra gelse intibak görüyor muyuz yine

 51. Admin 6 eylülde intibak eğitimine başlıyoruz 11 eylülde okul başlıyo yani 5 gün mü intibak eğitimi göreceğiz bide öyle olursa eve geri dönmeden eğitimden sonra okula mı başlıyoruz ?

 52. nasil bir duzen var kiz 280 65parkuryedek bekliyor burda 340 75 le giremiyoruz yedege dahi siralamada 380de kaliyor

 53. Merhaba
  Kırıkkale pmyo asil olarak kazandım
  Ama üniversitede kazandım ben polisliği tercih edecem fakat intibak da elenirim diye üniversite e kayıt yaptırsam intibak da sorun yaşarmiyım

 54. Normaldede 750 bayan yedeğe ayırıyorlar mı yoksa bu sene mi bu kadar fazla

 55. bende hiçbişi yazmıyor ne sıralama nede yedeklerden sadece başarısız yazıyo ben fetöcümüyüm anlamadım Allah belanızı versin sizinde torplinizinde….

 56. 1583.asil kastamonu ALLAH utandırmasın

 57. Başarısız ne demek oluyor? Hiçbirinden mi geçilmemiş olunuyo?

 58. 4 yıllık açıktan okusak ve bitirsek bize faydası olur mu yükselmek için

 59. İNTİBAK EĞİTİMİNDE NE TÜR SAĞLIK SORUNLARINDAN ELEME YAPILIYOR

  • admin

   Sağlık yönetmeliğine göre eleme yapılır.

   • Ben PMYO yu kazandım intibak eğitimi sırasında sağlık kurulundan rapor alacakmışız ilk mülakatlara gittiğimizde boy ve kilomuzu ölçmüşlerdi ve ben geçmiştim şimdi bir iki kilo almış bulunmaktayım sağlık kurulunda yine boy kilo ölçümleri var mı. İyi günler

 60. Ben PMYO kazanamadım.üniversite kazandım.zorunlu olarak onu okumak durumundayım.birinci yılını okurken seneye PMYO başvurusu yapabilir miyim.PMYO kazanırsam seneye üniversiteyi bırakıcam.bu mümkün müdür.

 61. Pmyo mezunu olup dışardan 4 yıllık okusam faydası olur mu dicektim

 62. Bu hak yiyenler nasıl rahat uyuyabiliyosunuz anlamıyorum unutmayın ki her şey bu dünya deil. YGS 384 Parkur 100 mulakatta da hayırlı olsun için rahat olsun ddiler. O kadar umutla beklerken koskoca BAŞARISIZ yazısı. Yedege bile giremedim düşünebiliyo musunuz .? Varsa hakkım hiç birine helal etmiyorum
  . Torpil torpil nereye kadar. Yeter artk bi son verin şu anlamsz şeye. …

 63. S.aleyküm. admin sana bir sorum olacak. Paem e başvurdum. Kasım celp döneminde askerlik görünüyor. Ağustosun sonunda başvuru yapmam gerektiği yazıyo. Başvuru yapsam veya yapmasam Askerlik engel teşkil eder mi?

 64. 364. yedek gelir mi sizce?

 65. Allaha sukur pmyo yu kazananlardanim ben 6 eylule kadar kayit icin gitcez mi yoksa intibaklami kayit yaptiracaz

 66. Mesela yarin kayit yaptiralim mi

 67. Benim askerlik ile ilisigim yok sadece diplomaylami gidicem

 68. PMYO için üniversite kaydını dondurup,PMYO dan mezun olduktan sonra kaydını dondurduğumuz üniversiteye devam edebilir miyiz ?

 69. Oğlum 60.yedek gelme şansı varmı

 70. 92. yedeğim sizce ihtimal varmıdır sayın admin.

 71. ygs:318 spor:100 sonuç:BAŞARISIZ neden oldu anlamadım sözlüde iyi geçti acaba sözlüyü geçip güvenlik soruşturmasında elenme iht varmı?

 72. Pmyo okurken ehliyet almak istesek nasıl alacaz ehliyet parasını kim verecek?

 73. 928.Asil olarak kazandim pmyo. Ve universiteyide kazandim e kayit yaptim gidip dondurabilirmiyim .pmyo gitmek istiyorum o yuzden

 74. Abi asil olarak kazandım sana sorum, ön 3 dişimde çarpıklık var genel sağlıkta sıkıntı olurmu olursa , zaten randevumu bekliyorum randevu beklediğini söylesem yada randevu beklediğimi gösteren bir belge götürsem olurmu ? Birde okuldayken tel taktırabilirmiyiz ?

 75. Pmyo kayıtlar açıklanma tarihinden itibaren başladı mı şuan gidip kayıt yaptırmalı mıyız sayın admin?

 76. 207.yedek ilk adımda çağırırlar mı cevaplarsanız sevinirim

 77. Pmyo öğrencisine yaz tatili kaç gün

 78. İntibak eğitimde ki sağlık raporu ücreti ne kadar ve biz mi ödüyoruz devletmi karşılıyor

 79. Samsun 19 mayıs pmyo kazandım çok şükür belge olarak sadece diploma istiyorlar öyle yazıyor sayfada başka bişey lazım olmayacakmı fotograf vs ?

 80. Bayanlarda 34.yedek durumu ne olur; gelme ihtimali varmıdır?

 81. Merhaba
  E kayıt yaptım ben üniversite için
  Pmyo intibak eğitiminde sıkıntı çıkmaz demi
  Eğer pmyo kazanırsam üni kaydımı sildirecekmiyim

 82. Admin sağlık raporunda çok sayıda eleme oluyo mü yoksa kişiler kendileri mı bırakıp gidiyor çünkü çok sayıda yedekten öğrenci çağırıyorlar da merak ettim

 83. Merhabalar. Ben inşallah seneye pmyo girmek istiyorum. Babam polis memuru herhangi bir etkisi olurmu sözlü mülakatta veya herhangi bi sempati duyuyorlar mı ? Teşekkürler.

 84. Pmyoda mezun oldugumuzda sözlü mülakat yapacakmıyız

 85. Ben pmyo kazanamadım onu anladık sıralama 5800 yazıyor ama başarısız yazmıyor bu ne anlama geliyor acaba ? Bazılarında başarısız yazmış ?

 86. 513.yedek gelme ihtimali var mı ?

 87. İntibak 6 Eylül’de başlayacak ama 9 Eylül’de de okul başlaması gerekiyor intibak ne kadar sürecek bir bilginiz varmı

 88. Sıralamaya giremedi ne oluyor hicmi sansimiz yok

 89. İlk alım sizce hangi tarihte olur tahminen

 90. Pmyo öğrencileri stajı en yakın yerde mi görüyor ve ne zaman

 91. 2012 yılinda maltepe dersanesine gitmiştim önümüzdeku yıl pmyo girecem acaba elenme ihtimalim varmı

 92. Ben kazandım da genel sağlıkta sıkıntı çıkar mı çünkü geçen sene ben askeri mülakatları geçip genel sağlığa kalmıştım onda da sağlam raporu almıştım şimdi burda sıkıntı çıkar mı bi fikrinizi alabilir miyim ? Geçen seneden askeriyeden sağlam raporum var ama yine de bi korkum var ?

 93. Pmyo öğrenci bursu ne kadar acaba aylık

 94. İntibak eğitimi sonunda kaç gün izin veriliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

 95. Pmyo okulları icin geçici kayıt 21 ağustosa kadar yapılması gerektiğini söylüyorlar. Eğer yapmazlarsa ağustos sonu gibi yedek alımı olur mu?

  • admin

   Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 06 Eylül 2017 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları PMYO’larda hazır bulunacaklar.

 96. Asıl olarak kazandım ama gidemeyeceğim , kayıt yaptırmasam tekrar girme hakkım var mi

  • admin

   Polis okulları ile ilişiğiniz henüz olmadığı için, kayıt yaptırmasanız da tekrar başvuru hakkınızın yanmayacağını düşünüyorum.

 97. peki tesekkur ederim bir sorum daha olucak, nisanlim 8 aylik pöh onun benim kazandigim okulun bulundugu ile atamasi olur mu , evli olarak gitmede bir sikinti var.mi

 98. Pmyo basvuru sayisi kactir sizce

 99. Pantolon kravat rengi ne olcak

 100. Askerlik durum belgesini e devletten mi cikaracaz

 101. Pmyoda sac uzunluğu nedir ne kadar olmalidir maksimyn

 102. Polisolmakistiyorum

  2012-2013 yılında 1 sene maltepe dershanesine gitmistim ama fetoyle hiç bir ilisiğim yok polis olmamda sikintı cıkarirmı

 103. İntibaktan sonra okula asıl kaydımızı yaptırmasak ileride hakkımız yanar mı ?

 104. Merhaba Ben üniversite ye e kayıt yaptırdım pmyo yuda kazandım eğer pmyo yu kesin kayıt yaptırıp kalırsam üniversite kaydımı sildirmek zorundamıyım

  • admin

   Üniversiteye kayıt olmak için de PMYO için de lise diploması gerekecek. Nasıl halledersiniz bilemiyorum ama, üniversiteye kaydınızı yaptırıp, dondurup, sonra asıl belgelerle PMYO kaydı yapabilirseniz olur.

 105. admin uygulamayı aldım ancak uygulamaya kendimizi nasıl tanıtmamız gerektiğini yani tanıtırken neler dememiz gerektiğine dair bilgiler paylaşırsan güzel olur

 106. pmyo okuduktan sonra 4 yıllık üni okuyup lisans mezunu olup komiser olabilirmiyiz ayrıca pmyo okuduktan sonra üniversteye 3. sınıftan başlama olayı kalktımı kısaca nasıl rütbe atlayabiliriz açıklarmısınız

 107. Admin ben üniversiteye kayıt yaptırdım ama diplomanın aslı bende kaldı polis okuluna kayıt yaptırırken üniversite kaydımın bulunması bi engel teşkil edermi?(Üniversite kaydını dondurmak için başvuruda bulundum ama kaydımı dondurmama ihtimaline karşın bu soruyu soruyorum cevaplarsanız sevinirim) Teşekkürler şimdiden.

 108. 125. Yedeğim gelme ihtimalı nedir ve hangi1. 2. 3. Alımda giderim?

 109. Admin şimdi bn önlisans okuyorum 2.sinifa geçtim bu ama alttan 2dersim kaldı ve yaz okuluna kaldım polisliği kazanırsam intibah eğitimine kadar mezun oluyorum bn şimdi hangi diplomami getirmem lazım lise mı üni.mi bide 2yil eğitim mı görürüm yoksa 6 aymi

 110. Dondurduğum devlet üniversitesine PMYO dan mezun olduktan sonra devam edebilir miyim? Bunun bana meslek için katkısı ne olur acaba?

 111. Admin şimdi bn önlisans okuyorum ya 2.sinftayim eğer polisliği kazanırsam okulu dondurup lise diplomami alıp kayıt olabilirim demi

 112. bayanlarda 40 cı yeğe kadar gelirmi teşekkürler

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir