2017 PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

25.10.2017
6.984
A+
A-
2017 PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

2017-2018 Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) 3. dönem komiser yardımcısı adayı öğrenci alımı sınavları sonucu açıklandı. Bu sonuca göre, 2000 erkek ve 200 kadın aday asil kazanan olarak PAEM müdürlüğüne kayıt için planlandı. Sınavlar sonucunda adayların başarı puanlarının hesaplanmasında %50 sözlü mülakat, %25 KPSS puanı ve %25 fiziki yeterlilik parkuru dereceleri baz alınmıştır.

2200 asil kazanan ve asil kazananların %30’u  kadar olmak üzere 600 erkek ve 60 kadın aday yedek liste olarak planlanmıştır.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı Sınav sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan sonuçlara göre Asil olarak kazanan adayların 01/11/2017 Çarşamba günü 09.00’da intibak eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde aşağıda belirtilen evrak ve eşyalarıyla birlikte hazır bulunması gerekmektedir. Ayrıca yedek olarak kazanan adayların web sitemizden yapılacak olan duyuruları takip etmesi gerekmektedir. 

 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf (sakalsız ve bıyıksız son iki ay içerisinde çekilmiş)
 • 2 Adet Noterden tasdikli Lisans Diploması Fotokopisi
 • 2 Adet Lise Diploma Fotokopisi
 • Lacivert Pantolon
 • Mavi Gömlek
 • Lacivert Kravat
 • Siyah Ayakkabı (eğitim esnasında kullanılacağı için esnek ve rahat olmasına dikkat edilmesi)
 • Siyah Mont (Hava Koşulları Dikkate Alınarak)
 • Eşofman Takımı ile Spor Ayakkabısı (Siyah veya Lacivert Tek Renk)
 • Terlik (Mavi veya Siyah Tek Renk)
 • Siyah Çorap
 • Temizlik ve Traş Malzemeleri
 • Akıllı ve kameralı telefon kesinlikle getirilmeyecektir

Günlük kullanımda giyilecek elbiselerin en az 3 hafta kullanabilecek şekilde getirilmesi gerekmektedir. E- Devlet üzerinden istenilen belgelerin çıktıları kabul edilecektir.

Not: İntibak Eğitiminde ve Sağlık Kurulu Raporu İşlemlerinde Lacivert Pantolon, mavi gömlek, kravat ve siyah ayakkabı giyilecektir.

Sınav sonuçları için tıklayınız.

2017 PAEM yedek kaçıncı sıraya kadar gelebilir?

Bu konuda yazdığımız makaleyi okuyabilirsiniz: 2017 PAEM Yedekleri

Tüm adaylara duyurulur.

ETİKETLER:
Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 146 YORUM
 1. Kafkas dedi ki:

  Selamlar.

  Admin bey.. siz mesela pantolon konusunda nasıl diyorlarsa öyle demişsiniz ve kumaş gitmesi gerektiğini belirtmişsiniz. sitede kumaş diye belirtmiyor mesela. ayrıca ayakkabıyı rahat istediklerine göre üstüne kumaş garip olmaz mı. belli ki fiziksel olarak da o kıyafetlerle eğitim görülecek. bu durumda keten kanvas tarzı olması sorun olur mu, ki oradaki öğrenciler de, komiser yard. olan arkadaşlarda bu tarz pantolonlar giyiyor. kumaşla ne kadar hareket edebiliriz ki. havada soğuk olacak. kumaş özellikle istense belirtirlerdi diye düşünüyorum. lütfen kıymetli görüşlerinizi bizimle paylaşın. saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Sadece sporlarla değil, kıyafetlerle de eğitim göreceksiniz. Ayakkabınız buna uygun olsun, pantolon konusunda ne diyorlarsa onu iletiyoruz. Dediğiniz gibi keten vs getiren de var, sorun olmuyor. Bu konularda insiyatif sizde, biz ne dersek afaki olur.

 2. Komiser80 dedi ki:

  Sayın admin
  Benim üniversite diploma vermedi hala lise diplomasını lise diplomasını
  1. E devletten çıktı alsam olur mu ???
  2. Olursa noter onayı gerekir mi ???

  1. admin dedi ki:

   E-devlet belgeleri kabul ediliyor. Lisansı notere onaylatın, liseyi aldığınız halde götürün.

 3. Esat dedi ki:

  Admin kolay gelsin. Ben 147. Yedek sırasındayım gelme ihtimali var demişsin. 5 sene önce dendinit denilen hastalık geçirdim sol el bileğimde. Hastalık geçti ama arada sırada hafif bir ağrı oluyor uzun sürmüyor. Sağlıkta sıkıntı olur mu? Bir de 2 diş kanal tedavisi yüzünden düştü ama ön dişler değil yanda. Bu konular hakkında bilgi verirsen sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Gelme ihtimali yüksek. Diğer hususların hiçbiri sorun olmaz.

 4. Reşat dedi ki:

  Paemi kazanan birisi son sağlık kurulunda herhangi bir olumsuzluğa karşın 21. dönem pomem mülakatlarına girmeli midir sizce ? Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   PAEM’e gidip POMEM mülakatına nasıl katılacaksınız? İmkan varsa denenebilir.

   1. Reşat dedi ki:

    İzin alınıp gidilebilir mi acaba diye düşünmüştüm de.

  2. kommiserim43 dedi ki:

   kardeş paem intibakta izin alıp pomem mülakata gidersen abes olur yapma, bu cocuk kendinden emin değil derler, yanlışlıkla falan mı seçtik biz bunu derler, daha da birçok sey derler :))))

   !! pomem intibaktayken paem için izin alsan abes olmaz da…

 5. Hüseyin dedi ki:

  ”Akıllı ve kameralı telefon kesinlikle getirilmeyecektir”

  Kamerası bozuk akıllı olmayan bir telefonun, kamera kısmı bantla kapatılsa, kırık bir yer bantlanmış gibi bir görüntü verilse, sorun çıkar mı?

  Böyle bir telefon var elimde ve arka tarafa üst ve alttan bant uygulayıp götürmeyi planlıyorum. Tabi herhangi bir sorun yaşamak da istemem. Fikrinizi almak istedim.

  1. admin dedi ki:

   Orada kimse kamera çalışıyorum bant vardı diye uğraşmaz. Kamerasız ve akıllı olmayan telefon götürün ya da hiç götürmeyin.

 6. Olamaaazz dedi ki:

  Başarısız haricinde hiçbir bilgi yok
  Bu mülakata mı yoksa soruşturma sonucundan dolayı mı

  1. admin dedi ki:

   İkisi de olabilir.

 7. Oğuzhan dedi ki:

  Merhaba admin
  Ben 10 saatlik otobüs mesafesinden gelicem.Sonuçlar geç açıklandığı için yer ayırtma işi olmadı.Çevre tüm otel apartlar yerimiz yok diyor ben 31 ekim akşamı orda olucam.Akademiye gitsem misafirhane gibi bir yerde kalma şansımız var mı sabaha kadar? Benim gibi olan illa vardır ne yapacagımı bilemiyorum.Akademide kalmassam bildiğin sokakta yatmaktan başka çare gelmiyor aklıma..

  1. admin dedi ki:

   Akademi ile görüşmelisiniz. Değişiyor uygulamaları…

   1. Oğuzhan dedi ki:

    Tel ile aradım cevap verilmedi.Uygulamalarınızı bilmiyorum ama sizin kişisel görüşünüz nedir?Malum valizle gelicem.Yatak falan değil bir odada sandalyede bile razıyım ?

    1. admin dedi ki:

     Akademi bu durumda ne tür uygulama yapıyor o konuda bilgim yok. Önceden olsa yardımcı olurlardı ama şu zamanda yardımcı olurlar mı bilemiyorum.

 8. Annovn dedi ki:

  Pantolon kanvas olut mu acaba?

 9. wqrqwfqwfqwfqwf dedi ki:

  Özel bir üniversite de 4. sınıf öğrencisiyim komiser yardımcısı çıkmak için hangi sınava girmem ve nasıl bir yol izlemem lazım ? Birde olurda böyle bir sistem yok ise bu yıl içerisinde yüksek lisans sırasında geçiş yapa bileceğim veya bittiğinde komiser yardımcısı çıka bileceğim bir sınav veya sistem mevcut mudur ?

  1. admin dedi ki:

   Lisans bitince KPSS girip PAEM başvuracaksın.

 10. Ali dedi ki:

  Admin başarısız yazanların güvenlik soruşturması olumsuz gelmiş olabilir demişsiniz peki bizim bunu öğrenebileceğimiz bi yer varmı.

  1. Admin dedi ki:

   Bu Bilgi paylaşılmıyor.

 11. Mahmut dedi ki:

  Admin başarısız olanların güvenlik soruşturması olumsuz gelmiş olabilir demişsiniz peki biz bunu nerden öğrenebiliriz

  1. Admin dedi ki:

   Öğrenemezsiniz.

 12. Funda dedi ki:

  44 yaşında öğretmenim mesleğimi sevmiyorum.polis olmak istiyorum.kurumlararası geçişle böyle bir şansım var mıgeçişlebu şartlarda emniyetin herhan gi bir biriminde çaslışma imkanım olabilir mi.

 13. Funda dedi ki:

  Lütfen acil
  44 yaşındayım ve 12 yıllık öğretmenim.polisliğe geçmek istiyorum.kurumşararadı geçiş yapabilirmiyim.veya rmniyetin herhan gi bir biriminde götev yapabilirmiyim.