Ana Sayfa / PAEM / 2017 PAEM Sınav Giriş Belgeleri

2017 PAEM Sınav Giriş Belgeleri

2017 yılında Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne(PAEM) girmek isteyen adaylarda aranan şartlar Polis Akademisi tarafından yayınlandı. KPSS P3 puan şartı, beklenildiği gibi 70 ve üzeri oldu. Adaylar 2016 ve 2017 puanlarından yüksek olanı ile başvuru yapabilecekler. Yaş şartı da 2017 için 1989 ve üzeri doğumlular olarak açıklandı. Bundan sonraki süreçte adayları şu aşamalar bekliyor:

 1. İnternet ortamında ön başvuruda bulunmak. 2017 PAEM ön başvuruları, e-devlet üzerinden 17 Temmuz – 02 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.
 2. Ön başvuru sonucu adaylardan, şartları tutan, en yüksek puandan başlanmak üzere erkeklerde ilk 20 bin, bayanlarda ilk 2 bin aday sınavlara çağrılacak.

Sınava çağrılacak adayları üç aşamalı bir süreç bekliyor:

 1. Ön sağlık kontrolü
 2. Fiziki Parkur
 3. Sözlü Mülakat

2017 PAEM Sınav Giriş Belgeleri ne zaman yayınlanacak?

Adaylar, bu üç süreç sonucunda başarı puanlarına göre PAEM okumaya hak kazanacaklar. Şahsen müracaat etmeye hak kazanan adayların randevu bilgilerini gösterir 2017 PAEM sınav giriş belgeleri  11 Ağustos 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

Adaylar, Sınav Giriş Belgelerinde belirtilen randevu gününde başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte sınav giriş belgelerinde belirtilen yerde hazır bulunmak zorundadırlar.

Erkek adaylar sınava sakal traş olup gitmelidirler.

2017 PAEM yedek kazanan listesi olacak mı?

Sınav sonucu, asil kazananlar listesi ile birlikte erkek ve kadın asıl adayların %30’una tekabül eden sayıda yedek aday listesi, en yüksek puandan başlanarak belirlenecektir. 6 yüz erkek, 60 kadın yedek aday belirlenecektir.

Bu makalede tam 16 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

16 Soru Var

 1. E-devlet üzerinden alınacak adli sicil kaydındaki konu ve kurum yazan yerler aşağıdaki gibi mi yazılmalıdır ? Teşekkürler.

  KONU : DEVLET MEMURİYETİ
  VERİLECEĞİ KURUM : POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI

 2. 17 temmuz-2ağustos tarihi arasında internet üzerinden sadece ön başvuru yapılıp bankaya para yatırılacak degil mi?yani bu başvuru denilen kısım 10 katı aday arasına girdikten sonra yapılacak öyle mi?

 3. İlk önce ön başvuruyu yapıp daha sonra mı parayı yatıracağız yoksa tam tersi mi ? Teşekkürler.

 4. Başvuru dilekçesindeki il kodu yazan yere ; plaka kodu mu yoksa telefon kodu mu yazacağız ?

 5. ben ağustos sonu eylül başı gibi mezun olacagım ön başvuru yaparken lisans diplomamın olmaması sorun mu ? birde 11 agustosta sınav giriş belgeleri düzenleniyorsa sınav randevu tarihi eylüüle sarkar mı?
  teşekkürler

 6. Admin yedek sayılarında sıkıntı var gibi 600 erkek 60 kadın şeklinde olması gerekmez mi yüzde otuza göre?

 7. başvuru dilekçesini kendimizmi dolduracağız

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir