Ana Sayfa / PAEM / 2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?
2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak
2017 PAEM Alımları, KPSS Puanı, Alım Sayısı ve Alım Tarihi

2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?

Polis amirleri eğitim merkezleri bilindiği üzere polis akademisinin eğitim öğretime son vermesi sonrasında kurulmuştu. Polis amirleri eğitim merkezi alımları hem meslek içinden hemde meslek dışından kamu personeli seçme sınavına girerek başvuruda bulunulabiliyor. Paem alımları meslek dışından kpss harici olarak kesinlikle alım yapmamaktadır. Kpss den yeterli puanı alan ve şartları taşıyan tüm lisans mezunları paem alımlarına başvurabilirler.

2017 PAEM Alımı Olacak mı?
Polis amirleri eğitim merkezine ilk olarak 2015 yılı içerisinde komiser yardımcısı adaylarının alımı yapılmıştı. Polis akademisinin de kapanmasıyla dışarıdan alınan paem adayları 2016 yılında da 2000 alım yaparak alımlara devam edilmişti.
Yapılan bu alımların genel olarak 200 ü bayan ve 1800 ü erkek olarak yapılmaktadır. 2017 yılı içerisinde de tekrar kpss den sonra paem alımı olacağı da aşikardır arkadaşlar ancak sayının kaç olacağı ile ilgili net bilgiler tabi ki şuanda söz konusu değil. PAEM alımlarına baktığımız zaman bu yıl içerisinde 2016 ilanı olan 1000 meslek içi paem alımı yapıldı ve şuanda adaylar okulda eğitim görmektedir. Ocak sonunda da tekrar bir duyur yapıldı polis akademisi tarafından ve meslek içerisinden 1000 paem alımının daha yapılacağını duyurdu. Bu alımla beraber meslek içinden 2000 paem alımı yapılmış olacak arkadaşlar. Peki bu ne anlama geliyor? Bu şu demek arkadaşlar ihraçlar sonrasında çok fazla açık mevcut 1. derece amirlikte bu nedenle hızlı şekilde amir ihtiyacını karşılamak için meslek içi alım biraz daha artırıldı.

2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?
Meslek içi alımın şuanda 2000 olarak alınmasından sonra belki de haziran gibi yeni bir alım söz konusu olabilir. Meslek içi alımın artması lisans mezunu dışarıdan alımı belki de bir nebze etkileyebilir. Tabi alım sayısını konuşmak için şuanda erken ama gene de tahminimiz meslek dışı alımın gene 1000-2000 civarında olabileceği yönündedir. Bu kişisel tahmindir arkadaşlar mevcut duruma göre tahmin yürütmekteyiz bizlerde.

Bu makalede tam 51 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

51 Soru Var

 1. 2017 p93 puanı ile polisliğe başvuru yapabilecek mıyız kayıt memuru alana girmeden bı işe yaramicağını söyledi kafam karıştı şimdi ortak alan puanı işimize yarıyor mı

 2. Ygs baraj puan kac olucak bilginiz var mi??

 3. Nurullah akduman

  Lise mezunu alınacak mı

 4. Nurullah akduman

  Bu sene lise mezunu alımı olacak mi

 5. Paem alımı kpss sınavından sonra mı olur.Birde pomemde kursdayken paem açılırsa başvurabilirmiyiz.

 6. Bu yıl p3 puanı için sadece genel yetenek ve kültür sınavına girmek yeterli olur mu ? Alana sınavına girmeden p3 puanı ile paem tercih edebilir miyiz ?

 7. Merhaba. Başvurular için 3 Nisan – 14 Nisan arası deniliyor ama bundan önce bir ön başvuru tarzında başvuru yapmam gerekiyor mu ? PAEM için sınav olacak galiba YGS gibi bir sınav mı bu ? Ayrıca lise son sınıf öğrenciyim 25.09.1999 doğumluyum yaşım tutuyor mu ? Ben çok araştırmaya çalıştım ama kimse yardımcı olmadı beni bilgilendirir misiniz ?
  Teşekkürler.

 8. Bir şey daha sorabilir miyim ? Benim kpss puanımda var p94 puanı 66 yazıyor ygs yede girdim bu sene sadece kpss ile başvuru yapamaz mıyım ? ygs puanını değerlendirmeden böyle bir şey mümkün mü acaba ?

 9. Merhaba Paem alımı için 22 nisan gibi tarih veriliyor bazı sitelerde sizce KPSS öncesi bi alım olur mu?

 10. 2+2 yıl okudum şuanda lisans mezunuyum ama öylesine kpss sınavına girdim 75 puan geldi bu puan turunle pomem ya da paem e başvuru yapabilir miyim

 11. ‘Öylesine’ kelimesi yanlış olmuş onlisans olucak

 12. admin bu sene PAEM alımı olursa (dışardan başvuranlar için ) 2016 kps p3 puanıyla başvurulabilirmi yoksa sadece 2017 kps p3 puanı mı geçerli olur keşke ikisinden hangisi yüksekse onu kabul etseler 😀

 13. Merhaba benimde bir sorum olacak 21. Dönem pomem alımı 2017 içinde olurmu. Tahmininiz nedir. Teşekürler

 14. Merhaba benimde bir sorum olacak. 2017 yılı içersinde 21. Dönem pomem alımı yapılırmı. Teşekürler

 15. merhaba bu yıl paem alımı olursa bayanlar kaç kışı alınır ve 73 puana gırme sansım varmı? bır de 10 katı çagrılıyr ama cagrılanlar belkı saglktan elenecek bu açığı nasıl kapatıyorlar

 16. Pomem suan alımı var bir daha alım yaparlar mı acaba bide acaba bi bilginiz mi var neye göre alım olur yada olmaz diye

 17. 2017 kpss p3 73 puan yeterli olurmu ?

 18. Benim kpss puanım 69,47 paem düşer mi yada polis akademisine dilekçe versem kabul edilir mi ?

 19. Alparslan Kürşat

  2017 mayıs ayında yapılan KPSS sınavına göre alım olacak mı ?
  Başvurular ne zaman başlar bilginiz var mı

 20. 74 küsür puanım var bayan çağrılma ihtimalim var mı dersin?

 21. Acaba bu sene bay PAEM e kaç kişi başvuru yapmıştır

 22. Admin paem giris belgeleri kac gibi aciklanir saati belli mi sehirdisindan gidecegim icin bitakim ayarlamalar yapmaliym?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir