Yeni Haberler
Ana Sayfa / PAEM / 2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?

2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?

Polis amirleri eğitim merkezleri bilindiği üzere polis akademisinin eğitim öğretime son vermesi sonrasında kurulmuştu. Polis amirleri eğitim merkezi alımları hem meslek içinden hemde meslek dışından kamu personeli seçme sınavına girerek başvuruda bulunulabiliyor. Paem alımları meslek dışından kpss harici olarak kesinlikle alım yapmamaktadır. Kpss den yeterli puanı alan ve şartları taşıyan tüm lisans mezunları paem alımlarına başvurabilirler.

2017 PAEM Alımı Olacak mı?
Polis amirleri eğitim merkezine ilk olarak 2015 yılı içerisinde komiser yardımcısı adaylarının alımı yapılmıştı. Polis akademisinin de kapanmasıyla dışarıdan alınan paem adayları 2016 yılında da 2000 alım yaparak alımlara devam edilmişti. Yapılan bu alımların genel olarak 200 ü bayan ve 1800 ü erkek olarak yapılmaktadır. 2017 yılı içerisinde de tekrar kpss den sonra paem alımı olacağı da aşikardır arkadaşlar ancak sayının kaç olacağı ile ilgili net bilgiler tabi ki şuanda söz konusu değil. PAEM alımlarına baktığımız zaman bu yıl içerisinde 2016 ilanı olan 1000 meslek içi paem alımı yapıldı ve şuanda adaylar okulda eğitim görmektedir. Ocak sonunda da tekrar bir duyur yapıldı polis akademisi tarafından ve meslek içerisinden 1000 paem alımının daha yapılacağını duyurdu. Bu alımla beraber meslek içinden 2000 paem alımı yapılmış olacak arkadaşlar. Peki bu ne anlama geliyor? Bu şu demek arkadaşlar ihraçlar sonrasında çok fazla açık mevcut 1. derece amirlikte bu nedenle hızlı şekilde amir ihtiyacını karşılamak için meslek içi alım biraz daha artırıldı.

2017 PAEM Kaç Kişi Alınacak?
Meslek içi alımın şuanda 2000 olarak alınmasından sonra belki de haziran gibi yeni bir alım söz konusu olabilir. Meslek içi alımın artması lisans mezunu dışarıdan alımı belki de bir nebze etkileyebilir. Tabi alım sayısını konuşmak için şuanda erken ama gene de tahminimiz meslek dışı alımın gene 1000-2000 civarında olabileceği yönündedir. Bu kişisel tahmindir arkadaşlar mevcut duruma göre tahmin yürütmekteyiz bizlerde.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

komiser

Komiser Yardımcılığı Sınav Tarihi Açıklandı!

Polis akademisi başkanlığının bugün yaptığı açıklama ile meslek içi komiser yardımcılığı sınav tarihini açıklamış durumda. …

28 Yorum

 1. 2017 p93 puanı ile polisliğe başvuru yapabilecek mıyız kayıt memuru alana girmeden bı işe yaramicağını söyledi kafam karıştı şimdi ortak alan puanı işimize yarıyor mı

 2. Ygs baraj puan kac olucak bilginiz var mi??

 3. Nurullah akduman

  Lise mezunu alınacak mı

 4. Nurullah akduman

  Bu sene lise mezunu alımı olacak mi

 5. Paem alımı kpss sınavından sonra mı olur.Birde pomemde kursdayken paem açılırsa başvurabilirmiyiz.

 6. Bu yıl p3 puanı için sadece genel yetenek ve kültür sınavına girmek yeterli olur mu ? Alana sınavına girmeden p3 puanı ile paem tercih edebilir miyiz ?

 7. Merhaba. Başvurular için 3 Nisan – 14 Nisan arası deniliyor ama bundan önce bir ön başvuru tarzında başvuru yapmam gerekiyor mu ? PAEM için sınav olacak galiba YGS gibi bir sınav mı bu ? Ayrıca lise son sınıf öğrenciyim 25.09.1999 doğumluyum yaşım tutuyor mu ? Ben çok araştırmaya çalıştım ama kimse yardımcı olmadı beni bilgilendirir misiniz ?
  Teşekkürler.

 8. Bir şey daha sorabilir miyim ? Benim kpss puanımda var p94 puanı 66 yazıyor ygs yede girdim bu sene sadece kpss ile başvuru yapamaz mıyım ? ygs puanını değerlendirmeden böyle bir şey mümkün mü acaba ?

 9. Merhaba Paem alımı için 22 nisan gibi tarih veriliyor bazı sitelerde sizce KPSS öncesi bi alım olur mu?

 10. 2+2 yıl okudum şuanda lisans mezunuyum ama öylesine kpss sınavına girdim 75 puan geldi bu puan turunle pomem ya da paem e başvuru yapabilir miyim

 11. ‘Öylesine’ kelimesi yanlış olmuş onlisans olucak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir