PAEMPOLİS HABER

2017 PAEM Eğitimleri 2 Hafta İçinde Başlayacak

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Antalya’da Polis Akademisi Başkanlığı Göç ve Sınır Güvenliği Araştırma Merkezi’nin (GÖÇMER) ikincisini düzenlediği Uluslararası Göç ve Güvenlik Konferansında açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalar, ana akım medyada çok farklı şekillerde sunuldu, kamuoyu sanki yeni PAEM adayı alınacakmış gibi yanıltıldı.

Sayın Prof. Dr. Yılmaz Çolak’ın yaptığı açıklamaların satır başları şu şekildedir:

 • 2013’ten beri 7 bin 300’den fazla komiser yardımcısı emniyet teşkilatına katıldı.
 • 2013’ten beri 38 binin üzerinde polis memuru emniyet teşkilatına katıldı.
 • Şu an 38 POMEM ve PMYO eğitimlerini sürdürüyor.
 • POMEM ve PMYO okullarımızda toplam 22 bin öğrenci polis memuru olmak için eğitim almaya devam ediyor.
 • PAEM’de şu an meslek içi komiser yardımcısı adayı eğitimi gören bin öğrencimiz mevcut.
 • 2017 PAEM eğitimleri 2 hafta içinde başlayacak.

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere, yeni bir komiser yardımcısı alımı mevcut değildir. Dış alım olarak yapılacak lisans mezunu PAEM komiser yardımcısı aday öğrenci alımları 2018 yaz aylarında yapılacaktır.

Konu ile ilgili makalemizi BURADAN okuyabilirsiniz.

On binlerce adayın sabırsızlıkla bekledikleri 2017 PAEM sonuçları ise, çok yakında açıklanacaktır. Eğitimlerin 2 hafta içinde başlaması için bu sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Bekleyen PAEM adaylarına duyurulur.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

58 Yorum

 1. 2 hafta sonra intibak baslicaksa bu hafta ya da haftaya sonuçlar açıklanacak demek değil mi admin

 2. Admin ortalama kaç güne paem açıklanacak burdan tahminen bi sonuç çıkara bilir miyiz

    1. Siyasiler önlerine konan metni okurlar, her dedikleri aynen uygulanacak diye bir durum yok. Görünüşte değişen birşey yok kısacası.

 3. Merhaba admin paem intibak eğitimi kaç gün sürüyor, ayrıca intibak eğitiminde öncelik tanıma durumları var mıdır ? Şu an özel sektörde çalışıyorum 10 gün kadar parasız izin alabilme durumum var. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

 4. Meraba admin ya Allahınızı severseniz bu paem sonucu ile ilgili bize bi haber verin. Bu belirsiz yedi bitirdi bizi elimizi kolumuzu bağladı lütfen bi açıklama … teşekkürler

 5. Meraba admin ya paem sonucu neden bu kadar uzadı geçen yıl 12 günde açıklanmıştı niye kimse bişi demiyor…

  1. kim dyor 12 günde açıklandığını dostum.. mülakat bitiminden 4 gün sonra açıklandı. çok bilgi kirliliği var. inanmayın her yazılana çizilene.

 6. merhaba admin intibak eğitimi sonunda direkt sağlık raporu hazır oluyor mu yoksa kesin kayıttan sonra mı raporun çıkmasını bekliyoruz

 7. PAEM istiyorum. 2017 de liseden mezun oldum. Şu an tekrar sınavlara hazırlanıyorum.Daha üniversite ye gitmedim KPSS de 70 alıp PAEM e girebilmem mümkünmü ?

 8. Paem sonuclar aciklandiktan sonra intibak egitimi kac gune kadar cagrilir. İntibak egitiminde göz derecesi yuksek cikarsa izin verirler mi ya da zaman cok mu kisitli olur ?sorusturma asamasi ve saglik durumu tam anlamiyla ne zaman tamamlanir .

  1. En az 3 gün içinde çağırırlar. Lazer için intibak sonrası izinde olabilirsiniz. Bu sene takvim sıkışık, nasıl olur kesin birşey diyemiyorum.

 9. Paem için gözümü çizdirmem gerekiyor. Sizce ne zaman çizdirmeliyim?İntibağa gitmeden mi intibak içinde mi?
  Ayrıca böyle yararlı bir site kurduğunuz için teşekkürler.

 10. Paem için gözümü çizdirmem gerekiyor. Sizce ne zaman çizdirmeliyim?İntibağa gitmeden mi intibak içinde mi?
  Teşekkürler.

  1. PAEM takviminin nasıl işleyeceği meçhul. İntibaktan sonra izin olurdu, o dönem işler halledilirdi. Bu dönemde bu izin olacak mı? Kaç gün olacak? Hepsi meçhul.

 11. Başkan da yanılmış olabilir mi? Yada başkana yanlış bilgi mi verildi ? Tamam tam 2 hafta olmadı ama ne zaman açıklayacaklar da eğitime başlayacaklar ? Binlerce insan belirsizlik içinde, tamam sabırlı olmalıyız beklemekten başka çaremiz yok kabul ama bi resmi açıklama gelse..

 12. kasım celbindeydim sayın admin bugün itibari ile askerliğim belli oldu askere gitmeden önce bu sonuç açıklanırsa askerlik ile ilgili bir problem yaşanmaz değil mi ? yani sevk işlemimi dahi yapacağım ve bekleyeceğim de o yüzden.

  1. Sizin başvurunuzu Polis Akademisi aldı sonuçta, sorun olacak olsa en başta almazdı. Sizin durumdakileri kazanırsa madur etmez diye düşünüyorum.

 13. admin güvenlik soruşturması sonuçlar açıklanmadan önce yapılıyor mu ve neleri kapsıyor? mesela benim bir dosyam var ama daha mahkeme olayına kadar ilerlemedi ve sicil kaydımda da herhangi bişey görünmüyor temiz görünüyor kısacası. herhangi bir sıkıntı olur mu?

  1. Güvenlik soruşturmaları öğrencilikle başlıyor ve memuriyet süresince devam ediyor. Başladı bitti olayı yok.

 14. merhabalar, benim bir dosyam var savcı bana denetimli serbestlik verdi ancak bu dosya benim sicilime işlemedi yani adli sicil kaydımda görünmüyor. bu benim sınavı kazanmama engel mi? suçum da yüz kızartıcı bir suç değil basit yaralama, tehdit diye geçiyor ve bu dosya daha mahkemeye taşınmadı dediğim gibi sicil kaydımda gözükmüyor sınavı kazanmama engel olur mu? teşekkür ederim

  1. Şuan olmasa bile öğrencilik zamanında sicilinize işlerse sorun olabilir. Avukatla görüşmelisiniz.

   1. daha doğrusu ben şunu merak ediyorum sonuçlar daha açıklanmadı yani sicilime işlemediği halde mülakat sonuçlarına etki eder mi

 15. Ben 2 aysır jandarma astsubay öğrencisiyim paemi kazandğım takdirde burdan istifa etmem sıkıntı yaratır mı polis olmama

 16. Admin sonuclar açıklandığında bizlere mesaj gelecek mi yoksa sitede habire yenileme mı yapacaz

  1. Polis Akademisi kimseye bildirim, mesaj vs atmaz. Bizim sitemizin bildirim sistemine abone olun, biz açıklanınca ve diğer önemli gelişmelerde kullanıcılarımıza bildirim gönderiyoruz.

 17. Merhaba biliyorum beklemekten baska caremiz yok ama sizce ekimin ayinin sonuna kadar aciklani

 18. Merhaba admin paem egitimlerinin 2 hafta icinde baslayacagina dair açıklamayı polis akademisi baskani aynen bu sekilde ifade mi etti yoksa daha farkli bi aciklamadan mi biz bu çıkarımı yaptik. Tesekkurler

 19. Pmyo kazanıp kaydolduktan sonra KHO kazandığımı öğrensem Ama pmyo ya kayıtlı olduğum için adaylığım düşer mi. Kaydımı pmyo dan alıp Kho ya yapabilir miyim.sorun olur mu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu