2017 PAEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı

2017 PAEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde 2016-2017 Eğitim-Öğretim dönemini tamamlayan öğrencilerin eğitim sonu sınavları sonucu açıklandı.

2. dönem PAEM eğitimini başarıyla tamamlayıp eğitim sonu sınavına girmeye hak kazanan adaylar 14-17 Ağustos tarihlerinde Polis Akademisi Gölbaşı Kampüsünde eğitim sonu sınavlarına girmişlerdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru Ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği  hükümleri çerçevesinde yapılan sınav sonucu başarılı olan adaylar komiser yardımcısı olarak Emniyet Teşkilatında görev almaya hak kazandılar.

Söz konusu Eğitim Sonu sınav sonuçları için tıklayınız.


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Avatar osman dedi ki:

  Darisi 3. Donem paem adaylarina 🙂

 2. Avatar Auguste Dupin dedi ki:

  eğitim sonu sınavları formalite icabı mı yapılmakta, yoksa gerçekten de bu sınavı geçemeyen kişiler olabilmekte mi acaba? yani güvenlik soruşturması kapsamında yapılan bir sınav mı, okulda öğretilenlerin kavranılmasını ölçen bir sınav mı? teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Güvenlik soruşturması ağırlıklı olmak üzere okuldaki davranışlar ve tutumlar önemli. Makaleyi okuyunuz: Bitirme Mülakatı

 3. Avatar Adnan dedi ki:

  Hocam suan memur olarak halen gorevde olan birinin nasip oldu kazandi diyelim bu egitim sonu sinavinda birakilma ihtimali.varmi ?

  1. admin admin dedi ki:

   Var tabiki.

   1. Avatar Adnan dedi ki:

    Guvenlik sorusturmasi olumlu olup olup dersleri okulu basari ile bitirse dahi mülakatta zor bir soru ile eleyebilirlermi ? Ayrica hicbir sorunu yokken elenen kisi dava acabilir mi geri donme sansi varmi ?

 4. Avatar Sena dedi ki:

  Benim acil bi soru sormam lazım ben anafene gittim yani fetullahin dershanesi ama Bü olaylar yoktu ozamantar mülakatlarda elenir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   2013 Aralık öncesi sorun olmuyor.

 5. Avatar Fahrettin dedi ki:

  Admin bey güvenlik soruşturmasından kasıt sadece sabıka kaydı mı yoksa bulunduğu muhitteki emniyet/jandarmadan kişi Hakkında bilgi almak mı ?

  1. admin admin dedi ki:

   Her türlü geçmişiniz araştırılır, alan taraması dahil.

 6. Avatar fahrettin dedi ki:

  Alan taraması nasıl oluyor ?

  1. admin admin dedi ki:

   Yaşadığınız yerde araştırılıyorsunuz.

 7. Avatar fahrettin dedi ki:

  Admin bey yani bu alan taramasını sadece emniyet mensupları yapabiliyor değil mi ?
  Yerine göre polis yada jandarma

  1. admin admin dedi ki:

   Hayır, devletin tüm organları (MİT vs) yapabilir.