PAEM

2017 PAEM Başvusu 17 Temmuz’da!

Polis Akademisi, PAEM başvurularının 17 Temmuz tarihinde başlayacağını duyurdu. 2017 için ayrılan kontejan sayısı 2200 oldu.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2017-2018eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (2000) erkek (200) kadın olmak üzere toplam (2.200) ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.

Ön Başvurular 17 Temmuz – 2 Ağustos 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden www.pa.edu.tr online olarak alınacaktır.

KPSS puan şartı ise, yapılan duyuruda yer almadı.

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

155 Yorum

  1. Hocam benim yan taraf disimin biri eksik implant icin bi başlangıç yapıldı bugün ama doktor 2 ay sonra yapcam dedi eger olur da mülakata gider isem ön saglik kontrolu olcak mi ve dise film mi cekcekler

  2. Merhabalar,seneye komiser yardımcılığına eger alım yapılırsa basvurmayı düşünüyorum.Tecil tarihimin bitişi 27.06.2018 olarak gözüküyor,şartlardan birisi askerlikle ilişiği olmamak.Basvurular,spor mülakatının ağustos ayında olduğunu varsayarsak ben basvurabiliyor muyum?eger olmazsa özel izin belgesi türü birşey alıp basvurabilirmiyim askere kasımda gideceğimi varsayarsak teşekkürler şimdiden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu