Ana Sayfa / PAEM / 2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olacak?
2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olacak

2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olacak?

2017 PAEM baraj puanı 70.00 ve üstü olarak açıklanmış durumdadır. LÜTFEN OKUYUNUZ.

Polis amirleri eğitim merkezi polis amiri yetiştiren ve polis akademisinin amir misyonunu yüklenen kurumdur. Polis amirleri eğitim merkezi ile ilgili daha önceki yazılarımız da da sizlere bolca bilgiler aktarmıştık. Paem alımları da polis akademisinin kapatılması sonucu öne çıkmaya başlamış durumda gerek meslek içi alımlarla gerekse meslek dışı lisans mezunu alımlarla paem adayları okula girmek için bir rekabet içerisinde.

PAEM Baraj Puanı Geçmiş Yıllarda Kaçtı?

Polis akademisinin kapatılmasından sonra 2015 yılı itibari ile polis amirleri eğitim merkezine alımın başlamasıyla alımda kamu personeli seçme sınavı lisans düzeyinde baraj puanı belirleniyor her yıl içinde. Geçmişte baktığımız zaman ise 2015 yılında bu baraj puanı sadece 2015 kpss den en az p3 puan türünden 70 puan almış olmak gerekiyordu. Geçtiğimiz yıl yani 2016 yılında ise 2015 veya 2016 kpss den gene en az p3 puan türünde 70 puan almak gerekmekteydi. Bu baraj puanı her sende kpss den sonra açıklanmaktadır.

PAEM Baraj Puanı Neye Göre Belirlenir?
Polis amirleri eğitim merkezi baraj puanları genel olarak girilen kpss nin zorluk derecesine göre ortalama bir puan olarak belirlenir. Başvuruya bakılarak istenen düzeyde başvuru olmaması durumunda ise başvuru süresi uzatılarak belki de baraj puanında düşürülme de olabilir.

2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olabilir?
Üst kısımda geçtiğimiz 2 yılın baraj puanlarını sizlerle paylaştık arkadaşlar bu yıl ise alım ve puan için bizler sadece tahminlerde bulunuyoruz. Çünkü baraj puanları kpss yapılmadan ve sonuçları açıklanmadan polis akademisi tarafından duyurulmamaktadır. 2017 yılı için bizim tahminlerimiz sadece 2017 kpss puanı ile bir baraj belirlenecektir çünkü 2015 yılında tek bir yılın puanı baraj puanı olarak belirlenmişti. Bizim tahminimiz de 2017 kpss den p3 puan türünden gene önceki yıllarda olduğu gibi polis akademisi 70,00 puanı baraj puanı olarak belirleyecektir. Baraj puanının resmi olarak açıklanması muhtemelen Ağustos ayını bulacaktır arkadaşlar. Biz şimdi sadece kendi tahminimizi dile getiriyoruz yani şuanda baraj puanı belli değil.

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Bu makalede tam 85 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

85 Soru Var

 1. hocam diyelim ki bu yılda baraj puanı 70 oldu, bende 70 aldığımı farz sayarsak, bu durumda kazanılmazmı sizce , bayanlar kaç puan almalı kazanmaları açısından

 2. yok paem için sormuştum size

 3. Komiser yardımcılığı başvuru alımların da taban puan 70 kabul edilmiş. Peki bay-bayan alımları en son kaç puanla kapatmış. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

 4. Komiser yardımcılığı 2016 yılı taban puan 70 olarak belirlenmiş. Peki bay-bayan alımlarında en son kaç puanla kapatmış. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 5. Sizce bu sene pmyo puanları düşermi ?

 6. Ygs sinavindan 2017 ozel harekat. Alinacakmi?

 7. Peki 2016 da alınan kpss puanı da geçerli olur mu.. ve spor ve sözlü mülakat aynı pomem gibi ve bayanlarda yaş sınırı kaç.. bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

 8. Merhaba ben Fatma yım Bayan Polisi olmaya düşüniyorum ben Lise Mezunu yum cevap gelirse sevinirim saygılarla.

 9. 2016 paem mulakata çağırılan son bayan adayın puanını biliyormusunuz?

 10. Admin öncelikle kolay gelsin.Sorum şu ki:gerekli şartları sağladığımızı farz edersek,başvuru sonrası süreçte bizleri neler bekliyor olacak. Yani tekrar bir sınava tabi tutulacak mıyız yoksa sadece parkurda mı değerlendirileceğiz? Son olarakta eğitim süremiz tahmini kaç ay olacak ve eğitim sürecimiz neleri kapsıyacak.Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim…

 11. 75 puandan aşağı puan alıp da PAEM i kazan var mı veya kazanması mümkün mü ?

 12. Bu yil yapilan polis aliminda bir saniye ile elendim yil icinde tekrardan pomem alimi olur mu

 13. Pomem alim sinuclari ne zaman aciklanir bilginjz var mi

 14. Hocam paemde 72 düşer mi acaba yoksa direk pomememi başvuralım

 15. Paem başvuru 70 alan bayanda mülakata çağrılırım yoksa okadar düşmez mi ?

 16. paem başvuruları ne zaman başlar tahminen ?

 17. Merhaba adamın kolay gelsin. Kpss alan p3 puanım 71.56 acaba komiser yardımcılığı sıralamasına girebilir miyim diye soracaktım

 18. merhaba . paem e girip kazanamazsak pomem e başvurabiliyormuyuz?

 19. Kpss 2017 sınavında p3 türünden puan almış arkadaşlar puanlarını yazsınlar, kendimiz bir sıralama oluşturalım, en azından kim ne kadar puan almış en yüksek ya da en düşük puan kaç olabilir vs. gibi bilgileri saptamaya çalışırız. Ne dersiniz?

 20. merhaba kpss 2017 p3 puanım 72.87 paeme bu puanla çağırılırmıyım??

 21. Merhaba komiser yrd.da bayanların sıralamaya veya mülakat vs.girmek için 75 olmalı benim puanım 72.5 şansım nedir??? Tesekkürler şimdiden

 22. Merhaba, puanın mantıken düşmesi gerekiyor. Geçen seneye göre 200 erkek daha alınacak 10 katı aday çağırılınca 2000 kişi daha fazla sınava girmesi lazım. 18000 kişi sınava girince başvuran herkesi çağırdıklarına göre puanın 65e düşmesini bekliyorum ben. Sizce nasıl olur ve ne zaman açıklanır şartlar pazartesi başvurular başlıyor çünkü.

 23. admin merhaba 65 puanımız var komiser yardımcılığına başvuru şansımız nedir ?

 24. Admin komser yardımcısı şartları açıklandı puan sarti 70 diyor benim p3 69.1 kardesim sence sınava başvuru yapiyim mi çağırırlar mi beni de 10 katı aday diyor

 25. Admin merhaba; P3 puanim 69.77 . Basvurum kabul edilirmi?

 26. merhabalar hocam 29 aralık 1988 kabul ederlermi yaştan?

 27. 2016 ve 2017 70 puan yazıyor herhangi birinden mi 70 puan yoksa her iki yılda da 70 puan mı almak gerekiyor.

 28. 2016 ve 2017 kpss puanlarndan yüksek olan mı gecerli yoksa son aldığımız puan mı ? 2016 puanım 77 ama 2017 73 ?

 29. Bayanlarda puan 73 e düşer mi 🙁

 30. Meraba admin benim puanım 70.89 erkeklerde bu puan sıralamaya girermiyim

 31. Puanım 74 küsür sence çağırma olur mu?şansın düşük diyorlar yüksek kapatacak diyorlar (bayan) yorum ve bilgilerine göre sence çağırırlar mı kaçla kapatır dersin ?

 32. Puanım 76 bayanlarda tahmini çağrılma puanı kaç olur sizce . Bir de e devletteki önbaşvuru formunun çıktısını almamıza gerek var mı ? Teşekkürler.

  • admin

   Ben çağrılacağınızı düşünüyorum. Puanınız yetecektir düşüncesindeyim. Müalakata ve spora çalışın. Çıktıyı alın dursun, zararı olmaz. Mülakat için uygulamamızı alabilirsiniz.

 33. Benim KPSS se puanım 71 sizce komiser yardımcılığı için mülakata cagirilirmyim (bayan)

 34. İyi günler önbaşvuru kılavuzunda yazan tek hekim raporu hangi birimden alınıyor yani hangi hekim veriyor fiziksel yeterlilik sınavına girmesine engel olmadığına dair hekim raporu.

 35. İyi günler, paem için belgeleri şimdiden toplasak sıkıntı olmaz herhalde tarih filan?

 36. puanım 72.945 bayanlarda paem için mülakatlara çağrılma olasılığım nedir?

 37. Paem basvurusu icin astim sorun olurmu

 38. Merhaba ben bu sene tarih öğretmenliğinden mezun oldum 2018 paem mülakatlarına girip şansımı denemek istiyorum paem ve pomem ikisinede aynı yıl içerisinde başvuruda bulunabilirmiyim cevaplarsanız çok teşekkür ederim iyi akşamlar

 39. Merhaba. Ben 2017 kpss den 80 puan aldım. 2018 kpss ye de girmeyi düşünüyorum. 2018 kpss den daha düşük bir puan alırsam yüksek olan puanım mı baz alınır yoksa 2018 puanım mı? Şimdiden teşekkürler.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir