PAEM

2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olacak?

2017 PAEM baraj puanı 70.00 ve üstü olarak açıklanmış durumdadır. LÜTFEN OKUYUNUZ.

Polis amirleri eğitim merkezi polis amiri yetiştiren ve polis akademisinin amir misyonunu yüklenen kurumdur. Polis amirleri eğitim merkezi ile ilgili daha önceki yazılarımız da da sizlere bolca bilgiler aktarmıştık. Paem alımları da polis akademisinin kapatılması sonucu öne çıkmaya başlamış durumda gerek meslek içi alımlarla gerekse meslek dışı lisans mezunu alımlarla paem adayları okula girmek için bir rekabet içerisinde.

PAEM Baraj Puanı Geçmiş Yıllarda Kaçtı?

Polis akademisinin kapatılmasından sonra 2015 yılı itibari ile polis amirleri eğitim merkezine alımın başlamasıyla alımda kamu personeli seçme sınavı lisans düzeyinde baraj puanı belirleniyor her yıl içinde. Geçmişte baktığımız zaman ise 2015 yılında bu baraj puanı sadece 2015 kpss den en az p3 puan türünden 70 puan almış olmak gerekiyordu. Geçtiğimiz yıl yani 2016 yılında ise 2015 veya 2016 kpss den gene en az p3 puan türünde 70 puan almak gerekmekteydi. Bu baraj puanı her sende kpss den sonra açıklanmaktadır.

PAEM Baraj Puanı Neye Göre Belirlenir?
Polis amirleri eğitim merkezi baraj puanları genel olarak girilen kpss nin zorluk derecesine göre ortalama bir puan olarak belirlenir. Başvuruya bakılarak istenen düzeyde başvuru olmaması durumunda ise başvuru süresi uzatılarak belki de baraj puanında düşürülme de olabilir.

2017 PAEM Baraj Puanı Kaç Olabilir?
Üst kısımda geçtiğimiz 2 yılın baraj puanlarını sizlerle paylaştık arkadaşlar bu yıl ise alım ve puan için bizler sadece tahminlerde bulunuyoruz. Çünkü baraj puanları kpss yapılmadan ve sonuçları açıklanmadan polis akademisi tarafından duyurulmamaktadır. 2017 yılı için bizim tahminlerimiz sadece 2017 kpss puanı ile bir baraj belirlenecektir çünkü 2015 yılında tek bir yılın puanı baraj puanı olarak belirlenmişti. Bizim tahminimiz de 2017 kpss den p3 puan türünden gene önceki yıllarda olduğu gibi polis akademisi 70,00 puanı baraj puanı olarak belirleyecektir. Baraj puanının resmi olarak açıklanması muhtemelen Ağustos ayını bulacaktır arkadaşlar. Biz şimdi sadece kendi tahminimizi dile getiriyoruz yani şuanda baraj puanı belli değil.

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

96 Yorum

 1. hocam diyelim ki bu yılda baraj puanı 70 oldu, bende 70 aldığımı farz sayarsak, bu durumda kazanılmazmı sizce , bayanlar kaç puan almalı kazanmaları açısından

 2. Komiser yardımcılığı başvuru alımların da taban puan 70 kabul edilmiş. Peki bay-bayan alımları en son kaç puanla kapatmış. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Onunla ilgili net bilgi yok kaçla kapatıldığı. 75 üzeri olması lazım son kpss puanı.

 3. Komiser yardımcılığı 2016 yılı taban puan 70 olarak belirlenmiş. Peki bay-bayan alımlarında en son kaç puanla kapatmış. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 4. Peki 2016 da alınan kpss puanı da geçerli olur mu.. ve spor ve sözlü mülakat aynı pomem gibi ve bayanlarda yaş sınırı kaç.. bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

  1. Şuanda belli değil o. Pomemle aynı herşey. Yaş sınırı 30 dan gün almamış olmak.

   1. Admin 88 liler paem’e başvuramayacak mı? 31 Aralık tarihi itibariyle 30 dan gün almamış olmak lazım diyor. Bi açıklama getir misiniz

 5. Merhaba ben Fatma yım Bayan Polisi olmaya düşüniyorum ben Lise Mezunu yum cevap gelirse sevinirim saygılarla.

 6. Admin öncelikle kolay gelsin.Sorum şu ki:gerekli şartları sağladığımızı farz edersek,başvuru sonrası süreçte bizleri neler bekliyor olacak. Yani tekrar bir sınava tabi tutulacak mıyız yoksa sadece parkurda mı değerlendirileceğiz? Son olarakta eğitim süremiz tahmini kaç ay olacak ve eğitim sürecimiz neleri kapsıyacak.Cevap için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim…

  1. Parkur ve mülakat olacak. Eğitim ortalama 11 ay. Eğitim de polislik üzerine dersler ve fiziki dersler olacak.

  1. Temmuz ayında başlar muhtemelen. Abone olun bildirime, ya da mobil uygulamayı indirin, bildirim atıyoruz haberleri.

 7. Merhaba adamın kolay gelsin. Kpss alan p3 puanım 71.56 acaba komiser yardımcılığı sıralamasına girebilir miyim diye soracaktım

 8. Kpss 2017 sınavında p3 türünden puan almış arkadaşlar puanlarını yazsınlar, kendimiz bir sıralama oluşturalım, en azından kim ne kadar puan almış en yüksek ya da en düşük puan kaç olabilir vs. gibi bilgileri saptamaya çalışırız. Ne dersiniz?

 9. Merhaba komiser yrd.da bayanların sıralamaya veya mülakat vs.girmek için 75 olmalı benim puanım 72.5 şansım nedir??? Tesekkürler şimdiden

 10. Merhaba, puanın mantıken düşmesi gerekiyor. Geçen seneye göre 200 erkek daha alınacak 10 katı aday çağırılınca 2000 kişi daha fazla sınava girmesi lazım. 18000 kişi sınava girince başvuran herkesi çağırdıklarına göre puanın 65e düşmesini bekliyorum ben. Sizce nasıl olur ve ne zaman açıklanır şartlar pazartesi başvurular başlıyor çünkü.

 11. Admin komser yardımcısı şartları açıklandı puan sarti 70 diyor benim p3 69.1 kardesim sence sınava başvuru yapiyim mi çağırırlar mi beni de 10 katı aday diyor

 12. 2016 ve 2017 70 puan yazıyor herhangi birinden mi 70 puan yoksa her iki yılda da 70 puan mı almak gerekiyor.

 13. 2016 ve 2017 kpss puanlarndan yüksek olan mı gecerli yoksa son aldığımız puan mı ? 2016 puanım 77 ama 2017 73 ?

  1. Bence gelir. Şimdiden mülakata ve spora başlayabilirsiniz. Mülakat için uygulamamızı tavsiye ederiz.

 14. Puanım 74 küsür sence çağırma olur mu?şansın düşük diyorlar yüksek kapatacak diyorlar (bayan) yorum ve bilgilerine göre sence çağırırlar mı kaçla kapatır dersin ?

 15. Puanım 76 bayanlarda tahmini çağrılma puanı kaç olur sizce . Bir de e devletteki önbaşvuru formunun çıktısını almamıza gerek var mı ? Teşekkürler.

  1. Ben çağrılacağınızı düşünüyorum. Puanınız yetecektir düşüncesindeyim. Müalakata ve spora çalışın. Çıktıyı alın dursun, zararı olmaz. Mülakat için uygulamamızı alabilirsiniz.

 16. İyi günler önbaşvuru kılavuzunda yazan tek hekim raporu hangi birimden alınıyor yani hangi hekim veriyor fiziksel yeterlilik sınavına girmesine engel olmadığına dair hekim raporu.

  1. Eğer hastalığınız gündelik hayatı aksatmıyor, akciğer grafisi; solunum ve kan testlerinde herhangi bir belirti göstermiyorsa bir problem olacağını sanmıyorum. Hayatınızı ufak da olsa aksatıyorsa sorun çıkabilir.

 17. Merhaba ben bu sene tarih öğretmenliğinden mezun oldum 2018 paem mülakatlarına girip şansımı denemek istiyorum paem ve pomem ikisinede aynı yıl içerisinde başvuruda bulunabilirmiyim cevaplarsanız çok teşekkür ederim iyi akşamlar

 18. Merhaba. Ben 2017 kpss den 80 puan aldım. 2018 kpss ye de girmeyi düşünüyorum. 2018 kpss den daha düşük bir puan alırsam yüksek olan puanım mı baz alınır yoksa 2018 puanım mı? Şimdiden teşekkürler.

 19. Admin ben liseyi bitirdikten sonra tyt ve aytden hangisine gitsem yeterli ve kaç puan almam lazım

 20. Merhaba bayanlarda 70 barajını gecen herkes mülakata cagriliyormu yoksa mulakat oncesi basvuranlar arasindada puan siralamasi yapiliyormu ?

 21. Merhaba 2017 yılı KPSS puanım 77 bu yıl 70 E devlet e girdiğim zaman 70 olarak görünüyor geçen yılın puanı ile girebilir miyim? Girebilirsem E devlette çıkan puanı nasıl değiştirebilirim?

 22. Bu yıl paem de sayı arttı bayanlarda 1000 kişi fazla çağrılacak bu durumda 70 alan biri çağrılır mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu