Ana Sayfa / PAEM / 2017 PAEM 2. Dönem Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

2017 PAEM 2. Dönem Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde (PAEM) eğitimlerini tamamlayan 1.859 Komiser Yardımcısı adayı için mezuniyet töreni düzenlendi.

​Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde (PAEM) gördükleri ilk kademe amirlik eğitimini başarıyla tamamlayan 188’i bayan, 1671’i erkek olmak üzere toplam 1.859 komiser yardımcısı bugün saat:16:00’da düzenlenen törenle mezun oldu.

Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde düzenlenen mezuniyet törenine Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Polis Akademisi Başkanı, Emniyet Teşkilatının üst düzey yöneticileri, öğrencilerin aileleri ve teşkilat mensupları katıldı.

Mezun olacak öğrencilerin yerlerini almasıyla başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından dönem birincisi Ali Türker Karaman konuşma yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı. PAEM Müdürü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak da öğrencilere hitaben konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Genel Müdür Altınok ise burada yaptığı konuşmada: “Bugün buradan mezun olan 1.859 gencimiz elde edilen bu başarıları daha da ileri taşıyacak eğitim, disiplin ve kültür ile donatıldılar. Bu kaliteli donanımla bezenmiş genç meslektaşlarımın gözlerinde; hukuktan ve demokrasiden ödün vermeden, akıllarını ve vicdanlarını hiçbir grup ve odağa teslim etmeyerek sadece milletine ve devletine sadakate adanmışlığı görmek, yüreklerinin vatan sevgisi ile çarptığını hissetmek beni ziyadesiyle gururlandırıyor.”

 

Polis Amirleri Eğitimi Merkezinden mezun olan 188’i bayan, 1671’i erkek olmak üzere toplam 1.859 komiser yardımcısı, teorik ve uygulamalı olarak gördükleri eğitimlerin yanı sıra meskun mahal ve uygulamalı kamp eğitimi de aldı. Güvenlik Bilimleri Enstitüsünden almış oldukları derslerle de “Güvenlik Yönetimi” alanında tezsiz yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış oldular.

Törenden kareler…


Bu makalede tam 22 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

22 Soru Var

 1. Merhaba şimdi lys ile ygs birleşti ya işte polisliğe alım nasıl olacaktır? Puan değişir mi?

 2. mrb admin 3. dönem paem acaba bugun açıklanırmı tahminizce ?

 3. Komiser yardımcılığı alımları ilerleyen yıllarda da olur mu yoksa bir iki alim daha yapıp biter mi

 4. Ben üniversite 1 sınıfım 2020 alımlarına başvuru yapabilir mıyım

 5. Admin paemde egitim alirken akilli telefonlar ve bilgisayar serbest mi ? Cevaplarsaniz sevinirim.

 6. Merhaba Admin,PAEM yüklenme senedinde miktar sizin tahmininize göre ne kadar acaba ?

 7. KomiserYard. İnşallah

  Admin paem ne zaman acıklanır, kazanamazsam pomem’e başvuru yapmayı düşünüyorum, bugün yada yarın açıklanma ihtimali nedir? Birde bu sene size gelen parkur derecelerinde yığılma kaç saniyeler arası ?

 8. Merhaba paem sonuclarının pomem basvuru süresi bittikten sonra açıklanma ihtimali nedir sizce. 13-14 bin kişiden 2200 kişinin alınacagını düşündüğümüzde geri kalan yaklaşık 12 bin kişiye pomemi de degerlendirebilme şansı sunmak polis akademisinin planlamasinda sizce kıymeti olan hesaba katılacak bir şey midir.

  • admin

   Polis Akademisi diğer sınavlara ve olasılıklara göre çalışmıyor. Bu sene PMYO’da da aynı süreç yaşandı. üniversite sonuçları kaale alınmadı. Bunun sebebi PA kendi işine yoğunlaşır ve tam ve hatasız yapmak ister. Gerekirse geç olur ama disipline göre sorun alınır.
   Bu nedenle, eğer lüzum görülürse 1 ay sonra bile açıklanabilir. Benim şahsi kanaatim bu hafta açıklanacağı yönünde ama bu sene işler oldukça farklı yürüyor. PAEM adaylarına tavsiyem, son güne kadar bekleyip, sonuç gelmezse ücreti yatırıp POMEM başvurusu yapmak.

 9. Merhaba. Bildiğiniz gibi paem sonuçları açıklanmadı.Acaba eğitim tarihi belli mi yoksa sonuç açıklandıktan sonra belli bir süre verilecekmi. Çünkü şu anda bir özel eğitim kurumunda çalışıyorum ve istifa süreçleri var yetişir mi diye soruyorum. İyi günler

 10. Slm ben hasan 2016’da istanbulda bir anjo operasyonu gecirdim benim polis olmama engel olurmu Teşekürler 🙂

 11. Admin ben 21. donem pomem e girdim ayın 31 inde ayağımda lif yırtılmıştı tarihi erteleyecegimi bilmiyordum ve o gun sınva girdim bizi cok beklettiler saat 3 gibi parkura çıktım gücüm kalmamis ve bacağım cok ağrıyordu son engelde takıldım kalktım ama 2 saniye ile kaybettim raporumla gidip bilginin olmadığını söylesem bir daha karkura çıkabilir miyim, 31 inden beri Ayağım alcıda iyiyim simdi biraz n yapmaliyim gidip konuşsam kabul olu mu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir