Ana Sayfa / POMEM / 2017 KPSS’den Sonra POMEM Alımı Olur mu?
kpss-sonrasi*pomem

2017 KPSS’den Sonra POMEM Alımı Olur mu?

Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde gerek açığa alınan gerekse ihraç edilen polis fazlalığı nedeniyle oluşan ihtiyacı karşılamak amacıyla bilindiği üzere polis meslek eğitim merkezlerinin eğitim sürelerinde değişiklik yapılmıştı. Normal şartlarda eğitim süresi en az 6 ay denirken yapılan değişiklikle bu ibare en az 4 ay eğitim verilmek üzere değiştirilmişti. Yapılan bu değişiklik sonucunda açıkların kapanması amaçlı alımlarda hızlanmış durumda. Peki ilerleyen süreçte 2017 yılında tekrar alım olacak mıdır bu soruya yanıt vereceğiz.

2017 Yılında Tekrar POMEM Alımı Olacak mı?
Nisan başında polis akademisinin 2015 ve 2016 kpss puanı ile 10 bin polis alacağını duyurması üzerine lisans son sınıfta okuyan ve polis olmak isteyen bir çok aday bu alıma başvuru yapıp yapamayacaklarını sorgulamaya başladılar. 20. dönem pomem alımına ne yazık ki lisans son sınıf olan hiç bir aday başvuru yapamaz arkadaşlar. Bu alıma başvuru yapamayan lisans son sınıfta ki adaylar bu yıl içerisinde tekrar bir alım olup olmayacağını sormaya başladılar. Bundan sonra tahminimizce kpss 2017 sınavından sonra yıl sonu gibi aralık veya ocak ayları gibi tekrar bir alım olabileceğini düşünmekteyiz. Aralık veya ocak ayında alım olabilecek dememizin nedeni ise arkadaşlar eğitim 4 ay sürerse ortalama o süreçte yeni bir ilan yayınlanacaktır.

Kpss Sonrasında Kaç Alım Olacaktır?
Kamu personeli seçme sınavından sonra bir alım olursa arkadaşlar tahminimiz gene 10 bin polis alımı yapılacaktır. Bu nedenle lisans son sınıfta okuyan polis adayı arkadaşlar hiç endişe etmesin ve zamana bıraksınlar alım sürecini. Ayrıca içişleri bakanlığı emniyetteki açığı böylelikle hızlı bir şekilde kapatacaktır diye düşünmekteyiz.

Bu makalede tam 240 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

240 Soru Var

 1. Merhaba ben kpssden 65 aldım ama sınava falan girmedim bu sene Eylül Ekim’de alım olacak diyorlar bilginiz varmı yardımcı olur musunuz

 2. 21. dönem sadece pöh alımı mı olur ? Ben pomem düşünüyorum da ?

 3. Benim sorum biraz daha 2018 ile alakalı. Ben 08.04.1990 doğumluyum 2018 kpss de kpssye giricem. Alım kpssden sonra olmazsa benim girme şansım 2019 a kalıyor. O zaman da yaşım tutmuyor sanırım doğrumudur. Yani 2018 de ancak kpssden sonra pomem paem alım olursa girebilirim diye düşünüyorum? Bilgi alabilir miyim bu konuda ?

 4. Bu sene hem paem ‘e hemde pomem e başvuru yapabilir miyiz yoksa sadece birisine mi başvurabiliyrz. Ben birisine başvuru yapabiliyrz diye biliyorum. Bilgi verirseniz sevinirim admin..

 5. Admin sartlarda 30 yasindan gün almicak diyor sen 29 dan gün alanlara bile giremez diyorsun 88 dogumlular tabiki girebilir bu sne

  • admin

   Bu sene POMEM olursa, 31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olanlar girebilir. 31 Aralık 1988 öncesi doğanlar giremez. Bilmediğiniz konuları öğrenmeye çalışın, ahkam kesmeyin.

 6. Normalde pomem alımları ağostos ayı gibi olurdu. KPSS mayısta çünkü son sınıf okuyanların hiçbiri başvuru yapamadı. Bu sadece bu sene için mi böyle oldu ilerleyen senelerde de böyle mi olacak ben 2018 haziran mezun olacağım ancak pomeme başvuru yapmak için nisan ayını mı bekliyeceğim… !

 7. FYO alimina Lisans mezunlari basvuabiliyor mu

 8. 1989 doğumluyum ve yaş şartı 30 dan gün almamış diyor alımlar ocak ayında olursa başvurabilicek miyim

 9. Admin bu sene Aralık’ta yapılacak olan alım pomem mi pöh mü olacak

 10. Kpss puanım 71.13 paem için başvuru yaptım ama mülakatlara hazırlanmalı mıyım geçen dönem bayanlarda alım 74 de kalmış

 11. Admin ben 5 ağustos ‘ta gördüm ilanı lisans mezunuyum kpss den bu sene 80 aldım ama komiserlik sınavını kaçırdım.En yakın ne zaman sınav olur bir fikrin var mı?

 12. admin , normal polis alımı için bu yıl tekrar alım olacak mı bilginiz var mı bu konuda ?

 13. 25 yasında önlisans tekstil teknolojisi mezunuyum. 21 dönem Pomeme bakanımız önlisans alımıda yapılabilir dedi sizce alım olacakmı.yıllardır böyle bir haberin ilan edilmesini bekliyorum.bir hayal neredeee böyle bir şansımız olacak mı .çok Yoruldum valla işsizlik hayat şartları ailemin durumu tek istediğim polis olmak çok istiyorum.yüreğim yanıyo vatan için görev yapamamaktan ötürü teşekkürler

 14. Merhaba ben önlisans üzerinden pomem alımı olursa ona basvurmak istiyorum ama benim tek dersim oldugu icin mezun gozukmuyorum yarin donemde mezun olmus olucam yinede basvurular baslarsa basvuru yapabilecekmiyim.

 15. Merhaba pomem ön lisans alımı yapıyo bu yıla özel mi yoksa artık hep ön lisans da pomeme girebilicek mi? Ben pmyo da hakkımı kullanmak istiyorum ön lisans pomem aldığı için pmyo ön lisans alır mı şansı var mı? Bilmiyorsanız kimde tam bu bilgilerin cevabını alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim hayırlı bayramlar

 16. Pomem ön lisansları 2018 kpss ile mi alıcak? 2018 önlisans kpss ile pomem e başvurabilirmiyim ?

 17. Admin önlisans okudum ama ekimin 10unda tek ders sınavım var pomeme basvuru yapabilirmiyim?

 18. Admin son 6 aylık eczane kaydında yeşil reçeteli ilaç alınmamışsa eğer eskiden kullanılmış olması sıkıntı yaratır mı bn en son 2,5 sene önce uyku ilacı kullanmıştım doktor raporda çıkarmıştı ama sadece 1,5 ay kullandım böyle bi durumda okuldan atılır mıyım sağlık muayenesinde?

 19. Bn kronik olmayan anksiyete yani B derecedeyim yinede eklenebilir miyim?

 20. Benim bir sorum olcak ve önemli.. Polis alımları kaç ayda bir oluyor 2018 yılı içiresinde ilk alım hangi aylarda olur lütfen yardımcı olur musunuz?

 21. Ben 16 mayıs 1990 doğumluyum, eğer bu sene başvurmazsam 2018 yılı içindeki polislik alımlarına başvurabilir miyim? şimdiden çok teşekkür ederm.

 22. Bn kronik olmayan anksiyete yani B derecedeyim yinede elenebilir miyim?

  • admin

   Polis adayı ruhsal yönden tam ve sağlam olacaktır. Geçmişinde ve halen hiçbir ruhsal hastalık, intihar girişimi, kekemelik ve kişilik bozukluğu olmayacaktır. Ayrıca onikofaji (tırnak yeme), trikotilomani (saç, kirpik, kaş vb yolma) gibi durumların mevcudiyetinde daha ayrıntılı değerlendirilerek A dilimi kapsamında olup olmadığına karar verilir.
   Kısacası, sizi değerlendirirler, öyle karar verirler.

 23. merhaba ben lisans mezunuyum polisliğe başvuru yapmak istiyorum..bunun için gerekli şartlar nelerdir

 24. Admin ben nişanlıyım 16 kasımda da nikahım var.şimdi sana sorum şu bn mulakat aşamalarında bekar olacağım ancak okulu kazanırsam eğer başlarken evli olacağım bu durum bi sıkıntı çıkartır mı yani benim böyle bi durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor?şimdiden teşekkürler

 25. 4 aylık eğitim sonunda polis olamama gibi bir durum da söz konusumu acaba ? eğitim sonunda tekrar eleme falan olurmu

 26. Ben kapalıyım polisliğe başvuru yapabiliyormuyum acaba?birde basvurabiliyorsak sağlıkta sporda saçımız kapalı nasıl olacak??

 27. 21.dönem önlisans için başvuru yapmak istiyorum ama kpss 70 diyor benım 65 yine de başvuru yapabilir miyim çok istiyorum diğer şartlar tamam

 28. kpss 2016 puanım 59,629. 60 isteniyor yuvarlama yapılmıyor sanırım yanlışsam düzeltin lütfen. ek olarak bir soru daha sormak istiyorum. iki gözün görmeyle ilgili en ufak bir problemi yok fakat gözlerimden birinin rengi mavi diğeri yeşil bu durum polis olmama engel midir? teşekkürler.

 29. 4 aylık eğitimden sonra hangi birimde çalışacağımız nasıl belli oluyor ? öncelikli olarak çevik kuvvete atamalar oluyormuş genelde doğrumu acaba ?

 30. Lisans son sinif mezun durumundaki ogrenciler bir onceki seneki kpss puanıyla pomem başvuru yapabilirmi

 31. Lisans son sinif ogrencileri bir önceki yıl kpss puanıyla mezun durumundayken pomem e başvuru yapabilirmi

 32. Admin yazı için teşekkürler. Şu sıralar çok merak ettiğim stres rs yaptığın bir konu var. Lisans eğitimi alıyorum 2.sınıfım. 2020 de mezunum inşallah. Fakat POMEM alımları 2020 de bitiyor. Sence benim durumumda olanlar başvurulara yetişrbilir mi ne diyorsun?

 33. Merhaba.lisans 4 sınıf öğrencisiyim pomeme basvurabilirmiyim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir