Ana Sayfa / POMEM / 2017 KPSS’den Sonra POMEM Alımı Olur mu?
kpss-sonrasi*pomem

2017 KPSS’den Sonra POMEM Alımı Olur mu?

Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde gerek açığa alınan gerekse ihraç edilen polis fazlalığı nedeniyle oluşan ihtiyacı karşılamak amacıyla bilindiği üzere polis meslek eğitim merkezlerinin eğitim sürelerinde değişiklik yapılmıştı. Normal şartlarda eğitim süresi en az 6 ay denirken yapılan değişiklikle bu ibare en az 4 ay eğitim verilmek üzere değiştirilmişti. Yapılan bu değişiklik sonucunda açıkların kapanması amaçlı alımlarda hızlanmış durumda. Peki ilerleyen süreçte 2017 yılında tekrar alım olacak mıdır bu soruya yanıt vereceğiz.

2017 Yılında Tekrar POMEM Alımı Olacak mı?
Nisan başında polis akademisinin 2015 ve 2016 kpss puanı ile 10 bin polis alacağını duyurması üzerine lisans son sınıfta okuyan ve polis olmak isteyen bir çok aday bu alıma başvuru yapıp yapamayacaklarını sorgulamaya başladılar. 20. dönem pomem alımına ne yazık ki lisans son sınıf olan hiç bir aday başvuru yapamaz arkadaşlar. Bu alıma başvuru yapamayan lisans son sınıfta ki adaylar bu yıl içerisinde tekrar bir alım olup olmayacağını sormaya başladılar. Bundan sonra tahminimizce kpss 2017 sınavından sonra yıl sonu gibi aralık veya ocak ayları gibi tekrar bir alım olabileceğini düşünmekteyiz. Aralık veya ocak ayında alım olabilecek dememizin nedeni ise arkadaşlar eğitim 4 ay sürerse ortalama o süreçte yeni bir ilan yayınlanacaktır.

Kpss Sonrasında Kaç Alım Olacaktır?
Kamu personeli seçme sınavından sonra bir alım olursa arkadaşlar tahminimiz gene 10 bin polis alımı yapılacaktır. Bu nedenle lisans son sınıfta okuyan polis adayı arkadaşlar hiç endişe etmesin ve zamana bıraksınlar alım sürecini. Ayrıca içişleri bakanlığı emniyetteki açığı böylelikle hızlı bir şekilde kapatacaktır diye düşünmekteyiz.

Bu makalede tam 233 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

233 Soru Var

  1. Ben kapalıyım polisliğe başvuru yapabiliyormuyum acaba?birde basvurabiliyorsak sağlıkta sporda saçımız kapalı nasıl olacak??

  2. 21.dönem önlisans için başvuru yapmak istiyorum ama kpss 70 diyor benım 65 yine de başvuru yapabilir miyim çok istiyorum diğer şartlar tamam

  3. kpss 2016 puanım 59,629. 60 isteniyor yuvarlama yapılmıyor sanırım yanlışsam düzeltin lütfen. ek olarak bir soru daha sormak istiyorum. iki gözün görmeyle ilgili en ufak bir problemi yok fakat gözlerimden birinin rengi mavi diğeri yeşil bu durum polis olmama engel midir? teşekkürler.

  4. 4 aylık eğitimden sonra hangi birimde çalışacağımız nasıl belli oluyor ? öncelikli olarak çevik kuvvete atamalar oluyormuş genelde doğrumu acaba ?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir