2017′ de Özel Harekat Alımı Olacak mı?

08.12.2016
8.758
A+
A-
2017′ de Özel Harekat Alımı Olacak mı?

Polis özel harekat olmak isteyen bayan ve bay adaylar bu yıl kanun hükmünde kararname ile yönetmelikte değişiklik yapılarak ilk defa en az lise mezunu olarak alımı yapılan polis özel harekat alımının ilerleyen senelerde de olup olmayacağı hakkında sürekli sorular sormaktalar. Özellikle bayan adayların polis özel harekat alımına ilgisi oldukça fazla biz bayan polis özel harekat adayları için http://polisnoktasi.com/ozel-harekat-bayan-alimi-var-mi/ burada bi yazı hazırlamıştık zaten.

2017′ de Özel Harekat Alımı Olacak mı?
2016 yılı içerisinde 10 bin olarak belirlenen polis özel harekat alımlarının başvuruların bitiminin ardından gözler polis akademisine çevirilmiş durumda polis akademisi henüz sınav yerlerini açıklamamış durumdayken yeni bi alım için konuşmak pek de doğru değil ancak sorular üzerine bu paylaşımı yapma gereği duyduk. Bu ay içerisinde mezun olacak olan polis özel harekatçı arkadaşlar var bu mezun olacak arkadaşlardan sonra boşalan okullara 10 bin kişilik alınacak polis özel harekat adayları eğitime başlayacak arkadaşlar. 10 bin adayın kursa başladığını varsayarsak arkadaşlar ortalama olarak eğitimler 6 ay süreceğini düşünürsek kurslarda şubat ayında başlarsa yeni bi alım için en erken tarihin ağustos olacağını görmekteyiz yani başvurular da temmuz da olabilir. Tabi bunlar sadece tahmin arkadaşlar kesin olarak alım olur mu veya bu alım ne zaman olur bunları kimse net olarak bilemezler.

Yukarıdaki varsayımları aralık ayında yapmıştık arkadaşlar aralık ayının üzerinden 6 ay geçti ve hala polis özel harekat adayları eğitime başlayamadı.2017 yılında polis özel harekat alımının tekrar olup olmayacağı uzayan pöh alımı nedeniyle tamamen muamma arkadaşlar. Sayın içişleri bakanımızda 2017 alımlarından bahsederken tekrar bir 10 bin pöh alımından söz etmedi. Hal böyle iken alım ilanı falan belki 11. ayda falan olabilir ve alım süreci de 2018 e sarkar öyle bir alım olabilir şuan için adayların yeni bir polis özel harekat alımı beklemesinin mantıksız olduğu düşüncesindeyiz.

Polis özel harekat alımlarını bekleyen adaylara tavsiyemiz şartları tutuyorsa eğer nisan mayıs ayında başvuruları başlayacak olan polis meslek yüksek okulu sınavlarına başvurmalarıdır o alım polis özel harekat alımlarından önce olacaktır. Unutmadan hatırlatalım arkadaşlar polis meslek yüksek okulları için ygs ye girmek şarttır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 564 YORUM
 1. enes dedi ki:

  ben bir zaman prozac adlı ilacı kullandım sağlık ta sorun çıkarmı

  1. admin dedi ki:

   Çok eskiden ise problem olmaz. Yakın dönem ise komisyonun kararına bağlı.

 2. Selman dedi ki:

  Kolumda küçük bi dikiş izi var pöh sağlık kontrolünde herhangi bi sıkıntı olurmu

  1. admin dedi ki:

   Koldaki ufak dikiş izleri genelde problem olmuyor.

 3. Selman dedi ki:

  2018 de pöh alımı olurmu sizce

  1. admin dedi ki:

   Olacaktır diye düşünüyorum.

   1. Sumeyye dedi ki:

    Peki bayan alınma ihtimali olurmu bu sefer

    1. Admin dedi ki:

     Zor ancak belli olmaz.

 4. Yusuf dedi ki:

  Admin bey ben 28.04.1997 doğumluyum YGS girdim ama kazanamadim P.O.H te basvurabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Alım ilanına göre başvurabilirsiniz.

 5. Yusuf dedi ki:

  2017 poh alımları hangi tarihte olucak

  1. admin dedi ki:

   Bu sene PÖH alımı olacağına yönelik herhangi bir haber yok.

 6. Sedanur dedi ki:

  Merhaba. Ben acik lise son sinif ogrencisiyim bu yil bayan poh alimi olucagi soyleniyo basvurabilir miyim ? Acil cevap lutfen

  1. admin dedi ki:

   Mezun olmalısınız.

 7. mrt dedi ki:

  Merhaba ben lise son sınıftayım 20.10.1998 doğumluyum acaba başvuru yapabilir miyim okuyorken

  1. Admin dedi ki:

   Evet.

1 3 4 5