Ana Sayfa / PAEM / 2017-2018 PAEM Ön Başvurusu Başladı

2017-2018 PAEM Ön Başvurusu Başladı

2017-2018 Eğitim – Öğretim Döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı Ön Başvurusu şu an başladı.

Adaylar Polis Akademisi sitesi üzerinden e-devlet şifreleri ve bilgileri ile başvurarak ön başvuru süreçlerini tamamlayabilirler.

Adaylardan lisans mezunu olmaları, askerlikle ilgili herhangi bir ilişiğinin olmaması, 2016 ve 2017 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almaları, 1989 ve sonrası doğumlu olmaları gibi şartlar beklenmekte.

Bankaya ATM veya şube üzerinden para yatırmayan adaylar başvuru yapamamaktadır. Başvuru için para yatıran adayların bilgi kısmına T.C. kimlik numaralarını yazmaları önemlidir. Detay için tıklayınız: PAEM ÖN BAŞVURU.

Henüz para yatırmayan adaylar ön başvuruda şu uyarı ile karşılaşmaktalar:

Banka dekontunuza ulaşılamamıştır. Başvurunuzu yapabilmeniz için dekontunuzu yatırdığınızdan emin olunuz.

Aynı zamanda adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:

 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

PAEM’e başvuracak adayların yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri bitirilecektir.

2017 PAEM KILAVUZU

ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Bu makalede tam 191 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

191 Soru Var

 1. ADMİN bu askerlikle ilişiğimizin olmadığını gösteren belgeyi e devletten mi alcaz askerlik şubesinden mi ?

 2. admin puanım 68.. önceki yıllarda biliyoruz düşmediğini puanın… sadece senin tahminin ve başvuru sayısı hakkındaki spekülasyonlara binaen bu sene düşme ihtimali olur mu % kaç ihtimal veriyorsun??

  • admin

   Türkiye’de iş bulmak çok zor. İsteyen de istemeyen de başvuruyor. Sadece gerçek isteyen istese puanlar bu kadar yüksek olmaz. Mülakat hakkı kazanıpta gitmeyen çok oluyor. Bu nedenle puanların düşmesi bu aşamadan sonra zor.

 3. Evet dediğinize katılıyorum haklısınız. Ama geçenki pomemde başvuruların az olması ve bu dönemki paem hakkımdaki spekülasyonlar bizi biraz umutlandırıyor. Belki düşer die çünkü İnan’ın 67-68 hatta 69 alan insanların zoruna gidiyor. Herşeyin hayırlısı tabi hiçbirşey nasipten öteye gitmiyor. Sanırım yarın daha net belli olur düşüp düşmeyeceği.. herkesin ALLAH gönlüne göre versin. Teşekkür ederim

 4. Mrb benim puanım 70.58 acaba mulakata çagırılırmıyım sansım varmı ?

 5. admin merhaba.benim bacaklarım çarpık. yani ayaklarımı yanyana koydugumda dizlerim bir birine değmiyor. ön saglıkta sorun mu elerlermi

 6. Erkeklerde başvuru yapan sayısının az olduğu düşünülüyorsa kadınlarda durum sizce nasıldır ? Kadınlarda mülakata çağrılma puanı sizce kaça düşer?

 7. Başvuru sayısı hakkında hiç mi bilgi Yok?

 8. Mrb admin facebook ta paem diye bi sayfa var orda bir soru sorulmus 70.2 puanım var cagırılırmıyım diye (erkek) sayfa yöneticiside cok zor gelmesi ama yide bekleyin diyor. Benım puanım 70,6 sizce bizim hiç sansımız yokmu sizin tahminizce kacta kapatır puan olarak mulakat. Simdiden tesekkurler

 9. Admin puanı düşürecekler diyelim bu bugün mü belli olur yoksa 11 Ağustos’ta mı? Fakirin umudu:))

 10. Akademiyi aradım puanın düşmesi söz konusu değil dedi hattaki memur

 11. Kadınlarda kaç kişi başvuru yapmış olabilir ? Puanlar düşer mi, bir bilginiz ya da duyumunuz var mı ?

 12. Admin 74 küsür puanım var duyumlarına göre çağırırlar mı dersin ?

 13. Admin P3 puanım 60 bayanlarda mülakata çağrılma şansım nedir.? Ayrıca bu sene puanlar düşer mi?

 14. 73.32 puanım, benim çağrılma ihtimalim nedir ?

 15. Adamın merhaba;

  1989 7.nci ay doğumluyum üniversite 4.ncü sınıftayım 2018 yılı için paem e hazırlanmak istiyorum yani önümüzdeki sene alımlarına askerlik durumum da tecilli yim yaş ve askerlik konularında uygunsuzluk var mı?

  Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

 16. Yani bu sene içerisinde olur mu yoksa seneye mi belli olur

 17. Önümüzdeki yıl hangi yılların kpss puanı ile alım yapılır acaba. Kpss 2018 temmuz da olunca kafam karisti. 2018 kpss nin aciklanmasini beklerler mi

 18. Mühendislik son sınıf öğrencisiyim daha hiç KPSS ye girmedim temmuzda gireceğim şuan başvurabilir miyim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir