PAEM

2017-2018 PAEM Ön Başvurusu Başladı

2017-2018 Eğitim – Öğretim Döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı Ön Başvurusu şu an başladı.

Adaylar Polis Akademisi sitesi üzerinden e-devlet şifreleri ve bilgileri ile başvurarak ön başvuru süreçlerini tamamlayabilirler.

Adaylardan lisans mezunu olmaları, askerlikle ilgili herhangi bir ilişiğinin olmaması, 2016 ve 2017 KPSS P3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almaları, 1989 ve sonrası doğumlu olmaları gibi şartlar beklenmekte.

Bankaya ATM veya şube üzerinden para yatırmayan adaylar başvuru yapamamaktadır. Başvuru için para yatıran adayların bilgi kısmına T.C. kimlik numaralarını yazmaları önemlidir. Detay için tıklayınız: PAEM ÖN BAŞVURU.

Henüz para yatırmayan adaylar ön başvuruda şu uyarı ile karşılaşmaktalar:

Banka dekontunuza ulaşılamamıştır. Başvurunuzu yapabilmeniz için dekontunuzu yatırdığınızdan emin olunuz.

Aynı zamanda adayların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:

 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak,
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

PAEM’e başvuracak adayların yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri bitirilecektir.

2017 PAEM KILAVUZU

ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

PAEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın PAEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların PAEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

191 Yorum

 1. Admin kasımda 12 bin alım var ya o pomem mi olacak birde on lisanslar basvurabilecek mi
  Tesekkur ederim.

 2. Admin başvurunun 20bin üzeri olacağını düşünüyor musun? Tahminlerine göre başvuru sayısı kaç olur ?
  Puanım 72 mülakata çağırılır miyim sizce (erkek)
  Tesekkur ederim şimdiden

  1. Erkeklerde 20 bini ucu ucuna bulur o da zor gibi. Sizi mülakata çağırırlar. Mülakata ve spora çalışın i. Mülakat uygulamamızı tavsiye ederiz.

 3. Paem önsağlık muayenesinde ağız ve diş kontrolü yapılıyor mu ? Diş yamukluğu sorun olur mu ?

 4. Hep ayni sorular biktiniz biliyorum:) ben bugün başvuru yapacağım.bankaya para yatiriyorum sadece degil mi? başka bir sey yapmama gerek yok

 5. kıymetli admin boy eksik ölçülüyor diyorlar siz ne diyorsunuz ? 2-3 cm eksik her zaman diyorlar doğrumudur,itiraz hakkımız varmı?

 6. P3: 73 . yas olayını anlayamadım .yani 1989 ve öncesi mi başvurabiliyor 23 yaşındayım ve göz numarası 2.25 sağ, sol 2.75 . (bayan) mülakatlardan sonra lazer olsa olur mu acaba?

 7. Peki bu lazerle cizdirme işini mülakattan geçtik diyelim o zaman yaptirsak olmuyor mu ? Çünkü olmayacak bir şey için ayrı bir bütçe ayırmak biraz skntılı

   1. Yani intibak mülakat sonrası mi oluyor ? Yani sözlü mulakati da geçince yapabiliriz o zaman dimi kusura bakmayın çok srdum ama bilmiyorum hiç bir şey ?

    1. Evet intibağa kazanan adaylar alınır. Evet intibak süresinde detaylı bir sağlık taramasından geçersiniz. Sitede arama yapınız.

 8. Halk Bankası atmlerinden verilen iban numarasına para yatiracagiz ya bunu ne başlığı altında yatiracagiz atmde? Mesela sinav ücreti diye mi hesaba para gönder mi tam olarak bilmiyorum

 9. admin boyum 166.4 cikiyor boy ölçümü yapilirken parmak ucuna bassam geciyor 167yi. sinav icin ankaraya gidip gitmemede kararsizim cevap verirseniz cok sevinirim

 10. Ön başvurunun başarı ile olması emaresi başvuru numarası çıkması değil mi sayın admin?

   1. peki başvuru ekranında lütfen kaydediniz diye bir şey çıkıyor sayın admin bir işlem yapmamız gerkiyo mu onun için yoksa sadece bir yere mi kaydedeceğiz.

 11. Ücreti 2 gün önce yatırmıştım, biraz öncede ön başvuru formunu doldurdum ve “Başvurunuz sorunsuz alınmıştır” yazdı. Ekstra yapmam gereken bir şey yok, değil mi? Birde sonuçlar ne zaman açıklanacak, nereden öğrenebileceğiz?

  1. 11 Ağustos’ta sonucu bekleyecekseniz. Puanınız iyiyse mülakata ve spora başlayın. Mülakat için uygulamamızı tavsiye ederiz.

 12. admin.. demin bir forum sitesinde doğruluk payı nedir tabi bilmiyorum erkeklerde başvuru sayısı 10-12 bin arası yazıyordu. puanım 67, şu saatten sonra eğer başvuralar bu rakamda ise puanın düşme ihitimali var mıdır? ”bakanlıkça başvuru az ise değiştirilebilir” şartından dolayı soruyorum… yoksa ne kadar başvuru az olursa olsun düşürülmez mi? sadece ihtimal dahilinde soruyorum. cevaplarsan sevinirim…kolay gelsin

 13. merhaba admin az önce arkadaşında yazdığı gibi başvuru sayısı hakkında bişe söyleyenler var bunun doğruluğu nedir sence bu söylentilere kulak asmalımıyız ? ya da senin bir bilgin var mı ?

 14. başvuru sırasında siyasi parti üyeliğim vardı notere gidip iptal ettirdim evrakta verdiler ama e devlette hala aktif görünüyor mülakat için sıkıntı olur mu?

 15. ADMİN bu askerlikle ilişiğimizin olmadığını gösteren belgeyi e devletten mi alcaz askerlik şubesinden mi ?

  1. Kesin bir açıklama henüz yok. Ön başvuruda e-devlet olur gibi ama kesin kayıtta şubeden isteyebilirler.

 16. admin puanım 68.. önceki yıllarda biliyoruz düşmediğini puanın… sadece senin tahminin ve başvuru sayısı hakkındaki spekülasyonlara binaen bu sene düşme ihtimali olur mu % kaç ihtimal veriyorsun??

  1. Türkiye’de iş bulmak çok zor. İsteyen de istemeyen de başvuruyor. Sadece gerçek isteyen istese puanlar bu kadar yüksek olmaz. Mülakat hakkı kazanıpta gitmeyen çok oluyor. Bu nedenle puanların düşmesi bu aşamadan sonra zor.

 17. Evet dediğinize katılıyorum haklısınız. Ama geçenki pomemde başvuruların az olması ve bu dönemki paem hakkımdaki spekülasyonlar bizi biraz umutlandırıyor. Belki düşer die çünkü İnan’ın 67-68 hatta 69 alan insanların zoruna gidiyor. Herşeyin hayırlısı tabi hiçbirşey nasipten öteye gitmiyor. Sanırım yarın daha net belli olur düşüp düşmeyeceği.. herkesin ALLAH gönlüne göre versin. Teşekkür ederim

 18. admin merhaba.benim bacaklarım çarpık. yani ayaklarımı yanyana koydugumda dizlerim bir birine değmiyor. ön saglıkta sorun mu elerlermi

 19. Erkeklerde başvuru yapan sayısının az olduğu düşünülüyorsa kadınlarda durum sizce nasıldır ? Kadınlarda mülakata çağrılma puanı sizce kaça düşer?

 20. Mrb admin facebook ta paem diye bi sayfa var orda bir soru sorulmus 70.2 puanım var cagırılırmıyım diye (erkek) sayfa yöneticiside cok zor gelmesi ama yide bekleyin diyor. Benım puanım 70,6 sizce bizim hiç sansımız yokmu sizin tahminizce kacta kapatır puan olarak mulakat. Simdiden tesekkurler

  1. Şansınız var niye olmasın. Başvuran aday sayısı ve puanlarını bilmediğimizden kesin birşey demek zor.

 21. Admin puanı düşürecekler diyelim bu bugün mü belli olur yoksa 11 Ağustos’ta mı? Fakirin umudu:))

 22. Kadınlarda kaç kişi başvuru yapmış olabilir ? Puanlar düşer mi, bir bilginiz ya da duyumunuz var mı ?

 23. Admin P3 puanım 60 bayanlarda mülakata çağrılma şansım nedir.? Ayrıca bu sene puanlar düşer mi?

 24. Adamın merhaba;

  1989 7.nci ay doğumluyum üniversite 4.ncü sınıftayım 2018 yılı için paem e hazırlanmak istiyorum yani önümüzdeki sene alımlarına askerlik durumum da tecilli yim yaş ve askerlik konularında uygunsuzluk var mı?

  Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

  1. 89 doğumlular için polislik bu sene son. Seneye eğer yaş kuralları değişmezse polislik başvurusunda bulunamazsınız.

  1. Yaş şartını soruyorsanız ilan gelmeden belli olmaz. İlanda belirtir Polis Akademisi. Ya da KHK ile yönetmelik değişir.

 25. Önümüzdeki yıl hangi yılların kpss puanı ile alım yapılır acaba. Kpss 2018 temmuz da olunca kafam karisti. 2018 kpss nin aciklanmasini beklerler mi

 26. Mühendislik son sınıf öğrencisiyim daha hiç KPSS ye girmedim temmuzda gireceğim şuan başvurabilir miyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu