2016 Yılı 900 Komiser Yardımcısı ve Bekçi Alımı

03.04.2016
677
A+
A-
2016 Yılı 900 Komiser Yardımcısı ve Bekçi Alımı

17 Martta Emniyet Genel Müdürlüğü 15 bin polis kadrosu istemişti. Bu kadronun kaçı Polis Meslek Yüksek Okulu, kaçı Polis Meslek Eğitim Merkezi veya kaç kişinin Polis Merkez Eğitim Merkezine alınacağı gibi bir açıklama yapılmamıştı. Açıklama yapılmaması nedeniyle hangi kadroya kaç kişi alınacağı ile ilgili kesin bir durum söz konusu değil. 18 Mart 2016 günü Resmi Gazete de yayınlanan belgede Emniyet Genel Müdürlüğünün kadrolarında değişiklik yapıldığı görülmekte.

Kararnamede yapılan değişiklik ise şu şekilde Emniyet Genel Müdürlüğüne 3-7 derece arası 900 komiser yardımcısı ve 2234 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ayrılmış bu da şu demek oluyor 2016 yılı içerisinde paem için en az 900 kadro mevcut. Peki bu kadrolar meslek içinden alımlara mı verilecek yoksa meslek dışından üniversite mezunlarına mı verilecek? Bu sorunun cevabı şuanda belli değil ancak 900 komiser yardımcısının meslek derecesinin 3-7 arası olması akla meslekteki alımları akla getirmekte çünkü meslek dışı alımlarda üniversite mezunlarının herhangi bir kadro derecesi bulunmamakta. Emniyet Genel Müdürlüğü belkide 2016 yılı için 900 tane meslek içinde alım yapacak ve meslek dışından ayrı bir alım yapacak da olabilir yani kimse bu duruma kesin gözüyle bakmamalı. Ayrıca bu kadrolarda göze çarpan diğer konu 2234 çarşı ve mahalle bekçisi için açılan kadro bu kadro ile belkide bir aralar gündemde olan çarşı ve mahalle bekçisi alımı 2016 yılı içerisinde yapılabilir.

Polis Akademisinden Resmi bir açıklama yapılmış değil bunlar sadece tahminlerdir arkadaşlar açıklama yaptıkça sitemizden ulaşabilirsiniz..

Screenshot_1

Yapılan kadro değişikleri ile ilgili detaylı bilgileri Resmi Gazeteden indirebilirsiniz.

Kararnameyi indirmek için TIKLAYINIZ.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.