Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / 2016 PMYO Sınavları Başladı!

2016 PMYO Sınavları Başladı!

2016 Yılında Polis Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adaylar için sınav takvimi mayıs ayı içerisinde başlamıştı. Adaylar sırasıyla ilk olarak internetten ön başvuru yaptılar ve sınav ücretini yatırdıktan sonra fiziki yeterlilik ve mülakat sınav yerlerinin açıklanmasını uzunca bir süre beklemişlerdi. 1 Haziranda fiziki yeterlilik ve mülakat yerlerinin açıklanmasının ardından adaylar istenilen evrakları da hazırlayarak sınav tarihlerini beklemeye başlamışlardı.

2016 PMYO Sınavları Başladı!
1 haziranda açıklanan sınav yerlerinin ardından adaylar 13 Haziran itibari ile fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına başladılar. Bugün sabah 08.00 itibari ile belirlenen okullarda adaylar sırasıyla içeriye alınarak evrak teslimi, sağlık taraması, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi olarak polis meslek yüksek okullarına girmek için ter dökecekler. Polis meslek yüksek okuluna girmek isteyen adaylar ilk olarak girişte evrak teslimlerini yapacaklar ve doktor bölümüne geçerek sağlık taramasına geçeceklerdir. Sağlık taramasını geçen adaylar fiziki yeterlilik parkuruna tabi tutulacak ve bu parkuru başarı ile bitiren adaylar mülakat için sıralarını bekleyeceklerdir. Tüm aşamaları başarı ile geçen adaylar önümüzdeki süreçte puanlarının hesaplanması ile polis okuluna girip giremeyecekleri Polis Akademisi tarafından açıklanacak.

PMYO Puanı Nasıl Hesaplanacak?
Polis Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adayların başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziki yeterlilik sınavı puanının % 30’u, mülakat sınavı puanının % 40’ı ile 8 inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 30’unun toplamıdır. Bu oranlarla ortaya çıkan puana göre adaylar yukarıdan aşağıya göre sıralanacak ve polis meslek yüksek okulunu kazanan adaylar ortaya çıkacaktır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

2017 Pmyo Ön Başvuruları Başladı!

Polis meslek yüksek okulları sınavlarına girmek isteyen adaylar için geçtiğimiz haftalarda bildiğiniz üzere baraj puanı …

6 Yorum

  1. 2017 Yılı için Alımlar Ne zaman Başlar ? yani Ön Kayıt Mülakat ? Dövme Sildirmeye başlıcamda ?

  2. Ön başvurudan Ne zaman sonra Sağlık mülakatı olur ?

  3. Lys sinavi ile mulakatin cakismasi gibi durum soz konusu olabilir mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir