2016 PMYO Şahsen Başvuruda İstenilecek Belgeler

27.04.2016
6.500
A+
A-
2016 PMYO Şahsen Başvuruda İstenilecek Belgeler

2016 Polis Meslek Yüksek Okulu için ön başvurusunu internet üzerinden yaparak başvuru ücretini Halkbankasına yatıran adaylardan 2016 PMYO sınavı öncesinde istenilen belgeler şöyledir.

İnternet üzerinden ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların beraberinde getirmesi gereken belgeler;
Başvuru yapan adaydan;

a) Nüfus Cüzdanı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

b) Sınav başvuru dilekçesi, .(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrakı https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

d) Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, (Lise son sınıfta eğitim gören adaylar “Başvuru Dilekçesi” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri” bölümünü okulları tarafından doldurup onaylatacaklardır.

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunulmadığına dair yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısıyla askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı belirtecektir.)

h) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi,)

ı) Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
i) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

j) Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.
UYARI: Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak adayların başvuru işlemleri ve değerlendirme sınavları, 13-24 Haziran 2016 tarihleri arasında (19 Haziran 2016 günü hariç) yapılacaktır.

18 Haziran 2016 tarihinde Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına girecek olan adaylardan aynı tarihte Lisans Yerleştirme Sınavına da girecek olanların, PMYO Giriş Sınavı gününü değiştirmek istemeleri durumunda mazeretlerini bildirir belgelerini ekleyerek dilekçelerini, sınava girecekleri Başvuru ve Sınav Merkezine şahsen veya faks yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Bu belgeleri kesinlikle sınav öncesinde hazırlayınız..

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 314 YORUM
 1. özlem dedi ki:

  ben ön kayıt yaptırdım fakat çıktısını almadım bir sorun olurmu

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 2. Ilknur dedi ki:

  Admin pym mulakat gitmeden oncemi istenen belgeleri temin edip ogun mu goturecekler mulakat gunumu belgeler icin bir duyuru olacakmi nasul bilecegiz tsk

  1. admin dedi ki:

   Mülakat günü.

 3. Mete dedi ki:

  Merhabalar üniversitede okuyanların öğrenci belgesi almaları gerekiyo mu

  1. admin dedi ki:

   Tabiki yanınızda götürün.

 4. halil dedi ki:

  admin bey sınava giderken askerlik yapmadıgna dair belge gidecek mi?

  1. admin dedi ki:

   Hayır formdaki yeri işaretlemeniz yeterli. Bazen okullar ek belge istiyor. Yanınıza almanın sakıncası olmaz..