Ana Sayfa / PMYO / 2016 PMYO Şahsen Başvuruda İstenilecek Belgeler
2016 pmyo istenen evraklar

2016 PMYO Şahsen Başvuruda İstenilecek Belgeler

2016 Polis Meslek Yüksek Okulu için ön başvurusunu internet üzerinden yaparak başvuru ücretini Halkbankasına yatıran adaylardan 2016 PMYO sınavı öncesinde istenilen belgeler şöyledir.

İnternet üzerinden ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların beraberinde getirmesi gereken belgeler;
Başvuru yapan adaydan;

a) Nüfus Cüzdanı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

b) Sınav başvuru dilekçesi, .(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrakı https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

d) Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, (Lise son sınıfta eğitim gören adaylar “Başvuru Dilekçesi” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri” bölümünü okulları tarafından doldurup onaylatacaklardır.

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunulmadığına dair yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısıyla askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı belirtecektir.)

h) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi,)

ı) Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
i) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

j) Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.
UYARI: Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak adayların başvuru işlemleri ve değerlendirme sınavları, 13-24 Haziran 2016 tarihleri arasında (19 Haziran 2016 günü hariç) yapılacaktır.

18 Haziran 2016 tarihinde Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına girecek olan adaylardan aynı tarihte Lisans Yerleştirme Sınavına da girecek olanların, PMYO Giriş Sınavı gününü değiştirmek istemeleri durumunda mazeretlerini bildirir belgelerini ekleyerek dilekçelerini, sınava girecekleri Başvuru ve Sınav Merkezine şahsen veya faks yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Bu belgeleri kesinlikle sınav öncesinde hazırlayınız..

314 Soru Var

 1. 2016 şahsen başvurular ne zaman

 2. Mülakat yerini bizmi sececez sistemmi belirleyecek yoksa

 3. ben ön başvurumu yaptım.peki bundan sonra nolucak ne yapıcam hangi sınavlara ne tür mülakatlara gircem.

  • admin

   Merhaba bundan sonra size akademinin sitesinden nerede sınava tabi tutulacağınız duyurulacak sonrasında sınav günü küçük bi sağlık taraması,fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacaksınız detaylı sorularınız için http://www.polisnoktasi.com/soru-cevap adresinden konu açarak daha kolay cevap alabilirsiniz.

 4. Efendim ben başvurumu yaptım lakin o başvuru ekranını yazdırmadım başvuru numaramın olduğu yeri falan acaba bir sorun olur mu ? başvuru şekli bu sene değişmiş o sebeple soruyorum aranan belgeler arasındada ismi yok ama midemi bulandırdı.

 5. Başvurumu yaptım
  Aranan şartlar arasında askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyormuş bu ne demek oluyor
  Ben 2017 ye kadar tecilliyim sorun olur mu acaba

 6. iyi günler ben myo öğrenciyim, şahsen başvuru esnasında diploma yerine öğrenci belgemi götürsem kabul edilirm,

 7. meraba ben on başvuru yaptım fakat nerde gircez ne yapcaz evraklarla ne zaman gitcez bil verir misiniz

 8. Anlamadığım nokta sakalın zararımı var ? Peygamberin sünnetine neden engel oluyorsunuz güzel kardeşlerim

  • admin

   Yunus biz engel olmuyoruz. O şekilde denilmiş bu kuralları biz belirlemiyoruz.

   • türkiyede sistem çok değişik top sakal serbest sünnet olan sakal kesilecek 😀

    • Aynen yüzünde doğuştan iz olan adam sakalı uzatıp gelsin, .tek tip diye nizam diye birşey var kardeşim. Sünnet olması önemli değil bizi ilgilendirmiyor o. Tek tip , nizam ve dış görünüş olarak bakarız duruma.Top sakal da yasak sallama.

 9. Banka dekontu kayboldu akademinin sitesinde istenen belgeler arasında var bir sorun olur mu?

 10. Hocam sınav belgesi derken onu nasl nerden alacaz

 11. Ben üniversite 2.sınıfım okulumdan hangi belgeyi alcam yardımcı olur musunuz.

 12. bende parayı yatırdım aday numaramın bulunduğu kağıdı yazdırmadım ,sadece banka dekontu var parayı yatırdığıma dair bir sıkıntı olurmu ?

 13. mrb iyi günler ya şimdi gerekli evraklar isteniyorda onlari internetenmi çikariyoz sinav giriş belgesi derken nerden nasl alacz sinav yerini nasl öğrenecz bi yardımcı olsanız

  • admin

   Merhaba Sefa, evraklar sınav giriş yerleri açıklanınca tamamlanacak pa.edu.tr sitesinden orada alınacak evrakların bazıları.

 14. Fotograf eşarpli olsa sorun olurmu

 15. istenilen ewrekları netten mı yoksa kendı sıtelerındenmı alcaz? pa.edu.tr gırıyorum herhangı bı form yok sadece sınaw gırıs belgesı ındırdım

  • admin

   Pa.edu.tr de istenilen evraklar mevcut yani şunlar
   3. 2016 yılı PMYO Giriş Sınavı Aday Başvuru Dilekçesi(internet adresimizden çıktı alınacak olup, dilekçe 2 sayfadan oluşmaktadır.Aday tarafından
   başvuru dilekçesinin ilgili alanları tükenmez kalem ile eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.)(Lise son sınıfta okuyan adaylar dilekçe üzerinde bulunan
   “ÖGRENİM BİLGİLERİ” bölümünü okuduğu Okul Müdürlüğünce doldurup onaylatacaklardır.)
   4. Aday Sağlık Bilgi Formu(internet adresimizden çıktı alınacak olup aday sağlık bilgi formu 2 sayfadan oluşmaktadır.Aday tarafından formun ilgili
   alanları tükenmez kalem ile eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.)
   5. Adayın Fiziksel Yeterlilik Sınavına Girmesine Engel Bir Halinin Bulunmadığına Dair Yazılı Beyanı (internet adresimizden çıktı alınacak olup, form1
   sayfadan oluşmaktadır. Aday tarafından tükenmez kalem ile doldurulup imzalanacaktır.)

 16. Basvuru dilekcesi ve aday sağlık bilgilendirme formunu nerden alırız adres verirmisiniz bulamadim

 17. Aday saglik bilgilendirme formu nu kim dolduruyor. Ve benim yuzumde benler vardi buyuk sekilde aldirdim yakin zamanda iz daha belli engel teskil edermi lutfen yardimci olun

  • admin

   Siz dolduracaksınız aday sağlık formunu Aday Sağlık Bilgi Formu(internet adresimizden çıktı alınacak olup aday sağlık bilgi formu 2 sayfadan oluşmaktadır.Aday tarafından formun ilgili alanları tükenmez kalem ile eksiksiz doldurulup imzalanacaktır.) demiş zaten. Benler sorun olmayacaktır tabi buna doktor karar verecektir sağlık kontrolünde.

 18. Meraba tc ile dogum tarihimi yaziyorum ama sistemde sinav giris belgesi bulanmamaktadir diyor yardimci olunuz

 19. Bir sey daha merak ediyorum ben yaklasik 1 yildan beri ilac kullanıyorum basim agridigi icin bende bilgi aldim surekli ilav kullanmaman lazim diye 2 aydan beri kullanmiyorum bu sorun olur mu

 20. Birde fiziki yeterlilik parkuruna girer_girmez diye bir sey var oma kim karar veriyo o formuda nerden alacagiz
  Saglik raporu gerek mi

 21. Allah razi olsun yardimci olduğunuz icin tesekkir ederim

 22. Merhaba benim 3 kilo fazlam var kesinlikle elenir miyim yoksa bi şansım olur mu ?

 23. fiziki mülakatta sinav varmı? ve on basvuru cikti sini almadım nasıl ulaşabiliriz o cıktiya

  • admin

   Yazılı sınav yok parkur yani fiziki yeterlilik ve mülakat var.Ön başvuru çıktısına gerek yok istenen evraklarda yok zaten.

 24. geçen senelerde şahsen başvuru ve mülakat tarihleri farklı tarihlerde yapılmıştı bu sene her ikiside aynı gün içindemi yapılacak acaba birde yazılı sınav ne zaman olacak odamı aynı gün olacak

 25. Merhaba. Ben Ankara’da yaşıyorum fakat mülakat yerim Kastamonu’da. Sınav günüm Haziran 20’de. Şahsi başvuruyu Kastamonu’da mı yapmak zorundayım? Ankara Gölbaşından başvuru yapamıyor muyum? Şahsi başvurunun son günü Haziran 17’si. Orada üç gün kalacak bir yakınım yok. Şahsi başvurumu Ankara Gölbaşından yapabilir miyim vesselam.

 26. gereken evrakları mavi dosya şeklindemi yapacaz yoksa adece bir şeffaf dosyanın içine koymamız yeterli mi

 27. Mehmet Mert MİNAR

  Yazılı beyanı tam olara nasıl yazacaz askerlik ve sabıka kaydını?

  • admin

   Evet el ile demiş var yok şeklinde.
   f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
   g) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunulmadığına dair yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısıyla askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı belirtecektir.)

 28. Fiziki mulakatta sinav cekecekmiyiz acaba?

 29. Merhaba …Sabıka olup olmadığını kendi el yazısı demiş sağlık sorunu olup olmadığını kendi el yazısıyla demiş yani herhangi bir daireye gidip bir belge cikartilmayacak mi ? Teşekkür ederim …

 30. Çok teşekkür ederim. Yukarı da belirtilmiş ancak … Bildiğimiz şeffaf dosyaya koysak oluyor galiba ? Birde mülakata giderken nasıl giyinmeliyim ?

 31. Dilekcede girecegimiz okulun adini yazip baskanligina mi dicez ne yazcaz

 32. Admin tahtadan atlama parkurunda tahtaya carparsak veya dusersek ceza puani veriliyormu

 33. Üniversite öğrenci olanlar öğrenci belgesini getirmesi diploma yerine yeterli olur mu ?

 34. Benim askerlik yasim daha gelmedi yinede askerle iliskin bulunmadigina dair belge göturmemmi lazim ve nerden alabilirim bu kagidi

 35. Tesekkurler cok yardimci oldun

 36. İyi akşamlar bu sağlık raporunu basvuruya gitmeden kendimiz MJ alacağız yoksa sınav yerinden MJ yonlendirilecegiz birde başvuru ve mülakatlar aynı gün içinde mi bilgi verebilir misiniz her yer başka bişey yazıyor emin olmak istiyorum

 37. Merhaba. Emniyet teşkilatı ve eş çocuk durumu falan yazıyor. Evet ve hayır yerleri var … Benim hayır. Ancak hayırın altında sicili yazıyor ve 6 tane kutucuk var oraya ne yazacağım ?

 38. merhaba. ben lise son sınıf öğrencisiyim dilekçe üzerinde bulunan “ÖGRENİM BİLGİLERİ” bölümünü okuduğum lise müdürlüğünde onaylattım ama öğrenci belgesi okulda bir sorun olduğundan hala alamadım onaylatığım belgeyle gitsem sorun çıkarmı

  • admin

   Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, (Lise son sınıfta eğitim gören adaylar “Başvuru Dilekçesi” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri” bölümünü okulları tarafından doldurup onaylatacaklardır. Ali öğrenci belgesinin onaylı örneğini de götürmen gerekiyor.

 39. merhaba.ben internetten on basvurumu yaptim kilavuzlarda ucret 17.00 a kadar yatirabilirsiniz yaziyor ama ben 22.00 da yatirdim benim sinav giris yerim aciklandi kastamonu olarak sinav giris yerim aciklandigina gore paradan yana bir sikinti cikarmi acaba bide sahsen basvuru nasil nereye yapiliyor acaba .

  • admin

   Merhaba 6 Mayıs 17 sondu ama sınav yeriniz açıklandıysa muhtemelen sorun olmayacaktır. Şahsen başvuruyu sınav giriş yerinde aynı gün yapacaksınız.

 40. Öğrenci belgesi gerek miyor mu yani

 41. Merhaba.ben yaklasik 1 yildir tekvando egitimine gidiyorum hocam spor belgeni dosyana koysan sana faydasi olur dedi aceba yanlismi olur veya dosyaya koyabilirmiyiz

 42. Benim mülakat yerim ve tarihim Afyon 21 Haziran saat 1 de olacak inşallah ama bundan önce ön olarak evrak falan vermeyemi gidecez ben böyle birşey bilmiyorum?

 43. Aday sağlık bilgilemdirme formu gibi formları nereden indirip dolduracağım?
  Yardımcı olurmusunuz

 44. Askeriye ile ilgili bölüme “askeriye ile ilişiğim yoktur” yazmam yeterlimi?

 45. Ben myo dan lise diplomanın fotokopisinin ön tarafını mühürlettim arka tarafına birşey yaptırmadım bir sorun çıkar mı

  • admin

   Riske atmayın derim mühürletin ne olur ne olmaz.

   • Okul uzakta ama ya kesin cavabınız var mı acaba ona göre gidiyim

    • admin

     Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği, (Lise son sınıfta eğitim gören adaylar “Başvuru Dilekçesi” üzerinde bulunan “Öğrenim Bilgileri” bölümünü okulları tarafından doldurup onaylatacaklardır.
     Açıklamada böyle denilmişti yani onaylatmalısınız.

 46. Admin sayfanin basinda baskanligina/mudurlugune diyor oraya ne yazacagimizi solermisin

 47. Admin birine ogrenci blgesi gerekmiyor yazmissin lutfen emin olarak bilgiler ver lutfen. Son sinifta bulundugunu gostern ögrenci belgesinin kurumca onayli ornegi diyor arkadaslar belgelerin uzerinde yaziyir dikkatli okuyalim

 48. Ağabey ben şu an lise son dayım 2 hafta sonra mezun olcam lise bitecek pöh için pmyo ya lise mezunu olarak başvuru hakkım varmı yoksa 4 yıllık üni bitirip KPSS de p3 ilemi virmem gerekiyor

 49. Başvuru dilekçesi renkli olmak zorunda değil dimi

 50. Ve fiziki yeterlilik sınavına engel olmadığına dagir bi belge yok sürede nereden bulabilirim

 51. askerlikle ilişiğinin bullunmadığına dair yazılı beyan diyo ben 18yaşındayım herangi bir belge getirmeme gerek varmı ki şubeye gittim senin kaydın yok dedi sana bişe veremem dedi ne yapmamam gerek bide yazılı beyanı bir açarmısınız

 52. Ben Biyometrik fotoğrafları sakallı çekindim pmyoda baktıklarında sıkıntı olurmu?

  • admin

   Normalde sakallı sakalsız yazılmamış ancak mülakata ve sınava sakalsız gideceksiniz o yüzden sakalsız olması daha iyi olacaktır.

 53. Admin sen polis okulunda mi okuyosun

 54. Admin bununla ilgili bisey bulamadim sitede ilk etaptaki tahtadan atlamada iki kez sekmek yok diye bir sey duydum var mi oyle bisey?

 55. Admin yazılı sınav yok demi var diyorlar?

 56. teşekkür ederim acaba adli sicil bolümündenereye sabıka kaydım yok diye yazcaz sadece kendisini,i evli ise eşinin bölümü var bide yazılı beyan derken ne demek istiyo açsanız çok saolun bu arada yorumları okuyorum gerçekten herkeze çok yardımcı oluyosunuz ALLAH razı olsun

 57. Yaşım 18 sabıka kaydim ve askerlik durumum yok o boşluklara askerlik ve sicil kaydı yerine askeriyeden belge veya sicil kaydı belgesi almaya gerek varmı yoksa kendimiz yazcakmiyiz

 58. 4 adet vesikalık fotoğrafı tras olduktan sonraki halimizmi olacak yoksa tras olmadan oncekimi

 59. Mulakata esofmanlami gidelim yoksa pantolon giyip yanimizdami esofman goturelim

 60. 2016 PMYO aday dilekçesinin …………………………….BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE noktalı kısıma ne yazmalıyız?

 61. Bir diğer sorum ben önlisans mezunuyum yatay geçişle farklı bir bölüme 3.sınıfına geçiş yaptım ”Öğrenim bilgileri bölümünde mezun olduğunuz lise/dengi okul yazıyor mezun olduğum liseyi mi yazmalıyım yoksa mezun oldugum üniversiteyi mi?
  tesekkürler..

 62. Aday tanıma formu da isteniyormuş galiba onu nerden temin edebiliriz ?

 63. Basvuruda istenilen evraklara imza tarih atarken sınava gireceğimiz günün tarihini mi yazıp imzalıyalım

 64. Once sozlu mulakatmi olacak yoksa parkurmu

 65. Yuzumde 6 tane mercimek buyuklugunde benler var ben rahatsiz oluyorum fazla oldugu icin herkeste ne kadar cok benin var diyor pmyo da sorun olurmu??

 66. Mulakatta bilmedigimiz soru gelince bir sitede sadece bilmiyorum deyin digerinde bilmesenizde yorum yapin diyorlar hangisini yapmaliyiz

 67. Merhaba ben üniversite 1. Sinifi bitirdim henüz. Onayli öğrenci belgesi mi getirmem gerek yoksa onayli lise diplomasi mi ?

 68. MerhBa iyi günler bzden istenilen evraklardan herhangi birini herhangi bir okulun mudurune imzalatmamiz gerekiyor mu

 69. ady başvuru giriş sınavı aday başvuru diekçesinde boş bırakılan yere ne yazılacak ne müdürlüğü/başkanlığı acaba bilgi alabilir miyim

 70. erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin bulunmadığına dair yazılı beyanı bölümünde ne yapmamız lazım acill

 71. sınava giriş belgelerini internet sitesinde bulamıyorum snava 1 gün kaldı bana belgeleri atabilirmisiniz lütfen

 72. Yardımcı olur musunuz bu başvuru dilekçesinde adlı sicil kaydı yaziyo kendisinin evli ise eşinin oraya ne yazmak gerekiyor. İkincisi başkanlığına müdürlüğüne yazıyor ilk basa boşluk birakilmis bende polis akademiso başkanlığına yazdım boyle mi yoksa başka birşey mi yazacaz mezunum bende

 73. Mrb sadece mülakat sinavimi olacak yoksa
  Yazili sinav falanda olacakmi olacaksada ne zaman olur bilgi verebilirmisinz teşekürler

 74. Diyelimki geçtik hepsini hemen orda 250 kişinin içerisine girmiş mi oluyoruz. Kazandık mi oluyo yoksa başka şeylerde var mı

 75. başkanlığına/müdürlüğüne ne yazılacak diye sormuşlar size bende mezunum polis akademisi başkanlığına yazdım olur mu ikinci başvuru dilekçesinde adli sicil kaydı yaziyo ne yazmamız gerekiyo oraya yardımcı olursanız sevinirim

 76. Teşekkür ederim ben oraya polis akademisi başkanlığına yazdım kalsın mi yoksa tekrar mi fotokobi cikartip boş mu birakayim

 77. Arkadaslar dun girenler bilgi versin lutfen bende yarin gircem

  • admin

   Öncelikle orda ki herkese çok teşekkür ederim bizle çok ilgilendiler ve çok samimiydiler 8 e dogru girdik kimlikleri kontrol ettik sonra telefonları topladılar evrak işleri için bizi bi koridora aldılar biyometrik fotoğrafı olmayanlara yardımcı olup fotoğraf çektiler ardından 10 gibi bizi sağlık mülakatı için salona aldılar orda bi kac soru sordular orayı geçtikten sonra spor mülakatı için aldılar ardından 47 saniyede yaptım ardından giyip üstümuzu bekleme salonuna aldılar bizi ardından sözlü mülakata girdik. Bu arada arnavutköy pomemde girdim soru olarak aile ilgili soru ve fethullah güleni sordular.

   Bugün giren bir arkadaşın yaşadıkları.

 78. İyi günler MYO öğrencisiyim diplomam olmadığından dolayı sınava belge olarak sadece öğrenci belgesi getiricem sıkıntı çıkar mı ?

 79. Ben polis akademisi başkanlığı yazdm sorun olur mu ki

 80. Şu an mülakata gidiyorum bursa da o zaman tekrar kağıt cikarticaz..

 81. Allah razı olsun ya biz belki küçük şeyleri çok takıntı yapıyoruz siz baya yardımcı oldunuz 🙂

 82. Ben lise son sınıftayım. Diploma mı götüreceğim yoksa öğrenci belgesi yetiyormu?

 83. Arkadaslar erken gelmenize fln hic gerek yok zaten iceri almiyolar gunesin altinda bekliyoruz.sabah mulakata girenler cikiyo yavas yavas parkuru gecmos cogu sozlu mulakat icin tekrar girecekler.esofmanla gelmisler ve mulakattan sonra yanlarinda pantolon getirmisler.bende 13.30da girecegim ins hayirli haberlerle anlatirim olanlari herkese basarilar

 84. Admin nasil gectigini anlat demistin cok igrencti gecemedim oncelikle 57 sn yaptim parkuru topa dokunmayi unuttum ve en son boulumde alttan gecerken 2 cubuguda devirdim oradaki polis bagiriyor zaten bak saniyene baktim 57 sonra cezalarimi saydi 6 sn ekle simdi saniyene dedi bi bekledim aglama surecimdi sanki bide agzinin ortasina gecirmek istedim zaten elenmisim bide bagiriyor 5 saniye bekledim 63 yapiyor dedim gozlerim doldu simdi cik dedi sadece iki salak kiz elendi biride bendim sozluye bile girmeden eve postaladilar seneyede girmeyi dusunmuyorum 63 kilo ustu parkuru cok zor yapar kizlar yinede calisin

 85. Biyometrik fotoğraf makyajli olursa bir sorun olur mu yardımcı olursaniz

 86. Şimdi o mechul soruyu cevapliyorum………….. Baskanligina/mudurlugene polis akademisi gelecek bosluga ark fotografiniz biyometrik olsun bizde benle birlikte3 kizinki biyometrik deil diye 2 saat foto cekilmeye gittik fln sicakta yorulduk.neyse girdik iceri belgeleri verdik oradaki polisler cok iyi sonra sagliga geciyosunuz bacak ve kollara bide bel kismina bakiyorlar sonra boy kilo bu odada renk korlugu icin sayilar var onlari okuyosunuz.buradn sonra mulakat 67 kiloydum doktor sasirmisti saglikta 63 sandim dedi sonra parkura gectik heycandan yada yapamazsam korkusundan dizlerim titredi 2 kiz elendi biri bendim 57 saniyede bitirdim 4 sn ceza aldim iki cubuk devirip sonra 58 ustunu hicbisekilde almiyolar zaten direk eve postaladilar gecenler cok mutluydu tabi bende agladim.polis sana bagiriyor bak arkana kac saniyen 2 de cubuk devirdin 4 ekle napiyo ben zaten aglicam bide oturmus bagiriyo 5 sn derin nefes aldm icimden saydiriyodum tabi bagirana sonra 61 dedim simdi cik dedi kiligimi alip defolup ciktim

 87. Admin ben yine sormuştum yüzümde ben vardı ikisini aldırdım ve mülakata giren arkadaşlar anlatmislar izden dolayı elediler diye benim yüzümde dikiş izi var ben elemelerinden çok korkuyorum kesin elerlermi

 88. Selamün aleyküm.. Bende belgeleri netten indirdim doldurdum ama tarih kısımlarına hangi tarihi atacağım konusunda bilgim yok şuan boş bıraktım bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim…

  • admin

   Tarihin cok onemi yok doldurdugunuz tarih olur.

   • Çok teşekkür ederim.. Ya birde kıyafet götürülmeli mi parkurdan sonra hemen sözlüye mi alıyorlar acaba?

   • selam admin.. 48 saniyede bitirdim parkuru ama mulakat berbat gecti acaba elendim mi ben ? bana sen turbanlı mısın diye sordu komisyonda bi bayan bende evet dedim 🙁 neden polis olmak istiyosun dıye sordular onda da cevabımı begenmedi galiba orda bi adam sen polis olma ya başkaları polis olsun sen boşver dedi 🙁 elendim dimi ben 🙁

 89. admin ben liseyi bitireli 2 yıl oldu diploma fotokopisini muhurletmem gerekmi

 90. eğer muhurletmem gerekse bunu baska bir okulda muhurletebilirmiyim suan baska şehirde oturuyorum

 91. Admin ben 97 liyim 23unde mulakatim var da bu askerlikle ilisiğinin bulunmadıgina dagir beyani kismini hakkinda problemim var. Askerlik kagifim yeni geldi benim suan tecil ettirmem gerekiyo mu ne yapmam lazim ?

 92. Benimki baya büyüktü iki tane hala yüzümde kırmızılık var dikiş izi var ve aldirali 1 ay oldu en a geçmesi için 6 ay verdiler ordakiler umarim bunu anlar

 93. Öncelikle her soruyu cvapladıgınız için teşekkür ediyorum .
  Lisans 4.sınıf ögrencisiyim mezun olucam fakat Komser yardımcılığı başvurusunda bulunmadım benim gibi unutan,başvuru tarihini kaçıranlar için ikinci bir şans verip tekrardan başvuru alınabilir mi ? Saygılar

 94. lise 4 ü bu sene bitirdim 17 haziranda okul bitti pmyo mülakata 24 haziranda girecem basvuru dilekçesinin öğrenim bilgilerinimi doldurmam gerekiyor yoksa diploma yada bitirme belgesimi lazım olacak

 95. pmyo başvuru dilekçesinde askerlikle ilişiğimizin bulunmadığını sadece yazacakmıyız yoksa belge alacak mıyız 98 liyim ben askerlik şubesinde kaydım yok

 96. Admin bey benim birkaç sorum olacak
  1.Ben bu ayın 17 sinde mezun oldum ama öğrenci bilgilerinde 4.sınıfta olan adaylar için imzalatılacak yeri okul müdürüne imzalattım sıkıntı olurmu
  2.Ben düz lise mezunuyum mezun oldugunuz bolume yok mu yazmalıyım
  3. benim tekvando lisansım var belgelere onu eklesem bi artısı olurmu
  4. tarihe mülakattan bir gün öncesini atıcam sorun olurmu ceavplarsan sevinirim

  • admin

   Merhaba
   1- Sorun olmaz
   2- Düz lisedeki bölümün eşit ağırlık,sayısal,sözel onu yazacaksın
   3- İstenmemiş o belge eklemeyin okulu kazanırsanız orada söylersiniz
   4- Sorun olmaz.

 97. 2 sayfalık başvuru dilekçesinde okul müdürünün onayladığı yer mavi kalemle diğer bölümler siyah kalemle yazıldı sorun çıkarırımı

 98. mülakatlara takım elbiseyle girmek bize katkı sağlar mı yoksa gerek yok mu

 99. Ben mezunu m yarın gireceğim evraklarda herhangi biyerde mühür imza artırmadim hepsini ben doldurdum herhangi bir görevlinin bi yeri doldurma işlemi yok degilmi

 100. belge sonunda tarihler var o tarihleri sınav gunumuzun tarihinimi yazcaz yoksa belgeleri doldurdugumuz günün tarihinimi atacagız

 101. Ygs ile pymo ya giriyoruz biz artık 4yıllık üniverste bitirip snra girebilecekmişin bu sene sönmüş kalkıyormuş öyle birşey var mi cevaplarsanız sevinirim

 102. İstenilen belgeleri indiremiyorum yardımcı olur musunuz

 103. admin ne zaman açıklaır sonuçlar acaba??? teşekkürler..

 104. S.a ben ordudan ayrıldım yaşım 26 meslek lisesi mezunuyum uzman cavustum başvuru yapabiliyormuyum Teşekkürler

  • admin

   Kpss ye girmenix gerrkiyor ve lisans mezunu olmaniz.

  • Yaşınız pmyo sınavına girmeye yetmiyor pomem için üniversite mezunu olmanız gerekiyor…Yani hala bi şansınız var fakat 4 yıllık herhangi bir bölüm bitirmeniz gerekiyor sonra kpss ye girip pomem den başvuru yapabilirsiniz…

 105. Admin elendim elenmesedim eski sevgilime de iyi faça basardım ama olmadı ?

 106. ben burnumdan küçük bir amaliyat oldum cerrahi değildi. saglık bilgilendirme formunda bununla ilgili bir şık yoktu bende belirtmedim. suan kazandım ve intiba ya cagrıldım bir sıkıntı olurmu admin teşekkürler.

 107. Merhaba.paem onbasvurusu yaptım ve önümüzdeki ayın 7sinde mülakatlar var. Benim sorum aday sağlık bilgi formuna miyop olduğum için 17.maddede belirtilen (göz ile ilgili) yere var yazmalimiyim yazmamalimiyim bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.tesekkurler.

  • admin

   Olan hastalıklarınızı yazın sonra sorun yaşamayın.

   • Cevabiniz için teşekkürler.Fakat orada miyop olduğumu ve derecesini yazabileceğim bir yer yok .gorme bozuklukları ameliyat vs yazıyor var yada yok yazabiliyoruz .o an derecesini belirlemeden göz kusuru var diyerek elemezlermi bunu merak etmistim.

 108. Selamünaleyküm kolay gelsin uzman çavuşum lise mezunu özel harekat alımlarına başvuru da bulunabiliyor muyum. Uzman çavuş olduğum icin sıkıntı olur mu bununla ilgili bı bilgiye rastlamadım bilgilendirme şansınız varsa sevinirim kolay gelsin.

 109. İyi günler ben yurtdışında yaşıyorum ve seneye PMYO’ya katılmayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan bir soru var. Biz yurtdışında yaşıyanlara bedelli askerlik imkanı var eğer onu yaparsam kayıt yapmamda sorun olur mu?

 110. admin kardeş merhaba, size biraz kapsamlı bir sorum olacak. bende pomeme başvuru yaptım. özel sektörde çalışıyorum. haliyle böyle işlerde patrona pek bilgi verilmiyor.benim sorum şu olacak. mülakata girdik. sonuçların açıklanması, heyet raporu alınması ve pomem eğitimine başlanması süreçleri ne kadarlık bir süreçte oluyor. özel sektörde ben işi bırakıyorum demekle hemen bırakılmıyor. en az 15 gün öncesinden haber vermek gerekiyor. ben ise böyle bir durumda pomeme başlamam kesinleşmeden patronuma bilgi vermek istemiyorum. bu konuda yardımcı olurmusunuz. selamlar

 111. Merhaba.
  Sağ 5,5 sol 5,5 derece gözlerim bozuk.
  Yıllardır lens kullanıyorum.
  POMEM de ön sağlık raporunda gözle ilgili olan bölüme ne yazmam gerekiyor ?
  Yani oraya normal göz derecemi yazsam ön sağlıkta elenir miyim ?
  Ya da yazmasam , kazanırsam eğer gidip lazer olup sonra okula kaydolsam ?
  Bu konuda aklım karışık.
  Bilgilendirir misiniz lütfen.Teşekkür ederim şimdiden…

 112. sadettin aşkın

  19, dönem için 05 112016 başvuru yaptık . acaba onaylandımı merak ediyoruz. 511201619249432kod numarası. verildi internetten. yardımcı olursanız.seviniriz.

 113. MERHABA BEN KAYIT YAPTIM BI NUMARA VERDI VE DAHA SONRA ACIKLAMA BOLUMUNDE DILEKCELER YAZI VAR VE BEEN O DILECEKCELERI BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ.

 114. katılım ne kadar biliyormusunuz

 115. Uzman çavuşum başvuru yaptım askeri personel bu sınavı kazanırsa kabul edileceklermi

 116. ıyı gunler admın ben unıversıte ogrencıyım ve yatay gecıs yaptıgım esnada lıse dıplomamı kaybetmısler tekrardan ygs ye gırıp pmyo ya baslamak ıstıyorum ve gecici kayıt ıcın dıplomanın onaylı ornegını ıstıyorlar ancak kesin kayıtta aslını isterlerse bende yok bır sıkıntı olur mu? Ayrıca lıse dıplomamı ben kaybetmedım sonucta mıllı egıtım bakanlıgına gıdersem aslını cıkarttırabılme sansım var mı yoksa savcılıga dılekce mı yazmak zorundayım cevaplarsanız cok sevırnırım Tesekkurler.

  • admin

   Mezun olduğun liseye gidip durumu anlat yardımcı olacaklardır.

   • mezun oldugum lıse dıplomamın aslını cıkartabılır mı? PMYO kesn kayıtta dıplomanın aslının olması sart mı zaten bana dıplomanın onaylı ornegını verırler ama polis okulu kabul eder mı daha sonradan sorun cıkmasın?

    • admin

     Diploma yerine geçen belge vereceklerdir ve polis akademisi onu kabul edecektir sorun olmaz kayıp sonuçta.

 117. Selamün Aleyküm abi benim diploma üniversite de kaldı e devletten lise diploması belgesi çıkartıp noterliğe onaylatsam olurmu üniversiteye gidme şansım yok bana yardımcı olurmusunuz

 118. Selamün aleyküm abi benim diploma üniversite de kaldı şuan üniversiteye gitme şansım yok onun yerine e devletten lise diplaması alsam da noterlikte onaylatsam olurmu

 119. Merhaba.19.pomem özel hareket şahsen başvuru sırasında istenilen belgeler arasın “Adayın fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel hiçbir sağlık problemimin bulunmadığına dair yazılı beyanı“ dilekçesi doldurmamız isteniyor fakat başlıkdan bulunan ………………….BAŞKANLIĞI/MÜDÜRLÜĞÜNE , kısmındaki …… lı yere ne yazmamış gerekiyor ve tükenmez kalem ile yazmamız mı gerek.
  yardım ederseniz sevinirim TEŞEKKÜRLER.

 120. ygs puanım 300 olsa parkur ve mülakatı da geçsem kazanabilir miyim bi arkadaş kızlar için en az 330 olması gerekiyo dedi bu doğrumu yoksa 300 ile de kazanılabilir mi cevaplarsanız çok sevinirim

 121. ben ön kayıt yaptırdım fakat çıktısını almadım bir sorun olurmu

 122. Admin pym mulakat gitmeden oncemi istenen belgeleri temin edip ogun mu goturecekler mulakat gunumu belgeler icin bir duyuru olacakmi nasul bilecegiz tsk

 123. Merhabalar üniversitede okuyanların öğrenci belgesi almaları gerekiyo mu

 124. admin bey sınava giderken askerlik yapmadıgna dair belge gidecek mi?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir