PMYO

2016 PMYO kaç Kişi Alınacak?

Son zamanlarda paylaşmış olduğumuz yazılarda polis meslek yüksek okulu alımları ile ilgili detaylı bilgileri sizler vermiştik arkadaşlar. O yazılarda pmyo alım sayılarının eskiye göre azaldığını ve bu nedenle pmyoların genel manada pomemlere dömüştürüldüğünden de bahsetmiştik. Bu seneki alıma da baktığımız zaman polis meslek yüksek okullarına öğrenci alımının yavaşlayacağının işaretini görmekteyiz.

2016 Yılında PMYO Kaç Öğrenci Alacak?
Polis akademisinin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için polis meslek yüksek okullarına 2500 öğrenci alımı planlanmıştır. 2016 yılındaki alımın 2015 yılına göre alım 500 kişi azalmış olduğunu görmekteyiz.

2016 Yılında PMYO’ya Kaç Bayan Öğrenci Alınacak?
2015 yılında polis meslek yüksek okullarına 300 bayan öğrenci alımı yapılmıştı. 2016 yılında ise bu sayının 50 azaldığını görüyoruz yani 2016 yılında Polis Meslek Yüksek Okullarına 250 bayan öğrenci alınacak.

2016 Yılında PMYO’ya Kaç Erkek Öğrenci Alınacak?
2015 yılında polis meslek yüksek okullarına 2700 erkek öğrenci alımı yapılmıştı. 2016 yılında ise bu sayının 450 azaldığını görüyoruz yani 2016 yılında Polis Meslek Yüksek Okullarına 2250 erkek öğrenci alınacak.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

56 Yorum

 1. Darbeden sonra askeri liseler kapatılıyo. Peki pmyo ya bi etkisi varmı. Yine ygs den sonra pmyo ya girebilecezmi. Lütfen cevaplayın.

 2. Ben bu sene mezun oldum liseden.Ve ben diplomamı hala mezun olduğum liseden almadım. Mezun olduğum liseden istediğim zaman diplomamı alabilirmiyim ? Ve bu liseler mezun diplomayı almadı diye çöpe filan atabilirlermi? Son olarak diploma notunun polisliğe olumlu olumsuz bi etkisi varmı ? Sorularım konu dışı olabilir belki fakat cevaplarsanız kafamda bi soru işareti kalmayacak .

  1. İstediğin zaman alabilirsin. Kimse çöpe atamaz diplomayı. Diploma notunun polisliğe etkisi yok.

 3. 2016 pmyo da sizce yedek kaca kadar alım olur gecen sene 2700 erkekden 610 kadar yedek alım yapılmış bu sene 2250 erkekden kac alınır ? benim yedek 511

    1. Size gelecektir sıra alımlar intibak başladıktan sonra açiklanir polis akademisinin sitesinde.

 4. bugun itibari ile asillerin kayıt işlemleri bitmiş olup yedek alım süreci hakkında bilgi verirmisiniz?

 5. Ygsden 280 aldık diyelim yukaridan aşağı doğru alıyorlar ya 280 puanını alırlar mi

 6. ADMİNİM ben polis çocuğuyum lisede sayısal görüyorum polislik sınavında başarılı olabilirmiyim sence çıkmış sorular bulamadım internette. hedefim özel harekat. bide benim diğer arkadaşlara göre ayrıcalığım varmı.LÜFTEN CEVAPLAYALIM

 7. 2017 pmyo için bu sene alımlar düşer 350 altında alanların dayısı cumhurbaşkanıda olsa girmeleri çok zor 350 altında aldıysanız boşa ümitlenmeyin diyolar doğrumu bayanlar için söylüyorum

 8. Peki neye göre seçme eleme yapılacak birde benim akcigerime hava kacmisti bunu boşaltmak için dren takıldı küçük bir kesik izi var ameliyat değil ayrıca on diş lerin caprasikligi engel midir çok teşekkür ederim

 9. Merhabalar merak ettiğim bir şey var. Mesela geçen yıl kontenjan 2250 erkek 250 kız olmak üzere 2500 aday olarak belirlenmişti. Peki bu kontenjan Türkiye geneli mi yoksa her okula göre mi? Atıyorum Bu yıl tüm Türkiye genelinde mi 2500 öğrenci alındı yoksa her PMYO okulu mu 2500 öğrenci aldı ? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler …

 10. Bu sene bayanlarda başvuru ve alım sayısı kaç olur tahmini? YGS puanı çok etkiler mi elemelerde, parkurda kaç saniye yaptığımız önemli mi neye göre eliyorlar yani?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu