2016 PMYO Baraj Puanı Açıklandı!

23.04.2016
12.159
A+
A-
2016 PMYO Baraj Puanı Açıklandı!

Polis olmak isteyen bir çok adayın beklediği Polis Meslek Yüksek Okulu baraj puanı açıklandı. PMYO baraj puanı nedir önce buna bi bakalım isterseniz. Pmyo baraj puanı pmyo okumak isteyen lise adayları için ygs sınavında almaları gereken en düşük ham puanı belirtmektedir. Baraj puanı 2015 yılında 270 ham puan olarak belirlenmişti. 2014 yılında ise polis meslek yüksek okulu baraj puanı 250 olarak belirlenmişti. 2016 Polis Meslek Yüksek Okulu sınavı için YGS baraj puanını geçen arkadaşlar sitemizi takipte kalarak forumumuza üye olabilirler forum linkine sitemizden ulaşabilirsiniz.

2016 Polis Meslek Yüksek Okulu baraj puanı ve başvuru tarihleri açıklandı!

Polis Akademisi Resmi sitesinden yapmış olduğu duyuruda Polis Meslek Yüksek Okulu 2016 baraj puanını (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) en az (270,00) ham taban puan olarak belirlemiştir. Ayrıca yine yapılan duyuruda Polis Meslek Yüksek Okulu başvurularının Polis Akademisinin resmi sitesinden ilerleyen tarihlerde açıklanacağı duyurulmuştur. 2016 yılında Polis Meslek Yüksek Okullarına 2250 erkek ve 250 bayan öğrenci alınacaktır. Polis Meslek Yüksek Okulu baraj puanı ile ilgili olarak Polis Akademisinin resmi sitesinden yayınlanan duyuru ise şu şekilde.

Kafanıza takılan sorularınızı SORU-CEVAP alanından sorabilirsiniz…

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 577 YORUM
 1. Gizem dedi ki:

  Hatay’da yaşıyorum sizce polis okulunu nerede okuyabilirim?

  1. admin dedi ki:

   Samsun ya da İstanbul.

 2. Raziye dedi ki:

  2018 de nekadar bayan alimi olacak ve puanda degisiklik olacakmi ?

  1. admin dedi ki:

   200-250 arası olur.

   1. Raziye dedi ki:

    Lise mezunlari icin demi

 3. TAlha dedi ki:

  18 yasini doldurmamiz gerekiyormu ben kasim dogumlu oldugum icin dolduramiyorum da

 4. Halil dedi ki:

  Boy yetiyor ama zayıfım kilo 50 i geçmiyor sıkıntı olurmu acaba

  1. admin dedi ki:

   Olur, boy-kilo oranını tutturmalısın.

 5. Esra dedi ki:

  Merhaba benim boyum 1.60 polis olmaya yeter mi. (Bayan)

  1. admin dedi ki:

   162 cm olmalısınız.

 6. Credit Financier Home dedi ki:

  Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve kredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  E-posta adresi:
  creditfinancierhome@gmail.com

 7. döndü ergin dedi ki:

  Meraba ben yaklaşık 10 yıl önce parmağımdan ameliyat oldum parmağım diger parmagima oranla birazcık kalın birde ameliyat izi var ama avcumun icerisinde polisolmama engelolurmu

 8. Salih demir dedi ki:

  Merhaba gozluk kullaniyorum Sag gozum 1 sol 1 .75 gozumu zidirmeyi dusunuyorum ama sizinde bildiginiz gibi 18 yas altina cizilmiyor eger yasimi beklersem 1 sene kaybim olacak goz konusunda problem olurmu mulakattan gecirirlermi mulakattan sonra cizdirsem

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

1 3 4 5