2016 PMYO Alımı Olacak mı?

11.11.2015
A+
A-
2016 PMYO Alımı Olacak mı?

Son 2-3 yıldır sürekli dillerde dolaşan Polis Meslek Yüksek Okulları kapatılacak lafları herkesin kulağındadır ve her sene bu sözler lise mezunu polis adaylarının hayallerini kırmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulları Genel Müdürlüğü’nün ağırlık verdiği ve polis adayı yetiştiren en büyük kurumlardan olması nedeniyle bize göre hiç bir zaman tamamen kapatılmayacaktır son zamanlarda alımın 3000 e kadar düşmesi biraz da olsa kapatılacağı gibi düşünülmesine neden olsa da kapanması çok zordur.

2016’da Polis Meslek Yüksek Okullarına Öğrenci Alımı Yapılacak mı?
Bir çok polis adayının merak ettiği soru 2016 da polis meslek yüksek okullarına alım yapılıp yapılmayacağıdır bununla ilgili olarak biz Polisnoktasi.com olarak küçük bir araştırma yaptık yaptığımız araştırmaya göre 2016 yılı içerisinde Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımı yapılacaktır ancak kaç öğrenci alımı yapılacak veya kaçı erkek kaçı bayan bunlarla ilgili bir şey söylemek şuanda söz konusu olamaz ama tahminlerimize göre 2015 yılında alınan öğrenci kadar öğrenci alımı yapılacaktır. Şimdi öğrenci alımının yapılacağını nereden çıkardınız diye sorular gelecektir bunun cevabı ise Polis Akademisi sitesinde saklı sitede polis meslek yüksek okullarının akademik takvimine giriş yaptığınız zaman akademik takvimde 27 Ağustos 2015 1. sınıfların Polis Meslek Yüksek Okullarına gelişi diye bir bölüm olduğunu göreceksiniz bu da demek oluyor ki 2016 da Polis Meslek Yüksek Okullarına 1. sınıf öğrencisi alımı yapılacaktır. Akademik takvimin onaylı versiyonu polis akademisi sitesinde yer almaktadır bizde bu onaylı sureti sizler için aşağıda paylaşıyoruz.

pmyo 2016 alım

Değerli arkadaşlar bu bilgi polis akademisi sitesinden alınmış olup ilerleyen süreçlerde değişiklik yapılabilir bununla ilgili meydana gelecek hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmemektedir.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Avatar polat dedi ki:

  kardeş orda yazan agustos 2015 e ait yani 2015 agustostan once alınmış ögrencilerin geliş tarihi. 2016 da alınıp alınmayacağını göstermez diye düşünüyorum

  1. admin admin dedi ki:

   Polat,
   Biraz dikkatli bakarsan 2016 ağustostan bahsettiğini göreceksin sol tarafta 2016 yazıyor üst taraf 2015.

 2. Avatar yunus dedi ki:

  baraji gecemessek nolcak yedek muhabbeti noluyo kardes bizi bi aydinlat

  1. admin admin dedi ki:

   Barajı geçemezseniz sınava girmeye hak kazanamazsınız yani yedek sizi igilendirmiyor olacak.

 3. Avatar pmsc dedi ki:

  acaba 2017 de de alım olacak mı

  1. admin admin dedi ki:

   Muhtemelen olacaktır.

 4. Avatar yusuf dedi ki:

  yahu bu 2020 ye kadar devam edecekmi ?

  1. admin admin dedi ki:

   Bilemiyoruz.

 5. Avatar merve dedi ki:

  peki pmyo hakkında biraz bilgi verseniz anlamış degilim hala liseden direk pmyo sınavına nasıl giricek nasıl olucak bunlar 2017 tarih belli mi ?? benim lisede son senem bu sene girebilir miyim??

 6. Avatar Esin dedi ki:

  Başvurular bitti mi acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   2016 bitti.

 7. Avatar Imdat dedi ki:

  2017 pmyo kaç kişi alır

  1. admin admin dedi ki:

   Belli değil.

 8. Avatar berkan dedi ki:

  ygs den 290-300 alsam gitme ihtimalim çok olurmu admin bey ?

  1. admin admin dedi ki:

   Diğer sınavlar 100 100 olursa yüksek olur.