2016 PAEM Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler

30.07.2016
804
A+
A-
2016 PAEM Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler

İnternet üzerinden 2016 paem başvurularının başlamasının ardından adaylardan istenilen belgeler hakkında sizlere bilgilendirme yapma gereği duyduk arkadaşlar. 2016 paeme başvuran adaylardan aşağıdaki belgeler istenilmektedir. Tüm adaylar belgeleri eksiksiz hazırlamak durumundadırlar.

2016 PAEM Şahsen Başvuruda İstenilen Belgeler

İnternet üzerinden ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların beraberinde getirmesi gereken belgeler;

Başvuru yapan adaydan;
1. Nüfus Cüzdanı (Başvuru yapan adaylar başvuru esnasında nüfus cüzdanlarının aslını ibraz etmek zorundadır)

2. Sınav başvuru dilekçesi, (Sınav Belgesinin alt kısmında bulunan linkten indirilebilir.)

3. Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, (Sınav Belgesinin alt kısmında bulunan linkten indirilebilir.)

4. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (Sınav Belgesinin alt kısmında bulunan linkten indirilebilir.)

5. Lisans Diploması veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi (Belgelerin aslının getirilmesi zorunludur)

6. Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf (zarf içinde),

7. Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

8. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi,)

9. Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından, Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

10. Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

11. Sınav Giriş Belgesi,

12. KPSS sonuç belgesi

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır. UYARI: Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.

UYARI: ADAYLAR FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI İÇİN GELİRKEN YANLARINDA SPOR AYAKKABI – EŞOFMAN GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. AYRICA FİZİKİ YETERLİLİK SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLAR MÜLAKAT/ SÖZLÜ SINAVINA ALINACAKLARINDAN YANLARINDA UYGUN KIYAFET GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.